Resim Bessi tarafından Pixabay'a yüklendi

En Doğru Hava Tahmini Yapan Siteler 2022

Saatinizden telefonunuza, halka açık alanlardaki ekranlara kadar neredeyse her yerde hava durumu bilgilerini görebilirsiniz. Ancak hava durumu siteleri, özellikle yağışlı bir hava veya diğer hava olaylarını takip ederken, okunması kolay bir formatta derinlemesine hava durumu bilgileri sunan en iyi kaynağıdır.

On yıl önce, genellikle hava durumu tahminlerini televizyonlardaki hava durumu bültenlerinden takip ederdik. Günümüzde, doğru hava durumu tahmnilerini almanızı sağlayan çok sayıda uygulama ve hava durumu sitesi bulunmaktadır. Bu, hayatımıza kolaylık getiren internetin bir diğer faydasıdır. Peki güvenilir hava durumu tamini veren en iyi hava durumu sitesi hangisidir?

En iyi hava durumu tahmini yapan siteler:

Hava durumu sitesi, özellikle bulunduğunuz yer için mevcut iklim ve hava durumuna bakmanıza olanak tanır. Kendinizi riske atmayın ve bu en iyi ve doğru hava durumu siteleri ile en güncel hava tahminlerini alın!

Size doğru hava durumu tahminleri sunan en iyi web sitesi AccuWeather'dır. Site, şehrinizi ve bölgenizi tespit ederek en doğru hava tahminini sunduğunu iddia ediyor. Bu site, hava durumu ve iklimle alakalı bilgileri ön sayfada görüntüler. Ayrıca, şehriniz ve diğer şehirler için hava durumu tahminini de görüntüleyebilirsiniz. Genel olarak, bu web sitesinin kullanımı oldukça kolaydır.

En çok bilinen hava durumu web sitelerinden biridir. Bu, saat başı için hava tahminleri, radar haritaları, bölgenizdeki ve çevresindeki mevcut hava koşullarını, yağış için günlük tahminleri, uydu haritaları ve zorlu hava koşulları için uyarılar sağlayan gelişmiş bir hava tahmin sitesidir.

Özellikleri:

 • İller ve ilçeler için ayrıntılı tahminler sunar.
 • Konumunuzu Radar'a sabitlemenizi sağlar.
 • Saat başına yağış olasılığını gösterir.
 • Nem gibi görmek istemediğiniz ayrıntıları gizlemenizi sağlar.

Ayrıca, AccuWeather'ın Minutecast olarak adlandırdığı, son derece hassas hiper yerel kısa vadeli tahmin sağlayan tescilli bir tahmin aracına sahiptir. Minutecast aracılığıyla, önümüzdeki 120 dakika içinde olması beklenen herhangi bir hava durumu için dakika dakika tahminler alacaksınız. Bu nedenle, yağmur başlamadan önce evde olmak istiyorsanız, Minutecast hızlı bir yanıt sağlar.

2. sat24.com

Animasyonlu rüzgar, sıcaklık ve yağmur için hava durumu tahmini sunan bu web sitesi, hava durumunu kontrol ederken özelleştirilmiş bir deneyim sunar. SAT24.com, dünyanın farklı bölgeleri için bilgi sağlayan ilgi çekici bir web sitesidir. Daha ayrıntılı bilgiye ihtiyacınız varsa, bu site daha ayrıntılı bir hava tahmini gösterecektir.

İlginç bir şekilde, ek tahminler de mevcuttur. Size dalga yüksekliklerini, potansiyel depremler, gün ışığı ve günlük faaliyetlrinizi etkileyebilecek diğer bilgileri gösterebilir. Daha geniş bir kapsamda hava durumu bilgilerine ihtiyaç duyduğunuzda, üst menüde bulabileceğiniz ülkeye göre filtreleyin.

En iyi hava durumu sitesi söz konusu olduğunda, çeşitli seçenekleriniz olduğu açıktır. İnternete bağlı olduğunuzdan emin olun ve web sitesinin yerel bölgeniz için doğru bilgiler sunabilmesi için konum verilerinizi etkinleştirin. Ya da yurtdışına seyahat edecekseniz, seçeceğiniz ülke için daha geniş bir kapsam sağlayan web sitesini de seçebilirsiniz.

The Weather Channel, çoğu insan için en iyi hava durumu sitesidir. Okunması kolay doğru hava tahminleri, hava durumuyla ilgili yüksek kaliteli haberler ve çok çeşitli kullanışlı özel tahminler ve haritalar sunar.

The Weather Channel, hava tahmini doğruluğu açısından yerel hava durumunuz ve seyahat ederken iyi bir seçimdir. Sayfanın üst kısmında, hava durumunu ararken otomatik olarak doldurulan favori şehirler çubuğu vardır, böylece şehirler arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. Etkin bir hava durumu uyarısı varsa, uyarıyı ve ne kadar süreyle geçerli olacağını gösteren görünür bir çubuk vardır.

The Weather Channel, radar ve uydu görüntülerini katmanlamak için kullanabileceğiniz, kullanımı kolay etkileşimli bir haritaya sahiptir. Diğer özelliklerinin yanı sıra; çiy noktası, nem, sıcaklık ve rüzgar gibi verileri görebilirsiniz.

Dinamik bir web sitesidir ve dünyanın her yerinden hava koşullarını görüntülemenizi sağlar. Saniyeler içinde kesin ayrıntılar sunmak için mevcut konumunuzu izler. Türkçe dil desteği bulunmuyor ancak hava durumu tahminlerini detaylı olarak kolayca görebilirsiniz.

Özellikleri:

 • Kısa ve uzun vade hava koşullarını bir bakışta sunan duyarlı ve temiz bir arayüz.
 • Zorlu hava koşullarında bildirim ve uyarılar gönderir.
 • Önce sıcaklığı, ardından nem, rüzgar ve hava basıncını görüntüler.
 • İstediğiniz sayıda şehri izlemenizi sağlar.

Hava durumu verilerinizin nereden geldiğini seçmek, hatta kendi hava durumu istasyonunuzu kullanmak istiyorsanız, Weather Underground sizin için en iyi seçimdir. Site, yakındaki bir hava istasyonundan otomatik olarak verileri çekecektir, ancak hava durumu istasyonu adının yanındaki Değiştir'i seçip herhangi bir istasyonu seçebilirsiniz.

Yerel hava durumu tahminini öğrenmek, sitenin konumunuzu görmesine ve en yakın istasyonu bulmasına izin vermek kadar kolaydır veya şehrinizi arayabilirsiniz. Çeşitli konumlardaki hava durumunu düzenli olarak kontrol ediyorsanız, Favori Şehirler listesi oluşturabilirsiniz. Yerel tahmininiz, günün tahminini ve yerel radarı gösterecektir. Hava durumu uyarıları, sayfanın üst kısmındaki bir çubukta görünür.

Wundermap olarak adlandırılan Weather Underground'daki etkileşimli hava durumu haritası, sıcaklık, rüzgar hızı ve yönü, çiy noktası, nem ve yağış gibi çeşitli hava durumu bilgilerine erişmenizi sağlar. Ayrıca diğer verilerin yanı sıra fırtına izleri, yıldırım ve aktif orman yangınları arasında geçiş yapabilirsiniz. Mevcut, geçmiş ve gelecekteki okumalara zaman içindeki değişiklikleri gösteren bir video olarak bakabilirsiniz.

Mevcut hava durumununu zahmetsizce kontrol etmenizi sağlayan başka bir harika hava durumu tahmini sitesidir. Varsayılan olarak geçerli konumunuzu göstermezse, bulunduğunuz şehri arama kutusuna girebilir ve mevcut hava durumu bilgilerini alabilirsiniz. 13 güne kadar hava durumu tahminini görebilirsiniz. Türkçe dil desteği bulunmamaktadır.

Özellikleri:

 • Günlük olarak ve her 60 dakikada bir hava durumu ile ilgili bilgilerin bir özetini görüntüler.
 • Ayrıca ayrıntıları hava durumu için gerçek zamanlı olarak bir grafik ve harita şeklinde gösterir.
 • Önemli veriler sunar, bunları bir görüntü biçiminde sunar ve son birkaç güne ait grafikler şeklinde ayrıntılar sunar.
 • Ayrıca, bulunduğunuz yerdeki bulut, rüzgar, basınç veya yağışla ilgili ayrıntıları da görüntüler.
 • Hava durumu bilgilerinin yanı sıra, konuma bağlı olarak uydu görüntüleri ve tarımsal çözümler sağlar.

Bu, kendi tahminlerini üreten başka bir harika hava tahmini uygulaması. Karşılaştırıldığında, karmaşık ve kesin yerel hava durumu verilerini kolay ve hızlı bir şekilde sunar. Türkçe dil desteği bulunmamakla birlikte sadece büyük iller için hava durumu tahminlerini göstermektedir.

Özellikleri:

 • Sıcaklık değiştikçe sayfa rengi varsayılan olarak değiştirir.
 • Önümüzdeki birkaç saat veya önümüzdeki günler için zorlu hava koşulları için uyarı ve bildirimler gönderir.
 • Önümüzdeki günler için hava durumu güncellemelerini gösteren dünya tahminleri için hareketli bir harita sağlar.
 • Mevcut hava koşullarını ve ayrıca önümüzdeki 14 gün için tahminleri görmenizi sağlar.
 • Diğer önemli özelliklerinin yanı sıra, rüzgar hızı, sıcaklık, hava basıncı, yağış vb. gibi saatlik güncellemeleri ayrıntılı olarak görüntüleme seçeneği sunar.

Kısa veya uzun vadeli tahminlere dayalı derinlemesine bilgi sunmak için tasarlanmış önde gelen hava durumu tahmin web sitelerinden biridir. 10 güne kadar kesin tahminler ve hatta saatlik tahminler sunar.

Özellikleri:

 • Bazı muhteşem temalarla ilgi çekici bir arayüz.
 • Bulunduğunuz alanın verilerini net bir şekilde görmenize yardımcı olur.
 • Ayrıntılı hava durumu bilgileri sunarken, doğruluk çoğunlukla konuma bağlıdır.
 • Ayrıca, nem, rüzgar, saat başına sıcaklık ve yağış olasılığı gibi hava durumu bilgilerini de sağlar.

9. Dark Sky

Temiz, reklamsız bir hava durumu sitesi deneyimi için Dark Sky en iyi deneyimi sunar. Site, yerel tahmininizi ikna edici bir şekilde sunmak için metin, renkler ve simgeler kullanan sade bir tasarıma sahiptir. Dark Sky, hava tahmini doğruluğu için The Weather Channel ve AccuWeather kadar tutarlı bir şekilde sıralanmaz, ancak birçok alanda iyi sıralanır.

Arama kutusunun yanındaki ok simgesini tıklayıp konum bilgisine izin verirseniz, Dark Sky konumunuzu çeker. Bir konumdaki hava durumunu aradığınızda, arama kutusuna tıkladığınızda açılır listede görünecektir. Şehir adının yanındaki X işaretine tıklamak şehir adını listeden kaldıracaktır. Yerel tahmin sayfanızda, günlük hava tahmini, UV indeksi, dikkate değer yaklaşan hava durumu (yağmur veya şiddetli hava durumu gibi), herhangi bir tahmini yağışın hareketli grafiği ve yerel sıcaklık haritanızı bulacaksınız. Hava durumu tavsiyeleri, tahmininizin üzerinde kırmızı metin olarak görünür.

Yerel tahmin sayfanızdaki hava sıcaklığı haritası, bulut örtüsü, yağış radarı, rüzgar hızı, ozon, çiy noktası ve daha fazlasını gösterecek şekilde değiştirilebilir. Haritalar hareket etmiyor, ancak havanın nasıl değişeceğini görmek için günün farklı saatleri ve tarihleri seçebilirsiniz.

10. Windy

Windy, hava durumuyla ilgili daha fazla ayrıntı ve hava durumu haberleri için canlı atmosferik koşulları ve gerçek zamanlı radar verilerini listeleyen popüler bir sitedir. Web sitesi, dünya çapında hava durumu raporlarını aramak için bir haritaya sahiptir. Haritada konumunuzun sıcaklığı ön planda bulunur, böylece her iki seçeneği birlikte arayabilirsiniz.

Menü bölümünde, kullanım kolaylığı için hava durumu haberleri, kasırga izleyicileri, ayarlar ve aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla seçenek bulunur.

Bunun dışında, site size yağmur ve gök gürültüsü, hava kalitesi, bulutlar, dalgalar ve daha fazlası gibi diğer faktörleri gösterir ve tüm bu seçenekler web sitesinin sağ tarafında duruyor.

Ek olarak, daha fazla kolaylık sağlamak için siteye giriş yapabilir ve hava durumunu sosyal medya sitelerinde paylaşabilirsiniz.

11. Ventusky

Windy hava durumu sitesine çok benzeyen Ventusky, arka planda çeşitli seçeneklerle canlı bir haritaya da sahip. Haritadaki yerleri seçebilir veya hava durumu raporu için arama çubuğuna konumu yazarak arayabilirsiniz.

Site, bulunduğunuz yerin atmosferik koşullarını kendi başına göstermez; bu nedenle kullanımı biraz zor olabilir. Bununla birlikte, görsel olarak çekicidir ve bu da olumsuzluğu telafi ediyor.

Sitenin dikkate değer bir unsuru, web sitesinin daha kolay kullanılması ve göze hoş görünmesi için bazı ayarları düzenlemenize izin veren Ayarlar menüsüdür.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar (1)

 • avatar
  Ahmet Duran

  Etiketlerde ismi olduğu halde eklemediğiniz bir site var. Bence en kaliteli hava tahminlerini hava durumu 15 günlük sitesi veriyor. https://havadurumu15gunluk.xyz/havadurumu/630/istanbul-hava-durumu-15-gunluk.html

  Cevapla
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın