Windows ve Mac için En İyi 15 FTP İstemcisi Program

İster bir web sitesi oluşturuyor olun, isterse bilgisayarlar veya mobil cihazlar arasında dosya aktarmak isteyin, bunun için bir FTP programına ihtiyacınız olacaktır. Windows veya Mac için en iyi FTP programını arıyorsanız, burada amacınıza uygun en iyi FTP programların bulunduğu bir liste var. Güvenli dosya aktarımı için en iyi FTP istemci programlarının bir listesi.

FTP istemcileri (Dosya Aktarım Protokolü), web geliştiriciler, sunucu yöneticileri, tasarımcılar ve geliştiriciler için en önemli araçlardan biridir. Dosyaları bilgisayardan web sunucusuna aktarmak için kullanılır.

FTP istemcisi web üzerinde, resimler, belgeler ve dosyaların yüklenmesi / indirilmesi, dosyaların paylaşılması ve ayrıca yerel veya uzaktaki dosyaların yedeklenmesi için kullanılır.

Bununla birlikte, Windows ve Mac için uygun bir FTP istemcisi program seçmek kolay bir iş değil. Oldukça fazla seçenek ve çeşitli özellikleri var.

Bu yazıda, Windows ve Mac için en iyi FTP istemcisi programlarını listeledik.

1. FileZilla

FileZilla, Windows, Mac OS X ve Linux için ücretsiz ama güçlü bir çoklu platform FTP istemcisidir. Birçok özellik sunan bir FTP istemcisidir.

Kullanıcılara sezgisel kullanıcı arabirimi ile kolay bir kullanım sunar. FileZilla çeşitli protokolleri desteklemektedir. Özellikle yeni başlayanlar ve geliştiriciler ile popülerdir.

FileZilla etkileyici belgeler seti içerir. FTP, FTPS, SFTP ve IPv6'yı da destekler. FileZilla kolay bir giriş süreci sağlar ve sekme tabanlı arayüzü her yeni başlayan için kolaylık sağlar.

FileZilla'nın diğer ilginç özellikleri arasında sürükle-bırak desteği, dosya adı filtreleri, büyük dosyaları yüklerken duraklatma ve devam etme yeteneği ve elbette ki iki dizini karşılaştırma özelliği ve bir çok diğer özellik bulunmaktadır.

2. WinSCP

Windows Secure Copy, daha çok bilinen adıyla WinSCP, ücretsiz ve açık kaynaklı bir FTP istemcisidir. WinSCP hem SFTP hem de SCP protokollerini desteklemektedir.

Tamamen hafif ve hızlıdır ve uzaktan metin düzenleme gibi gelişmiş özellikleri bile desteklemektedir. Kullanıcı arayüzü tipik Windows UI görünümüne oldukça benzer. WinSCP, esasen iki bilgisayar arasında dosyaların güvenli bir şekilde kopyalanması için bir araç olarak kullanılır. Bununla birlikte, aynı zamanda bir FTP Aktarım yazılımı olarak da kullanılabilir. FTP ihtiyaçlarının ortalama olduğu herkes için ideal bir seçimdir.

Windows için en dinamik FTP istemcilerinden biri olan bu program, dosyaları SFTP, FTP ve FTPS protokollerini kullanarak aktarır. Güvenli ve otomatik dosya aktarımları sağlar.

Özellikleri:

 • FTP, FTPS ve SFTP kullanarak dosya yükleme ve indirme
 • Aynı anda birden çok sunucuya bağlanın
 • Birden fazla, eşzamanlı dosya aktarımı gerçekleştirme
 • Windows masaüstünüzden sürükle-bırak ile dosya aktarımını gerçekleştirin
 • Klasörleri otomatik olarak senkronize edin
 • Aktarımları belirli zamanlarda gerçekleşecek şekilde zamanlama

CoffeeCup ücretsiz FTP, güçlü ve kullanıcı bir arayüze sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Bir düğmeyi tıklayarak sunucunuza bağlanın ve dosyaları sunucunuza veya bilgisayarınıza sürükleyip bırakarak yükleyin veya indirin.

FTP Etkinliği bölmesiyle yaptığınız her şeyi görün. Bu pencere, dosya yüklemelerinizin ve indirmelerinizin durumu hakkında net bir genel bakış sunarak karmaşık FTP günlüklerini geçmişte bırakır. Dosya aktarımlarınızı duraklatmanıza veya iptal etmenize bile olanak tanır. Bir hata oluşursa temiz, okunabilir bir şekilde gösterilir. Bu, sitenizi sorunsuz ve kullanıcı dostu yönetme sürecini korur.

CoffeeCup FTP ile FTP, SFTP, FTPS ve farklı şifreleme yöntemleri de dahil olmak üzere bir dizi farklı protokol arasında seçim yapabilirsiniz.

5. Cyberduck

Cyberduck hem Windows hem de Mac kullanıcıları tarafından kullanılabilen başka bir ücretsiz FTP istemcisidir. Cyberduck üstün kalite özellikleri ile bilinir. SSH işlevselliği ve yer imi ile birlikte basit ve kullanımı kolay bir arabirim sunar.

Cyberduck'un öne çıkan özelliklerinden biri, sunucudayken dosyaları düzenlemeyi kolaylaştıran harici düzenleyici uygulamaları ile bütünleşmesidir. Cyberduck FTP, SFTP ve WebDAV protokollerini destekler.

Cyberduck ile, dosyaları kolayca tarayıp aktarabilirsiniz. Ayrıca Amazon S3, OpenStack Swift vb. dahil olmak üzere bulut depolama alanındaki birçok büyük sistem ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

WS_FTP Professional FTP programı, dosya yüklemek ve indirmek için en güvenli ve en kolay yoldur. En yüksek şifreleme düzeylerine sahip SFTP aktarımları sağlar, kullanımı ve özelleştirmesi kolaydır ve yönetim yükünü azaltır.

WS_FTP Professional, SSH, SSL ve HTTP/S'yi destekler. 256 bit AES, FIPS 140-2 onaylı şifreleme ve OpenPGP dosya şifreleme ile dosyaları aktarmadan önce, aktarma sırasında ve aktarmadan sonra koruyun. Kullanıcı adına ek olarak, sunucu tanımlı kimlik doğrulama istemlerine yanıt veren SSH istemcilerini gerektiren sunuculara kimlik doğrulaması yapmak ve bu sunuculara bağlanmak için SFTP kullanın.

7. CuteFTP

CuteFTP, en iyi premium FTP istemcilerinden biridir. Yani, bir FTP istemcisinde ileri düzey işlevsellik ve premium destek arayanların biriyseniz, o halde CuteFTP gerçekten mükemmel bir seçimdir.

CuteFTP hem Windows hem de Mac OS X'te çalışır. CuteFTP'nin Windows sürümünde bazı ek özellikler vardır. CuteFTP hızlı, güçlü ve güvenli bir premium FTP istemcisidir.

CuteFTP, FTP/S, HTTP/S ve SFTP de dahil olmak üzere çok çeşitli protokolleri desteklemektedir. CuteFTP'nin bir diğer önemli noktası, dosyaları bilgisayarlar ve mobil cihazlar arasında paylaşmanıza olanak tanıyan güvenli bir mobil paylaşım uygulaması olan TappIn'in (Windows'a Özel Özellik) dahil edilmesidir.

100'e kadar eş zamanlı aktarım için Sürükle ve Bırak desteği sağlar. Ayrıca kesintisiz dosya düzenleme için dahili bir metin editörü de bulunmaktadır. Yerel bir bilgisayar ile web sunucusu arasında dosya aktarımı yapmak için SFTP ve SSL protokolünü kullanır. Hatta birden çok dosya aktarabilirsiniz.

8. Core FTP

Core FTP, Windows için başka bir ücretsiz FTP istemci programdır. FTP üzerinden web sitenizi güncellemek için hızlı, kolay ve güvenilir bir yol sağlar. SSL, SFTP, TLS, FTPS, site içi aktarmalar, tarayıcı entegrasyonu, sürükleme ve bırakma desteği, dosya görüntüleme ve düzenleme, filtreler, komut satırı aktarmaları ve daha pek çok özellik elde edersiniz. Reklamlar veya casus yazılımlar yoktur.

9. net2ftp

Güvenilir bir FTP uygulaması arayanlar için bu yazılım iyi bir seçenektir. Bu web tabanlı istemci, web konsolu üzerinden bir web sunucusunda / bir tarayıcıda çalışır.

Özellikleri:

 • FTP sunucusunda gezinmenizi sağlar.
 • Yazılım olarak ta kurulabilir.
 • Komut dosyası oluşturma işlemini yönetir ve mevcut düzenleyiciyi kullanarak düzenlemenize ve denetlemenize olanak tanır.
 • Mevcut diğer programlarla senkronizasyon yapabilme.

PHP veya MySQL üzerinde çalışan kendi web sunucunuza kurabilir ve yüklemenize, indirmenize, göz atmanıza, kopyalamanıza, elemenize, kaldırmanıza, sıkıştırmanıza ve kaydetmenize, yüklemenize ve sıkıştırmanıza ve daha fazlasına olanak tanır.

10. CrossFTP

Bu FTP programı, dosyaları ve klasörleri yönetmenize ve Windows, Mac, Linux ve Solaris de dahil olmak üzere tüm önemli platformlardan aktarmanıza yardımcı olan metin tabanlı bir FTP istemcisidir. Ayrıca, dosya ve veritabanlarının zahmetsizce yedeklenmesini de zamanlar.

Özellikleri:

 • Sizi tek bir bölmede birçok web sitesine bağlayan sekmeler sunar.
 • Şifreleme kullanarak web sitesi şifrenizi korumanıza izin verir.
 • Arşivlerde dosya sıkıştırmayı, ayıklamayı ve aramayı kolaylaştırır.
 • Uluslararası kodlama, Unicode ve CJK'yi destekler.
 • Sesli uyarılar gönderir veya komutları yürütür.
 • Tercih edilen ve geçmiş aktiviteler hakkında kolay bilgi sunar.

Hızlı bir şekilde uzun dosya listelerini azaltma, tek bir tıklamayla web içeriğine göz atma, dosyaları sürükleyerek toplu aktarımları çalıştırma veya yakınlaştırma ile kolayca önizleme yapma seçeneği diğer önemli özellikleri arasındadır.

11. Transmit

Transmit, Mac platformu için güçlü bir FTP İstemcisidir. İletim hızı ve güvenilirliği ile bilinir. Dosyaları süper hızlı bir hızda aktarmak için Transmit Twin-Turbo Engine ile yetkilendirilmiştir. Dahası, program, profesyonel bir FTP istemcisinde bekleyebileceğiniz tüm özelliklere sahiptir.

7 günlük deneme teklifiyle birlikte gelir ve deneme sürümü ile lisansını satın almadan önce yetenekleri ve işlevleri hakkında fikir sahibi olmanızı sağlar.

Program, SSH, SFTP ve FXP protokolünü destekler. Ayrıca gelişmiş dosya atlama seçenekleri de sunar. Amazon CloudFront için destek sunar. Toplamda, Transmit, ana odak noktası performans ve teslim edilebilirlik olan, Mac için güvenilir ve ultra-hızlı bir birinci sınıf FTP İstemcisi olarak çalışır.

Ücretsiz, istikrarlı ve kullanımı kolay bir FTP yazılımı arıyorsanız, Classic FTP mutlaka dikkate alınmalıdır. Bu, FTP SSL bağlantısı üzerinden dosyaları yönetmek ve aktarmak için Windows ve Mac platformalarında kullanılabilen, zengin özelliklere sahip bir FTP programıdır.

Classic FTP, dosya aktarımları için güvenli FTP protokolünü destekler. Sezgisel ve kullanımı kolay bir arayüz sunar. Tüm önemli FTP sunucularıyla uyumludur. Sürükle ve bırak işlevselliğini de destekler.

13. SmartFTP

SmartFTP, Windows tabanlı bilgisayarlar için profesyonel ve güçlü bir FTP istemcisi'dir. FTP, FTPS, SFTP, Google Drive, Amazon S3, One Drive ve WebDAV gibi protokolleri destekler.

SmartFTP, bilgisayarınız ile internetteki bir sunucu arasında dosya aktarmanıza olanak tanır. SmartFTP, birçok temel ve gelişmiş özelliğiyle, onu güçlü bir araç haline getiren güvenli, güvenilir ve verimli aktarımlar sunar.

Bu, büyük platformlarda çalışan başka bir harika FTP istemci yazılımıdır ve bir işletim sistemi için yerleşik komut satırı arabirimi için mükemmel bir yedektir. Bu, entegre FTP programını paylaşmanıza izin veren metin tabanlı bir uygulamadır.

Özellikler:

 • Dosya aktarımlarının Ascii veya Binary varyantları arasında seçim yapma seçeneği.
 • Anonim olarak giriş yapmanızı sağlar.
 • Aktif ve pasif transferler arasında geçiş yapma seçeneği sunar.
 • Dosya izinlerini değiştirmenizi sağlar.
 • Diğer önemli özellikleri arasında, bağlantı kesildiğinde esnek yeniden bağlanma engellemesi, indirmeler kesintiye uğradığında otomatik olarak devam etme seçeneği, dosya aktarım ilerlemesinin görüntülenmesi ve daha fazlası yer alır.

15. FireFTP

Tamamen ücretsiz bir FTP programı arayanlar bunu kesinlikle deneyebilir. Bu yazılım, dosya aktarımı sırasında maksimum güvenlik sunar ve büyük işletim sistemlerinde çalışır. Mozilla Firefox destekli bu uygulama, basit ve duyarlı FTP/SFTP sunucularına erişim sağlar.

Özellikler:

 • Sorunsuz dosya aktarımlarını kolaylaştırır ve dizinlerin entegrasyonu, etik değerlerin denetlenmesi, dizinlerin karşılaştırılması ve daha fazlası gibi son teknoloji özellikler sunar.
 • Ayrıca SFTP, dosya karması, SSL kullanarak şifreleme ve uzaktan düzenleme seçeneği sunar.
 • Transfer için geçen süreyi kontrol edebileceğiniz bir durum çubuğu ile sizi bilgilendirir.
 • Ayrıca, sınırsız sunucuya bağlanmanıza yardımcı olacak profilleri de kaydedebilir, böylece günlük bağlantılarda çok zaman kazanabilirsiniz.
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar (2)

 • avatar
  Mustafa Ali Duran

  kurulumda surekli b u hatayı alıyoum Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_connect() in /var/www/vhosts/mdelektrik.com/httpdocs/config.php:25 Stack trace: #0 /var/www/vhosts/mdelektrik.com/httpdocs/config.php(15): mth->mysqlConnect() #1 /var/www/vhosts/mdelektrik.com/httpdocs/index.php(3): mth->__construct() #2 {main} thrown in /var/www/vhosts/mdelektrik.com/httpdocs/config.php on line 25

  Cevapla
 • avatar
  Yunus barçın

  resim yüklemede sorun var arkadaşlar yazmış çizmiş ama bu hususta bir destek yok?

  Cevapla
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın