Business vector created by rawpixel.com - www.freepik.com

Google Chrome için Faydalı Eklentiler

Chrome için birbirinden faydalı eklentiler. Eklentiler, web tarayıcılarını kişiselleştirmek ve daha faydalı kılmak için gerçekten çok fonksiyonel olabiliyorlar. Örneğin reklam engelleme eklentisi ile reklamları engelleyebilir, ücretsiz Vpn eklentisi ile bağlantınızı güvenceye alabilirsiniz.

Ancak internet üzerinde ve tarayıcı eklenti marketlerinde o kadar çok eklenti var ki, hangisi tam olarak faydalı hangisi zararlı bazen anlamak zor. O yüzden daha çok popüler olmuş uygulamalara yöneliyoruz. Bu makalede sizlere faydalı olabilcek birkaç faydalı tarayıcı eklentisi bulacaksınız.

Adblock Plus ücretsiz ve açık kaynak kodludur. Daha temiz, daha hızlı bir web deneyimi yaşayın ve sinir bozucu reklamları engelleyin. İsterseniz desteklemek istediğiniz web siteler için reklam gösterimini açın.

Tarama deneyiminizi bozan reklamları engelleyin. Video reklamlara, açılır pencerelere, yanıp sönen afişlere ve daha pek çok şeye hoşçakal deyin. Bu reklam gösterimlerini engellemek, sayfaların daha hızlı yükleneceği anlamına gelir.

Adblock Plus ile izleme ve kötü amaçlı yazılımlardan kaçınmak kolaydır. İzinsiz reklamların engellenmesi "kötü amaçlı reklamcılık" enfeksiyon riskini azaltır. İzlemeyi engelleme, çevrimiçi etkinliğinizin ardından şirketleri durdurur.

 

CrxMouse Chrome Gestures, webde gezinirken size yardımcı olacak bazı faydalı kısayollar sağlar. Fare hareketleri ile yeni sekmeler açmak veya kapatmak, sekme geçmişinizde ileri veya geri gezinmek ve linkleri veya metni kopyalamak gibi birçok işlemi kolaylaştırır. Bunun için farenin sağ tuşuna basılı tutup bir yönde hareket ettirmeniz yeterlidir.

3. FlowCrypt: PGP ile Gmail Eklerini Şifrele

Basit uçtan uca şifreleme ile Google'da e-posta ve eklerinin güvenliğini sağlayın. OpenPGP kullanarak Google mail'de (G Suite / Business / Enterprise) e-posta ve eklerinin güvenliğini sağlamak için uçtan uca şifreleme.

Gmail'e güvenli bir posta oluşturma düğmesi ekler. Bu şekilde, seçip yaptığınız zaman özel PGP şifreli e-postalar gönderebilirsiniz:
 - Birkaç tıklamayla kurulur
 - Herkese şifreli e-posta ve ekleri / dosyaları gönder
 - Doğrudan veya şifreli iletişim sayfası üzerinden şifreli e-posta alma
 - Dijital imzalar

Print Friendly ile herhangi bir web sayfasını PDF olarak yazdırın.

Print Friendly, baskınızdan önce reklamları ve baskı için önemsiz öğeleri kaldırır. Sayfalar, en üst düzey baskı okuma deneyimi için optimize edilir.

Yazdırmadan Önce Düzenle
Yazdırmadan önce herhangi bir içeriği silmek için tıklayın. Tüm görüntüleri veya tek tek görüntüleri kaldırın. Metin boyutunu daha büyükten daha küçüğe doğru değiştirin.

PDF Olarak Yazdır veya Kaydet
Arşivlemek, paylaşmak veya kaydetmek için PDF'ler oluşturun. PDF'ler, tıklanabilir bağlantılar ve kaynak URL içerir, böylece etkileşime devam edebilirsiniz.

Özellikleri

 • Baskı Önizleme
 • PDF olarak kaydet
 • E-posta Sayfası
 • İstemediğiniz Resimler ve metinleri kaldırın
 • Yazı tipi boyutunu değiştir

Google Chrome tarayıcınız için Avast'tan koruma. Avast Browser Security ve Web Reputation Eklentisi ile tarayıcı deneyiminizi geliştirin ve endişelenmeyi geride bırakın. Aşağıdaki listede bulunan özelliklere bakın ve sizin için neler yapabileceğini görün.

Neler yapıyor?

 • Phishing sitelerinden veri toplar ve bu sitelerden birini ziyaret ettiğinizde sizi uyarır.
 • 220 milyon kullanıcı komitesi tarafından desteklenen, Avast'ın web site itibar sistemine erişmenizi sağlar.
 • Arama sonuçlarında web siteye ait bağlantıya ait itibar notu gösterir. 
 • Kötü itibara sahip olan web siteler karşı uyarır. 
 • Diğer kullanıcılara yardımcı olabilmeniz için, tek bir tıkla bir web siteyi oylayabilmenizi sağlar. 
 • Rahatsız edici reklam ve analitik siteleri engelleyerek çevirim içi takip edilmenizi önler.

Gmail'i açmadan bildirimler alın, e-postalarınızı okuyun, dinleyin veya silin ve birden fazla hesabı kolayca yönetin. Size gönderilen e-postaları, Gmail sohbet bildirimindeki gibi görün. Geçerli sekmeden ayrılmadan e-postaları okuyun, arşivleyin, okundu olarak işaretleyin veya pop-up posta önizleme penceresinden e-postayı direkt silin veya doğrudan Gmail sayfasına gidin.

Yeni posta geldiğinde sesli bildirimler alın veya kendi seslerinizi ekleyin. Birden fazla Gmail ve Google Apps hesabı ekleyebilirsiniz.
Gmail gelen kutusuna gitmek için en hızlı yol.

7. Screencastify - Screen Video Recorder

Chrome için 1 numaralı ekran kaydedici. Videoları saniyeler içinde çekin, düzenleyin ve paylaşın. Screencastify, Chrome'un en güvenilir ekran kaydedicisidir.

Kayıt

 • Masaüstü, tarayıcı sekmesi veya web kamerasından yakalama
 • Mikrofonunuzdan anlatın
 • Çözünürlüğünüzü ve FPS’inizi özelleştirin
 • Web kameranızı ekran kaydına gömün

Düzenle

 • Ekranınıza bir kalem aracıyla açıklama ekleyin
 • Farenizi bir spot ışığına odaklayın
 • Kaydınızı kırpın (Premium)

Paylaş

 • Videolar otomatik olarak Google Drive'a kaydedilir
 • Doğrudan YouTube'da yayınlayın
 • Videoları yerel olarak kaydedin ve yönetin
 • .mp4 veya hareketli gif olarak dışa aktarma (Premium)

Tarayıcı sekmelerini ve Yer işaretlerini kolaylıkla yönetin. Session Buddy, birleşik bir oturum yöneticisi ve yer imi yöneticisidir.

 • Açık sekmeleri kaydedin ve daha sonra geri yükleyin. Belleği boşaltmak ve dağınıklığı önlemek için faydalıdır.
 • Bir çökmeden sonra veya işletim sisteminiz bilgisayarınızı yeniden başlattığında açık sekmeleri kurtarın.
 • Açık pencereleri ve sekmeleri tek bir yerden yönetin.
 • Kayıtlı sekmeleri konuya göre düzenleyin.
 • Aradığınızı hızlı bir şekilde bulmak için açık ve kaydedilmiş sekmeleri arayın.
 • Sekmeleri e-postalara ve belgelere uygun çeşitli biçimlerde dışa aktarın.
 • Bir URL listesini panodan veya bir dosyadan kaydedin veya açın.

Yüksek kaliteli grup, metin, resim ve video mesajları gönderin. Signal, güvenli ve şifreli bir anlık mesajlaşma sohbet uygulamasıdır. Şimdi Signal, kullanıcıları için Chrome'da da mevcuttur. Signal Private Messenger eklentisi, ayrı giriş, kullanıcı adı veya PIN olmadan, mevcut telefon numaranızı ve adres defterinizi kullanarak bağlanmanıza olanak tanır. Ayrıca, ücretsiz, uçtan uca şifreleme güvencesiyle grup, metin ve resimli mesajlar göndermenizi sağlar.

10. MailTag

MailTag, daha az zamanda daha fazla satış yapmanıza yardımcı olan bir e-posta izleme aracı ve zamanlayıcıdır.

Sınırsız gerçek zamanlı e - posta izcisi. Gönder'i tıkladıktan sonra ne olacağını bilin.

 • Tam olarak alıcıların e-postalarınızı ne zaman açtığını bilin.
 • E-postalarınız açıldığında gerçek zamanlı masaüstü uyarıları alın.
 • Alıcıların e-postalarınızdaki bağlantıları ne zaman tıkladıklarını öğrenin.
 • Açık oranlarınızın, bağlantı tıklama oranlarınızın ve daha fazlasının performansını izleyin.

Any.do, en sevilen platformlar arası yapılacaklar listesi uygulamalarından biridir ve Chrome eklentisi, görevlerinizi ve kontrol listelerinizi mobil cihazlarınızdan ve masaüstünüzden sorunsuz bir şekilde senkronize etmenize olanak sağlar. Kullanıcılar yeni listeler ve hatırlatıcılar oluşturabilir, sürükle ve bırak arayüzü ile kolayca düzenleyebilir, not ekleyebilir, görevleri paylaşabilir ve daha fazlasını tarayıcınızdan ve tüm cihazlarınız arasında senkronize edebilir.

 • Tüm cihazlarda sorunsuz bir şekilde senkronize olur
 • Daha fazlasını yapmak için listeleri ve görevleri kolayca paylaşın
 • Gündeminizi planlamak için görevleri sürükleyip bırakın
 • Not, dosya ekleme veya alt görev ekleme
 • Arama listeleri, görevler, notlar ve alt görevler
 • Bir kere ekle veya tekrarlayan hatırlatıcılar

12. OneTab

Çok fazla sekmenin arasında kaldıysanız, OneTab simgesine tıklayarak tüm sekmeleri tek bir listeye dönüştürebilirsiniz. Sekmelere tekrar ulaşmak istediğinizde teker teker ya da tamamını bir seferde geri yükleyebilirsiniz.

Sekmeleriniz OneTab listesinde olduğunda, Google Chrome'daki açık sekmeleri azalttığınız için bellek kapasitesinden %95 oranında tasarruf sağlayacaksınız.

Bu uzantı, tarayıcı araç çubuğunuza ziyaret ettiğiniz sayfayı tercüme etmek için bir düğme ekler. Web sayfasının tümünü veya belli bir kısmı için çeviri yapmak istediğinizde çeviri simgesine tıklamanız yeterlidir.

Uzantı ayrıca, bulunduğunuz sayfanın dilinin Google Chrome arayüzünüz için kullandığınız dilden farklı olup olmadığını otomatik olarak algılar. Eğer farklı ise sayfanın üstünde bir uyarı görünür. Sayfadaki tüm metnin yeni dilde görünmesi için şeritte Çevir düğmesini tıklayın.

14. LastPass

Ödüllü bir şifre yöneticisi olan LastPass, şifrelerinizi kaydeder ve her bilgisayardan ve mobil cihazdan güvenli bir şekilde erişmenizi sağlar.
Sadece bir şifreyi hatırlayın - LastPass ana şifreniz. Tüm kullanıcı adlarınızı ve şifrelerinizi LastPass'e kaydedin; sitelerinizde otomatik olarak oturum açacak ve şifrelerinizi ihtiyaç duyduğunuz her yerde senkronize edilecektir.

Click & Clean, bilgisayarınız için yenilikçi ve tamamen ücretsiz bir çözümdür. Bu uygulama, tarama geçmişinizi tarayıcı kapanınca siler ve çevrimiçi takip edilmenizi engeller.

- Bilgisayarınızı Kötü Amaçlı Yazılım için tarayın
- Tarama geçmişinizi silin,
- İndirme geçmişini kaldır,
- Geçici dosyaları silin,
- Çerezleri temizleyin ve önbelleği boşaltın,
- İstemci tarafı Web SQL Veritabanlarını silin
- Flash Çerezleri (LSO'lar) Kaldır
- İnternet etkinliğinizin tüm izlerini temizleyerek gizliliğinizi koruyun,
- Sabit disklerinizi temizleyin ve CCleaner veya Wise Disk Cleaner gibi harici uygulamaları kullanarak güvenli dosya silme dahil, daha fazla disk alanı boşaltın.
- İnternete bağlanmadan flash videoları çevrimdışı izleyin!

TinEye, web’de anahtar kelimeler, meta veriler veya filigran kullanmak yerine, görüntü tanıma teknolojisini kullanan ilk resim arama motorudur. Aranacak bir resim gönderdiğinizde, TinEye benzersiz ve kompakt bir dijital imza veya bunun için 'parmak izi' oluşturur, bu eşleşmeleri almak için bu parmak izini dizinindeki diğer görüntülerle karşılaştırır. TinEye tipik olarak benzer görüntüler bulamaz; kırpılmış, düzenlenmiş veya yeniden boyutlandırılmış olanlar dahil tam eşleşmeler bulur.

17. Nimbus Screenshot & Screen Video Recorder

Web sayfasının bir kısmının veya tarayıcı penceresinin tamamının ekran görüntülerini çekin, ekran görüntülerini düzenleyin ve kaydedin. Web sayfasının tamamını veya bir kısmını ekran görüntüsü olarak kaydet. Web sayfalarından ekran görüntüsü alırken ekranı kaydırmayı destekler.

 • Ekranın tamamını veya bir kısmını ekran görüntüsü olarak al  
 • Ekran görüntülerini düzenle ve not ekle  
 • Ekran kaydı — ekranından ve kamerandan video kaydet  
 • Ekran kayıtlarını kısalt ve kırp  
 • Videoyu gif ve mp4 formatlarına dönüştür  
 • Ekran görüntülerini ve ekran kayıtlarını hızlıca yükle ve paylaş

Video kaydet ve ekran kaydı paylaş

 • Ekranından video kaydedip ekran kaydı oluştur
 • Başka bir programın videosunu kaydet
 • Kamerandan video kaydet
 • Videonun ekran çözünürlüğünü ve kare hızını değiştir
 • Çeşitli şekiller, oklar ve dikdörtgenlerle videoya not ekle

CyberGhost VPN Proxy ile herhangi bir kısıtlı sitenin engelini kaldırın! Bağlantınızı güvence altına almak için tek tıkla bağlan!
Tarayıcı trafiğinizi şifrelemek için CyberGhost Proxy Plugin kullanın, böylece hiçbir çevrimiçi izleyicinin web de nereye gittiğinizi göremediğinden emin olabilirsiniz. CyberGhost, dünya çapında 15 milyondan fazla memnun müşteri ile güvenilir bir VPN sağlayıcısıdır.

CyberGhost’in Chrome tarayıcı eklentisi, internet-sansürlü ülkeler de dahil olmak üzere dünya çapında ücretsiz olarak kullanılabilir. CyberGhost Proxy Plugin, herhangi bir sansür, sahtekarlık veya üçüncü taraf müdahalesi olasılığı olmadan tam olarak programlandığı gibi çalıştığından verilerinizin gizli kalmasını garanti eden Ethereum blockchain üzerine kuruludur.

Sadece Güç düğmesine tıkladığınızda anında bir CyberGhost sunucusuna bağlanacaksınız. Bir sunucu konumu seçin, IP'niz bir saniye içinde değişecektir.

İşte Ücretsiz Proxy Eklentisi ile elde edecekleriniz:

 • Çevrimiçi veri şifreleme
 • Gizli IP
 • Coğrafi kısıtlı web sitelerine erişim
 • Engellenen kötü niyetli içerik
 • Güvenli Wi-Fi bağlantıları
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın