Technology vector created by upklyak - www.freepik.com

Eski akıllı telefon nasıl değerlendirilir?

Eski akıllı telefonu atmaya kıyamıyor ancak ne yapacağınızı da bilmiyor musunuz? Gezegene bir iyilik yapın ve onları öylece çöpe atmayın. Geri dönüşüme vermeyi planlamıyorsanız, eski cep telefonlarını değerlendirin.

1. Akıllı telefonunuzu çalar saat olarak kullanın

Eski akıllı telefonunuzu başucu saati olarak kullanabilirsiniz. Kendinize güzel bir saat uygulaması edinin ve basit bir cep telefonu standı alıp yerleştirin. Telefonunuzu dijital resim çerçevesine dönüştürebileceğiniz ekran ayarlarından Daydream modunu etkinleştirmeyi de unutmayın.

 

Cihazınızı yuvaya koyduğunuzda veya şarj ettiğinizde Lucid otomatik olarak başlar. Uygulama çok özelleştirilebilir ve birçok işlevsellik ile birlikte gelir.

2. Eski Android akıllı telefonunuzu güvenlik kamerası olarak kullanma

Boşta duran eski bir akıllı telefonunuz varsa, kurulmayı bekleyen harika bir ev güvenlik kameranız var demektir. 5 dakikadan kısa bir sürede Android için ücretsiz IP Web Kamerası uygulamasını yükleyebilir ve akıllı telefonunuzdan anında canlı video akışına başlayabilirsiniz.

IP Webcam, telefonunuzu çoklu görüntüleme seçenekleriyle bir ağ kamerasına dönüştürür. VLC oynatıcı veya web tarayıcısı ile kamera kaydını herhangi bir platformda görüntüleyebilirsiniz. İnternet erişimi olmadan WiFi ağı içinde video akışı da yapabilirsiniz.
Anında küresel erişim için isteğe bağlı Ivideon bulut yayınını destekler.

Bu uygulama ile kaydı canlı görüntüleme ücretsizdir, ancak videoları kaydetmek ücretlidir.

3. Bir bebek kamerasına dönüştürün

Bebek monitörleri, bebek bekleyen veya yeni bebek sahibi olan ebeveynler için idealdir. Ne yazık ki, ucuz değiller. Bu yüzden, bir bebek monitörü uygulaması yardımıyla eski bir Android akıllı telefonu kullanmak daha ucuza mal olabilir.

 

Bebek İzle 3G telefonunuz, tabletiniz ve bilgisayarınız için evrensel ses ve görüntü izleme uygulamasıdır. Tüm sesleri duyar, canlı video akışı sağlar ve bebeğinizi uzaktan uykuya hazırlar. Mevcut tüm bağlantılarla çalışır (WIFI, 3G, LTE). Bebek İzle 3G, canlı videoyu çocuğunuzun odasından size iletir. Işıkla aydınlatma özelliği karanlık ortamlarda bile bebeğinizi görmenizi sağlar.

4. MP3 çalar olarak kullanın

Spotify gib imüzik dinlem hizmetleri popüler olsa bile, MP3 dosyaları bir akıllı telefonda müzik dinlemek için halen kullanılıyor. Eski akıllı telefonunuz yüksek kaliteli ses çıkışı sunuyorsa, onu bir mp3 çalar olarak kullanabilirsiniz (ve ayrıca Spotify gibi müzik dinleme hizmetlerini de kullanabilirsiniz). Android'in çok çeşitli müzik çalarları vardır.

 

Shuttle Müzik Çalar Android için, sezgisel, hafif ve güçlü bir müzik çalardır.

5. Android akıllı telefonunuzu bir dosya sunucusuna dönüştürün

Hareket halindeyken önemli verilere erişmek istiyor ancak Dropbox, Google Drive vb. bulut hizmetlerine güvenmiyor musunuz? O zaman eski akıllı telefonunuzu sunucu olarak kullanın. E-posta, FTP, Dinamik DNS veya DLNA fark etmez, işte size yardımcı olacak bazı uygulamalar:

 

Örneğin WebDAV Server ile hafıza kartı da dahil olmak üzere telefonunuzdaki herhangi bir dizini Windows veya Linux üzerinde bir sürücü olarak bağlayabilirsiniz.

6. Eski akıllı telefonunuzu USB modem veya Wi-Fi erişim noktası olarak kullanın

Sık sık seyahat ediyor ve cihazlarınızın internete erişimi olsun mu istiyor musunuz? Bunun için yeterli internet kotasına sahip bir SIM kartınız var mı? Kullanmakta olduğunuz akıllı telefonunuzu Wi-Fi erişim noktası yaparak pilini tüketmeyin. Bunun yerine eski akıllı telefonu bir internet erişim noktasına düşürün.

7. Eski akıllı telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanın

Akıllı telefonların uzaktan kumanda olarak kullanılabileceğini hepimiz biliyoruz, ancak kaçımız mevcut telefonumuzu gerçekten uzaktan kumanda olarak kullanıyoruz? Çok az. Ancak her yere götürmeniz gerekmeyen eski bir telefonunuz varsa evinizde televizyonunuzun yanına bırakarak kalıcı uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz.

 

Unified Remote, bilgisayarınız için uzaktan kumanda uygulamasıdır. Cihazınızı Windows PC, Mac ve Linux için bir WiFi veya Bluetooth evrensel uzaktan kumandasına dönüştürür.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın