Eşarp Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? 

Özellikle sosyal ortamlarda, iş yerinde, okulda, alışverişe çıkarken vs. kıyafetlerimizin seçimine çok dikkat eder ve parçaları bir araya getirirken kendi beğenilerimiz, tarzımızı yansıtan seçimler yaparız. Eşarplar için de aynen geçerli olan bu durum model, kumaş ve renk gibi çok sayıda seçeneğin varlığı nedeniyle seçimi biraz zor hale getirmektedir. Bu içeriğimizde kendiniz için eşarp satın alırken alışverişinizi kolaylaştırmaya yönelik değerlendirme kriterlerini sizlerle paylaşıyor olacağız.

Kumaş Türü ve Kalitesi

Eşarp modelleri seçiminde ilk dikkat etmeniz kriterin kumaş türü ve kalitesi olduğuna inanıyor ve ilk olarak kalite tercihi yapıp sonraki kriterlere göre seçenekleri daraltarak ilerlemenizi tavsiye ediyoruz. Kaliteli ürünler hem daha kullanışlı hem de daha uzun ömürlü olmaları açısından doğru seçimler oldukları gibi cilt ve saç sağlığı açısından da doğru tercihlerdir. Kaliteli bir eşarbın özellikleri;

  • Kolay kolay başınızdan kaymaz ve şekli bozulmadığı için sürekli düzeltmek zorunda kalmadan kendinizi toplum içinde rahat hissedersiniz.
  • Terlemeye neden olmaz ve yüzünüze, cildinize yapışarak rahatsız edici görüntü vermez. Nefes alan kumaş yapısı ile aksine teri emerek sizi rahatlatması gerekir.
  • Çok rahat kırışma yapmaması ve fazla ütü istememesi de önemli bir kalite unsurudur. Siz de eşarbınızın dışarıda ütüsüz ve kötü bir görünüme yol açmasını istemezsiniz.

Ten Rengi ile Uyumun Önemi

Ten renginin cilt ile olan uyumunun önemi oldukça büyük olup desen ve renk seçimlerinizde hem eşarplarınız hem şallarınız hem de kombinleyeceğiniz giysileri ten rengi skalanıza göre belirlemelisiniz. Aksi halde bazı renkler yüzünüzün güzelliğini veya kombininizin güzelliğini gölgede bırakabilir.

Kombinlerle Uyumlu Seçenekler

Kombinlerinizi ve dolabınızdaki giysileri düşündüğünüzde bunlara yakışabilecek nitelikteki eşarplar satın almalısınız. Alışverişiniz esnasında mutlaka dolabınızdaki bir araya getireceğiniz giysilerinizi gözünüzün önüne getirin ve hiçbir eşarbınızla uyumlu olmadığı için henüz giymediğiniz kombinler varsa bunlara öncelik tanıyın.

Desenli ve Tek Renkli Seçimler

Kombininize göre zıt şekilde desenli ve tek renkli eşarplar tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun anlamı desenli giysilere sakinlik katmak ve göz yormamak için tek renk eşarp ve tam aksi şekilde kombinler yapmak. Böylece daha stil ve tarz sahibi görüneceğinizden emin olabilirsiniz.

Özel Günler İçin Abiye Eşarplar

Özel günleriniz için gösterişli desenleri olan, simli, deri görünümlü vs. abiye eşarplar tercih edebilirsiniz. Bu sayede abiyenizle bütün halde ortama uyum sağlayan bir şıklık elde etmiş olursunuz. Shecarf’ta bulunan abiye şal ve eşarp kategorilerini ziyaret ederek bol miktarda kaliteli ürüne ulaşabilirsiniz.

Mevsimler Seçenekler

Mevsime uygun kumaş içeriğine sahip eşarplar seçmeyi unutmamalısınız. Kış ayları için öncelik olarak montlarınızla kombinleyebileceğiniz nitelikte tercihler yapabilirsiniz. Yaz ayları için içerisinde kuş ve çiçek desenleri olan daha cıvıl cıvıl renk ve desenler seçebilirsiniz. Bunun gibi uyumlara dikkat ederek tarzınızı her daim her ortamda konuşturabilirsiniz.

Tüm ürünlerimiz için : https://www.shecarf.com/kategori/sal adresinden yararlanabilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın