En iyi hareketli Logo yapma programı ücretsiz

Hareketli logo yapma programları, temelde, bir şekilde animasyonlu logolar oluşturmak için kullanılabilecek ücretsiz animasyon yazılımlarıdır. Bunların tümü, hareketli logo oluşturmak için gerekli tüm araçları sağlar.

Hareketli logo yapıcı için bir arka plan resmi ekleyebilir, katmanlar ekleyebilir ve bunları düzenleyebilir, çizim araçlarını kullanabilir ve geçiş efektleri ekleyebilirsiniz. Bu logo tasarım programaları ile basit bir logo görüntüsünü düzenleyerek bir hareketli logo oluşturabilirsiniz. Ayrıca, yansıma görüntüsünü ekleyerek bir logoyu hareketlendirebilirsiniz.

Çıkış animasyonu, hızı ve döngü özellikleri özelleştirilebilir. Bunların hepsinde, oluşturulan animasyonlu logonun ön izlemesini görebilirsiniz. Hareketli logo oluşturduktan sonra, logoyu GIF olarak dışa aktarabilirsiniz. Bazı yazılımlarda, logo animasyonunu bir AVI video dosyası olarak da dışa aktarabilirsiniz.

Hareketli logo yapma programları:

Bu programlar, hareketli logo yapmak için gelişmiş bir araç seti içeriyor. Bu programlarda, görüntüleri içe aktarabilir ve sıfırdan animasyonlu logo oluşturabilirsiniz.

1. GIMP

GIMP, Windows için ücretsiz bir açık kaynaklı grafik düzenleyicidir. Bunu kullanarak, resimlerinizi düzenleyebilir ve ayrıca kartvizitler, web afişleri, CD kapakları vb. oluşturabilirsiniz. Bu yazılım, bir hareketli logo yapımcısı yazılımına alternatif olabilir. Animasyon oluşturmanıza veya çizmenize izin verdiği için, onu kullanarak özel boyutta bir animasyonlu logo oluşturabilirsiniz. Animasyon yapmakta iyiyseniz, bu programla kolayca animasyonlu logo oluşturabilirsiniz.

GIMP kullanarak animasyonlu logo nasıl oluşturulur:

 • Bir arka plan katmanı/resmi ekleyin: Dosya menüsünden Yeni düğmesine tıklayın ve başlamak için bir şablon seçin. A0, A1, B4, Web Banner, Kartvizit, Apple iPhone, Samsung Galaxy vb. şablonlar sağlar. Ayrıca logonuz için özel bir boyut belirleyebilirsiniz. Veya bir logo görüntüsünü açıp arka plan katmanı olarak ekleyebilirsiniz. Bu arka plan katmanı, tüm animasyonda görünür. Arka plan katmanı istemiyorsanız silebilirsiniz.
 • Bir animasyon oluşturmak için bir veya daha fazla katman ekleyin: Artık Katmanlar menüsünden birden çok katman ekleyebilir ve bunları düzenleyebilirsiniz. Eklenen katmanlara resimler ekleyebilir ve kurşun kalem, boya fırçası, degrade, mürekkep, iyileştirme, klonlama, lekeleme, atlatma, renk paleti vb. araçları kullanarak çizimler oluşturabilirsiniz. Ayrıca bir metin aracı ve çeşitli seçim ve dönüştürme araçları sağlar. .
 • Katman özelliklerini yapılandırın: Artık, karıştırma modu (çözünme, renk silme, birleştirme, bölme, atlatma, toplama, çarpma vb.), opaklık, ofset, renk etiketi vb. gibi katman özelliklerini seçebilirsiniz.
 • Çıkış logosu animasyonunun kurulum özellikleri: Katmanları ayarladıktan sonra, Filtreler menüsü > Animasyon > Oynatma'ya giderek animasyonun önizlemesini kontrol edebilirsiniz. Önizleme penceresinde, animasyon hızını ayarlamanızı sağlar. Animasyon menüsünden ayrıca geçiş efektleri (karışım, yanma, dalgalanma, dalga, dönen küre) ekleyebilir ve animasyonu optimize edebilir/en iyi duruma getirebilirsiniz.
 • Animasyonlu logoyu dışa aktar: Son olarak, Farklı dışa aktar özelliğini kullanarak hareketli logoyu, animasyonlu GIF olarak dışa aktarabilirsiniz. Animasyonlu logoyu GIF olarak dışa aktarırken, 'animasyon olarak' seçeneğini etkinleştirin.

Bir resim düzenleyici olduğu için, içindeki kreasyonlarınıza birçok efekt ve filtre ekleyebilirsiniz. Genel olarak, bence, en iyi ücretsiz hareketli logo oluşturma programlarından biridir.

Chasys Draw IES, bir hareketli logo oluşturucu programı için başka bir ücretsiz alternatiftir. Görüntüleri düzenlemek, animasyon oluşturmak, çizimler yapmak, görüntü dosyalarını dönüştürmek vb. için bir dizi araç sağlayan zengin özelliklere sahip bir yazılımdır. İçinde animasyonlu logo oluşturmak için Chasys Draw IES Artist aracını kullanabilirsiniz.

Haretli logo oluşturmak için yeni bir proje oluşturun ve Object Animation project'i seçin. Ayrıca içinde çerçeve animasyonu, hareketli imleç ve animasyonlu fırça oluşturabilirsiniz. Şimdi tasarladığınız logoya göre tuval boyutunu belirleyin. Buna göre düzenlenebilen varsayılan bir nesne animasyonu göreceksiniz. Ayrıca değişiklik yapmak için bir animasyon zaman çizelgesi sağlar. Arka planı değiştirebilir, logo resimlerini katman olarak ekleyebilir ve çizim yapmak için fırça, dokular, degradeler, maske verileri, yol ve kalem verileri vb. nesneleri kullanabilirsiniz. Fırça, kurşun kalem, efektler gibi çok çeşitli çizim araçları da sağlar.

Bunların dışında animasyonu yeniden boyutlandırabilir, dönüştürme yapabilir ve buna renk ayarlamaları ve efektler de ekleyebillirsiniz. Geçmiş, Katmanlar, Önizleme, Renk Paleti ve Araç Kutusu dahil olmak üzere bir animasyon yapmak için özel paneller sağlar. Animasyonun hızını ayarlamanızı sağlar. Son logo animasyonu, hareketli bir GIF olarak kaydedilebilir.

Bu, başka bir güzel ücretsiz hareketli logo oluşturma programıdır.

EasyBanner Free, temel olarak Windows için ücretsiz bir animasyonlu web tasarımcısı yazılımıdır. Bunu kullanarak, özel boyutlarda animasyonlu logo da oluşturabilirsiniz. Ayrıca logo oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç örnek sunar.

 • Tek metin veya birden çok metin ile animasyonlu logo tasarlayabilirsiniz.
 • Logodaki metnin konumunu ayarlayabilirsiniz.
 • İçindeki yazı tipi biçimini, boyutunu, stilini ve rengini özelleştirebilirsiniz.
 • Bir arka plan rengi, arka plan modeli (dahili kitaplıktan) veya bir degrade dolgu seçerek logonun arka planını ayarlamanıza olanak tanır.
 • Ayrıca logoya kenarlar ekleyebilir ve anahat rengini ayarlayabilirsiniz.
 • İstenen çıktı için geçiş efekti (silme, solma, dikey ayırma, yatay ayırma), animasyon hızı ve döngü özelliklerini ayarlamanıza olanak tanır.

Animasyonlu logo tasarladıktan sonra onu önizleyebilir ve ardından animasyonlu GIF olarak dışa aktarabilirsiniz.

Reflet, basit bir animasyonlu logo oluşturma yazılımıdır. İçine, bir logo görüntüsü ekleyebilir ve yansımasını ekleyerek ve dalgalanma efektini simüle ederek bir animasyona dönüştürebilirsiniz. Bu şekilde, temel olarak logonuzu animasyona dönüştürür. Bunu kullanarak sıfırdan animasyonlu bir logo oluşturamazsınız.

Animasyon hızını, dalgaların türünü (kısa, orta, uzun), yansıma yüksekliğini, animasyonu oluşturan görüntü sayısını ve perspektif veya normal modu özelleştirmenize olanak tanır. Yansımalı görüntüyü yalnızca animasyonlu GIF veya AVI video dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz. Bunun için renk sayısını da seçebilirsiniz. Ek olarak, animasyonu BMP veya JPG görüntüleri olarak dışa aktarabilirsiniz.

Sqirlz Lite, bir görüntünün seçilen bir bölümünü canlandırmak, karıştırmak ve/veya deforme etmek için ücretsiz bir yazılımdır. Bunu kullanarak logo resimlerinizi de canlandırabilirsiniz.

 • Bu ücretsiz yazılımı kullanarak logo nasıl canlandırılır:
 • Logo resminizi BMP veya JPG formatında açın. Logo resmiyle aynı boyutta bir arka plan resmi de ekleyebilirsiniz.
 • Şimdi, görüntünün çarpıtmak istediğiniz kısmının etrafına bir anahat çizmeniz gerekiyor.
 • Ardından, logoyu deforme etmek için anahat boyunca bir omurga çizin.
 • Deforme olmuş görüntüyü almak için alanın çevresine tekrar bir anahat çizin.
 • Artık ters hareket ve sırt boyunca çevirme gibi animasyon efektlerini seçebilir ve hareket türünü Genel Hareket veya Sqirlz Akışı olarak seçebilirsiniz.
 • Daha sonra animasyon periyodunu belirleyebilirsiniz.
 • Son olarak, animasyonu oluşturabilir, önizleyebilir ve ardından animasyonlu GIF veya AVI video dodyası olarak dışa aktarabilirsiniz.

Sqirlz Lite ile oluşturulmuş animasyon örneklerini bu linkten inceleyebilir ve indirebilirsiniz.

Bu, logo görüntüsünü canlandırmak için genel bir yöntemdi. Mevcut bir AVI'ye animasyon ekleme, döngü özlemi anahatları yapma, arka planla nasıl kaydetme vb. gibi bu ve diğer öğreticileri bu yazılımda bulabilirsiniz.

6. SVGator 

SVGator, farklı logoları canlandırmak söz konusu olduğunda harika sonuçlar veren bir SVG dosya animatörüdür. Bu güçlü düzenleyici, statik dosyanızı çevrimiçi ortama yüklemenize ve bir görüntüyü oluşturan öğelere animasyon uygulamanıza olanak tanır. Bir elemanın saydamlığını, dönüşünü, ölçeğini ve konumunu ayarlayabilirsiniz.

Animasyon oluşturma süreci, bir görüntünün parametrelerine göre zaman çizelgesinde ana kareleri düzenlemeye indirgenir. Ayrıca animasyon döngüsünün süresini ve döngü sayısını (1 kez veya sonsuz) ayarlayabilirsiniz. Program, CSS ve JacaScript animasyon türleri arasında seçim yapmanızı sağlar. Bu yazılımın en övgüye değer özelliği, herhangi bir cihazda görüntülenebilen yüksek kaliteli logolar üretmesidir.

Bu animasyonlu logo oluşturma yazılımını kullanarak, 2B bir görüntüyü birkaç dakika içinde hızlı ve kolay bir şekilde dikkat çekici bir animasyonlu logoya dönüştürebilirsiniz. Hem deneyimli hem de yeni başlayan tasarımcıların havalı logolar üretmesine yardımcı olabilecek çok sayıda orijinal özel efekt vardır. Kozmik, renkli (boya sıçramaları), ateşli, neon, elektrik, cam, deniz ve diğer efektler arasından seçim yapabilirsiniz.

En kısa sürede profesyonel bir animasyon elde etmek için uygun bir tema seçmeniz ve logonuzun bulunduğu bir dosyayı programa yüklemeniz yeterlidir. Her tema bir demo video ile birlikte gelir. Herhangi bir sorunuz varsa, 7/24 teknik desteğe başvurabilirsiniz.

0
0
0
1
1
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın