Ogznet.com
Ofis Programları

En İyi Ücretsiz Adobe InDesign Alternatifleri

11 Eylül 2022 ogz 3425 0
Okunma süresi: 5 dk, 26 sn
En İyi Ücretsiz Adobe InDesign Alternatifleri

Windows için en iyi ve ücretsiz Adobe InDesign benzeri programların bir listesi. Adobe InDesign, Adobe Systems tarafından geliştirilen popüler bir masaüstü yayıncılık ve dizgi yazılımıdır. Afiş, el ilanı, broşür, dergi, gazete, sunum vb. tasarımı için kullanılır. Adobe InDesign ile aynı özellikleri ve işlevleri elde etmek için ücretsiz Adobe InDesign alternatiflerinin listesi bu yazıda.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Adobe InDesign'a benzer bu programlar, farklı proje türlerine göre önceden tanımlanmış çeşitli şablonlar sunar. Önceden tanımlanmış şablonlar, tasarım süresini önemli ölçüde azalttığı için gerçekten kullanışlıdır.

  Şablonlar ile birlikte, bu ücretsiz programlar ayrıca resim eklemek, şekiller eklemek, metin aracı, renk aracı, yazı tipi, hizalama vb. gibi tüm temel araçları içerir. Kullanılabilir araçlar oldukça basittir ve bunları kullanırken herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Bu yazılımlar tarafından oluşturulan tasarım, PDF, HTML, DOC vb. belgeler veya görüntüler olarak (PNG, JPG, BMP, TIFF vb. gibi) birçok formatta kaydedilebilir veya dışa aktarılabilir.

  Adobe InDesign benzeri programlar:

  Scribus, ücretsiz Adobe InDesign benzeri programdır. InDesign'a benzer şekilde, bu yazılım masaüstü yayıncılık ve dizgi görevleri için de kullanılabilir. Bunu kullanarak, dergiler, gazeteler, posterler vb. için kolayca düzenler tasarlayabilirsiniz. Ayrıca farklı türde bir proje için çeşitli dahili şablonlar da hızlı bir şekilde bir tasarım oluşturmak için sağlanmıştır. Araç çubuğunda Freehand Write, Rotate Item, Insert Frame, Insert Image, Insert Render Frame vb. gibi birçok hızlı araç bulunmaktadır.

  Bu yazılımda düzenleme (Kes, kopyala, yapıştır, renk paleti, stil vb. gibi araçlar içerir), Ekle (metin, resim, tablo, şekil vb. eklemek için araçlar da vardır), Sayfa (harici sayfaları içe aktarmak veya mevcut sayfayı dışa aktarmak için kullanılır) gibi belirli bir işi gerçekleştirmek için araçlar içeren çeşitli sekmeler de alırsınız. ICC renk yönetimi, CMYK renk ayrımı, Spot renk ve PDF oluşturma desteği ile çoklu bir arabirim elde edersiniz. Bu yazılımda oluşturulan son tasarım EPF, SVG, PDF belgeleri ve çeşitli görüntü formatları (png, ico, jpg, bmp, vb.) olarak dışa aktarılabilir.

  Scribus birçok işletim sistemi için mevcuttur ve temel olarak kararlı ve geliştirme olmak üzere iki şekilde gelir. Hemen hemen tüm üretim çalışmaları için kararlı sürümü kullanmanızı öneririz. Geliştirme sürümünde, sorunları düzelttikçe ve yeni özellikler ekledikçe pek çok şey düzenli olarak değişiyor olabilir. İndirmek için buraya tıklayın.

  Serif PagePlus Starter Edition, Windows için ücretsiz bir Adobe InDesign alternatif programdır. Bu yazılımda, Adobe InDesign'ın sağladığı gibi poster, dergi, gazete vb. tasarım için gerekli tüm araçlara sahip olursunuz. Artı olarak bir veya daha fazla sayfadaki çeşitli farklı yazı tiplerinin metinleri ile görüntülerin düzgün yerleştirilmesi kolaylıkla yapılabilir. İçinde masaüstü yayıncılığı ve dizgisini gerçekten kolaylaştıran farklı projeler için şablonlar da alırsınız. Tasarım sürecini daha da kolaylaştırmak için seçim, metin, çizgi kırpma, dolgu, kenar araç çubuklarında renk paleti, hizalama vb. gibi tüm temel araçları sağlar.

  Bu yazılım aynı zamanda istatistiksel veri sayfalarının tasarımı için oldukça iyidir, çünkü tasarıma tablolar, grafikler vb. eklemenizi sağlar. Ayrıca multitab arayüzü, bir seferde birden fazla proje üzerinde çalışmanıza yardımcı olur. Bir sayfa tasarladıktan sonra, tasarımı PDF, PPP ve PPX formatları ile dışarı aktarabilirsiniz.

  Bu programın ücretsiz sürümünde, resim, köprü, yer imleri, dışa aktarma vb. gibi çeşitli kilitli özellikleri bulabilirsiniz. Sadece bu yazılımın ücretli sürümünü satın alarak tüm özelliklerinin kilidini açabilirsiniz.

  LibreOffice Writer, ücretsiz açık kaynaklı bir Adobe InDesign benzeri yazılımıdır. Özellikle gazete, dergi, kapak, el ilanı vb. oluşturabileceğiniz, tasarlayabileceğiniz ve biçimlendirebileceğiniz bir kelime işlemci yazılımıdır. Ayrıca Adobe InDesign yazılımının ana görevi olan bir masaüstü yayıncılık yazılımı gibi kullanılabilir. Bununla birlikte, diğer benzer yazılımlar gibi özel şablonlar bulamayacaksınız.

  Bir gazete sayfası, dergi kapağı vb. tasarlamak için bu yazılım çeşitli menüler sağlar. Bu yazılımın sağladığı bazı araç menüleri, Düzenleme Menüsü (kesme, kopyalama, değiştirme, bulma, vb.), Ekle Menüsü (görüntü, medya, şekil, kutu vb. ekleme araçlarını içerir), Tablo Menüsü (tablo eklemek için) vb. gibi çeşitli araçlar menüsü ile birlikte gelir. Ayrıca son tasarımını oluşturmak için sayfanın öğelerini fareyle kolayca düzenleyebileceğiniz bir Editör bölümü de sağlar. Proje tamamlandığında, projeyi web tarayıcısında önizleyebilir veya projeyi DOCX, ODT, HTML, RTF, PDF vb. formatlarında kaydedebilirsiniz.

  WPS Writer, Adobe InDesign'a alternatif olarak kullanılabilecek ücretsiz bir word yazılımıdır. Bir word paketi olsa da, kitap kapaklarını, kartvizitleri, XML belgelerini vb. tasarlamak için kullanabilirsiniz. Ayrıca tasarımı oluşturmak için kolayca indirip kullanabileceğiniz şablonların bir listesini de içerir. Ayrıca Ekleme, Sayfa Formatlama, Yazı Tipleri, Şekiller vb. gibi tüm standart tasarım araçları da arayüzünde mevcuttur.

  Şimdi bir tasarım oluşturmak için önce tüm tasarım öğelerini (metin kutusu, resim vb.) Tuvale ekleyin. Bundan sonra farenizi kullanarak her bir elemanı uygun şekilde yerleştirin. Sonra tasarımı gözden geçirin ve tasarıma son ayarları yapın. Son olarak tasarımı .wps, .doc, .rtf, .wpt, .txt, .xml, .htm, .dot vb. biçimlerde kaydedin. Yazdırma ve paylaşma seçenekleri de mevcuttur.

  Calligra Gemini, Windows için bir başka ücretsiz Adobe InDesign alternatifi programdır. Bu program, geleneksel PC’lerin yanı sıra dokunmatik girişi destekler. Öncelikle dergi, gazete, kitap, e-kitap vb. sayfa tasarımları oluşturabileceğiniz bir masaüstü yayıncılık yazılımıdır. İçinde proje şablonlarını bulamazsınız, ancak HTML, ODT, DOCX'in önceden oluşturulmuş projelerini yükleme seçeneği vardır.

  Bu yazılımın arayüzü basittir. Arayüzün sol tarafında, bir ana tasarım bölümü ya da tuval elde edersiniz ve sağ tarafta, tüm önemli araçları içeren bir araç bölümüne sahip olursunuz. Araçlar bölümü, Şekiller, Metin Düzenleme, Sayfa Düzeni gibi çeşitli alt bölümlere ayrılmıştır. Kullanılabilen çeşitli araçlar bölümlerini kullanarak, istenilen bir dergi sayfası, el ilanı, kapak vs. kolayca oluşturabilirsiniz. Tasarım tamamlandığında, baskı önizleme seçeneğini kullanarak önizleme yapabilirsiniz. Bundan sonra yazdırabilir veya ODT, PDF, HTML, ODM vb. formatları olarak dışa aktarabilirsiniz.


  Editör

  ogz

  Ogz

  Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
  Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

  Yorum yaz