Ogznet.com

Ücretli ve ücretsiz en iyi Mac uygulamaları

Mutlaka sahip olmanız gereken en iyi Mac uygulamaları bu sayfada. E-posta istemcilerinden sistem yardımcı programlarına, güvenlik uygulamalarından verimlilik uygulamalarına kadar, bu sayfada olmazsa olmaz en iyi Mac uygulamalarını bulacaksınız.

Bu yazının içeriği: Kapat

  İşte Mac'iniz için en iyi ve faydalı uygulamalar listesi;

  Mac için Ses Araçları

  GarageBand

  • Ücretsiz

  Bu eski Mac uygulaması, yeni başlayanlar ve meraklılar için ciddi bir kayıt aracıdır ve tüm Mac kullanıcılarının indirmesi için ücretsizdir. Uygulama ile ses kaydı yapabilir, sanal enstrümanlar çalabilir ve telifsiz seslerin Apple Loops kitaplığına erişebilirsiniz.

  Audacity

  • Ücretsiz

  Audacity, çoğu genel ses görevini ücretsiz olarak gerçekleştirebilen açık kaynaklı, çapraz platform bir ses düzenleyicidir.

  Clementine

  • Ücretsiz

  Clementine, yerel olarak depolanan müzikleri dinlemek için iTunes'un en iyi alternatiflerinden biri. Spotify, Google Drive ve Dropbox gibi harici servisleri ve çok sayıda ses formatını destekler. Ayrıca müziği kodlayabilir, podcast'leri yönetebilir ve dinlerken görselleştirmelerin keyfini çıkarabilirsiniz.

  Harmony

  • Ücretsiz, ücretli sürümü mevcut

  Harmony iTunes'a bir başka güçlü alternatif. Mac'inizde depolanan müzikleri çalabilir ve tüm web'e dağılmış müziği tek bir konuma getirebilir. Uygulama Spotify, SoundCloud, YouTube, Google Play ve daha fazlasını destekler.

  Vox

  • Ücretsiz, premium abonelik mevcut

  Vox, FLAC ve DSD gibi yüksek kaliteli codec bileşenlerine odaklanan şık ve ücretsiz bir medya oynatıcısıdır. Kompakt menü çubuğu seçeneği sayesinde, kolayca dışarıdaki en iyi Mac menü çubuğu uygulamalarından biri.

  Mac için Yedekleme Araçları

  Carbon Copy Cloner

  • Ücretli, deneme sürümü mevcut

  Time Machine oldukça iyi olsa da, daha iyi üçüncü taraf çözümler de bulabilirsiniz. Size ihtiyacınız olan tüm gelişmiş seçenekleri sunan bir alternatif, Carbon Copy Cloner bu alanda iyi bir uygulamadır.

  SuperDuper

  • Ücretli, premium versiyonu mevcut

  Sabit sürücünüzün önyüklenebilir bir klonunu istiyorsanız, SuperDuper ile bir kereliğine ücretsiz alabilirsiniz. Uygulama, hızlı ve kullanımı kolaydır. Yedekleme planlamak, kullanıcı komut dosyalarını çalıştırmak ve diğer gelişmiş görevleri yapmak istiyorsanız, premium sürüme yükseltmeniz gerekir.

  Mac için Web Tarayıcılar

  Chrome

  • Ücretsiz

  Google’ın kendi tarayıcısı olan Chrome, geliştirici araçlarına, uzantılarına ve iş ve oyun için ayrı profillere ihtiyaç duyanlar için bir güç merkezidir.

  Firefox

  • Ücretsiz

  Bu ücretsiz ve açık kaynaklı tarayıcı, Chrome'a ​​mükemmel bir alternatiftir. Sistem kaynakları tüketiminde Chrome'dan daha hızlı, kolay ve hafiftir. Firefox’u bir süredir denemediyseniz, bir kez daha kullanma zamanı gelmiş olabilir.

  Mac için Takvimler ve Yapılacaklar Listesi Uygulamaları

  Fantastical

  • Ücretli, deneme sürümü mevcut
   

  Yüksek fiyatına rağmen Fantastical, Apple'ın temel takvim uygulaması için bir numaralı oyuncu olmaya devam ediyor. Apple Hatırlatıcıları ile entegre, bugün bir widget ve ayrıca özel bir iOS uygulaması var.

  TickTick

  • Ücretsiz, premium versiyonu mevcut

  Apple'ın kendi Hatırlatıcılar uygulaması sizin için yeterli değilse, TickTick'ten daha iyisini bulamazsınız. Akıllı listeler, görev notları, ekler ve ses girişi gibi özellikler için hızlıca hem masaüstü hem de mobil cihazların favorilerinden biri haline geldi.

  İndir: TickTick (Ücretsiz, premium abonelik mevcut)

  Mac için Kod ve Metin Düzenleme

  Xcode

  • Ücretsiz

  Xcode, MacOS, iOS, TVOS ve WatchOS dahil olmak üzere Apple aygıtları için uygulamalar yazmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Geliştirme araçlarını indirmek ücretsizdir. Yıllık bir ücret karşılığında, uygulamalarınızı çeşitli vitrinlerinde listelemek için Apple'ın geliştirici programına kayıt olabilirsiniz.

  Microsoft'un genişletilebilir açık kaynaklı kod editörü, komut dosyaları yazmak, HTML düzenlemek ve hatta Markdown için mükemmeldir.

  Atom

  • Ücretsiz

  Atom, mevcut eklenti paketlerini kullanarak, istediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz temel bir metin düzenleyicisi olarak gelir. Platformlar arası bir çözüm arıyorsanız veya Mac için güzel bir Markdown editörü istiyorsanız, bu harika bir seçimdir .

  Dash

  • Ücretsiz

  Bu belge tarayıcı ve kod pasajı yöneticisi, çeşitli programlama dilleri için referans materyallerine hızlı erişim sağlar.

  Mac için E-posta Uygulamaları

  Mail

  • Ücretsiz

  Mail, macOS için mevcut, yerleşik e-posta istemcisidir, ücretsizdir ve iyi çalışır. Mailbutler uzantısı ile birkaç görsel ince ayar ile daha güçlü hale getirebilirsiniz.

  Spark

  • Ücretsiz, premium versiyonu mevcut
   

  Otomatik e-posta sıralama, hızlı cevaplar ve doğal dil arama gibi akıllı özelliklere sahip akıllı görünümlü bir e-posta istemcisi istiyorsanız, Spark'ı yükleyin. Ayrıca bir iOS istemcisi vardır ve hesapların, ayarların ve imzaların bulut senkronizasyonunu destekler.

  Thunderbird

  • Ücretsiz

  Thunderbird e-posta istemcisi uzun zamandır var. Özellikle doğru eklentilerle eşleştirdiğinizde, özelleştirilebilir bir e-posta uygulamasına sahip olabilirsiniz.

  Airmail

  • Ücretli

  Yukarıdaki ücretsiz seçeneklerden hiçbiri size uygun değilse, bakabileceğiniz başka bir güçlü ve popüler seçenek var: Airmail. Markdown önizlemeleri, erteleme, klavye kısayolları ve diğer özellikler arasında izleme paneli hareketleri sunar. Ancak Airmail'in ücretsiz deneme sürümü bulunmuyor.

  Mac için Resim Düzenleme Uygulamaları

  Adobe Lightroom Classic CC

  • Abonelik gerekli, deneme sürümü mevcut

  Lightroom Classic CC, profesyoneller için mükemmel bir fotoğraf düzenleme ve yönetim uygulamasıdır. Abonelik fiyatlandırması ile satılmaktadır.

  Pixelmator Pro

  • Ücretli, deneme sürümü mevcut

  Pixelmator Pro, en iyi Photoshop alternatifi olmak için Affinity Photo ile yarışıyor. Tek bir ödeme ile sonsuza dek kullanabilmeniz dışında, Adobe'de bulunan tüm özelliklerin çoğuna sahiptir.

  GIMP

  • Ücretsiz

  Ücretsiz ve açık kaynaklı bir seçenek için GIMP en belirgin seçimdir. RAW desteği ve çeşitli fotoğraf düzenleme eklentileri ile macOS aromalı bir sürümde gelir.

  SketchBook

  • Ücretsiz

  SketchBook sanatçılar ve tasarımcılar için en iyi ücretsiz çizim uygulamasıdır. Grafik tabletleri ve benzeri giriş aygıtlarını destekler. Ücretsiz bir Autodesk hesabına kaydolduktan ve ücretsiz SketchBook uygulamasını yükledikten sonra karalamaya başlamaya hazırsınız.

  Inkscape

  • Ücretsiz

  Inkscape, Mac'teki en iyi vektör grafik tasarım platformlarından biridir. Çapraz platform ve açık kaynak, dünyadaki birçok tasarımcı, illüstratör meraklılarının tercihidir.

  Mac için Anlık Mesajlaşma ve Sosyal Medya

  Caprine

  • Ücretsiz

  Gizliliğe odaklanan iyi görünümlü, hafif bir Facebook Messenger istemcisidir.

  Franz

  • Ücretsiz

  Tüm iletişiminizi Franz ile tek bir arayüze getirin. WhatsApp, Messenger ve Skype'tan Gmail, Twitter ve Slack'a kadar her hizmeti destekliyor. İki Gmail hesabı gibi aynı hizmetin birden fazla örneğini bile çalıştırabilirsiniz.

  Mac için Çeşitli Araçlar

  Dictater

  • Ücretsiz

  Apple'ın yerleşik konuşma metni hizmetini kullanıyor musunuz? Dictater, bu özelliği duraklatmanıza, atlamanıza, tekrar oynatmanıza ve hatta okumanıza izin vererek geliştirir. Bir süredir bir güncelleme gelmedi, ancak iyi çalışıyor.

  Transmission

  • Ücretsiz

  Her Mac sahibinin bir noktada bir BitTorrent istemcisine ihtiyacı vardır ve Transmission en iyisidir. Yalnızca bir web kullanıcı arabirimini ve yerel olarak magnet bağlantılarını desteklemiyor, birçok özel izleyici tarafından "güvenilir" bir uygulama olarak kabul ediliyor.

  Bartender

  • Ücretli, deneme sürümü mevcut

  Mac menü çubuğu biraz dağınık mı geliyor? Düzenlemek ve görmek istemediğiniz simgeleri gizlemek ve gerisini bulmayı kolaylaştırmak için Bartender'ı kullanın. Daha ucuz bir alternatif için Vanilla'yı deneyin.

  Waltr

  • Ücretli, deneme sürümü mevcut
   

  Waltr, müzikleri ve diğer ortamları iPhone'unuzla kablosuz olarak senkronize etmenin en kusursuz yollarından birini sunar. Bu artık iTunes ile mücadele etmek anlamına gelmiyor.

  Fluid

  • Ücretsiz, premium sürümü mevcut

  Mac masaüstünden herhangi bir web sitesini kolay bir şekilde açmak için kullanabilceğiniz çok iyi bir uygulama.

  Mac için Not Alma Uygulamaları

  Evernote

  • Ücretsiz, premium abonelik mevcut

  Evernote muhtemelen dünyadaki en popüler ve en iyi desteklenen not tutma çözümüdür. Mac istemcisi var olan en iyi not uygulaması değil, ancak Evernote kullanıcıları için hala ideal bir seçenek.

  En yakın Evernote alternatifi OneNote ve tamamen ücretsizdir. Notlarınıza istediğiniz cihazdan erişin, dosya ve çizimler kaydedin, web sayfalarını kırpın ve başkalarıyla ortak çalışın. Evernote'tan farklı olarak, burada ele alınacak iki cihaz kısıtlaması yoktur.

  Simplenote

  • Ücretsiz

  Apple Notes'un sadeliğini seviyorsanız, ancak Markdown, etiketler ve metin dışa aktarması gibi temel unsurların eksikliği sizi rahatsız ediyorsa, bu özellikleri Simplenote ile edinin. Uygulamanın hafif, dağınık ve çapraz platform desteği var. Simplenote artık kontrol listeleri ve dikkat dağıtıcı olmayan modlarla birlikte geliyor!

  Bear

  • Ücretsiz, premium abonelik mevcut

  Bear, herkesin hoşuna gidecek bir notlar uygulaması. Arayüz ve etkileme özelliği çok güçlü. Bear'in bir abonelik modeline geçişi birçok kullanıcı için bir sonuçtu, ancak abonelik fiyatlandırması sizi rahatsız etmiyorsa, Bear iyi bir alternatiftir.

  Mac için Ofis Uygulamaları

  LibreOffice

  • Ücretsiz

  Bir ofis paketi arıyorsunuz, ancak Microsoft Ofis için para harcamak istemiyorsanız LibreOffice, ücretsiz olarak iWork kadar iyi bir seçenek. Açık kaynak kodlu ve word, excel ve bir sunum uygulaması içerir.

  Mac için RSS Beslemesi Okuma Uygulamaları

  Vienna

  • Ücretsiz

  RSS okuyucu için klasik Thunderbird benzeri bir görünüm istiyorsanız veya açık kaynaklı bir RSS istemcisini tercih ediyorsanız, Viyana iyi bir seçenektir. Thunderbird ayrıca, entegre bir RSS okuyucusuna sahiptir.

  Mac için Güvenlik ve Gizlilik Uygulamaları

  1Password

  • Ücretsiz, abonelik gerektirir

  1Password, popüler bir şifre yöneticisidir. Yalnızca parolalar üretmek ve saklamakla kalmaz, aynı zamanda kredi kartı ve kimlik bilgileri gibi diğer hassas verileri de korur. Abonelik fiyatlandırmasına tabi olmasına rağmen, 1Password birçok Mac kullanıcısı için sahip olunması gereken bir uygulama olmaya devam ediyor.

  Bitwarden

  • Ücretsiz, premium abonelik mevcut

  Tüm cihazlarınızda ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir şifre yöneticisi istiyorsanız, Bitwarden'e bir şans verin. Tüm cihazlarınızla senkronize olur ve şifrelerinize heryerden güvenle ulaşabilirsiniz.

  Secrets 

  • Ücretsiz, premium sürüm mevcut

  Daha ucuz bir 1Password benzeri çözüm istiyorsanız, bir kereye mahsus ödemeyle sınırsız sürümünü edinin. Uygulamanın ücretsiz bir sürümü var, ancak yalnızca 10 öğeye kadar desteği olan oldukça kısıtlayıcı bir sürümdür.

  OnyX

  • Ücretsiz

  OnyX, yaygın macOS sorunlarını tespit etmek ve çözmek için en iyi ücretsiz araçlardan biridir. Bu çok amaçlı sistem bakım aracı, Mac'inizi en iyi durumda tutmanıza yardımcı olur. Derin sistem taraması ve önbellek temizliği için yararlıdır.

  MalwareBytes

  • Ücretsiz, premium sürüm mevcut

  Mac'inize, yaygın bir durum olmamakla birlikte kötü amaçlı yazılımlar bulaşabilir. Mac'inizin ihtiyaç duyduğu çok fazla güvenlik uygulaması yok, ancak MalwareBytes, bu çerçevede bulunabilecek güzel bir ücretsiz korumadır. İsterseniz Malwarebytes Premium'a yükseltebilirsiniz.

  Little Snitch

  • Ücretli, deneme sürümü mevcut

  Mac'iniz için özel bir güvenlik duvarı aracı olan Little Snitch ile istenmeyen bağlantıları engelleyin. Yalnızca bilgisayarınızın tam olarak neyle bağlantı kurduğunu göstermekle kalmaz, uygulama başına bağlantıları kontrol etmenizi sağlar.

  hide.me

  • Ücretsiz, premium abonelik mevcut

  Apple'ın yerleşik ağ araçları ile sanal bir özel ağ kurabilirsiniz. Ancak güvenli bir şekilde göz atmak ve engellenen veya bölge kilitli içeriğe erişmek için uygulama tabanlı bir VPN çözümü istiyorsanız, hide.me'yi deneyin. Hızlıdır, size ayda 2GB veri verir ve çevrimiçi aktivitenizin kaydını tutmaz.

  Prey

  • Ücretsiz, premium abonelik mevcut

  Prey, cihazınız kaybolursa uzaktan etkinleştirebileceğiniz dizüstü bilgisayar (ve mobil) izleme yazılımıdır. Ücretsiz seviyenin birkaç sınırlamasını aşmak için ücretsiz planı FindMyMac ile birlikte kullanabilirsiniz. Tabii ki, bunun yerine, Prey'den en iyi şekilde yararlanmak için premium aboneliklerden birine kaydolabilirsiniz.

  Mac için Sistem Araçları

  Windows kullanıcılarının aksine, Mac kullanıcıları 7zip kullanma seçeneğine sahip değiller. Neyse ki, Unarchiver hemen hemen .ZIP, .7Z ve .RAR gibi herhangi bir sıkıştırılmış arşiv açabilir. Apple'ın önceden yüklenmiş olmasını istediğiniz Mac uygulamalarından biri.

  Birden çok formatı destekleyen ve parola şifrelemeye sahip bir dosya sıkıştırma yardımcı programı istiyorsanız, Keka'yı deneyin.

  Amphetamine

  • Ücretsiz

  Menü çubuğuna yerleşen bu küçük yardımcı program ile Mac'inizin uyumasını engelleyin. Bu artık MacOS'un modern versiyonlarında çalışmayan Caffeine için mükemmel bir alternatiftir.

  AppCleaner

  • Ücretsiz

  Herhangi bir iz bırakmadan bir uygulamalardan kurtulmanız gerekirse, AppCleaner'a ihtiyacınız vardır. Uygulamaları kaldırırken tüm tercihleri ​​ve sistem dosyalarını kaldırır, birçok deneme sürümünü sıfırlayabileceği noktaya kadar.

  Bir uygulamayı varsayılan durumuna geri yüklemek için AppCleaner'ı kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, uygulamayı çalıştırdığınızda bulunan dosyalar listesinden uygulama adının işaretini kaldırın ve kalan dosyaların silinmesi ile devam edin.

  f.lux

  • Ücretsiz

  f.lux Night Shift'ten çok önce çıkmıştı ve aynı şekilde çalışıyor. Kullanıcılara daha fazla kişiselleştirilebilir bir deneyim sunar; bu, uzman kullanıcılar için daha iyidir.

  Duplicate File Finder Remover 

  • Ücretsiz, premium sürüm mevcut

  Duplicate File Finder Remover, Mac'inizin sabit sürücüsünü veya üzerindeki herhangi bir klasörü taramak için hızlı ve kolay bir yol sunar. Ayrıca, benzer klasörleri önizleyebilir ve küçük bir kerelik ücret karşılığında bunlardan kurtulabilir veya birleştirebilirsiniz.

  Tarama ayarları üzerinde hassas bir kontrol yapmak istiyorsanız ve bunun için para ödemek istiyorsanız, Gemini sizin için uygun olan en iyi seçenektir.

  Disk Drill

  • Ücretsiz, premium sürüm mevcut

  Disk Drill kayıp dosyaları bulma ve sizin için kurtarma konusunda bir uzmandır, ama bundan çok daha fazlasını yapar. Uygulamayı, disk alanını analiz etmek, depolamayı boşaltmak, çift dosyaları silmek, verilerinizi korumak ve yedeklemek ve disk sağlığını izlemek için de kullanabilirsiniz.

  Disk alanı analizi için özel bir uygulama istiyorsanız, DaisyDisk mükemmel bir seçimdir.

  TinkerTool

  • Ücretsiz

  TinkerTool, macOS'ta faydalı değişiklikler yapmak için işaret et ve tıklat ayarları sağlar. Başlangıç ​​olarak, Finder menüsüne bir Çıkış seçeneği ekleyebilir ve varsayılan kayıt konumunu ve ekran görüntüsü dosya türünü değiştirebilirsiniz.

  Mac için Zaman Kazandıran Pratik Uygulamalar

  BetterTouchTool

  • Ücretli, deneme sürümü mevcut

  BetterTouchTool, özelleştirilebilir klavye kısayolları ve yalnızca trackpad hareketleri için almaya değer. Anahtar yenileme, metin genişletme ve pencere yönetimi için desteği de eklerseniz, Mac'iniz için en yüksek verimlilik uygulamasına sahip olursunuz.

  Unclutter

  • Ücretli, deneme sürümü mevcut

  Unclutter ile uygulamaları yükleyebilir, dosyaları kopyalayabilir / taşıyabilir, URL'leri kısaltabilir, AirDrop aracılığıyla dosya paylaşabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca bu görevlere menü çubuğundan bakabilirsiniz! Unclutter ayrıca hızlı erişimde dosyaları saklamak için geçici bir yer sağlar.

  Alfred

  • Ücretsiz, premium yükseltme mevcut

  Alfred, dosyaları, uygulamaları ve çevrimiçi hizmetleri tek bir konumdan kontrol etmenizi sağlayan gelişmiş bir başlatıcı uygulamasıdır. Alfred'i resmi web sitesinden indirdiğinizden emin olun; çünkü Mac App Store sürümü güncel değil.

  Keyboard Maestro

  • Ücretli, deneme sürümü mevcut

  Alfred'in yanında, bir MacOS uzmanı olmayı arzu ediyorsanız Keyboard Maestro, sahip olmanız gereken bir uygulama. Neredeyse herhangi bir macOS işlevi kümesi için makro oluşturmak için kullanabilirsiniz. Pano yönetimi, metin genişletme, iTunes kontrolü, uygulama başlatma, Paylaşma işlemleri, fare tıklaması otomasyonu — Keyboard Maestro sizin için her şeyi yapabilir.

  TypeIt4Me

  • Ücretli, deneme sürümü mevcut

  MacOS'ta yerleşik olan metin genişletme özelliği sizin için yeterli değilse, TypeIt4Me size daha iyi bir seçenek sunmak için devreye girebilir. TextExpander ve Typinator'ün daha pahalı alternatifleri olarak bilinmemekle birlikte, iyi bir iş çıkarır. Elbette, Alfred veya BetterTouchTool gibi bir uygulama kullanıyorsanız, parmaklarınızın ucunda zaten güçlü metin genişletme özelliklerine sahipsiniz.

  Mac için Video Araçları

  mPV

  • Ücretsiz

  QuickTime'ın sınırlı kodek desteği sizin için yeterli değil ve VLC sizin için uygun değilse, mpv her iki video oynatıcısına da mükemmel bir alternatif oluşturur.

  Duet Display 

  • Ücretsiz
   

  iPad'inizi veya iPhone'unuzu ikinci bir Mac ekranı olarak kullanmak ister misiniz? Duet Display, bunu neredeyse hiçbir gecikme olmadan sahip olduğunuz ağ tabanlı alternatiflerden daha iyi yapmanıza olanak verir. Mac istemcisi ücretsizdir, ancak beraberindeki iOS uygulaması için ücret ödemeniz gerekir.

  AirServer

   

  AirServer, Mac'inizi bir AirPlay alıcısına dönüştürür ve iPhone veya iPad'inizin ekranını dizüstü veya masaüstü bilgisayarınıza aktarmanızı sağlar. Ekranı yansıtmanın bir yolunu arıyorsanız, bunu Lightning kablosu ve QuickTime kullanarak da yapabilirsiniz.

  Plex

  • Ücretsiz, premium abonelik mevcut

  Plex sağlam, veritabanı tabanlı bir medya sunucusudur. Gelen medyayı otomatik olarak tarar ve koleksiyonunuzu düzenli tutar.

  HandBrake

  • Ücretsiz

  Mac için bir açık kaynak kodlu video kod çözücü olan Handbrake'i kullanarak videoları dönüştürün. Aynı zamanda Windows ve Linux'ta da mevcut.

  Kodi

  • Ücretsiz

  Dünyanın en iyi medya merkezi, her türlü dijital medyayı toplamak ve görüntülemek için mükemmel bir yer sağlar. İyi görünümlü arayüze sahiptir. Bir eğlence bağımlısıysanız, Kodi, sahip olunması gereken Mac uygulamalarından biridir.

  Mac için Sanal İçerik Uygulamaları

  VirtualBox

  • Ücretsiz

  Mac üzerinde bir Windows işletim sistemini VirtualBox ile ücretsiz olarak çalıştırın. Herhangi bir veriye ulaşmak için hala geçerli bir Windows lisansına ihtiyacınız olacağını unutmayın.

  VirtualBox ile aynı işleve sahip, VMware Fusion, daha iyi destek veren bir başka harika seçenek.

  Parallels Desktop Lite

  • Ücretsiz, abonelik gereklidir

  Parallels Desktop Lite, Windows ve Linux uygulamalarını cihaznızda çalıştırmanıza izin verir. İlk önce cihazınızı yeniden başlatmanız veya sanal bir masaüstüne geçmeniz bile gerekmiyor. Bu uygulama aynı zamanda Modern.IE sanal makinelerini destekliyor ve macOS sürümleri için de iyi bir test alanı olabilir.

  Parallels Desktop

  • Ücretsiz, deneme sürümü mevcut
   

  Yukarıdaki Lite sürümünün, eksik Bootcamp desteği ve sanal makineden macOS ile dosya paylaşmaması gibi bazı kısıtlamaları vardır. Bu kısıtlamaların üstesinden gelmek için tam özellikli Parallels Desktop uygulamasına ihtiyacınız olacak. Uygulamanın lisanslı bir sürümünü seçebilir veya devam eden bir abonelik için ödeme yapabilirsiniz.

  Wine

  • Ücretsiz

  Wine, Mac'inizde bir uyumluluk katmanı aracılığıyla çalışan Windows uygulamaları için “sarmalayıcılar” oluşturmanıza olanak sağlar. Mevcut mükemmel bir çözüm değil, ancak sanal bir makinede çalıştırmak istemediğinizde belirli uygulamalar için kullanışlıdır. PlayOnMacCrossover Mac ve Porting Kit benzer işlevsellik elde etmeyi düşünebileceğiniz diğer seçeneklerdir.

  Mac için Pencere Yönetimi

  Spectacle

  • Ücretsiz

  Spectacle, klavye kısayollarıyla çeşitli pencere boyutları ve konumlar arasında geçiş yapmanın ücretsiz bir yoludur. Hafif ve kurulumu kolaydır. Spectacle, menü çubuğu karmaşasına eklenmiyor; Menü çubuğu simgesini gizleyebilir ve arka plandan bir kısayolla veya Spotlight ile çağırabilirsiniz.

  Magnet

  • Ücretli

  Magnet ile, eldeki görev için en uygun özel karolu çalışma alanlarını oluşturmak için pencereleri sabitleyebilirsiniz. Uygulamaya yarım, çeyrek ve üçte ikisi de dahil olmak üzere çeşitli pencere boyutları ile çalışır. Birden fazla ekran kullanıyorsanız, Magnet de bunlardan altıya kadar olanları destekler.

  Özel ek alanlar ve uygulamaya özgü yapışma boyutları gibi gelişmiş pencere seçeneklerine mi ihtiyacınız var? BetterSnapTool kullanın. Çok benzer BetterTouchTool uygulamasını kullanıyorsanız bu uygulamaya ihtiyacınız yoktur. İkincisi, diğer özelliklerin yanı sıra yerleşik pencere takma işlevine sahiptir.

  Mac için Yazma Araçları

  Typora

  • Ücretsiz

  Typora'nın beta etiketi yanıltıcıdır. Uygulamanın arayüzü canlı, çalışması kolay, sağlam ve güvenilirdir.

  Şık bir arayüz, canlı Markdown önizlemeleri, istatistikler, içe aktarma / dışa aktarma seçenekleri, bir odaklama modu — tüm bunları ve daha fazlasını Typora ile elde edersiniz.

  Byword

  • Ücretli

  WYSIWYG Markdown desteğiyle temiz, yetenekli, dikkat dağıtmayan bir metin editörü istiyorsanız, Byword'u seveceksiniz. Size bir kelime sayacı, daktilo ve odaklama modları ve iCloud senkronizasyonu gibi çok ihtiyaç duyulan yazma temellerini verir. Taslaklara kenar çubuğu erişimi sizin için olmazsa olmazsa, Byword'e bir şans verin.

  Ulysses

  • Ücretsiz, abonelik gereklidir

  Ulysses iki özelliği öne çıkıyor: mükemmel Markdown desteği ve dikkat çekici bir ortam. Ama bundan daha fazlası var. Ayda beş dolar için etkileyici bir dizi yazı, verimlilik ve organizasyon araçlarına erişebileceksiniz.

  Scrivener

  • Ücretsiz, deneme sürümü mevcut

  Scrivener, verimli iş akışı ve zengin özellik seti ile senaryo yazarları ve romancılar arasında popülerdir.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz