Ogznet.com
Image by Freepik

En iyi çeviri sitesi 2023

Tüm online çeviri siteleri aynı derecede iyi değildir. Bazıları konuşulan kelimeleri metne çevirir, o metni de başka bir dile çevirir ve ardından çevirdiği diğer dilde konuşur. Bazıları ise daha az özelliğe sahiptir ve kelimeden kelimeye basit çeviriler yaparlar veya web sitesi çevirileri için daha iyidir.

İşte bir dilden diğerine çeviri yapmanıza yardımcı olacak en iyi siteler.

1. Google Çeviri: En iyi çeviri sitesi

Dilleri otomatik olarak tanımlar ve çok çeşitli dilleri destekler. Bazen yanlış çeviriler yaptığı görülmekle birlikte çeviriyi yüksek sesle okuyabilir.

Google Çeviri, Google'ın online çeviri web sitesidir ve alternatifler içinde en iyisidir. Yalnızca bir tercüme sitesi arıyorsanız, bunu deneyin. Girdiğiniz metni, belgeleri veya tüm web sayfalarını çevirir.

Google Çeviri - En İyi Çeviri Sitesi

Google Çeviri, tek bir kelime veya kelime öbeğini çevirmek istediğinizde mükemmel bir çeviri sitesidir. Bir dili anlayamadığınızda veya yabancı biriyle konuşmaya ihtiyaç olduğunda, şaşırtıcı derecede iyi çalışır. Sadece yazın ve çevirinin sağ tarafta görünmesini izleyin.

Google Çeviri'nin en iyi özelliklerinden biri, girdiğiniz herhangi bir metnin hangi dilde olduğunu doğru bir şekilde belirlemesi ve anında anlayabileceğiniz bir dile çevirme yeteneğidir. Kaynak dili bilmiyorsanız bu iyi bir özelliktir.

Metni girmek için yazabilir, konuşabilir veya ekran klavyesini kullanabilirsiniz. Çıktı tarafında, çevirinin son halinin sesli okunmasını da sağlayabilirsiniz; bu, yalnızca dili öğrenmeye çalıştığınızda değil, aynı zamanda yabancı birisiyle iletişim kurmakta da çok faydalı olur.

2. Yandex Çeviri: Resimlerdeki metinler ve web siteleri için en iyi çeviri sitesi

Yandex Çeviri sesli metin girişini ve çıkışını destekler ve çevirinin özel bir bağlantısını herkesle paylaşılabilirsiniz. Ayrıca metni yazarken yazım denetimi yapar.

Yandex Çeviri - Resimlerdeki metinler ve web siteleri için en iyi çeviri sitesi

Yandex Çeviri, Google Translate kadar kaliteli bir sitedir. Birçok dil arasında çeviri yapar ve çok hızlı çalışır. Sadece normal metin çevirileri yapmaz. Aynı zamanda web sitelerini çevirmek ve hatta görüntülerdeki metni çevirmek için de kullanabilirsiniz.

Görüntü çeviriciyi kullanıyorsanız, çevrilmesi gereken belirli kelimeleri vurgulamanız gerekir. Bir çeviriyi görmek için sadece bir kelime seçebilir veya her şeyin çevrilmesini sağlamak için tüm resmi seçebilirsiniz.

3. Reverso: Dil öğrenmek için en iyi çeviri sitesi

Reverso bir düğmeye tıklamak zorunda kalmadan çeviri işlemini yapar. Orijinal ve çevrilmiş metni dinleyebilirsiniz. Ayrıca birçok dil için ekran klavyesi sunar. Eksik noktaları, yukarıdaki diğer iki seçenek gibi birçok dili desteklememesi, giriş dilini otomatik olarak tanımlayamaması ve konuşmanızı metne dönüştürememesidir.

Reverso - Dil öğrenmek için en iyi çeviri sitesi

Reverso'da başka bir online çeviri hizmetidir. Google Çeviri gibi, diller arasında otomatik olarak çeviri yapabilir ve daha birçok popüler dili destekler.

Reverso çeviri web sitesinde bahsetmeye değer bir şey, sundukları içerik çevirileridir. Bir çeviri yaptıktan sonra, çevrilen metnin hemen altında, giriş metninin biraz farklı olması durumunda, çevirinin nasıl görünebileceğine dair birkaç örnek daha vardır.

4. Bing Microsoft Translator: Kullanması en kolay çeviri sitesi

Bing çeviri sitesinin kullanımı gerçekten çok kolaydır ve metni anında çevirir. Birçok dili destekler.

Bing Microsoft Translator - Kullanması en kolay çeviri sitesi

Diğer bazı çeviri siteleri gibi, Bing Microsoft Translator, çevirmek istediğiniz dili tahmin edemediğiniz zamanlar için otomatik algılama özelliği sunar. Bu çeviri sitesini farklı kılan şey basitliğidir.

Bing çeviri sitesi temelde diğer basit çeviri web siteleriyle aynıdır. Bununla birlikte, birçok ortak dilde çalışır ve herkes için kullanımı çok kolaydır.

Translate.com, Microsoft'un altyapısını kullanarak, 100'den fazla dilde çeviri hizmeti sunan iyi bir çeviri sitesi. Çevirilecek metni girmek için sesinizi veya klavyenizi kullanabilir, ardından çeviriyi okuyabilir veya dinleyebilirsiniz.

translate.com - Teknolojiyle ölçeklenen ve uzmanlar tarafından geliştirilen profesyonel çeviri

Çevirinin gözden geçirilmesi gerektiğine inanıyorsanız, ilk 100 kelimeyi ücretsiz veren bir insan çevirisi alabilirsiniz. Sadece iletişim simgesine tıklayın ve oturum açın veya bir hesap oluşturun.

6. PROMT: Online çeviri

PROMT online çeviri sitesi diğer çeviri siteleri kadar dil desteği sunmaz. Site şu ana kadar 16 dilde hizmet sunuyor. Ama başka faydalı özelliklere sahip. Otomatik dil algılamayı kullanın ve hatta çeviri için bir konu seçin.

PROMT - Online çeviri

Çeviriyi kopyalayabilir, yapıştırabilir, yazım denetimi yapabilir veya bir sözlüğe erişebilirsiniz. Ayrıca sanal bir klavye de var; siteyi bir tablette kullanıyorsanız, örneğin kelimelerinizi veya cümlelerinizi yazmak basittir. PROMT ayrıca satın alabileceğiniz ve indirebileceğiniz çeviri yazılımları sunar. Ayrıca, bir insan çevirisini doğrudan OneHourTranslation sitesinden sipariş edebilirsiniz.

7. Collins: İngilizce sözlük ve tüm dillerde çeviri

İngilizce kelimeler için tanımlar veya eş anlamlıları bulmak için Collins Dictionary web sitesini kullanıyorsanız, çevirici özelliğine de bir göz atın. Metin girip 30'dan fazla dile çevirebilirsiniz.

Collins - İngilizce sözlük ve tüm dillerde çeviri

Bu çeviri sitesi asgari özelliklere sahip olsa da, çeviri altyapısı Microsoft'tan gelir ve çıktı metinler için kullanışlı bir kopyalama düğmesi vardır. Site, İngilizce kelimeler için eş anlamlılar ve dilbilgisi araçlarını içerir.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz