Image by pch.vector on Freepik

En İyi 8 WordPress Forum Eklentisi

WordPress altyapısına sahip sitenize bir forum eklemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Burada, işinizi kolaylaştıracak en iyi 8 WordPress Forum eklentisini bulacaksınız.

Bu WordPress Forum Eklentileri, sitenizde veya blogunuzda forum oluşturma çalışmalarınızı kolaylaştırır. Burada, WordPress sitenizde kolayca bir forum oluşturmanızı sağlayacak en iyi 8 WordPress forum eklentisi var.

Bir forum veya soru-cevap sitesini nasıl yapılacağınızı merak ediyorsanız, artık bu konuda endişelenmenize gerek yok. Burada, forumları sitenize kolayca ve esnek bir şekilde eklemenizi sağlayacak WordPress forum eklentisi seçeneklerini göstereceğiz.

Eşsiz özellik setlerinin yanı sıra, aşağıda gösterilen forum eklentilerinin her biri, kullanımı ve kurulumu kolay, hafif, esnek, güvenli ve sağlamdır. Bu Forum eklentileri, WordPress sitesi veya blog ile kolayca birleştirilebilir.

WordPress Forumu Eklentisi

Blogunuzda bir forum olması, sitenize kullanıcı katılımını arttırmanın harika bir yoludur. Forumlar, kullanıcılar veya sitenize gelen ziyaretçiler için kendileriyle ilgili konular hakkında konuşmalar veya tartışmalar başlatmak için mükemmel bir fırsat sağlar. Buna karşılık, sitenize tekrar gelen ziyaretçiler edinerek web sitenizin trafiğini artırabilir.

Bu nedenle aşağıda gösterilen en iyi WordPress forum eklentilerine bir göz atın ve gereksinimlerinize uygun bir forum eklentisini seçin.

1. bbPress

bbPress, WordPress sitenize forum eklemenin en basit yollarından biridir. bbPress, Automattic tarafından geliştirilmiştir ve güçlü bir WordPress eklentisidir. WordPress blogunuza veya sitenize kolayca forum entegre etmenizi sağlar.

BbPress eklentisinin kurulumu kolaydır. Tek tık kurulumla, ayarlar basittir. bbPress, hızlı ve temiz bir yapıya sahiptir. Ayrıca çok siteli forumlar oluşturmanıza da olanak sağlar.

bbPress, kontrol panelinden forumları, konuları ve mesajları yönetmenize olanak sağlar.

BbPress ile kullanıcıların birşey göndermeden önce kayıt olmalarını sağlayabilirsiniz. Forumları özel yapabilir ve yalnızca belirli kullanıcılara erişimi kısıtlayabilirsiniz.

Hepsinden iyisi, bbPress, WordPress ile aynı kodlama uygulamalarını kullanır. Bu nedenle WordPress ve tüm WordPress temalarıyla sorunsuz çalışır. Dolayısıyla, herhangi bir temayla uyumlu hale getirmek için onu değiştirmeniz gerekmez.

bbPress, yalın ve hızlıdır. Eklentileri kullanarak, işlevselliğini artırabilirsiniz. bbPress ayrıca Akismet'in yerleşik desteğiyle birlikte gelir, böylece istenmeyen gönderileri engelleyebilirsiniz.

Sonuçta bbPress, WordPress sitenize forum eklemek için en iyi eklentilerden biri olarak ortaya çıkıyor. Okuyucuları yeni bir konu başlatmaya ve ilginç tartışmaların gelişmesine izin vermeye teşvik eder.

Simple:Press, herhangi bir forum sitesinin gereksinimlerini ölçeklendirebilecek ve eşleştirebilecek, tamamen ücretsiz bir üçüncü taraf WordPress eklentisidir. Zip dosyasını indirmeli ve WordPress eklenti alanınıza yüklemelisiniz. Dahası, bu süreçte size yardımcı olacak destek forumu da var.

Simple:Press, işlev eklemek için kullanılabilecek çok büyük bir eklenti kütüphanesiyle birlikte gelir. Dahası Simple:Press, çok hafif ve hızlıdır. Alt forumlar oluşturmanızı sağlar.

Simple:Press, BuddyPress, Gravatars, Site Haritaları, TinyMCE ve Sharethis gibi birçok eklenti ve hizmetle bütünleşir. Özelleştirmeyi kolaylaştıran birçok tema ve şablonla birlikte gelir.

Simple:Press, herkese açık ve özel forumlar oluşturmanıza olanak sağlar. Hatta bir izin sistemi bile uygulayabilirsiniz. Güçlü kullanıcı grupları bulabilir ve yalnızca üyeler için özel RSS yayınları etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca küçük resimler, özel avatarlar ve gruplar ve forumlar için özel simgeler kullanabilirsiniz.

Eklenti kapsamlı arama seçenekleri, forum istatistikleri, mesajların yöneticilere e-posta ile bildirilmesi gibi özellikler sunar.

Simple:Press, sürekli gelişim ve iyileştirme ile birlikte gelen WordPress eklentisidir. Yani Simple:Press, çok yönlü, zengin özelliklere sahip ve kullanımı kolay bir WordPress Forum Eklentisi olarak karşımıza çıkıyor.

Simple:Press, birden fazla iç içe forum oluşturabilirsiniz. Tek bir forumla başlayabilir ve kolayca istediğiniz kadar genişletebilirsiniz. Çok çeşitli temalar ve renk seçenekleri ile kapsamlı kişiselleştirme seçenekleri sunar. Çeşitli istatistikler ile birlikte gelir.

Ayrıca kullanımı kolaydır. Eklentiyi etkinleştirdikten sonra yalnızca birkaç tıklamayla başlayabilirsiniz. Sonuç olarak Simple:Press, en zengin özellikli WordPress Forum Eklentilerinden biridir.

BuddyPress ücretsiz bir WordPress Eklentisi olarak gelir. BuddyPress eklentisi, forumlar için bir temel oluşturan bir sosyal ağ eklentisidir. WordPress kodlama standartlarına sahip, resmi bir WordPress eklentisidir. Böylece BuddyPress, WordPress ile kolayca bütünleşir ve çoğu WordPress tema ve eklentisi ile uyumludur.

BuddyPress, WordPress sitenizi forumlar dahil olmak üzere sosyal bir ağa dönüştürmek için bir WordPress Eklentisi olarak gelir. Kayıtlı üyelerin tartışma gruplarını, sosyal bağlantılarını, etkinlik akışlarını ve profillerini oluşturmalarını sağlar. Kullanıcı adları ve profiller oluşturabilir, grupları yönetebilir ve hatta forum benzeri bir biçimde mesajlar gönderebilirler.

BuddyPress arayüzü ile kullanıcılar arkadaşlık talepleri gönderebilirler. Spor takımları, okullar ve şirketler gibi şeyler için özel gruplar oluşturabilirler.

Dahası, arayüzde gezinmek kolaydır. Web sitenizde başlatmak için herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. BuddyPress'i daha sosyal bir düzeyde ilişkiler kurmak için web sitenizde standart bir forum bölümüne sahip olmak için kullanabilirsiniz.

Genelde Facebook gibi bir sosyal ağda bulduğunuz tüm harika özelliklere sahiptir. Örneğin BuddyPress, arkadaşlarınızın neler yaptığını görebileceğiniz bir etkinlik akışına sahiptir.

Böylece, eklenti web sitenizi eksiksiz bir sosyal ağa dönüştürür. BuddyPress dünya çapında çeşitli dillere çevrilmiştir. Eklenti, özel alanlarınızı eklemenizi sağlar.

Ayrıca, hem Yöneticiler hem de kullanıcılar için bildirimler sunulur. Böylece, kullanıcılar biriyle etkileşime geçtiğinde bildirim alırlar. Ayrıca, yönetici tüm topluluğa mesajlar gönderebilir.

DW Question & Answer, WordPress ile soru ve cevap sitesi oluşturmak için ücretsiz WordPress eklentisidir. Bununla birlikte, DW Question & Answer'ın ayrıca daha fazla işlevsellik sunan premium bir sürümü de vardır.

Tam bir soru ve cevap sistemi oluşturur. Böylece, DW Question & Answer bir WordPress sitenizde soru ve cevap forumu oluşturmanıza olanak sağlar. DW Question & Answer, kullanıcıların konulara kategori veya etiket eklemelerine izin verir. Konuları “Açık” veya “Yanıtlandı” olarak işaretleyebilirsiniz, böylece kullanıcı sorunun çözülüp çözülmediğini öğrenebilir.

Ayrıca, DW Question & Answer, ürünleriniz veya genel bir konu için destek forumu oluşturmak için mükemmel bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu eklenti normal bir tartışma forumu oluşturmak için yeterli değildir. Ancak WordPress ile bir soru ve cevap sitesi oluşturabilirsiniz. Destek forumu şeklinde de kullanılabilir.

Kullanıcılar cevapları oylayabilir, yorum yapabilir ve en iyi cevabı seçebilirler. Anahtar kelimeler kullanarak arama yapabilirler ve hatta belirli soruları veya cevapları takip edebilirler.

Yani, DW Question & Answer eklentisi Quora veya Yahoo Answers gibi bir topluluk sitesi gibidir. Aynı zamanda bildirim ve oylama sistemi sunar. İlk önce en iyi cevaplar gösteriliyor. Spam gönderileri uzak tutmak için bir Captcha içerir.

DW Question & Answer, minimalist bir yaklaşım kullanıyor ve reCAPTCHA ve kısa kodlar gibi bazı harika özelliklere sahiptir. Güçlü bir e-posta bildirim sistemine sahip ve hatta birden fazla dili destekliyor. Böylece DW Question & Answer, WordPress web sitenizde güçlü bir soru ve cevap sistemi oluşturmanıza olanak sağlar.

Minimalist tasarıma sahip zarif ve temiz bir arka yönetim ile birlikte gelir.

En iyi bölüm, eklentinin ücretsiz ve premium sürümleri mevcut olmasıdır. Böylece, ücretsiz sürümle başlayabilir ve daha sonra büyüyen işiniz için daha güçlü bir WordPress forumuna ihtiyacınız olduğunda premium sürümüne geçebilirsiniz.

5.  AnsPress

AnsPress, WordPress sitenize güzel bir "soru-cevap" sistemi ekleyen ücretsiz soru-cevap eklentisi olarak gelir. WordPress için hızlı ve geliştirici dostu bir Soru & Cevap Eklentisidir. AnsPress, Quora ve StackOverflow'a benzer bir Q&A ağı oluşturmanıza olanak sağlar.

Eklenti bir SSS sitesi olarak veya hatta bir destek forumu olarak kullanılabilir. Dahası AnsPress, çoklu dil, reCAPTCHA, e-posta ve push bildirimlerini ve daha fazlasını destekler.

WordPress için oldukça özelleştirilebilir bir soru-cevap eklentisidir. AnsPress, diğer QA eklentilerine kıyasla çok hızlıdır. Kaynak kodu WP kodlama standartlarına uyar. AnsPress, WordPress sitenize kolayca soru ve cevap bölümü eklemenizi sağlar. Hiç şüphesiz, WordPress sitenizde bir forum bölümü olması için en iyi seçeneklerden biridir.

AnsPress, sorularınızı eklemenizi, düzenlemenizi, sıralamanızı, cevaplamanızı ve oy vermenizi sağlar. Ayrıca etiketler, sık sorulan soruları işaretleme ve bir kullanıcı puan sistemi gibi ek özellikler de sağlar. Ayrıca AnsPress, kullanıcıların geri bildirimlerine dayanarak daha fazla özellik ile birlikte sık sık güncellenmektedir.

AnsPress, birçok popüler ölçekte şirket ve site tarafından kullanılmaktadır. Bu nedenle, esnek ve özelleştirilebilir bir forum eklentisi istiyorsanız, AnsPress kesinlikle dikkate değer.

wpForo, modern ve zengin bir WordPress forum eklentisi olarak geliyor. Her türlü tartışma forumu için uygundur.

Eklentinin üç modern ve duyarlı düzeni var:

  1. Genişletilmiş Düzen: Klasik bir forum düzenine sahiptir
  2. Basitleştirilmiş Düzen: Hafif ve modern bir tasarıma sahiptir
  3. Soru-Cevap Düzeni: Kullanıcıların sorularını cevaplayarak destek sağlamak için kullanılır.

wpForo, mükemmel bir WordPress topluluğu eklentisidir. Yani wpForo, WordPress için başka bir en iyi forum eklentisidir. WordPress web siteniz için kolay ve hafif bir forum çözümüdür. wpForo, verimli ve profesyonel bir topluluk yürütmek için ihtiyacınız olan her şeyi sunar. Küçük veya son derece büyük forumlar için tasarlanmıştır.

wpForo, BuddyPress ve Ultimate Members eklentisi ile iyi bir şekilde bütünleşmiştir. Sürükle ve Bırak forum yönetim sistemine sahiptir. Gelişmiş forum kullanıcı profili sistemi sunar. Ayrıca, birçok daha güçlü özelliklerle donatılmıştır.

Sabai, WordPress için en iyi WordPress forum eklentilerinden biridir. Sabai Discuss, minimalist bir tasarımla gelir.

Sabai Discuss, daha çok soru-cevap eklentisi gibi çalışır. İnsanlar WordPress sitenize bir soru yazabilir ve diğer tüm kullanıcılar bir forumda olduğu gibi kişiye yardım edebilir.

Bu nedenle, WordPress web sitenizde soru ve cevaplar oluşturmaya başladığınızda bir bilgi veri tabanı olarak gelişebilir.

Eklenti, sitenizde kategorilere ve bir rütbe sistemine sahip olmanıza izin verir. Kullanıcılar sitenizde sorular sorabilir ve cevaplayabilir. Tamamen duyarlı ve düz bir tasarıma sahiptir.

Anahtar kelimelerle soru ve cevap aramanıza olanak sağlar. Soruları ve cevapları özel alanlara göre bile filtreleyebilirsiniz. Bir soru yöneltilmiş olabilir. Sık sorulan soruları ve cevapları ayarlayabilirsiniz. Soruları kapatabilir / yeniden açabilirsiniz.

Kullanıcılar Yahoo Answers ve Stack Overflow'a benzer şekilde sorular sorabilir ve cevaplayabilirler. Bir soru oluşturmak ve cevaplamak için web sitesi, tartışma forumu veya WordPress için bir yardım masası portalı için idealdir.

Kullanıcıların profil sayfaları oluşturmasını sağlar. Bir kullanıcı rütbe sistemine de sahip olabilirsiniz. Ayrıca onlarca başka özelliği var.

ForumEngine, premium bir WordPress forum temasıdır. ForumEngine eklentisi, basitlik ve kullanım kolaylığı sunan en yeni tasarım trendlerine ayak uydurabilir ve böylece kullanılabilirlik yönüne odaklanır.

ForumEngine, ön uçta güçlü ve özelleştirilebilir niteliktedir. Daha fazla sosyal etkileşim için optimize edilmiştir. Basit ve modern bir tasarıma sahiptir. Forumunuzdaki duruma erişmek veya bunları değiştirmek için kullanıcı rozetleri sistemi var. Canlı bildirim sistemi, kullanıcıların sitenizdeki her önemli eylemi gerçekleştirmelerini sağlar.

Kullanıcılarınıza keyifli bir sosyal etkileşim sağlayacak şekilde optimize edilmiştir. Güçlü ön uç kontrolleri ve kolay yönetim sağlar. Dahası ForumEngine, ön uçta özelleştirilebilir.

Kullanıcılar sorulara cevap verebilir veya bir konuyu beğenmek veya beğenmemek için bile tıklayabilir. Sitenizdeki tüm genel bilgileri yönetici panelinizde kolayca yönetmenizi sağlar.

WordPress SEO eklentileri ile uyumludur. ForumEngine, çevrimiçi topluluğunuzu kolayca oluşturmanıza olanak sağlar.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın