Ogznet.com
En İyi 10 Ücretsiz Sanatsal Fotoğraf Düzenleme Programı Paylaş:
Mockup psd created by originalmockup - www.freepik.com

En İyi 10 Ücretsiz Sanatsal Fotoğraf Düzenleme Programı

En iyi ve ücretsiz sanatsal fotoğraf düzenleme programı listesi. Bu fotoğraf düzenleyicileri, fotoğraflarınızı sanatsal bir esere dönüştürmenize izin veren bir dizi sanatsal efekt sağlar. Bu efektler mürekkep efekti, kara kalem efekti, yağlıboya resim, çizgi film, suluboya resim efekti, poster, tuval efekti, püskürtme etkisi vb. gibi sanatsal dönüşümleri içerir.

Bu yazının içeriği: Kapat

Mürekkep anahatını, renklendirmeyi, fırça boyutunu, kalınlığını, kalem ucu boyutunu, yoğunluğunu vb. içeren ilgili parametreleri ayarlayarak bu efektleri özelleştirebilirsiniz.

Bunlar zengin özellikli fotoğraf editörleri olduğu için görsel efektler, deforme filtreler, stilize efektler, eski efektler gibi fotoğraflarınızı geliştirmek veya değiştirmek için çok sayıda filtre ve efekt elde edersiniz. Bunların çoğunda çeşitli çizim, dönüştürme ve doku etkisi ayarlama vb. katman araçları da elde edersiniz. Ayrıca bunların hepsi, JPG, PNG, BMP, GIF, TIF vb. gibi içe aktarma ve dışa aktarma için popüler görüntü formatlarını destekler.

1. GIMP

GIMP, Windows, Linux, Mac OS ve diğer işletim sistemleri için ücretsiz açık kaynaklı bir sanatsal fotoğraf editörü yazılımıdır. Fotoğrafı sanata dönüştürmek için çok sayıda sanatsal efekt sağlar. Yoğunluk, maske yarıçapı vb. Gibi farklı efektlerle ilgili çeşitli parametreleri de özelleştirebilirsiniz.

GIMP'de sunulan bu sanatsal efektler:

 • Tuval, doku resimlerini sanatçının tuvali olarak uygulayın.
 • Karikatür, fotoğraflarınıza karikatür efekti eklemek için.
 • Kübizm, resimlere kübik resim tarzında dokunmak için.
 • Cam Karo, dikdörtgen cam karoların neden olduğu bozulmayı simüle etmek için.
 • Fotoğrafları yağlı boyaya dönüştürmek için.
 • Fotokopi, bir fotokopi makinesinin neden olduğu renk bozulmasını simüle etmek.
 • Bez benzeri doku eklemek için Clothify.
 • Predator, fotoğraflara yırtıcı etkisi eklemek.
 • Örgü, fotoğraflara örgü etkisi eklemek için.
 • Softglow, Van Gogh vb. gibi sanatsal kategorilerde daha fazla etki sağlar.

Diğer filtre kategorileri arasında bulanıklık, bozulma, ışık ve gölge, gürültü ve daha pek çok şey bulunur. Dönüştürme, ayarlama, katmanlar, boya, vb. içeren zengin bir fotoğraf düzenleme araçları seti sunar. Görüntüleri düzenleme işlemini kolaylaştıran birçok görünümü ve seçim seçeneklerini bulabilirsiniz. PNG, JPG, BMP, TIFF, SVG, ICO, WMF vb. biçimleri destekler. Ayrıca GIF hız değiştirici, GIF çerçeve editörü, tebrik kartı üreticisi, vb. olarak da kullanılabilir.

FotoSketcher dijital fotoğraflardan sanatsal ürünler çıkarmak için özel bir yazılımdır. Resimlerinize çok sayıda sanatsal efekt ekleyebilirsiniz. Bu efektler kalem efektlerini, kalem ve mürekkep eskiz efektleri, boyama efektleri (suluboya, çift taraflı filtre, yağlı boya, fırça darbeleri vb.), stilize efektler (pikselleştirme, çizgi film, çıkış, doğrusal yarım tonlama, vb.) ve diğer bazı efektleri içerir. Bu efektlerin her biri ile ilgili parametreleri özelleştirebilirsiniz. Örneğin, kalem çizimi için kenar eşiğini, kenar yoğunluğunu, fırça darbesi yoğunluğunu, etki gücünü vb. özelleştirebilirsiniz.

Kırpma, metin ekleme, döndürme, renk dönüştürme vb. özellikleri sağlayan güzel bir fotoğraf editörüdür. Görüntüleri toplu işleyebilmenizi sağlayan bir toplu işlem seçeneği de bulabilirsiniz. Her iki görüntüyü de karşılaştırmak için arabirimde hem kaynak görüntü hem de düzenlenmiş görüntüyü görüntüler. BMP, JPEG ve PNG görüntü formatlarını destekler.

İlginizi
çekebilir

Online Resim Düzenleme ve Kolaj Yapma FotoJet

Paint.NET, Windows için popüler bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır. Dijital fotoğraflarını sanata dönüştürmek için bazı sanatsal efektler sağlar. Bu efektler mürekkep çizimi, yağlı boya ve kalem çizimi. Mürekkep anahat, boyama, fırça boyutu, kalem ucu boyutu vb. gibi ilgili sanatsal etki için çeşitli parametreleri özelleştirebilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarınızı işlemek için çeşitli bulanıklık, bozulma, gürültü, stilize, vb. efektleri de alabilirsiniz. Çizim araçları, görüntü dönüştürme seçenekleri ve görüntüleri düzenlemek için katman araçları ile birlikte gelir. BMP, GIF, TIFF, JPEG, PNG, vb formatlarını destekler.

GeniuX Photo EFX, Windows için bir başka ücretsiz sanatsal fotoğraf editörüdür. Bir resmi yükledikten sonra Artistic düğmesine tıklayın. Sağ panelde sanatsal araçlar açılacak. Orada mürekkep çizimi, kurşun kalem, kalem çizimi, mürekkep sınır, suluboya, petrol pastel, tuval, vb. gibi birden fazla kategoriye bölünmüş sanatsal filtrelerin bir listesini görebilirsiniz. Fotoğraflarınıza eklemek için çok daha fazla etki bulabilirsiniz. Pastel renk içeren PRO Sanatsal Filtreler de elde edersiniz. işaretleyici rengi, mürekkep, odun kömürü, kalem, kroki, kabataslak tebeşir, renkli kurşun kalem, suluboya, siyah işaretleyici, renk işaretleyici, pop art, vb. filtreler. Ayrıca tuval, ahşap, duvar vb. Kağıt filtreler de elde edersiniz. Fotoğrafı sanata dönüştürmek için fırça boyutunu ve opaklığı uygulayabilirsiniz. Ayrıca fotoğrafları ve renk değiştirme filtrelerini rötuşlamak için araçlar sunar. Bu BMP, JPG, PNG, TIFF, RAS, WMF vb. formatlarını destekleyen bir sanat fotoğrafı editörüdür.

5. Pinta

Pinta, fotoğraflarınıza üç sanatsal efekt ekleyebilmenizi sağlayan ücretsiz bir resim editörüdür. Bu efektler mürekkep çizim, yağlı boya ve kalem çizimi. Mürekkep efekti için, mürekkep anahatlarını ve renklendirmeyi özelleştirebilirsiniz. Yağlı boya oluşturmak için fırça boyutunu ve kalınlığını ayarlayabilirsiniz. Kalem efekti eklemek için, kalem ucu boyutunu ve renk aralığını özelleştirebilirsiniz. Bu sanatsal efektlerin yanı sıra, görüntüleri manipüle etmek için birçok başka görüntü efekti sağlar. Bunlar bulanıklık efektlerini, çarpık etkileri, gürültü efektleri, kırmızı göz giderme, keskinleştirmek, yumuşatmak ve stilize etkileridir.

Görüntü düzenleme araçlarını, çizim araçlarını, katman desteğini ve görüntüleri düzenlemede gerekli olan diğer temel özellikleri sağlayan oldukça zengin bir özellik editörüdür.

PhotoFiltre, Windows için gelişmiş bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır. Pointilize, yağ bazlı boya, suluboya, kaba pastel, mürekkep anahat, renkli kurşun kalem, siyah kalem, kömür / kan, püskürtme, çizgi roman, vb. efektler için seviye, eşik gibi ilgili parametreleri özelleştirebilirsiniz. Bunların dışında çeşitli görsel efektler, deforme filtreler, stilize efekt, eskitme efekti, doku efekti vb. elde edersiniz. Fotoğrafları manipüle etmek için katman araçları ve çizim araçları sağlar. BMP, GIF, ICO, JPEG, PNG, TIFF vb. gibi görüntü formatlarını destekler.

Chasys Draw IES, Windows için zengin özellikli görüntü işleme araçları setidir. Chasys Draw IES sanatsal bir fotoğraf düzenleme uygulaması sağlar. Bu yazılımın bu uygulamasını kullanarak, bir fotoğrafa Oilify sanatsal efektleri ekleyebilir ve fotoğrafı yağlı boyaya dönüştürebilirsiniz. Fırça efektini ayarlayarak bu efekti özelleştirebilirsiniz. Bu efekti Effects> Stylize menüsünden erişilebilir. Bunun dışında, posterize, kabartma, kenar algılama, pikselleştirme, girdap, tutam, alt gölge, bulanıklaştırma efektleri sağlar.

Sadece bir fotoğraf editörü olarak değil, aynı zamanda ayrıca animasyonlar oluşturmak için çizim de kullanılabilir. Farklı boyutlarda simgeler oluşturmak için ayrı bir Icon Generator sağlar. PNG, JPEG, GIF, ICO, WebP, BMP, CUR, vb. gibi tüm yaygın görüntü formatlarını destekler.

8. Krita

Krita, fotoğrafları düzenlemenize ve animasyon oluşturmanıza olanak veren zengin bir çizim yazılımıdır. Filtreler menüsünden erişilebilen bir dizi sanatsal filtre sağlar. Bunlar, yarı ton, dizin renkleri, oilpaint, pixelize, posterize ve yağmur damlalarını içerir. Bu filtreler ile fırça boyutu, pürüzsüzlük vb. gibi etkiler eklemek için çeşitli parametreleri özelleştirebilirsiniz. Renk değiştirme gibi fotoğrafları geliştirmek için kullanılabilecek diğer filtreler, bulanıklık efektleri, kabartma, görüntü ayarlamaları vb. Bu özellikli bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır.

Cartoon Generator, adından da anlaşılacağı gibi, fotoğrafı karikatüre dönüştüren ücretsiz bir yazılımdır. Taslak gibi bazı temel sanat efektlerini (kroki artı nokta, kalem çizimi, vb.) ekleyebilirsiniz. Bir fotoğrafı açtığınızda, kroki kenarlığı yoğunluğunu, çizim detay seviyesini, koyuluğu, fırça genişliğini ve nokta yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, bulanıklığı etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, keskinleştirebilir, taslak derinliğini, renk taslağını ayarlayabilir ve benzer renk seçeneklerini karıştırabilirsiniz. Aynı anda birden fazla görüntüye efekt eklemek için bir Batch Converter sağlar. JPG, BMP, PNG, GIF ve TIF dahil olmak üzere görüntü formatlarını destekler.

NPS Resim Editörü, Windows için ücretsiz bir taşınabilir sanatsal fotoğraf editörüdür. Fotoğrafınıza yalnızca tek bir sanatsal efekt yani Artsy Colorize efekti ekleyebilir. Bu efekti eklemek için renk tonunu, titreşimi, parlaklığı ve bozulma değerlerini ayarlayabilirsiniz. Bu efekte, Filtre menüsünden erişebilirsiniz. Bunun dışında, fotoğraflarınıza bir bulanıklık efekti ve bir alfa ayar filtresi ekleyebilirsiniz.

Çizim araçları, renk ayarlama seçenekleri, görüntü formatı ayarlama araçları vb. sağlar. BMP, JPEG, GIF, PNG, TIFF vb. görüntü formatlarını destekler.

Yorumlar

 • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz