Ogznet.com

En iyi 9 Ücretsiz Dosya İndirme Yöneticisi

İnternet Download Manager’a, ücretsiz kullanım için mevcut olan bazı alternatiflerimiz var. Bu yazıda internet üzerinden dosyaları daha hızlı indirmenizi sağlayacak ücretsiz indirme yöneticisi programlarını listeleyeceğiz.

Bu yazının içeriği: Kapat

  IDM ne yapar? IDM olarak da bilinen Internet Download Manager, kullanıcının internetten çok daha kısa sürede ve ayrıca organize bir şekilde bilgisayar üzerinden dosya indirmesine yardımcı olan bir yazılımdır.

  Daha fazla hıza sahip olmak için, bu yazılım yüklenebilir. Internet Download Manager, manifold ile indirme hızını artıracak bir yazılımdır. Sadece hız değil, aynı zamanda indirme işlemlerinizi ve dosyalarınızı daha iyi bir şekilde düzenlemek için birçok seçenek sunar. Internet Download Manager genellikle dosyayı daha küçük bileşenlere veya parçalara böler.

  Ve daha sonra bu parçalar eş zamanlı olarak tekdüze bir hızda indirilir.

  IDM indirme yöneticisi alternatifleri

  Yaklaşık on yıldır piyasadadır. En eski yazılımlardan biri ve aynı zamanda kullanıcılar arasında oldukça popüler. Ücretsiz İndirme yöneticisi, videoları daha hızlı indirme yeteneği ile piyasada daha yaygın olarak bilinir. Orbit Downloader, HTTP, MMS ve RTMP gibi bir dizi dosya formatını destekler.

  Free Download Manager - Windows, macOS, Android ve Linux için güçlü bir indirme hızlandırıcısı ve düzenleyicisidir.

  Ayrıca, macOS ve Windows için Free Download Manager, trafik kullanımını ayarlamanıza, indirmeleri organize etmenize, torrentler için dosya önceliklerini kontrol etmenize, büyük dosyaları verimli bir şekilde indirmenize ve bozuk indirmelere devam etmenize olanak tanır.

  FDM, tüm indirmelerinizi 10 kata kadar hızlandırabilir, çeşitli popüler formatlardaki medya dosyalarını işleyebilir, URL'leri doğrudan bir web tarayıcısından sürükleyip bırakabilir ve aynı anda birden fazla dosyayı indirebilirsiniz.

  İnternet indirme yöneticisi en popüler tarayıcılar Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Internet Explorer ve Safari ile uyumludur.

  Bazı kategoriler altında, Internet Download Manager'dan bile daha iyi performans gösteriyor. Bazı temel işlevlerle birlikte gelir. Bunlar "Duraklat ve Devam Et" işlevidir. Bir kullanıcı, bir dosyanın indirilmesini engellemek için bu özellikleri kullanabilir ve ardından başka bir dosyayı çalıştırıp ardından bir önceki nesneyi tekrar başlatabilir. Bu program ile önceliklendirme için büyük bir özellik olarak görülebilir.

  Download Accelerator Plus (DAP), Orbit ile karşılaştırıldığında oldukça yeni bir yazılımdır, ancak oldukça verimlidir. Download Accelerator Plus'ın sahip olduğu güçlü özellik, dosyayı parçalara ayırma ve bunları eş zamanlı olarak indirme yeteneğidir. Download Accelerator Plus, birden fazla siteden indirilebilmesi nedeniyle dosya parçalarını hızlı bir şekilde indirir. Bu şaşırtıcı özellik, DAP'a aynı pazardaki bazı yazılımlara karşı üstünlük sağlar.

  Download Accelerator Plus DAP - En Hızlı Ücretsiz İndirme Yöneticisi

  MAC ve Windows işletim sistemi için de kullanılabilir. Bunun üç versiyonu var. DAP hızlı bir şekilde dosyayı indirmek için internet üzerinden en iyi kaynağı bulmak gibi büyük bir yeteneği var. Çalışırken bir kaynağı daha yavaş bulursa, indirme için bir başkasına atlar, bu da kullanıcı için çok zaman kazandırır.

  Videolar, Download Accelerator Plus ile kolayca dönüştürülebilir. DAP, kullanıcının videoları indirilmeye devam ederken aynı anda görüntülemesine izin verir. Internet Download Manager'dan farklı olarak kendi yöntemlerini tasarladılar. 250 milyondan fazla kullanıcı DAP'ı indirdi.

  Diğer özellikler, dosyaları öncelik sırasına göre sıraya koymak ve medya dosyalarını yönetmektir. DAP ayrıca, kullanıcı tarafından indirilen dosya hakkında bilgi sağlar ve varsa, olası güvenlik tehditlerini belirler.

  Internet Download Accelerator (IDA), Windows işletim sistemi için WestByte Software tarafından geliştirilmiştir. Bazı yerlerde Download Master olarak da bilinir. IDA kurulduğunda, Google Chrome, Opera ve Firefox gibi bilgisayarda çalışan tarayıcılardan herhangi birine eklenebilir. İndirme işlemi için herhangi bir dosyadan çağrı yapılmadan IDA eylemi başlatır.

  Internet Download Accelerator - dosyaları indirirken en büyük üç sorunu etkili bir şekilde çözer: hız, bozuk indirmelere devam etme ve indirilen dosyaların yönetimi

  Internet Download Accelerator, URL'yi programa kopyala-yapıştır yaparakta indirebilir ve sonuçta indirme işlemini tetikleyebilir. En yüksek indirme hızı ve ayarlaması için hız kontrolü için bir sınırlama vardır.

  IDA, dosyanın indirme hızını engellemeyen bağlantı hızını optimize eder. Dosya indirme işleminizi belirli bir süre için planlamak için "Zamanlayıcı" mevcut. Dosya türü otomatik olarak algılanabilir ve sonuç olarak kategorilere zahmetsizce yerleştirilebilir. Kategoriler önceden IDA'da önceden tanımlanmıştır.

  IDA kullanarak dosyaları da arayabilirsiniz. HTTP, FTP ve HTTPS gibi tüm protokol türleri ile uyumludur. IDA piyasaya çıktığında, yazılımda bazı problemler vardı, ancak daha sonra geliştiriciler tarafından düzeltildiler ve bunu en verimli dosya indirme programlarından biri haline getirdiler.

  IDA dikkat çekici zengin bir kullanıcı deneyimi ile birlikte geliyor. Diğer benzer yazılımlardan daha iyi bir arayüz sağlayarak tecrübe edinin. Ayrıca, varsa, indirirken hataları nasıl düzelteceğiniz hakkında da bilgi verir. Aynı zamanda kendi başına bir medya oynatıcıya sahiptir. Duraklatma gibi diğer temel özellikler ve sadece bir tıklamayla indirme ve durdurma indirme işlemleri yapılabilir.

  Başlangıçta “JetCar” olarak bilinen FlashGet, inanılmaz indirme hızı için bir indirme yöneticisidir. İki versiyonu var, biri ücretli sürüm ve diğeri bedava, ancak reklamlar ile birlikte geliyor. FlashGet dosyaları farklı kaynaklardan dosya bölme yöntemi ile indirme yeteneğine sahiptir.

  Yukarıda belirtilen yazılımlar gibi, FlashGet birçok protokolü destekler. Kullanıcı indirme işlemini çalıştırmak zorunda kalmadan, FlashGet otomatik olarak bunu yapar. Kullanıcı zaten tanımlanmış birçok kategoriyi bulabilir. Torrent dosyaları da bu yazılım ile desteklenir ve dosya indirme ile çoklu görevler mümkün olabilir.

  Diğer bir ek özellik ise, dosya indirme işlemi biter bitmez, kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri kontrol etmek için FlashGet tetiklenecektir. Herhangi bir yükleme sonrası bulunursa, hataların derhal giderilebilme özelliğine sahiptir.

  Tabii ki, FlashGet yazılımı tarafından verilen hızın gerçekten etkileyici olduğunu ve kararlı bir yazılım olduğunu kanıtlıyor. İlginç bir şekilde, kaynakların optimum kullanımını sağlayan ve sistemi herhangi bir derecede etkilemeyen benzersiz bir tekniğe sahiptir.

  FlashGet yazılımını esas olarak yukarıda belirtilen özellikler nedeniyle kullanan çok fazla kişi var. FlashGet kesinlikle kullanıcılara önerilebilecek bir yazılımdır.

  JDownloader java platformu üzerine kurulmuştur. JDownloader açık kaynaklıdır, ortamdan bağımsız çalışır ve tamamen Java ile yazılmıştır. Sizlere çoklu paralel indirme, captcha algılama, otomatik dosya çıkartma ve daha birçok ayrı özellik sunar. Tabi ki JDownloader kesinlikle ücretsizdir. Bunlara ek olarak JDownloader birçok "link şifreleme" sitesi desteği de sunuyor. Tek yapmanız gereken şifrelenmiş linkleri JD'ye eklemek ve o gerisini sizler için hallediyor. JDownloader CCF, RSDF ve yeni olan DLC aktarım özelliklerine de sahip.

  Sadece Windows işletim sistemi ile uyumlu değil, aynı zamanda Linux ve Mac ile de uyumlu. IDM ile bir kullanıcı tüm dosyaları aynı anda indirir, JDownloader'da ise kullanıcı birlikte indirilecek belirli dosyaları seçme özgürlüğüne sahiptir. Yani, tercih etme özgürlüğü verilir. Her indirme işleminin yeni bir IP adresine sahip olması nedeniyle bekleme süresi kısılır.

  Kurulum prosedürü de oldukça basittir ve yazılımın çalışması bilinçli bir şekilde çalışmayı çok kolay tutmuştur. JDownloader, IDM'ninkilerle çarpıcı bir şekilde benzer özelliklere sahiptir. Yani, IDM'yi bilen insanlar için ve IDM'nin benzer bir ücretsiz sürümünü istiyorlarsa, her zaman JDownloader'a gidebilirler. Açık kaynak kodlu bir dosya yükleyicidir, yani çok sayıda geliştirici yazılımı geliştirmeye zaman ayırır ve diğer boyutları keşfeder.

  JDownloader çoklu dil desteği ile birlikte geliyor ve çeşitli temaları destekleyebilir.

  Free Rapid Downloader java'da geliştirilmiş diğer bir yazılımdır. Free Rapid Downloader (FDR), YouTube, Facebook gibi platformlardan dosya indirme konusunda uzmanlaşmıştır.
  FRD'yi kullanmak için istediğiniz dosyanın URL'sini internet üzerinde almanız ve FRD'ye bırakmanızdır. Diğer tüm süreçler FRD tarafından halledilir.

  FreeRapid Downloader - FreeRapid, Rapidshare, Youtube, Facebook, Picasa ve mega.co.nz gibi yeni dosya paylaşım servislerinden indirmeyi destekleyen kullanımı kolay bir Java tabanlı dosya indiricisidir.

  Free Rapid Downloader, Internet Download Manager'a birçok nedenden ötürü bir alternatif olarak görülüyor. FRD tarihine kadar tüm indirmelerin bir kaydı olur. Gelecekte onlara başvurmanız gerekirse, bu özellik size yardımcı olacaktır. Yaklaşık 700 siteyi veya daha fazlasını destekler. Eklentiler için düzenli olarak güncellemeler alır. FRD'nin sağladığı ayırt edici özellik, dosyanın sunucuda mevcut olup olmadığını doğrulayacaktır.

  Otomatik kapatma ve ayrıca CAPTCHA'yı tanıma için bir seçenek var. Windows dışında, Mac ve Linux ile de uyumludur.

  Arayüz farklı bölgelerdeki kullanıcılar için çoklu dil desteğine sahiptir.

  GetRight çok uzun zamandır piyasadadır. 1997'de piyasaya sürüldü. Bu noktada GetRight'ın ana özelliği, kullanıcıya kesintisiz indirme olanağı sağlamasıydı. Büyük bir indirme hızı elde etmek için, dosyanın birçok indirme kaynağını bulunacaktır.

  GetRight - internetten indirdiğiniz dosyaları basitçe iyileştiren ve optimize eden bir indirme yöneticisidir.

  GetRight ile indirme işlemlerinizi, durdurup devam ettirebilirsiniz.

  Dosya indirme sisteminizde yarı yolda güç kesintisi olsa bile, GetRight, indirme işleminin durduğu noktadan devam eder, bu da kullanıcı için çok zaman kazandırır. Aynı zamanda bir "Kurtarma" seçeneği vardır. İndirme işlemi bittikten sonra bilgisayarın kapanmasını sağlayabilir. GetRight'ı kullanarak her zaman daha sonraki bir nokta için indirme zamanlayabilirsiniz. Bilgisayarı terk edebilir ve indirmeyi zamanlayabilirsiniz, GetRight internet bağlantısını açarak dosyayı sizin için indirir.

  BitTorrent dosyaları desteklenir ve yazılım da Mozilla ve Opera gibi çeşitli tarayıcılarla entegre edilebilir. GetRight dosya indirirken malware koruması vardır.

  GetRight için ücretsiz ve ücretli sürümleri vardır.

  Mipony, indirmeleri optimize etmek ve otomatikleştirmek için özel olarak tasarlanmış bir indirme yöneticisidir. Doğrudan dosya indirmeleri, Bittorent indirmeleri ve Youtube videolarını indirebilirsiniz.

  Mipony - Dosyaların adreslerini Mipony'ye ekleyin, dosyaları mümkün olduğunca hızlı indirir

  Bu indirme yöneticisi ile ana sitelerin rahatsızlıklarından (reklam gösterimi vs. gibi) kaçınarak dosya indirme konusunda rahat özelliklerin keyfine varacaksınız. Mipony her şeyden sorumludur, dosyanın bulunduğu siteye girer, gereken süreyi bekler ve tek tek indirmeye başlar.
   
  Mipony, her seferinde daha iyi olmak için düzenli güncellemelerle geliyor. Arayüz oldukça iyi tasarlanmış ve minimum çaba ile çalıştırılabilir. Mipony, önceliklendirme üzerinde çalışır. Yazılım birlikte indirilebilecek dosya sayısına karar verecek ve bu arada kullanıcıya önem sırasına göre sıralama seçeneği sunar.

  Mipony, bağlantıların sunucularda mevcut olmadığını söyler. Mipony'de ayrıca Premium hizmetler de vardır. Ancak sadece mega boyutta dosyaları indirmeniz gerekiyorsa Premium Mipony'e ihtiyacınız olacak, aksi takdirde, ücretsiz olan normal sürüm, size daha iyi hizmet edecektir. Mipony ile bir farklılaştırıcı, Android Platformu için de kullanılabilir olması dolayısıyla mobil kullanıcıların da yararlanabiliyor olması. Android, Windows ve ayrıca Mac kullanıcıları için Mipony indirmesi var. Mipony ayrıca CAPTCHA Eklentileri ile de gelir. Tarayıcıya yerleştirme, bağlantıların tamamını tek başına bulabilme özelliğine sahip olduğu için çok kullanışlıdır.

  EagleGet, Windows işletim sistemi için özel olarak tasarlanmıştır. EagleGet ayrıca güvenilir bir yazılımdır; herhangi bir kesinti olmaksızın size harika indirme hızları verecektir. EagleGet, "Multi-Threading" tekniğini kullanır, bu da dosyaları parçalar ve daha sonra indirir.

  Sistemin kilitlenmesi veya bulunduğunuz bölgede elektrik kesilmesi gibi sorunlar da, indirme işlemi durdurulduğu noktadan devam edebilir.

  En çok kullanılan tarayıcılar EagleGet tarafından desteklenir. Videolar indirilebilir ve hatta High Definition videolar desteklenir.

  EagleGet, internetten çeşitli dosya türlerinin hızlı indirilmesini kolaylaştırır ve bunları istediğiniz zaman erişebileceğiniz özel bir klasörde saklar. İndirme sürecini mümkün olduğu kadar akıcı hale getirmek için birkaç farklı tarayıcıyla bütünleşir.

  Video Sniffer olarak adlandırılan ve kullanıcının videoları reklamsız olarak indirmesini sağlayan özel bir özelliği vardır.

  İndirme hızı da EagleGet ile kontrol edilebilir. EagleGet ile yaklaşık 20 dil destekleniyor. Toplu indirme için uygun şekilde hızı kontrol eder. “TaskMonito”, kullanıcının yazılımdaki görevleri izlemesine izin veren bir özelliktir.

  Sonuç

  Bu indirme yöneticileri kesinlikle piyasadaki en iyilerdir ve “Internet Download Manager” a alternatif olarak tavsiye edilir. Yukarıda belirtilen yazılımlardan ayrı olarak, ortalamanın üstünde performansa sahip olan bazı yazılımlar da vardır. Bu tür yazılımların isimlerini ve indirebileceğiniz linkleri aşağıda bulabilirsiniz:

  GoZilla Download Manager and Accelerator: İndirmelerinizi Go!Zilla ile iyileştirin. Windows için bu indirme yöneticisi ve indirme hızlandırıcı yazılımla bir indirme işlemini hızlandırın ve kaldığı yerden devam ettirin.

  Download Accelerator Manager DAM: Download Accelerator Manager (DAM), en yüksek hızlarla kolayca dosyaları indirmenize ve YouTube gibi sitelerden videoları indirmenize olanak sağlayan hepsi bir arada bir indiricidir. Download Accelerator Manager, indirme hızlarını artırmak, kaldığı yerden devam ettirmek, planlamak ve indirmeleri yönetmek için ideal bir hızlandırıcı yazılımdır.

  Download Express: MetaProducts Download Express, Web ve FTP sitelerinden mümkün olan en yüksek hızda tek tek dosyaları indirmenize izin verir.

  Fresh Download: Fresh Download, yazılımlar, mp3 dosyaları, film dosyaları, resim koleksiyonları vb. gibi internetten dosya indirmeyi hızlandıran, kullanımı kolay ve çok hızlı bir indirme yöneticisidir. Diğer benzer yardımcı programların aksine, bu yazılım %100 ücretsizdir.

  Star Downloader: Dosyaları kolayca ve hızlıca indirin.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz