En iyi ses deneyimi için en iyi Windows ekolayzır programları

Windows, yerleşik ekolayzır ayarlarına sahip olsa da, iyi bir müzik deneyim için gelişmiş efektlere ihtiyaç duyduğunuz zamanlar olur. Ekolayzır, istenen ses efektini elde etmek için frekans ayarlarını değiştirmenizi sağlar.

Windows içinde ekolayzır ayarları yapmak, ses kalitesini önemli ölçüde artırır. Bunun için, en iyi Windows Equalizer programlarından bazıları bu listede.

1. Viper4Windows

 • Fiyat: Ücretsiz

Tamamen ücretsiz ve etkileyici bir ekolayzır programı arıyorsanız, Viper4Windows ilk tercihiniz olabilir. Bu açık kaynaklı ekolayzır programı, 18 banttan oluşan muhteşem bir grupla geliyor. Bandın aralığı 120dB ila 13dB arasındadır. Ve tüm bu özelliklerin hepsi ücretsizdir.

Program, müzik dinleme, film izleme veya başka bir şey için uygun ses ayarlarını yapılandırmanıza olanak tanır. ViPER4Windows'ı kolayca etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

2. Ekolayzer APO

 • Fiyat: Ücretsiz

Açık kaynaklı bir ekolayzır programı olan Equalizer APO, Windows işletim sistemi için özel olarak tasarlanmıştır. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz, kullanımı oldukça kolay bir programdır. Çok hafiftir ve minimum sistem kaynağı kullanır.

Özellikler:

 • Neredeyse sınırsız sayıda filtre
 • Herhangi bir sayıda kanalda çalışır
 • Etkileşimli uygulamalar için çok düşük gecikme süresi
 • Düşük CPU kullanımı
 • Modüler grafik kullanıcı arayüzü
 • VST eklenti desteği ve Voicemeeter ile çalışır.

3. EqualizerPro

 • Fiyat: Ücretli · 7 günlük deneme süresi mevcut

Artırılmış ses kalitesi hepimizin istediği şeydir, ancak doğru ekolayzır programını bulmak zor olabilir. Equalizer Pro ile istediğiniz ses kalitesini elde edebilirsiniz.

Özellikler:

 • 10 bant ekolayzır
 • Bas artırma efekti
 • 20+ ekolayzer önayarı
 • Özel hazır ayarlar
 • Preamp ses kontrolü
 • Kolay açma / kapama düğmesi

Program ayrıca düşük ses tonlarını artırabilen ve her bir bandı ayrı ayrı ayarlamadan genel ses çıkışını iyileştiren ön ses seviyesi kontrolü sunar.

4. FXSound

 • Fiyat: Ücretli
 

Kulaklıklarınız veya hoparlörleriniz için stüdyo kalitesinde ses arıyorsanız, FXSound kesinlikle iyi bir seçimdir. Müziğiniz ve daha fazlası için yüksek çözünürlüklü ses. Kullanımı kolay bir program olan FXSound, pahalı kulaklık veya hoparlörlere ihtiyaç duymadan size yüksek çözünürlüklü ses çıkışı olanağı verir.

5. Boom3D

 • Fiyat: Ücretli · 30 günlük deneme süresi mevcut

Boon3D, adındanda anlaşılağı üzere, sisteminizde üstün kaliteli bir 3D surround ses deneyimi sunar. Mac ve Windows platformalarını destekleyen Boom 3D, herhangi bir oynatıcıdan, herhangi bir medyadan ya da yayın hizmetinden herhangi bir kulaklıkta inanılmaz 3D efektlerle medya içeriğinizi oynatmak için tasarlanmış, ödüllü bir profesyonel ses geliştirme uygulamasıdır. Müziğinizi hissetmek için pahalı bir kulaklığa veya pahalı bir surround ses yükselticisine ihtiyacınız yoktur.

6. Voicemeeter Banana

 • Fiyat: Ücretsiz
Voicemeeter Banana - equalizer programı

Voicemeeter Banana, herhangi bir ses cihazından veya uygulamadan gelen ses kaynaklarını karıştırmak ve yönetmek için Sanal Ses Cihazı olarak kullanılan Virtual I/O ile donatılmış gelişmiş bir ses equalizer programıdır.

Hepsinden iyisi, size sesinizi düzenleme özgürlüğü verir ve onu çalmaya hazır hale getirmek için özel efektler içerir.

Voicemeeter, Windows PC'lerde sesin yönetilme biçiminde devrim yaratıyor. Artık ses kalitesi üzerinde benzersiz bir kontrolle herhangi bir ses kaynağını / kaynaklarını herhangi bir ses uygulamasına / bağlantılarına kolayca bağlamak mümkündür.

Tüm servislerde 8 kanal, 6 hücre ve tamamen parametrik EQ ile geliyor. Stereo PA sistemlerini çalıştırmak için çok kanallı EQ'ya geçiş olarak erişmenizi sağlar. WAV, AIFF, BWF, MP3 + MP4, M4A, MOV, vb. formatlardaki tüm ses dosyalarını sadece bir kez tıklatarak kayıt yapan veya çalabilen dahili bir teyp desteğine sahiptir.

7. Realtek HD Audio Manager

 • Fiyat: Ücretsiz

Bu ekolayzer, neredeyse tüm işletim sistemlerinde ve neredeyse tüm ses dosyalarının frekansını ayarlamanıza izin veren, yüksek kaliteli bir sürücüdür. Temel olarak sürücünün yardımıyla sisteminize ses çıkarma özelliği kazandıran bir ses uygulmasıdır. Bununla birlikte, farklı ses ayarlarını yönetmek ve ayarlamak için bazı özlliklerle birlikte gelir.

8. Graphic Equalizer Studio

 • Fiyat: Ücretsiz
Graphic Equalizer Studio - gerçek zamanlı ses işleme uygulaması

Graphic Equalizer Studio, neredeyse tüm Windows ses uygulamalarını veya DVD oynatıcı yazılımlarını çalıştırmanıza izin verir. Temel olarak WAV dosyalarını gerçek zamanlı olarak çalıştırır. Bununla birlikte, ses işlemede bazı temel bilgilere ihtiyaç duyacaksınız, çünkü frekansları ve yönlerini bilmemek bozuk seslere neden olabilir.

Graphic Equalizer Studio, size gerçek zamanlı bir ses işleme uygulaması sunar. Bu tür programlar en azından temel ses işleme bilgisine ihtiyaç duyar, çünkü frekansları düzeltmek teknik bilgi gerektirir.

Graphic Equalizer Studio, minimum ve maksimum genlikleri izlemenizi sağlayan bir programdır. “Q-Faktörü” nü değiştirmek genel ton kalitesini değiştirecektir. 7-8'in üzerinde bir Q-Faktörü kullanmak daha yumuşak, daha ince, daha karışık bir ses yaratacaktır.

9. RealTime Equalizer

 • Fiyat: Ücretsiz

Sesi ayarlamak, 300 kanala kadar kullanmanıza ve sesin neredeyse her yönünü değiştirmenize izin veren RealTime Equalizer ile çok kolaydır. Aslında, çalma sırasında üretilen frekans spektrumunu ayarlayarak ses sinyallerindeki değişiklikleri gerçek zamanlı olarak gerçekleştirir.

 • MP3, WAV ve daha birçok farklı ses formatını eşitleme yeteneğine sahiptir.
 • Hem güçlü hem de ince amplifikasyonu destekler.
 • Stereo müziği kolayca artıran Spacial Resurrection için destek sağlar.
 • Kanal değişikliklerinin ve ayarlarının tekrar tekrar kullanılabildiğinden emin olmak için belirli ekolayzır ayarlarına sahip ön ayarlar oluşturmanıza olanak sağlar.
 • İnce amplifikasyon için -INF'den +90 dB'ye (iki aralığa bölünmüş) ve ayrıca -INF'den +20 dB'ye yükseltme seviyeleri sunar.

10. Bass Treble Booster

 • Fiyat: Ücretsiz deneme sürümü mevcut

Bu, kusursuz sesin ne olduğunu anlamanıza yardımcı olan basit bir programdır. Bass Treble Booster, doğru ayara gelinceye kadar sisteminizdeki herhangi bir şarkının ses kalitesini değiştirmeniz için gereken bir araçtır.

Kullanıcı dostu ve çekici bir arayüze sahip olan bu araç, ses mühendisliği konusunda daha önce tecrübesi olmayanlar için bile mükemmeldir.

11. Breakaway Audio Enhancer

 • Fiyat: Ücretli · 30 günlük ücretsiz deneme sürümü mevcut

Breakaway Audio Enhancer, sisteminizden daha iyi ses deneyimi elde etmenizi sağlayan, listedeki bir diğer harika ekolayzer programıdır. Breakaway Audio Enhancer, bilgisayar sesini netleştirmek ve kontrol etmek için müzik endüstrisindeki profesyonellerle aynı teknolojiye sahiptir. Böylece tüm bilgisayar kullanıcıları için ses deneyimini önemli ölçüde geliştirir. Breakaway Audio Enhancer, müzik, video, web tarayıcıları ve oyunlar üzerinde tam ses kontrolü sağlar.

12. Windows 10 Ekolayzer Ayarı (Varsayılan Ayarlar)

Windows 10 kullanıcıları için, işletim sisteminde dahili bir ses ekolayzır uygulaması vardır. On bant ses dengeleme işlevi ile birlikte gelir.

Ekolayzer'e erişmek için, görev çubuğundaki hoparlör simgesine sağ tıklamanız ve Ses Düzeyi Karıştırıcı kutusunu açacak hoparlör seçeneğini seçmeniz gerekir. Varsayılan Hoparlör seçeneğine tıklayıp Geliştirme sekmesini seçerek Equalizer seçeneğine gidin ve yanındaki kutuyu işaretleyin. Şimdi dengeyi ayarlayabileceğiniz Ekolayzer seçeneğini göreceksiniz.

1
0
0
0
0
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın