Ogznet.com
Gezilmesi Gereken Yerler için 12 Instagram Hesabı Paylaş:
Travel vector created by freepik - www.freepik.com

Gezilmesi Gereken Yerler için 12 Instagram Hesabı

Bazen nefes kesici bir manzara için yola çıkmak ve en uzak, keşfedilmemiş yerlerden bazılarına seyahat etmek gerekir. Instagram, sizi veya dünyanın herhangi bir yerindeki birini, herhangi bir araçtan daha hızlı bir şekilde bir yere götürebilir ve bu ücretsiz! Sadece bunun için doğru hesapları takip etmeniz yeterlidir.

Sizin için Instagram'ın en popüler seyahat fotoğrafları için en iyi hesapları listelemeye karar verdik. İşte, seyahat veya hayal kurma için Instagram'da takip edeceğiniz 12 hesabın listesi.

1. Passion Passport

@passionpassport

Listemiz, ihtiyacınız olan tüm seyahat fotoğraflarını ve daha fazlasını sunacak bir hesap ile başlıyor! Passionpassport, dünyanın dört bir yanındaki gezginler topluluğu tarafından desteklenmektedir. Twitter'daki haftalık sohbetler ve Instagram'daki söyleşiler de bu hesaba topluluk hissini veriyor.

2. The Planet D

@theplanetD

Planet D iki seyahat tutkunu, blog yazarı ve fotoğrafçı tarafından oluşturuldu. Dave & Deb. çifti şimdiden 115 ülke ve 7 kıtayı ziyaret etti. Bu hesapta, “maceranın herkes için” olduğuna inanmak çok kolaydır ve seyahat etmeye başlamak için ihtiyacınız olan tek şey, bunu yapma arzusudur!

3. Minimal People

@minimal_people

Simetri ve minimalizmin sadeliğinden hoşlanıyor musunuz? Mimari yapıların karmaşıklığı, zaman zaman size bunaltıyor mu? Minimal People, dünyanın her yerinden modern binaların temiz tasarımlarının keyfini çıkarmanıza yardımcı olacak ve dış dünyanın gerçekte ne kadar büyük olduğunu size hatırlatacaktır.

4. Jack Morris and Lauren Bullen

@doyoutravel ve @gypsea_lust

İki blogcu ve tam zamanlı gezginle tanışın: Jack ve Lauren. Bu çift, tropik cennette bir hayat olduğunu gösterecek. Egzotik yiyeceklere, şelalelere, deniz ve orman güzelliğine aşık olmak için Instagram hesaplarını takip edin.

5. AirBnB

@airbnb

Seyahat fotoğrafçılığı söz konusu olduğunda, seyahat blog yazarları, fotoğrafçılar veya video görüntüleyenler gibi kişiye ait sayfaları, markalara ait olanlara göre takip etmek genellikle daha ilginçtir. Öte yandan, başka birinin evine göz atmaktan daha kişisel ne olabilir? AirBnb‘s Instagram sayfasındaki her resmin arkasında kendi karakteri ve hikayesi vardır.

6. Travel Noire

@travelnoire

Travel Noire, 100'den fazla gezginden ve seyahat fotoğrafçısından resimler içeren başka bir topluluk tabanlı hesaptır. Mısır çöllerinden İtalya adalarına ve burada mutlaka görülmesi gereken her yerden çarpıcı fotoğraflar bulabilirsiniz. Travel Noire hem seyahat etmenize hem de dünyayı kendi odanızın konforunda görmenize yardımcı olabilir.

7. Jacintha Verdegaal

@urbanpixxels

Listemiz, insanların neden seyahat etmek istemesinin ana nedenlerinden birine sahip bir Instagram hesabı olmadan tamamlanmayacaktır: uluslararası yiyecekler. Ya da, daha doğru olmak gerekirse, dünyanın her yerinden yiyecek. Jacintha Verdegaal, Hollandalı bir fotoğrafçı ve seyahat blogcusu, yeni bir hedef için sürekli gözetleme ve denemek için heyecan verici bir yemek gurmesi. Maceralarını takip et ve lezzetli yemeğin keyfini sür.

8. Michael Christopher Brown

@michaelchristopherbrown

Michael Christopher Brown'un Instagram hesabında huzurlu plajlar, lüks oteller ya da ana seyahat noktalarından resimler bulamazsınız. Bu seyahat fotoğrafçısı sırt çantalı gezginler ve boş zamanlı öğrencilerle popüler olmayan yerlere gidiyor. Orta Doğu ve uzak Afrika'ya seyahat etme şansı için takip edin ve ham fotoğrafçılığını kullanarak politik eylemin merkezinde olmak gibi bir şey elde edin.

9. Foster Hunting

@fosterhunting

Şehir hayatından kaçmayı ve doğayla yeniden bir araya gelmeyi hayal ediyorsanız, Foster Hunting ve #vanlife filmlerini izleyin. Bu adam New York'ta işini bıraktı, bir VW Vanagon satın aldı ve hayat sloganını “Eviniz Nerede Park Etti” olarak değiştirdi. Kampa gidiyorsanız, yolda yaşıyorsanız, ağaç evlerinizde ve doğa gezilerinizde bu adamı daha fazla izleyeceksiniz.

10. Benjamin Hardman

@benjaminhardman

Reykjavik'ten gelen fotoğrafçı Benjamin Hardman, daha önce hiç görmediğiniz şekilde İzlanda'yı size sunuyor. Instagram'da en çok görüntülenen yerlerden biri, Benjamin’in mistik ve karamsar bir ada olarak beslediği yer. Bu hesap ile ana haber kaynağınızda her zaman yolda olduğunuzu hissedeceksiniz.

11. Mitsuru Wakabayashi

@mitsuru_wakabayashi

Biraz daha yoğun sokak fotoğrafçılığı ve kentsel canlılar için Japonya merkezli bir fotoğrafçı olan Mitsuru takip edebilirsiniz. Bu fotoğrafçı dünyanın çeşitli yerlerinde çekilen seyahat fotoğraflarının yanı sıra, düzenli olarak farklı Japon şehirlerinin çarpıcı fotoğraflarını yayınlıyor.

12. Diğer Seyahat Hesapları

Dünyayı görmek için ilham almanızı ve motive olmanızı sağlayacak birkaç Instagram seyahat hesabı daha var:

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz