Image by Gerd Altmann from Pixabay

En iyi ücretsiz antivirüs programı - 60 Farklı Virüs Tarama Motorlu

Bir sisteme iki veya daha fazla antivirüs programı yüklerseniz, çakışmalar meydana gelir ve sisteminiz yavaşlar. Ancak aşağıdaki antivirüs programları, kendi bünyesinde barındırdığı çoklu virüs tarama motorları ile sisteminizi yavaşlatmadan virüs taraması yapar.

Birden çok virüs algılama motorunun aynı anda kullanılması, sistem donmalarına ve uygulama hatalarına yol açan çakışmalara neden olabilir. Bununla birlikte, bir dizi güvenlik uygulaması ve uygulama paketi, birden çok motoru birlikte çalışacak şekilde optimize etmiştir.

Kısacası, birden fazla antivirüs programı çalıştırmak akıllıca bir şey değil, imkânsız değil ama akıllıca değildir. Bazı insanlar 1 yerine 2 antivirüs ile kendilerini daha güvende hissediyorlar, ancak birden fazla antivirüs programı kurmak bilgisayarın donmasına ve Windows'un çok yavaş çalışmasına neden olur.

Yüzbinlerce kötü amaçlı yazılım, truva atı ve virüs, günlük veya saatlik olarak dünya çapındaki ağa salınır. Bugün mevcut olan en iyi antivirüs motorları bile, yeni tehditlerin ortaya çıktığı andan bir gün, bir hafta ve hatta bir ay sonrasında bu zararlı yazılımlar için koruma sağlayabilir. Bu durumda çok motorlu bir antivirüs programı, en iyi korumayı sağlar.

CatchPulse, kullanıcıların 10'dan fazla antivirüs motorunu basit ve anlaşılır bir çözümde birleştirmelerine izin veren evrensel bir ücretsiz antivirüs programıdır. Bu, kullanıcılara tek bir antivirüs programının sunduğu virüs tespit oranlarından daha fazlasını verir. CatchPulse, tehditleri algıladığında, potansiyel olarak zararsız bir dosyayı hemen silmek yerine, birden fazla motordan gelen verileri birleştirir ve bilinçli bir karar vermesi için bunları kullanıcıya sunar.

CatchPulse - Kişiselleştirilmiş kötü amaçlı yazılım koruması

CatchPulse, geleneksel anti-virüs çözümlerinin kaçırdığı tehditleri yakalar. Tek bir antivirüs programı veya antivirüs programı kombinasyonu bile, %100 virüs algılamayı garanti edemez. CatchPulse, bulutun gücünden yararlanarak, aynı anda birden çok antivirüs motorundan gerçek zamanlı tarama sonuçları almakla kalmaz, aynı zamanda CPU işlemlerinden ve RAM tüketiminden önemli ölçüde tasarruf etmenizi sağlar. Microsoft Windows'da harika çalışıyor.

OPSWAT, program içinde kötü amaçlı yazılım taraması yapmak için yapılandırılabilir sayıda kötü amaçlı yazılımdan koruma motorunu (1 ila 30) birleştirir. Bulutta 42 motorla da mevcuttur.

OPSWAT Client

Bir cihaza kötü amaçlı yazılım bulaştığından şüpheleniyorsanız, en kapsamlı ücretsiz kötü amaçlı yazılım taraması için Metadefender Cloud Client'ı çalıştırın. Program, kötü amaçlı yazılımları tespit etmek ve cihazınızın çalıştırdığı işlemleri görmenizi sağlamak için birkaç benzersiz yöntem kullanır:

  • Gelişmiş Tehdit Önleme: Çıkarılabilir ortamdaki (100'den fazla yaygın dosya türünü destekler) riskli içeriği sterilize edin ve kritik ağlara aktarılmadan önce tam kullanılabilirlik sağlayarak her dosyayı güvenli bir şekilde yeniden oluşturun.
  • Gelişmiş Tehdit Algılama: İmzalar, buluşsal yöntemler ve makine öğrenimi teknolojisi kullanan 35'ten fazla kötü amaçlı yazılımdan koruma motoruyla çıkarılabilir ortamdaki bilinmeyen içeriği tarayın ve bilinen ve bilinmeyen tehditlerin algılama oranını %99'un üzerine çıkarın.
  • Güvenli Medya Kullanımını Zorunlulaştırın: MetaDefender Kiosk ile entegrasyon, OPSWAT Client'ın çıkarılabilir veya taşınabilir medya için kiosk kullanımını zorunlu kılmasını sağlar. OPSWAT Client, kiosk kaynaklı dijital sertifika için her dosyayı kontrol eder ve değiştirilmiş veya kimliği doğrulanmış dijital manifestoda olmayan dosyalara erişimi reddeder.
  • Dosya Tabanlı Güvenlik Açığı Değerlendirmesi: 15.000'den fazla yazılım uygulamasındaki bilinen güvenlik açıklarını, güvenli ağ ortamına getirilmeden ve kurulmadan önce güvenlik açığı bulunan uygulamalara veya IoT yükleyicilerine Sıfır Günde maruz kalma riskini en aza indirmek için tespit edin.

Bilgisayar güvenliği ve yardımcı programı için birleşik çözümdür. Size en iyi virüs algılama ve koruma özelliklerini sunmak için 360 Bulut Motoru, 360 QVMII, QEX ve KunPeng dahil olmak üzere ödüllü Antivirüs motorlarıyla entegre çalışır. Ancak Çince sürüm ayrıca Avira motorunu da içerir. 360 Total Security, tümü sezgisel bir arayüz ile güzel bir şekilde yapılandırılmış bir antivirüs tarayıcısı, bir temizleme aracı ve bir başlatma hızlandırıcısı içerir.

360 Total Security - Bilgisayarınızı Temizleyin ve Performansı Artırın

360 Total Security; Virüslere, Truva atlarına ve diğer tehditlere karşı tam bir koruma sağlar. Çevrimiçi alışveriş yaparken, dosya indirirken veya arkadaşlarınızla sohbet ederken 360 Total Security'nin sizi koruduğundan ve bilgisayarınızın optimum düzeyde performans gösterdiğinden emin olabilirsiniz. Dahası, bilgisayarınızı optimum çalışma düzeyinde tutmak için tek bir tıklamayla temizlemeye başlayabilirsiniz.

Program, Kaspersky Lab ve BitDefender'ın virüs tarama motorlarını bir bulutla birleştirir. Her gün yeni bir kötü amaçlı yazılım etkinleştirilir ve her yerde, hatta güvenilir web sitelerinde bile bulunarak normal antivirüs programlarından kaçabilir. HitmanPro, algılanmaktan kaçınan sıfırıncı gün, yeni nesil kötü amaçlı yazılımları bulup ortadan kaldırmak için davranışsal derin taramasını kullanarak antivirüsünüzle birlikte çalışacak şekilde tasarlanmıştır.

  • Davranışsal algılamalar: HitmanPro, kötü amaçlı yazılımları algılamak için yalnızca ürün imzalarına güvenmek yerine, neyin kötü niyetli davrandığını belirlemek için her dosyanın davranışını araştırır. Bu yaklaşım, HitmanPro'ya yepyeni ve karmaşık kötü amaçlı yazılımları ve virüsleri tespit edilmeden önce durdurma yeteneği verir. HitmanPro ayrıca SophosLabs kötü amaçlı yazılım veritabanına erişerek kötü amaçlı yazılımı kaynağına kadar takip ederken daha da fazla kötü amaçlı yazılım türünün tespit edilmesini sağlar.
  • Kurulum gerektirmez: HitmanPro yalnızca 12 MB'dir ve kurulum gerektirmez. Doğrudan bir masaüstünden, USB Flash Sürücüden, CD/DVD'den veya bir uzak depolama aygıtından başlayabilir. Virüsten koruma yazılımınız kötü amaçlı yazılım tarafından manipüle edilse veya fidye yazılımı dosyalarınızı ele geçirse bile, HitmanPro normal şekilde çalışarak tehdidi algılar ve kaldırır.
  • Kapsamlı iyileştirme: HitmanPro, işletim sisteminizdeki kalıcı tehditleri kaldırma ve virüs bulaşmış Windows kaynaklarını güvenli, orijinal sürümlerle değiştirme yeteneğine sahiptir ve tüm bunları proaktif olarak yeniden bulaşma girişimlerini engeller.
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın