Çift Dosyaları Bulmak için En İyi Ücretsiz Programlar

Aynı dosyaları bulma programı ile benzer dosyaları teke indirebilir ve bilgisayarınızın verimliliğini artırabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki gereksiz alan kaybının önüne geçmek için çift dosyaları bulma programlarını bu makalede sizin için derledik.

Bilgisayarınızda çok sayıda müzik, dosya, resim, video ve diğer belgeleriniz varsa, dosyalarınızı ve klasörlerinizi yönetmenin ne kadar zor olduğunu fark etmiş olmalısınız. Birbirinin aynı dosyalar, sizin için daha fazla karışıklık oluşturabilir. Aynı zamanda birden fazla kopya, bilgisayarınızın depolama alanını doldurur.

Bu makalede, bilgisayarınızın depolama alanındaki aynı dosyaları bulup silebilen en iyi ücretsiz aynı dosyaları bulma programların kapsamlı bir listesini derledik. Çift dosyaları bulma programı; ZIP, RAR ve MP3 dosyalarının çoklu kopyalarını SHA1, CRC32 veya MD5 gibi farklı yöntemlerle tespit etmenize yardımcı olur.

Çift dosyaları bulma programları:

Bilgisayarınızda alan açmak için aynı dosyaları bulma programı kullanabilirsiniz. İşte size ücretsiz program listesi.

1. CloneSpy

CloneSpy, aynı dosyaları bulmanıza yardımcı olacak çeşitli seçenekler sunan özel bir çift dosyaları bulma programıdır. Yinelenen dosyaları tespit eder ve bunları silerek disk alanınızı kurtarmanıza yardımcı olur. Bu araç ile sadece çift dosyaları bulmakla kalmayıp, aynı isimde, aynı boyutta ve sıfır bayt boyutundaki dosyaları da bulmanızı sağlar.

Önemsiz dosyaları silmeye, gereksiz dosyaları belirli bir konuma taşımaya, bunları silmeden ve daha fazlasını yapmadan çift dosyaların bir listesini dışa aktarmaya yardımcı olur.
CloneSpy, ayrıca aynı dosyanın biraz farklı olabilecek, ancak farklı olan eski türevlerini tespit etmeye yardımcı olur. Yazılım ayrıca veri içermeyen ancak disk alanını da tüketen dosyaları da algılar.

2. AllDup

AllDup, disk alanlarını boşaltmak için aynı dosyaları bulmanıza yardımcı olan ücretsiz bir programdır. Müzik, resim, video ve belge gibi dosyaların aynısını hızlı arama algoritmasını kullanarak bulur. Bu güçlü yazılım, dosya adı, boyutu, uzantısı, öznitelikleri, tarihleri ve içeriği ile aynı dosyaları bulmaya yardımcı olur.

AllDup, ayrıca dijital fotoğrafların yinelenen dosyalarını bulmaya, ID3 etiketlerini ve MP3 dosyalarını yok saymaya, son orijinal dosya için kısayollar oluşturmaya, çoğaltılmamış dosyaların listesini görüntülemeye yardımcı olur.

Arama sonuçlarını CSV veya TXT biçiminde dışa aktarabilirsiniz. Ayrıca bu programın öne çıkmasını sağlayan diğer birçok gelişmiş özellik sunar.

Puran Utilities, bilgisayarınızın performansını optimize etmenize yardımcı olacak 20'den fazla araçla gelir. Ayrıca, bilgisayarınızı otomatik olarak temizleyen ve hatasız bir şekilde koruyan tek tıklamayla bakım çözümü sunar. Bol miktarda araç dışında, aynı dosyaları bulma işlemini kolay hale getiren bir Duplicate File Finder aracı da bulunmaktadır.

Bu çift dosyaları bulma programı, bilgisayarınızda yinelenen dosyaları bulmanıza yardımcı olur. Son derece özelleştirilebilir ve son derece hızlıdır.

Anti-Twin, dosyaları karşılaştırmaya yardımcı olan, yani bilgisayarınızın sabit diskinde benzer veya aynı dosyaları bulmanızı sağlayan kompakt bir programdır. Çift dosyaları bularak geri dönüşüm kutusuna göndermeyi veya disk alanını boşaltmak ve genel PC performansını artırmak için bunları kalıcı olarak silmeyi seçebilirsiniz.

Ayrıca belirtilen uzantıları hariç tutabilir, dosya boyutuna göre arama yapabilir veya hatta çeşitli uzantılara sahip yinelenen dosyaları arayabilirsiniz.

Auslogics Duplicate File Finder, istenmeyen dosyaları tespit etmenize yardımcı olabilir ve sonra kaldırmak istediğiniz veya tutmak istediğinizi seçmenize izin verir. Yinelenen kopyaları kaldırmak ve disk alanını boşaltmak için resimler, müzikler, videolar ve diğer kişisel dosyaları taramanın en kolay yolunu sunar.

Dosyaları isimleri ve içerikleriyle karşılaştırırken, aynı zamanda gerçek eşlenik dosyaları yakın eşleştirmelerden ayırt etmenizi sağlar. Auslogics Duplicate File Finder, basit ve kullanıcı dostu bir arayüzle gelir.

Bayt karşılaştırma prosedürünü kullanan Exact Duplicate Finder ile istediğiniz herhangi bir depolama alanında çift dosyaları bulun. Windows işletim sisteminizde çift dosyaları kolayca bulmanıza yardımcı olan ücretsiz bir programdır. Çeşitli isimlerle kaydedilmiş olan dosyaları bulabilirken, arama sonuçlarını konuma göre de gösterebilir. Dosyanın türüne bağlı olarak önceden kararlaştırılan farklı kriterler vardır. Tüm dosyaları aramanıza veya çift dosyaları izlemek için önceden tanımlanmış herhangi bir kıyaslamadan yararlanmanıza yardımcı olur. Exact Duplicate Finder, taşınabilir, ücretsiz ve hızlı sonuç veren bir program.

7. FileMany

FileMany, depolama alanında aynı dosyaları bulmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ağınızda da aynı dosyaları aramanıza yardımcı olan çok yönlü bir dosya bulucudur. Daha sonra bu dosyaları taşıyabilir, göz ardı edebilir veya silebilirsiniz. Program, özelleştirilebilen ve gerçek kopyaları benzer veri türlerinden ayırt etmenize yardımcı olan ve yanlış dosyaları kaldırmanızı engellemek için bir dizi ölçüt kullanır.

Diskleri temizlemeden veya birleştirmeden önce FileMany'i kullanmak, işlemi daha hızlı hale getirip hataları azaltmaya yardımcı olabileceğinden iyi bir fikirdir. Ayrıca araç, daha küçük bir SSD'den önyükleme yapıyorsanız, disk alanını boşaltmanızı ve sürücünüzü hızlandırmanızı sağlayabilir. Basit ama kullanışlı bir arayüzle, FileMany, harika bir aynı dosyaları bulma programıdır.

Duplicate File Eraser, aynı dosyaları çok daha kolay bulmanızı sağlar, böylece silmek istediğinizi seçebilirsiniz. Tüm fonksiyonları görmenizi kolaylaştıran, aynı derecede basit bir arayüze sahip basit bir uygulamadır. Önce aramak istediğiniz dizini seçebilir ve sonra herhangi bir gizli dosya veya alt dizini eklemek isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Arama sonuçları, kalıcı olarak kaldırmak istediğiniz dosyayı seçebileceğiniz ayrı sekmelerde görüntülenir. Duplicate File Eraser, ücretsiz olarak ve bir ZIP dosyasında indirilebilir.

Ücretsiz olarak sunulan önemli özelliklerin çoğuyla Fast Duplicate File Finder, benzer dosyaları bulmanıza ve bunları silmenize yardımcı olan basit bir araçtır. Aynı dosyaları taşımadan veya silmeden önce sonuçları kolayca düzenleyen düzgün sıralanmış sütunlarda görüntülemenizi sağlayan en iyi arabirimlerden biri ile birlikte gelir.

Önizleme alanı, metin dosyalarını görüntülemenizi veya medya dosyalarını oynatmanızı sağlar. Üstelik, Fast Duplicate File Finder'ın bir başka artı noktası da, aynı dosyaları bulmanın yanı sıra benzer dosyaları çift taraflı olarak aramanızı sağlar.

DoubleKiller, disk alanınızı boş yere işgal eden aynı dosyalar için bilgisayarınızdaki tüm klasörleri ve tüm sürücüleri taramanın yanı sıra, yerel ağınızdaki diğer bilgisayarları tarayabilen çok yönlü bir yazılımdır. Dosya boyutunu, adını, değişiklik tarihini ve içeriğini karşılaştırarak çift dosyaları bulur.

Çok sayıda gelişmiş özellik sunar, ancak arayüz tüm kullanıcılar tarafından anlaşılması kolay olmayabilir, çünkü taramak için seçenekler sekmesi altında bir klasör ekleyebilirsiniz. Daha sonra “DoubleKiller” yazan sekmeye dönün ve “Run” ı seçin. İşlemi tamamladıktan sonra, yinelenen dosyaları belirtilen herhangi bir konuma taşıyabilir veya silebilirsiniz.

Program, bir dosya parçalayıcı, aynı dosyaları bulma aracı, görev zamanlayıcı ve çok daha fazlası dahil olmak üzere bilgisayarınızın performansını ve güvenliğini yönetmenize yardımcı olacak eksiksiz bir özellik kümesi içerir. Programın tek tıkla bakım özelliği, kullanıcıların tek bir düğmeye tıklatarak çeşitli özelleştirilebilir düğmeleri çalıştırmasını sağlar. WinUtilities, sisteminizi iyi durumda tutmak ve performansı engelleyen gereksiz şeylerden arındırmak için harika bir araçtır.

Temelde çoklu araçları kullanarak PC'nizin genel hızını ve performansını optimize etmeye yardımcı olan bir programdır ve aynı dosyaları bulma aracı, belirtilen bir sürücüdeki gizli özdeş dosyaları aramanıza, arama sonuçlarını görüntülemenize ve en sonunda bunları simenizi sağlar.

Yardımcı programı kullanarak hangi çift dosyaların kaldırılacağını seçebilir ve ayrıca PC temizleme işleminden önce ve sonra sonuçlarda sürücünün dosya boyutunu görüntüler. WinUtilities, ayrıca program tarafından yapılan değişikliklerin geri alınmasına yardımcı olan bir kurtarma özelliğine sahiptir.

HDD'nizde, SSD'nizde veya Bulut Depolama'da boşa harcanan disk alanını kurtarın ve yinelenen dosyaları kaldırarak bilgisayarınızı hızlandırın. Duplicate File Finder, her tür yinelenen dosyayı tanımlamak için akıllı algoritmalar kullanan güçlü bir programdır.

Yinelenen dosya ve klasörleri kolayca ve hızlı bir şekilde arayın ve silin. Dosya adı ve dosya biçiminden bağımsız olarak yinelenen dosya içeriğini tarar. Önizleme listesi size her dosyanın ayrıntılarını verir ve bunları hızlı bir şekilde yan yana görüntüleyebilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın