Çevrimiçi film yapımcısı ile filmler nasıl oluşturulur

Yıllar önce, gelişmekte olan bir video düzenleyici, düzenleme güçlerini kullanmak ve film projelerini dünyaya hazırlamak için sevilen ücretsiz film yapımcısı yazılımının (Windows Movie Maker ücretsiz yazılımının) gücüne sahipti. Ve bunu bir bütçeyle yapabilirler. Şimdi, ücretsiz film yapımcısı yazılımı dünyası tamamen farklı görünüyor. Windows müşterileri Windows 10 Fotoğraf uygulamasının film yapma efektlerini kullanmaya zorlarken Windows Movie Maker kenara çekildi. Bu nedenle, dünyanın dört bir yanındaki video editörleri fotoğrafçılar için değil, film yapımcıları için oluşturulmuş en iyi ücretsiz film yapımcısı yazılımını çevrimiçi olarak arıyor.

Ancak korkmayın: Video düzenleme ihtiyaçlarınızı karşılıyoruz. Başlangıç bütçesine sahip olsanız da olmasanız da en iyi video düzenleme araçlarını bulmanıza yardımcı olmak için Mac ve Windows için çeşitli ücretsiz film yapımcısı yazılım programlarını analiz ettik.

Aranacak en iyi film yapımcısı özellikleri

Ücretsiz bir film yapma programının en önemli özellikleri nelerdir? İlk olarak, film yapımcınızın hızlı olduğundan emin olun. Yüklemeler, düzenleme süresi ve indirmelerle çıkmaza girerseniz, saatlik ücretiniz düşecek ve sabrınız kaynama noktasına ulaşacaktır. Projenizi basit çekimlerden etkileyici ve ilgi çekici filmlere yükseltebilmeniz için metin seçeneklerine, görsel efektlere, geçişlere ve sese sahip olmak önemlidir.

Sezgisel iş akışı, canlı bir film yapımcısı programı için de bir artıdır. Aksi takdirde, yazılımı öğrenmek için çok fazla saat harcarsınız - bu da düzenleme için yeterli saat harcanmamasına neden olur. Doğrusal olmayan bir video düzenleme programını da seçebilirseniz. Bu size en üst düzeyde yaratıcı kontrol sağlayacaktır.

Windows Movie Maker, ücretsiz film yapımcısı ve çevrimiçi video düzenleyici ile yalnızca çevrimiçi bir film oluşturmakla kalmayacak, aynı zamanda onu düzenleyip izlemenin keyfini çıkarabileceksiniz. Çevrimiçi çalışmak için filmleriniz olduğunda her zaman güvenebileceğiniz, kullanımı çok kolay bir programdır. İnternet üzerinden çalışacağınız için programı bilgisayarınıza indirip kurmanıza gerek kalmayacaktır. Herhangi bir video düzenleyiciye kolaylık sağlayacak olan internetten doğrudan kullanacaksınız.

Yapmanız gereken bir şey, tüm videolarınızı düzenleme için çevrimiçi yayınlamaktır. Videolarınızı yayınlamak için kullanacağınız web sitesini seçmeniz gerekecek çünkü bunu çevrimiçi olarak hiçbir yerde yapamazsınız. Filminizi oluşturmak için ihtiyacınız olan video sayısını seçin ve yalnızca bunu yayınlayın. Bazı durumlarda, kullanılabilir depolama alanı, bir seferde yayınlayabileceğiniz video sayısını belirleyecektir. Bu nedenle, en faydalı olan mevcut depolama alanını aşacak kadar çok makale yayınlamamaktır.

Windows Movie Maker'a En İyi 4 Çevrimiçi Alternatif

1. VSDC Ücretsiz Video Düzenleyici

Bu, çevrimiçi film oluştururken kullanılacak son derece profesyonel bir düzenleyicidir. Çok yönlü bir video düzenleyicidir ve müzik için FLAC, WMA, WAV, AMR ve MP3'ün yanı sıra video için FLV, WMV, MKV, MP4 ve AVI gibi çok çeşitli formatları destekler. Uyumlu olduğu sürece filminiz için doğru dosya biçimini seçme özgürlüğüne sahip olacaksınız.

2. VirtualDub

Bu açık kaynaklı yazılım programı düzenli olarak güncellenerek çevrimiçi film yapımı için daha verimli ve güvenilir hale gelir. Arayüzü çok basit ve kullanımı kolaydır, bu nedenle ilk kez editörler için iyidir. Videoları toplu olarak işleyebilir ve kolaylıkla video yakalayabilir. Tüm süreç hızlı ve kolaylıktır.

3. VideoSpin

Bu, çevrimiçi filmler oluştururken Windows Movie Maker için iyi bir alternatif olarak eklenir. Bir filme geçişler, efektler, metin ve slayt gösterileri ekleme yetenekleriyle hem profesyoneller hem de amatörler için iyidir. Güçlü işlevi ve gelişmiş özellikleri ile sizi kesinlikle etkileyecektir.

4. Kizao

Çerimiçi filmlerinizi hazırlarken hem keyif alacağınız hemde çok fazla bu işte tecrübe aramayan bir platform olan Kizao şüphesiz mükemmel bir alternatif. Kendi kütüphanesi, temaları eklentileri ile donanım olarak profesyonel kullanım kolaylığı olarak biz yeni başlayanlar için tam bir cennet.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın