Ogznet.com
Seyahat ve Gezi Rehberi

Begonvilleriyle Ünlü Bodrum’da Unutulmaz Bir Tatil Deneyimi

28 Nisan 2022 ogz 36 0
Okunma süresi: 2 dk, 4 sn
Begonvilleriyle Ünlü Bodrum’da Unutulmaz Bir Tatil Deneyimi
image from pixabay.com

Bodrum yaz aylarında Türkiye’nin adeta cenneti ve kısmen eğlence merkezi haline gelmektedir. Bundan dolayı pek çok turistin ilgisini çekmektedir. Ayrıca doğa sever bir insansanız Bodrum’da pek çok kamp alanı bulunmaktadır. Bu kamp alanlarına düzenlenen turlara katılarak kamp deneyimi yaşamış olursunuz.

Bu yazının içeriği: Kapat

  Ayrıca Bodrum’un bitip tükenmek bilmeyen konserlerine giderek eğlencenin keyfini çıkarabileceğiniz bir tatil beldesidir. Tekne turları, trekking, Windsurf, jet ski, bisiklet turları, safari, dağ tırmanışı, yamaç paraşütü gibi pek çok aktiviteye katılarak tatilinizi geçirebileceğiniz belki de en güzel yerlerden birdir. Bunlar dışında gece dışarı çıkmayı seven bir insansanız Bodrum’da Barlar sokağı, Bodrum Tekilacılar Sokağı gibi mekanlara giderek tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz. Uygun Bodrum apart otel fiyatları için neredekal.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

  Tatilde Bodrumu Tercih Etmeniz İçin Sebepler

  Yaklaşık 19 adet plaja sahip olan Bodrum özellikle yaz ayları turistlerin ilgisini daha çok çekmektedir. Deniz, güneş ve plaj üçlüsünün bu kadar bol bulunduğu bir ilçede aksinin olması düşünülemezdi.  Günübirlik bir gezi ile geldiyseniz genellikle insanların tercih ettiği plaj Gümüşlük plajı olmaktadır. Ama uzun süreli bir tatil planlıyorsanız diğer plajlara da uğrama şansınız olacaktır. Yaz aylarının bunaltıcı sıcağını düşünecek olursa suyu en soğuk olan plaj Karaincir plajıdır. Başta bir ürpertici gelse de daha sonra insan alışmaktadır. Plajlardan başka Bodrumu ziyaret etmek sebeplerinden bir de Bodrum’un eşsiz tarihi güzellikleri olabilir. Tarihi Bodrum Kalesi, Antik Tiyatro, Sualtı Arkeoloji Müzesi, Myndos Kapısı, Bodrum Deniz Müzesi, Karakaya Köyü, Tuzla Kuş Cenneti, Pedesa Antik Kent, Halikarnas Mozalesi gibi daha pek çok tarihi bir yapıya sahiptir. Ayrıca bu kadar tarihi yapıya sahip olması ve bir çok ülkeden gelen turist akınıyla Bodrum özellikle  yaz aylarında Eğlence merkezi haline gelmektedir. İlçede yapılan pek çok aktivite ve organizasyon sizin için bulunmaz bir nimettir. Ayrıca bir tekne kiralayarak adaları gezme şansınız da bulunmaktadır. Bodrum apart otelleri sayesinde daha sessiz ve sakin bir tatil tercih etmiş olabilirsiniz.

  Apart Otel Konsepti Nedir?

  Apart otel konseptinin normal bir öğleden ayıran en önemli özelliklerden birisi de apart otelde bulunan kendine ait bir mutfak olmasıdır. Bu sayede kendi alanını yaratmış oluyorsunuz. Apart otel konseptinde genelde insanlar kendi ihtiyaçlarını kendi karşılarlar. Ayrıca apart otelin otele göre avantajlarından biri de apart otelde otele göre daha az ortak alanın bulunmasıdır. Apart otelde daha çok kişisel alana ve mahremiyete sahipsin.  Daha çok kalabalık ailelere hitap etmesinden dolayı da yemek ve içme hizmeti genelde almazlar. Apart otel daha çok mahremiyetine düşük ya da tatil yaparken aynı zamanda kendini evdeymiş gibi hissetmene neden olmaktadır. Bu sayede sizin tatil için kalitenizi artırmaktadır ve tatilden keyif almanızı sağlamaktadır.


  Editör

  ogz

  Ogz

  Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.
  Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

  Yorum yaz