Ogznet.com
Image by upklyak on Freepik

Android için en iyi hareketli duvar kağıdı uygulaması

Canlı duvar kağıtları eskisi kadar ilgi çekici değil. Bir zamanlar ”Apple ürünlerinin sahip olmadığı özelliklerden biri” olarak düşünüldüğünde, o zamandan beri biraz ilgisizliğe düştü. Bu, canlı duvar kağıtlarının bir hayran kitlesine sahip olmadığı anlamına gelmez. Bir çok hareketli duvar kağıdı var ve Android için en iyi hareketli duvar kağıdı uygulamalarına bir göz atacağız.

Cartogram, oldukça benzersiz bir canlı duvar kağıdı uygulamasıdır. Arka planınız olarak mevcut konumunuzu ve stilize edilmiş bir haritayı kullanır. Siz farklı yerlere hareket ettikçe harita değişir. Çeşitli renkler ve daha koyu isterseniz bir OLED modu dahil olmak üzere bir dizi özelleştirme seçeneği vardır. Canlı bir duvar kağıdı gibi hareket etmek yerine bunu duvar kağıdı olarak tek bir konuma da ayarlayabilirsiniz.

Chroma Galaxy canlı duvar kağıtları, YouTube'da bir dizi soyut 8K animasyona sahip sanatçı Roman De Giuli'nin canlı duvar kağıdıdır. Uygulamanın bir sürü çalışması var ve çoğu gerçekten iyi görünüyor. Ücretsiz sürüm 30 canlı duvar kağıdı içerir ve ücretli sürüm bu sayıyı 250'ye çıkarır. Duvar kağıtlarının çoğu temelde yaklaşık 20 saniye süren video döngüleridir. Bu özelliklere ek olarak, geliştirici zamanla daha fazla canlı duvar kağıdı eklemeyi vaat ediyor, bu yüzden kontrol ederseniz ve sayı 250'den fazlaysa şaşırmayın. Bunda duvar kağıtları kesinlikle güzel görünüyor.

Forest hateketli duvar kağıdı, Materyal Tasarımı hayranları için keyifli bir canlı duvar kağıdı uygulamasıdır. Rüzgarda sallanan minimal bir orman manzarasına sahiptir. Renkleri temanıza veya zevkinize göre özelleştirebilirsiniz. Ayrıca gündüzden geceye kaybolur, paralaks etkisi vardır ve daha fazlasını sunar. Tasarım biraz basit ama aynı zamanda görsel olarak daha karmaşık canlı duvar kağıtlarının karmaşık görünümünü de azaltıyor.

 

KLWP Live Wallpaper Maker, en iyi canlı duvar kağıdı uygulamaları arasındadır. Kendi duvar kağıdınızı yapmanızı sağlar. Size bir WYSIWYG editörü verir. Kullanımı oldukça kolaydır. Özelleştirme özelliklerinden bazıları arasında bir saat, Google Fit verileri, hava durumu, sistem bilgileri ve hatta RSS yayınınız bulunur. Değiştirebilceğiniz bazı şık grafik ayarları da vardır. Ücretsiz sürüm, özelliklerin çoğuyla birlikte gelir. Ücretli sürüm size reklam kaldırma ve bazı gelişmiş özellikler sağlar.

 

Maxelus, Google Play'de bir çok muhteşem hareketli duvar kağıdı uygulaması geliştiricisidir. Daha popüler olanlardan bazıları C: Simple, Shadow Galaxy ve Supermassive Black Hole'dur. Bazıları bir süredir güncellenmedi, ancak yine de oldukça iyi çalışıyorlar. Bunları güzel yapan şey, kolayca özelleştirilebilir olmaları ve havalı görünmeleridir. C:Simple, Şubat 2023'te yayınlanan en son sürümdür ve Android 13'ün etkileşimli canlı duvar kağıtları API'sini kullanır. Bunlar oldukça iyi, ancak daha eski olanlardan bazıları modern cihazlarda pek iyi çalışmayabilir.

 

Muzei canlı duvar kağıdı uygulaması, ikonik hareketli duvar kağıtları uygulamlarından biridir. Hareket etmiyor ve normal canlı duvar kağıdı uygulamaları gibi bir sürü şey yapmıyor. Bunun yerine, duvar kağıdınızı otomatik olarak klasik sanat eserleriyle değiştirir. En sevdiğiniz fotoğrafları da atabilirsiniz. Android Wear desteği ile birlikte gelir. Ek olarak, onlarca başka uygulamanın Muzei desteği vardır.

 

Walloop, normal bir duvar kağıdı uygulaması gibi çalışır. AMOLED, mevsimler, doğa, anime, soyut ve diğerleri dahil olmak üzere çeşitli kategorilere göz atabilirsiniz. Uygulama ayrıca 4k'ya kadar bir dizi çözünürlüğü destekler ve bu da onu 4k hareketli duvar kağıtları için birkaç iyi kaynaktan biri yapar. Uygulama, uygulama içi satın almaların yanı sıra reklamlara da sahiptir, ancak reklamlar o kadar da kötü değildir. Bazı canlı duvar kağıtlarına göz atmak için iyi bir yer.

Wallpaper Engine, teknik olarak Steam'de çok popüler olan Wallpaper Engine eşlik eden bir uygulamadır. Bunu kullanmak için bir PC'ye ihtiyacınız var. Temel olarak, uygulamayı Steam'den satın alırsınız, bir duvar kağıdı oluşturursunuz ve ardından bu uygulamayı Android telefonunuza taşır ve orada kullanırsınız. Biraz ekstra iş çıkarır, ama kendi canlı duvar kağıtlarınızı oluşturmanıza izin veren birkaç uygulamadan biri. Ayrıca PC uygulamasıyla, diğer kişiler tarafından yapılan canlı duvar kağıtlarını içe aktarabilirsiniz.

 

Balık Göleti 3D Duvar Kağıdı, su hayranları için iyi bir duvar kağıdıdır. Mükemmel su dalgalanma efektleri, güzel balıklar ve çeşitli doğa manzaraları içerir. Su sıçramaları biraz fazla olabilir. Ancak bu özelliklerin çoğu özelleştirilebilir. Ayrıca tablet desteği var. Gerçekten pürüzsüz ve iyi görünüyor. Ücretsiz olarak alabilirsiniz. Ek özellikler, uygulama içi satın alımlar olarak mevcuttur.

 

Wave Live Wallpaper, Android'in ilk günlerinden kalma klasik bir canlı duvar kağıdının bir versiyonudur. Dalga animasyonu, siz telefonunuzla etkileşimde bulunurken ve ekranı kaydırırken arka planda oynatılır. Android TV ekran koruyucuları, çeşitli renk ve dalga şekli özelleştirmeleri ve daha fazlası için destekle birlikte gelir. Animasyonlu ama simgelerinizi göremeyeceğiniz kadar karmaşık değildir. Ayrıca hala aktif olarak geliştirilmekte olan birkaç canlı duvar kağıdı uygulamasından biridir.

Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz