Icons made by Smashicons from www.flaticon.com

Bozuk AVI Video Dosyası Onarma Programları

AVI dosyalarını onarmak için en iyi ücretsiz programların bir listesi burada. Diğer birçok video dosyası formatında olduğu gibi, AVI dosyalarında da hiç yürütülememe veya oynatma sırasında kesiklik yaratan hatalar bulunabilir. Hataları kaldırmak veya AVI video dosyalarını onarmak için aşağıdaki AVI onarım programlarına ihtiyacınız var.

Ayrıca bu programların bazıları MP4, MOV, FLV, MKV ve diğer video formatlarındaki dosyaları da onarmanızı sağlar. Hataları düzeltmenin yanı sıra, bu programlar AVI videolarında bulunan farklı hataları da görüntülemenize yardımcı olur. Bu programlar ile AVI onarım işlemini gerçekleştirdikten sonra AVI dosyalarını oynatabilirsiniz.

AVI hatalarını düzeltme işlemi tüm programlarla oldukça basittir. Bu programlar hakkında daha fazla bilgi için listeyi gözden geçirin.

VLC Media Player, AVI dosyalarını onarmak için de kullanılabilen ücretsiz bir açık kaynaklı medya oynatıcı programdır. Windows, macOS, Linux, Android ve iOS üzerinde çalışır. Bu program sayesinde, bozuk bir AVI dosyasını onarmakla kalmaz aynı zamanda onardıktan sonra oynatabilirsiniz de. Ayrıca, bir AVI dosyasını onardıktan sonra MP4, MOV, FLV, MKV, WAV ve diğer video formatlarında kaydetmenize olanak tanır. AVI dışında, hemen hemen tüm video dosyası formatlarını desteklediği için farklı formatlardaki video dosyalarını onarmak için de kullanılabilir.

Bozuk bir AVI dosyasını onarmak ve oynatmak istiyorsanız, önce program ile bozuk bir AVI dosyasını açın. Sonra, videoyu onarmak ve oynatmak için bir düğmeyle birlikte hatanın türünü gösteren bir açılır pencere görüntülenir. Son olarak, videoyu onarmak ve oynatmak için düğmeye basın. Ancak, hataları düzelttikten sonra AVI videosunu kaydetmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

VLC Media Player kullanarak AVI dosyası nasıl onarılır:

 1. Bu programı başlatın ve Dosya > Dönüştür / Kaydet seçeneğine gidin.
 2. Sonra, düzeltmek istediğiniz bir veya daha fazla AVI dosyasının yolunu belirlemek için Ekle düğmesine basın.
 3. Ardından, bir Dönüştürme penceresi açmak için Dönüştür / Kaydet düğmesine tıklayın.
 4. Şimdi, AVI dosyalarını farklı bir video dosyası biçiminde kaydetmek istiyorsanız, Seçili Profili Düzenle bölümüne gidin ve çeşitli dosyalar arasından bir video biçimi seçin.
 5. Ardından Hedef Dosya alanına çıktı klasörünün yolunu girin ve Başlat düğmesine basın.
 6. Şimdi hatayı onarmak için bir düğmeyle birlikte hatanın türünü gösteren bir pencere görüntüleyebilirsiniz. Onarım işlemini başlatmak ve onarılan AVI dosyasını kaydetmek için düğmeye tıklayın.

Sadece bir kaç tıkla Mpeg 4 ve AVI videolarını onar! Digital Video Repair, Xvid, DivX, MPEG4, 3ivx ve Angel Potion codec bileşenleriyle şifrelenmiş kırık MP4, MOV ve AVI dosyalarını düzelterek kusursuz bir izleme deneyimi elde etmenize yardımcı olur. Digital Video Repair, sorunsuz, kesintisiz oynatım ve orijinal MOV, MP4 ve AVI teknik özelliklerine tam uygunluk sağlamak için gerektiğinde hatalı bölümleri yeniden kodlayan AVI dosya yapılarını dikkatlice tamir edecektir.

Kısmen İndirilen AVI, MOV ve MP4 Dosyalarını Onar
Digital Video Repair (DVR) ile, internetten (BitTorrent, vb.) veya yerel bir ağdan (DC ++) indirilmiş bitmemiş AVI dosyalarını, MOV ve MP4 videolarını kolayca düzeltebilirsiniz. Digital Video Repair bir videoyu işleyebilir, eksik bölümleri tespit edebilir ve kısmi veya eksik bir video dosyasını oynatılabilir bir video akışını yeniden oluşturabilir.

Hızlı İleri Sarma Sorunlarını Düzeltin
Videolar arasında hızlı gezinme ile ilgili sorunlar geçmişte kaldı. DVR, orijinal dizinin zarar gördüğünü veya bozuk veri bulunduğunu tespit ederse, kaydedilmiş veya indirilmiş videonuzu analiz eder ve hızlı konumlandırma için yeni bir dizin oluşturur.

Oynatılırken Donma Sorunu
Videonuz birkaç saniye oynatıldıktan sonra donmasın. DVR, parçalanmış video veya ses parçalarını bulur ve ses ve video ile senkronizasyonu koruyarak sorunsuz oynatım için dikkatlice siler.

Tahribatsız Dosya Kurtarma
Artık video dosyalarını onarırken bazı değerli parçaları kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok. Program orijinal dosyada değişiklik yapmaz, her zaman yeni bir kopya oluşturur ve sonuç uygun değilse, her zaman dosyanın orijinal sürümüne geri dönebilirsiniz.

Genel Özellikler

 • AVI, MOV, MP4, M4V, MP4V, 3G2, 3GP2, 3GP ve 3GPP dosyalarını onarma
 • Bir kerede birden fazla dosya işleme
 • Bozuk verileri algılama
 • AVI dosyası dizinini onarma
 • 2Gb'den büyük AVI dosyalarını onarma
 • Standart AVI dosya formatını destekler
 • OpenDML AVI dosya formatını destekler
 • MOV dosya formatını destekler
 • MPEG 4 ISO: AVC ve HEVC desteği
 • Çok kanallı video dosyalarını işleme
 • Önemli olmayan bilgileri AVI dosyasından, Mov ve MP4'ten silin

DivFix ++, AVI dosyaları için video onarım programıdır. Bazen, PSP'niz veya akıllı telefonlarınız için AVI video dosyalarınızı küçük bir bozulma nedeniyle dönüştüremezsiniz. Çünkü "video dönüştürme" yazılımlarının çoğu, bozuk AVI dosyalarını işleyemez. Dönüştürmeye başlamadan önce AVI dosyanızdaki bozulmaları giderebilirsiniz. Bazen indirilen videolar / filmler de bozuk olabilir. AVI biçimindeyse, bunları DivFix ++ ile düzeltebilirsiniz.

Ayrıca bu araçla indirilen bir videoyu tamamen indirmeden önce önizleyebilirsiniz. Böylece bu videoyu indirmeye devam edip etmeyeceğinize karar verebilirsiniz. P2P ağında video indiriyorsanız bu kullanışlı bir özelliktir.

AVI dosyalarını DivFix ++ kullanarak nasıl onarabilirim:

 1. Bir veya daha fazla AVI dosyası yüklemek için bu yazılımın arayüzünü açın ve Dosya Ekle düğmesine tıklayın.
 2. Hataları Kontrol Et özelliklerini kullanarak onarım işlemine başlamadan önce hataları kontrol edebilirsiniz.
 3. Sonra, AVI düzeltme işlemini başlatmak için FIX düğmesine basın.

Sonuç

VLC Media Player, diğer yazılımlardan farklı olarak, onarılan AVI dosyalarını oynatmanıza da izin verdiği için AVI dosyalarını onarmak için en kullanışlı programdır. Bunun yanı sıra, hemen hemen tüm formatlardaki ses ve video dosyalarını oynatabileceğiniz tam özellikli bir medya oynatıcıdır. Ayrıca hataları düzelttikten sonra orijinal AVI dosyalarının biçimini değiştirme seçeneği de sunar.

Digital Video Repair, AVI video dosyasının hatalarını düzeltmek için kullanabileceğiniz başka bir kullanışlı yazılımdır. Aynı anda birden fazla AVI dosyasını onarmak için en basit ve en hızlı programlardan biridir.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın