Ogznet.com
Android ve iOS için En İyi Uyku Takip Uygulamaları Paylaş:
Photo by Kinga Cichewicz on Unsplash

Android ve iOS için En İyi Uyku Takip Uygulamaları

Akıllı telefonunuz, yaydığı mavi ışık nedeniyle geceleri uykuya dalmanızı güçleştirebilir. Ancak iyi haber şu ki, bu akıllı cihazlar aynı zamanda uykuya dalmanıza da yardımcı olabilir. Bunun için doğru uyku takip uygulamalarını bulmanız gerekir. Bu yazıda, sağlık uygulamalarından, sakinleştirici meditasyonlara ve beyaz gürültüye kadar Android ve iOS için en iyi uyku uygulamalarından bazılarını bulacaksınız.

1. Sleep Cycle: Uyku analizi & Akıllı alam saati

Sleep Cycle, uyku düzeninizi takip eden, dinlenmiş ve enerjik uyanmanız için sizi hafif uykudayken uyandıran akıllı bir alarm saati. Cihazınızı yatağa koymanıza gerek yok, çünkü Sleep Cycle ses analizli uyku takibi özelliğine sahiptir.

Sleep Cycle, uyku sırasında hareketinizi, seslerinizi ve konumunuzu takip etmek için telefonunuzun sensörlerini kullanarak uyku aşamalarınızda sizi doğru zamanda uyandırmayı amaçlamaktadır. Belirli bir durumda en uygun zamanda sizi yavaşça uyandıracak, güne tazelenmiş ve hazır hissetmenizi sağlayacaktır. Burada istatistik severler için uyku düzeninizin detaylı analizi ve günlük uyku grafikleri de dahil olmak üzere birçok özellik yer alır.

Ancak, dinlenmenizi sağlayacak uyku yardımı gibi en iyi özellikler için Premium versiyonu satın almanız gerekecektir.

2. Rain Rain Sleep Sounds

Rain Rain, hızlıca uykuya dalmanıza yardımcı olmayı amaçlayan bir uygulamadır. Devamlı yeni eklenen sesler ile 100'den fazla yüksek kaliteli sonsuz ses sizi uykuya daldırır. Herhangi bir ses kombinasyonunu karıştırabilir ve eşleştirebilir ve en sevdiğiniz kombinasyonları kaydedebilirsiniz.

Rain Rain uyku sesleri rahatlamanıza yardımcı olabilir. Rain Rain uygulaması içinde Fırtına, Bir Çadırda Yağmur, 3 Boyutlu Yağmur Sesi, Okyanus Dalgaları, Yaz Yağmuru, Orman Yağmuru, Şehir Yağmuru, Gök Gürlemesi, Sağanak Yağmur, Çatırdayan Ateş Sesi, Çöl Rüzgarı, Kar Fırtınası, Beyaz Gürültü, Uçak, Arabada Yağmur Sesi, Fırtınalı Rüzgar, Damlayan Yağmur, Durgun Akarsu gibi 25'ten fazla doğal ses bulunur.

Tüm gece boyunca bu sesleri duyacağım diye endişelenmenize gerek yoktur çünkü özel bir zamanlayıcı ile sesleri yavaşça susturarak uykuya dalabilirsiniz.

3. Sleepo: Rahatlatıcı ses, Uyku

Sizi rahatlatan ya da uykunuzu iyileştirecek rahatlatıcı sesler ve ortamlar mı arıyorsunuz? Artık aramanıza gerek yok! Sleepa, özenle seçilmiş 32 sesle birlikte gelir ve dört farklı kategoride (Yağmur, şehir, doğa ve meditasyon sesleri) bunları sunar.

Sleepo, uykuya dalmanız için odanızı rahatlatıcı harika ortamlar haline getirilebilen HD kalitedeki seslerin harika bir koleksiyonunu size getiriyor. Farklı yağmur sesleri, doğa sesleri, şehir sesleri, beyaz gürültü ve enstrümanlar arasında seçim yapabilirsiniz. Diğer uygulamalar gibi, kendi kişisel listenizi oluşturmak için bu farklı sesleri karıştırabilirsiniz.

Uygulamayı otomatik olarak durduracak şekilde zamanlayıcıyı ayarlayabilirsiniz. Sleepo internet bağlantısı gerektirmez, böylece veri kullanımı endişesi olmadan istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

4. Sleep as Android - Uyku takibi ile alarm saati

Android'in en başarılı uyku uygulamalarından biridir. Çeşitli akıllı saatlerle bağlantı kurabilen Sleep as Android, Google Fit ve Samsung Health gibi fitness uygulamalarıyla da entegre edilmiştir, böylece etkinlik seviyelerinize uyacak kadar uyku aldığınızdan emin olabilirsiniz. Uyku süreniz, uyku eksikliğiniz, derin uykuda bulunma süreniz, horlamanız, uyku verimliliğiniz ve uyku düzensizliğiniz ile ilgili istatistikleri gösterir ve size bir puan verir.

Uyku, hareket ve horlama takibi ile birlikte gelir, uyumanıza yardımcı olmak için sesler çalabilir ve hatta Philips HUE akıllı ampulleri kontrol edebilir. Bağlı bir Android uygulamasının en güzel örneklerinden biridir ve kurulumu için zaman ayırmaya değer.

İlginizi
çekebilir

Daha İyi Bir Uyku için 10 İpucu

5. Pillow Automatic Sleep Tracker

Pillow, normal bir uyku izleyiciden daha ayrıntılı bilgi sağlamak için Apple Watch'unuzla çalışan iOS cihazları için bir uyku izleyicisidir. Pillow, Apple Watch'unuzu kullanarak uyku döngülerinizi otomatik olarak analiz edebilir veya iPhone veya iPad'inizi yatağa, yastığınızın yakınına yerleştirerek Apple Watch olmadan Pillow kullanabilirsiniz.

Mümkün olan en hafif uyku seviyesinde uyanmak ve gününüze ferah ve rahat bir şekilde başlamak için Pillow uygulamasını akıllı bir çalar saat olarak kullanın. Horlama, uyku apnesi ve uyku konuşması gibi önemli ses olaylarını kaydedin. Uykunuzla ilgili trendleri keşfedin ve uyku kalitenizi uykuyu etkileyen on Apple Health metriğiyle karşılaştırın.

Apple Watch’un kalp atış hızı sensörü ile entegrasyon sayesinde, Pillow uyurken sizi daha yakından izlemeye yardımcı olur, kalp atış hızınızı dinlenme ve gece boyunca yaptığınız hareketleri not eder. Pillow’in iOS cihazlarıyla entegrasyonu sayesinde, aynı hesabı tüm iOS cihazlarınızda da kullanabilirsiniz. Pillow, kişiselleştirilmiş uyku raporları ve Apple'ın sağlık uygulamasıyla entegrasyon gibi özellikler için premium versiyonu satın almanızı ister.

6. Calm - Meditate, Sleep, Relax

Bazen yatmadan önce biraz sakinleşmeniz gerekir ve burada Calm: Meditation gibi uygulamalar devreye girer. Calm sadece uykuya dalmaya yardımcı olmaya odaklanmaz. Yatmadan önce stres atmanıza yardımcı olan birkaç rehberli meditasyon kursu ve uyku hikayeleri içerir. Böylece kullanıcıyı daha derin ve daha rahat bir uykuya sokmayı hedefler.

Calm, rehberli meditasyonlar, uyku hikayeleri, nefes alma programları, ustalık sınıfları ve dinlendirici müziklerle daha az stres, daha az endişe ve daha rahat bir uyku hedefliyor. Psikologlar, terapistler ve ruh sağlığı uzmanları tarafından önerilmektedir.

Rehberli meditasyon seansları 3, 5, 10, 15, 20 veya 25 dakikalık uzunluklarda mevcuttur, böylece programınıza uyacak en ideal uzunluğu seçebilirsiniz.

Calm, yeni başlayanlar için mükemmel bir dikkat uygulamasıdır ancak aynı zamanda orta ve ileri seviye kullanıcılar için yüzlerce programı içerir. Bazı kurslar erişim için bir abonelik ücreti gerektirir.

İlginizi
çekebilir

Gecikmiş Uyku Fazı Sendromu ve Nedenleri

7. Samsung Health

Samsung Health, vücudunuzu zinde ve sağlıklı tutmak için temel özellikler sunar. Başarılı beslenmeye yardımcı olmak ve sağlıklı yaşam tarzına öncülük etmek için günlük aktivitelerinizi ve alışkanlıklarınızı kaydedecek ve analiz eder.

Samsung Health öncelikle bir fitness takipçisidir, ancak bazı uyku izleme yeteneklerine sahiptir. Samsung Health, telefonunuzdaki etkinliğinize bağlı olarak uyku sürelerinizi otomatik olarak kaydetmeye çalışacaktır. Bu nedenle, telefonunuzu yatmadan hemen önce bırakırsanız ve uyandıktan kısa bir süre sonra tekrar alırsanız, Samsung Health, uyku kayıtlarınızı az bir etkileşim ile takip etmeye yardımcı olabilir. Buna ek olarak, uygulama uyku ve uyandırma zamanlarınızı kaydeder ve buna göre derecelendirir, böylece her zaman daha iyi uyku için daha yüksek bir puan kovalayabilirsiniz.

8. Apple Health

iOS 13 yüklü bir iPhone kullanıyorsanız, zaten işlevsel bir uyku izleyiciye sahipsiniz demektir. Apple Health, gece uyuma ile sabah tekrar kalktığınızda, aradaki süreyi kaydeden yerleşik uyku izlemeye sahiptir.

Apple Health, Uyku Döngüsü gibi diğer uyku uygulamalarından veri aktarabilir. Tüm sağlık verilerinizin bir uygulamada bulunması, trendleri görmeyi ve uyku eksikliğinin gününüzü nasıl etkileyebileceğini görmeyi kolaylaştırır. Bu nedenle, başka bir uygulama indirmiş olsanız bile, göz atmaya değer.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz