Image from rawpixel.com

Ücretsiz Gif Yapma Programları ve Online Araçlar

Animasyonlu bir GIF görseli oluşturmak zor gibi görünse de, aslında değildir. GIF oluşturmanıza yardımcı olacak olacak online birçok GIF yapma aracı vardır. Sundukları özelliklere ve fiyatlarına bağlı olarak bazı GIF yapma uygulamalarını listeledik.

GIF, emojiler gibi bir durumu ifade etmeyi kolaylaştıran eğlenceli bir araçtır. Komik ifadelerden ilginç anlara kadar her duygu için bir GIF var. GIF'ler normal fotoğraflarda ve hatta emojilerde bile elde edemeyeceğiniz görsel detay sunar.

İşte en iyi GIF yapma araçlarından bazıları.

Gifbrewary, Mac kullanıcıları için bir gif yapma uygulamasıdır. Bu uygulama aynı zamanda videoların belli bölümlerini GIF’lere dönüştürmek isteyen kullanıcılar içindir.

GIF Brewery ile GIF'inizi kolayca yapabilirsiniz.

  • Videoyu yeniden boyutlandırın, kırpın ve kesin
  • İstenilen kare hızını ayarlayın veya manuel olarak kare sayısını ve kare gecikmesini ayarlayın
  • Renk Düzeltme gibi görüntü filtreleri veya Aktar ve Noir gibi popüler fotoğraf filtrelerini uygulayın
  • Birden çok resim yazısı veya bindirme görüntüsü ekleyin

Kolay ve kullanıcı dostu bir arayüz ile geliyor. Bloglar, Instagram, Pinterest vb. platformlarda kullanılabilecek uzun videolar için önizleme animasyonları yapmayı planlıyorsanız, bu uygulama bu amaç için çok iyidir.

2. Imgur

Imgur, animasyonlu GIF'ler içeren lider platformlardan biridir. Yalnızca blogunuza, web sitenize veya sosyal medya platformlara ekleyebileceğiniz geniş bir GIF koleksiyonuna sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda videodan 15 saniyelik bir GIF oluşturmanıza da olanak sağlar.

Sahip olmanız gereken tek şey 15 saniyelik bir video (GIF dönüştürülmesini istediğiniz video kısmı). Imgur, videolarını 15 saniyelik bir animasyonlu GIF'e dönüştürmek isteyenler için çok faydalıdır.

3. Giphy

Giphy, arama motorları için özel olarak hazırlanan GIF'leriyle tanınır. Kendi GIF'lerinizi video klipler biçiminde kütüphaneye ekleyebilirsiniz.

En iyi yanı, çok sayıda duygu ve animasyon içeren çok çeşitli kategorilerden GIF'leri arayabilmenizdir. Ayrıca, kendi resimlerinizi yükleyerek veya YouTube, Vimeo, vb. farklı web sitelerinden alınan videoları kullanarak GIF oluşturmanıza olanak tanır.

Aslında, GIF'leri oluştururken mevcut GIF'lerle birlikte sınırsız görüntü kullanmanıza izin verir ve GIF 15 saniyeden uzun olmaz. Video'lardan GIF yaparsanız yalnızca 10 saniyelik bir GIF elde edersiniz. GIF ve video yükleme sınırı 100 MB’a kadar çıkabilmektedir.

4. Gimp

Gimp, temel olarak sadece resimleri düzenlemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda GIF'ler ve video slaytları oluşturmanıza da izin veren bir resim editörüdür. Bir grafik tasarımcı, illüstratör veya fotoğrafçı olun, bu ücretsiz ve açık kaynaklı resim editörü herkes için kullanışlıdır.

Ayrıca, çeşitli üçüncü taraf eklentiler ve verimliliğinizi daha da artıran birçok özelleştirme seçeneği sunar.

GIMP, GNU / Linux, OS X, Windows ve daha fazla işletim sistemi için kullanılabilen çapraz platformlu bir görüntü düzenleyicidir.

Wondershare Filmora, film ve GIF yapımı alanındaki en iyi programlardan biridir. Kullanımı kolaydır ve blogunuz ve web siteniz için tüm tasarım gereksinimlerinizde size yardımcı olacak çok çeşitli özellikler sunar. Yalnızca görsel efektler, ses ve video ayarları üzerinde tam kontrol için 100'ün üzerinde özelliği ile kesinlikle denemeye değer.

Kullanıcı dostu, AVI, MPEG, WAV, DAT, EVO, MKV, MP4, WMV vb. gibi farklı video biçimlerinden görüntü tabanlı GIF'ler ve ayrıca video tabanlı GIF'ler oluşturmanıza olanak tanır. Kırpma, döndürme, renk düzeltme, birleştirme ve hızlandırma / küçültme gibi eylemler; ayrıca metinler, alt yazılar ve şaşırtıcı efektler ekleyerek GIF’leri düzenlemenizi ve geliştirmenizi sağlar.

Yapmanız gereken tek şey, görüntüleri veya videoları arayüze sürükleyip bırakmak ve ardından gereksiz bölümleri silmek gibi içeriğin videonun hızını (yukarı / aşağı) değiştirmesi veya gerekirse bir geçişi içermesi gibi bazı normal düzenlemeleri izlemektir. Son olarak, içeriği GIF'e dönüştürmek için “export” seçeneğine basın.

Animaker, her proje ve ortam için farklı türlerde videolar (6 stiller) sunar. Bir tanıtım videosu veya animasyonlu infografikler isteyip istemediğinize göre, araç, hedefinize göre videolar oluşturmak için şablonlardan yararlanarak hepsini sunar. 720 farklı animasyon videosu oluşturmak için 6 video varyantı birlikte çalışabilir.

7. Vyond

Vyond, bir web uygulaması biçiminde büyük bir GIF yapımcısıdır. Bu uygulama, özellikle çizgi film videoları yapmak isteyenler için kullanışlıdır. Dahili şablonlar, aksesuarlar, sesler vb. ile zahmetsizce video oluşturmanıza olanak sağlar.

Araç, çalışanları eğitmek ve buna bağlı olarak satışları daha verimli bir şekilde dönüştürmelerine yardımcı olmak için özellikle iş amaçlı kullanılabilir. Temelde satın alınabilirliği ile iş verimliliğini artırmaya yardımcı olur. Örneğin, işbirliği özelliği özellikle daha büyük bir ekiple işbirliği yaparken kullanışlıdır.

Photoscape, ücretsiz resim editörüdür ve tüm resim geliştirme sürecine eğlenceli bir yaklaşım sunar. Ayrıca kullanımı son derece kolaydır ve seçilen fotoğrafları düzenlemenizi sağlar. Görüntüleri klasörlerinizde görüntüleyebilir ve bir slayt gösterisi oluştururken, metin ekleme, kırpma, yeniden boyutlandırma, beyaz dengesi, arka ışık düzeltme, filtreler ve daha pek çok şey için düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz.

Giphy Capture, Mac'inizde GIF oluşturmanın en iyi yoludur. Basit, güçlü, özgür ve hemen hemen herkes için yeterince kolay. Giphy programının bir parçası ama özellikle Mac kullanıcıları için geliştirildi. Bu araç, Mac kullanıcılarının GIF'leri kolayca oluşturmasına yardımcı olur. Ücretsiz ve kullanıcı dostu ama güçlü bir uygulama.

Mac'inize indirip yükledikten sonra, yalnızca birkaç tıklatmayla GIF yapmanıza yardımcı olur. Başlıklar ekleyebilir, dışa aktarma boyutunu değiştirebilir ve gerekirse klibin boyutunu, belirli bir çerçeveye sığacak şekilde küçültebilirsiniz. Ayrıca, yalnızca tek bir tıklamayla yükleme yapmanıza ve ardından arkadaşlarınızla paylaşmanıza veya GIPHY hesabınıza kaydetmenize olanak sağlar.

10. Gyazo

Gyazo, daha çok ekran görüntüsü yakalama aracı olmakla birlikte, bu araç bir ekran görüntüsü almanızı ve GIF'ler ve videolar olarak kaydetmenizi sağlar. Bu ücretsiz program, ekran görüntüsü almanızı ve bunları GIF'ler gibi göz alıcı görsellere dönüştürmenizi ve arkadaşlarınızla paylaşmanızı sağlar. Çekimlerinizde yaratıcı olmanıza ve bunları herhangi bir amaç için kullanmanıza olanak tanır.

11. Ezgif

Ezgif, basit ve kullanımı kolay GIF yapma sitesidir. Aynı zamanda animasyonlu GIF'ler için temel düzenleme araçlarıyla size yardımcı olur. İşleme araçları kümesi yalnızca GIF'ler oluşturmanıza değil, GIF'lere kırpma, yeniden boyutlandırma, optimize etme, geri sarma ve hatta bazı efektler ekleme gibi bazı temel düzenlemeleri de gerçekleştirmenize olanak sağlar. Birden fazla GIF'i bölebilir ve birleştirebilirsiniz.

Ezgif ile 400 görüntüye kadar GIF oluşturabilirsiniz. Resimlerden GIF yapmak için toplam dosya boyutu kotası 30 MB'tır. Aynı şekilde, video tabanlı GIF dönüşümünün ve yükleme sonrasında görüntü düzenlemenin üst sınırı maksimum 60 MB’a kadar çıkar. Ancak, görüntüleri kaydetmediğinden, dönüştürme işlemini tamamladığınızda GIF'leri indirmeniz gerekir.

12. Powtoon

Powtoon, öncelikli amacı YouTube'a aktarılabilecek kaliteli videolar ve sunumlar oluşturmanıza yardımcı olan bir video ve sunum yapımcısıdır. Özellikle bir GIF yapma programı olmasa da, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi potansiyel müşterilere çekme, gösterme ve satma gücüne sahip etkili pazarlama temelli videolar oluşturmanıza yardımcı olur.

Ayrıca, program tarafından sunulan tamamen profesyonel görünüme sahip hazır şablonlar ile kaliteli videolar oluşturabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, beş animasyon temasından birini seçmek ve hikayenizi oluşturmak için karakterleri, düzenleri, arka planları ve nesneleri düzenlemek.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın