Programlama Dili Becerilerinizi Geliştirmek için En İyi Kodlama Araçları

Programlama ve kodlama becerilerinizi nasıl geliştirebilirsiniz? Tabiki kodlama becerilerinizi geliştirmek için kod yazmanız gerekir.

Düzenli olarak farklı türdeki kodlama sorunlarını çözmek, kodlama becerilerinizi geliştirir. Birçok kodlama probleminin üstesinden gelmek, kodun nasıl çalışması gerektiğine dair öngörünüzün gelişmesini sağlar.

Ancak bu tür kodlama alıştırmalarını nereden bulabilirsiniz?

Kodlama geliştime siteleri:

Bu yazıda, herhangi bir programlama dilinde zor bulmacaları ve sorunları çözerek, programlama ve kodlama becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak en iyi 11 web sitesi var.

Aslında bu web sitelerinden bazıları sık sık yarışmalar düzenler, bu nedenle kodlama konusunda iyi olursanız bazı nakit ödüller de kazanabilirsiniz.

HackerRank Topluluğu, programcılar için en büyük öğrenme ve rekabet topluluklarından biridir. Python, Java, SQL, C++, Linux Shell ve çok daha fazlasıyla ilgili alıştırmaları var. HackerRank'in zorluklarını aşarak yeni programlama konularını ve tekniklerini öğrenebileceksiniz. Birçok zorluk var ve botlarınız ile diğer bilgisayar korsanları tarafından kodlanan botlar ile rekabet edecektir. Sonuçta en iyi olan bilgisayar korsanı kazanır.

HackerEarth, geliştiricileri değerlendirmek ve programlama testleri yürütmek için çevrimiçi bir beceri değerlendirme aracıdır. Neredeyse tüm popüler programlama dillerini destekler.

CodeChef, programcıların algoritmalar, bilgisayar programlama ve programlama yarışmaları dünyasında başarılı olmalarına yardımcı olmak için bir platform olarak oluşturuldu. Hintli bir yazılım şirketi ve öğrenmeyi ve dostane rekabeti teşvik eden küresel bir programlama topluluğu olan Directi'nin kar amacı gütmeyen bir eğitim girişimidir.

Egzersiz, programlama ve kodlama becerilerinizi geliştirmek için başka bir araçtır. Alıştırmalar hem kodlamaya yeni başlayanlar hem de deneyimli programcılar için uygundur. 30'dan fazla farklı programlama dilinden sorunları indirebilir ve uygulayabilirsiniz.

Codeforces, rekabetçi ve programlamaya odaklanmış bir Rus web sitesidir. Kısa (2 saatlik) yarışmalara katılım, diğer yarışmacıların çözümlerine meydan okuma/hackleme, eğitim amaçlı önceki yarışmalardan sorunları çözme yeteneği ve daha pek çok farklı hizmet türü sunarlar.

SPOJ (Sphere Online Judge), 200.000'den fazla kayıtlı kullanıcıya ve 20.000'den fazla soruna sahip çevrimiçi bir yarışma sistemidir. Görevler, sorun belirleyici toplulukları tarafından hazırlanır veya önceki programlama yarışmalarından alınır. SPOJ, ileri düzey kullanıcıların kendi kuralları altında yarışmalar düzenlemesine izin verir ve ayrıca programcıların belirli bir sorunun nasıl çözüleceğini tartışabilecekleri bir forum içerir.

CodingBat, Java ve Python'da kodlama becerileri geliştirmek için canlı kodlama sorunlarının ücretsiz bir sitesidir. CodingBat problemleri, ev ödevi olarak veya kendi kendine çalışma alıştırması için veya bir laboratuvarda veya canlı ders örnekleri olarak harika çalışır.

Euler Projesi, çözülmesi için yalnızca matematiksel öngörülerden fazlasını gerektiren bir dizi zorlu matematik/bilgisayar programlama problemidir. Matematik, verimli yöntemlere ulaşmanıza yardımcı olsa da, çoğu sorunu çözmek için bilgisayar kullanımı ve programlama becerileri gerekecektir.

9. Topcoder

Topcoder, dünyanın en büyük rekabetçi tasarımcılar, geliştiriciler ve veri bilimcileri topluluğundan biridir. Topcoder, SRM'ler veya "tek turlu maçlar" olarak bilinen iki haftada bir çevrimiçi rekabetçi programlama yarışmalarının yanı sıra grafik tasarım ve geliştirmede haftalık yarışmalara ev sahipliği yapar.

Google Code Jam, Google tarafından düzenlenen ve yönetilen uluslararası bir programlama yarışmasıdır. Yarışma, sabit bir sürede çözülmesi gereken bir dizi algoritmik problemden oluşur. Yarışmacılar, çözümlerini elde etmek için herhangi bir programlama dili ve geliştirme ortamını kullanabilirler.

11. LeetCode

LeetCode, teknik kodlama görüşmeleri hazırlamak için bir platformdur. 190'dan fazla sorudan oluşan genişleyen bir kitaplıktan seçim yapın, çözümünüzü kodlayın ve doğru çözüp çözmediğinizi görmek için gönderin. 9 programlama dilini destekler: C, C++, Java, Python, C#, JavaScript, Ruby, Bash, MySQL.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın