Ogznet.com
Diyabet Hastaları için En İyi 5 Mobil Uygulama Paylaş:

Diyabet Hastaları için En İyi 5 Mobil Uygulama

Diyabet Hastaları için En İyi 5 Mobil Uygulama
Disease vector created by storyset - www.freepik.com

Kan şekerini izlemek, yiyeceklerin şeker değerini hesaplamak ve günlük kayıtları tutmak için en iyi 5 diyabet uygulaması.

Dünyada yaklaşık 425 milyon diyabet hastası insan vardır. Yeni teşhis edilmiş veya yıllardır diyabetle yaşıyor olsanız da, bu uygulamalar ve kaynaklar kendinize iyi bakmanıza yardımcı olabilir.

Bu uygulamaların çoğu diyabet yönetimi için birkaç temel unsur sunar. Örneğin, kan şekerini izleme, insülin dozajınızın bir kayıt defterini oluşturma, öğünleri izleme vb. konularda yardımcı olurlar.

Uyarı: Herhangi bir tıbbi konu söz konusu olduğunda, yalnızca bunun gibi web sitelerine veya çevrimiçi medikal bilgilere güvenmemeniz gerektiğini unutmayın. Bunun yerine, size rehberlik edebilecek tıp uzmanlarının yardımını aramanız gerekir. Doktor tavsiyesine göre makaledeki bilgileri kullanın.

MySugr, şeker hastaları için en çok tavsiye edilen bir uygulamadır ve Reddit toplulukları arasında sağlık konusunda büyük bir üne sahiptir. Bir diyabet izleyicisinden ihtiyaç duyacağınız tüm özelliklere sahiptir.

Uygulama esas olarak kan şekeri, ilaçlar, yemekler ve diğer veriler için bir kayıt tutucu işlevi görür. Şeker seviyenizi kontrol etmek gibi diyabetle ilgili herhangi bir etkinliği uygulamaya kayıt edebilirsiniz. Uygulamada kan şekerini kontrol etmek için hatırlatmalar vardır, böylece yapmanız gereken kontrolleri unutmazsınız ya da verileri doldurmaya devam edebilirsiniz.

Kullanım kolaylığı, MySugr'ı diğerlerinden ayıran şeydir. Uygulamaya nasıl bir veri ekleyeceğinizi anlamak çok kolaydır. Verilerinizi grafik biçiminde görmek çok kolaydır. Uygulama basit İngilizce terimleri içerir.

MySugr ayrıca, bir insülin dozunun ne kadarını almanız gerektiğini anlatan hesap makinesi gibi birkaç başka özelliğe de sahiptir. Ancak uygulamanın ücretsiz sürümü, bunu beş kez hesaplamanıza izin verir. Deneyin ve böyle özelliklerin uygulamayı satın alıp almamaya değer olup olmadığını görün.

Bu uygulama, MySugr kadar kolay kullanıma sahiptir, ancak hesap makinesini bir ödeme duvarının arkasına saklaması biraz üzücüdür. Yeni diyabet teşhisi konan kişiler için doğru insülin dozunu bulmak büyük bir sorundur. Diabetes:M yeni diyabet hastaları için hayatı kolaylaştıran bir all-in-one (tümü bir arada) uygulamasıdır.

Kayıt defteri, tüm verilerinizi, özellikle glikoz seviyesini, günün birçok noktasında izler. Elbette el ile eklemeniz gerekecek. Bu hesap makinesi için de yararlıdır.

Doğru insülin dozunu hesaplamak için yediğiniz şeyi, ne kadar yediğinizi ve ölçülen kan şekerini eklemeniz gerekir. Diabetes:M, önceden belirlenmiş seviyelerde karbonhidrat, protein, yağ ve kalori içeren gıda ürünleri içeren bir veritabanı kullanır. Mükemmel değil ama yeterince iyidir, fitness uygulamalarının kalori sayması gibi. Verilere sahip olduğunda, en iyi insülin dozunu hesaplar.

Hesap makinesi için kullanmanız, yediğiniz her şeyi takip etmenize yardımcı olur ve bu da her zaman bir doktor için yararlıdır. Bu verileri telefonda ücretsiz olarak basit grafikler şeklinde görüntüleyebilirsiniz. Ancak bunları doktor için Excel'e veya PDF'ye vermek istiyorsanız, Diabetes: M'nin premium sürümünü satın almanız gerekir.

Center Health, diyabet sorunları hakkında sizi uyarmak için akıllı bir AI (yapay zeka) teknolojisi vardır.

Center Health piyasada oldukça yeni ve bu yüzden düzeltilmesi gereken hatalar ve sorunları var, ama zamanla diyabet yönetimi için en iyi uygulama haline gelebilir. MySugr ve Diabetes: M'nin sunduğu her şeye sahiptir ve ayrıca iki tane daha özellik ekler.

Center Health'i etkileyici kılan diğer bölüm ise telefonunuza takılan Nano adında bir eklenti ile şeker ölçüm cihazıdır. Şeker ölçüm cihazı, kan şekeri seviyesini test eder ve doğrudan uygulamaya kaydeder. Artık her seferinde oturum açmanız gerekmiyor. Ama tabi ki, bu ücretli bir cihazdır ve şeritler de ücretlidir.

Centre Health ayrıca sevdiğimiz bir başka şeyi de doğru yapar: diğer uygulamalarla iyi çalışır. Dexcom, Medtronic, Fitbit, Google Fit, Apple Health veya başka bir uygulama kullanıyor olsanız da, Center Health, verilerinizin platformlar boyunca takip edildiğinden ve senkronize edildiğinden hepsini destekler.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz