Depresyon ve Anksiyete ile Mücadele için En İyi 10 Ücretsiz Uygulama

Karantinanın bir sonucu olarak, insanlar arasındaki kaygı, stres ve depresyon vakaları muazzam bir şekilde arttı. Bu zihinsel sağlık sorunları kişinin günlük hayatını etkilerken, devam eden pandemi sırasında bu vakalardaki ani artış kişisel zararın ötesine geçebilir. Depresyon ve kaygıyı tedavi etmek için insanlar genellikle antidepresan alırlar.

Ancak bu günlerde bu tip ilaç bulmak oldukça zordur. Çünkü eczacılar, bir reçete olmadıkça bu tip bir ilacı size vermez. Böyle zamanlarda iPhone ve Android cihazlar için ruh sağlığı uygulamalarını kolayca indirip kullanabilirsiniz.

Bu ücretsiz depresyon uygulamaları, şifa tekniklerini daha erişilebilir ve uygun maliyetli hale getiren çok sayıda kaynak sunar. Bu yazıda, depresyon ve anksiyete için en iyi 10 ücretsiz uygulamayı listeleyeceğiz.

Burada, depresyon ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olacak 10 ücretsiz uygulamayı listeledik. Uygulamalar genellikle ücretsiz olsa da, yine de premium özellikler için uygulama içi satın alımlar vardır. Ayrıca çoğu uygulamanıın maalesef Türkçe dil seçeneği bulunmamaktadır.

1. MindDoc

Sonuçları da veren ücretsiz bir çevrimiçi depresyon testi ister misiniz? Cevabınız evet ise, MindDoc tam size göre bir uygulama. Psikoterapiye gitmeden önce karar vermenize yardımcı olan en iyi depresyon testi uygulamasıdır. Ayrıca, birkaç fiziksel ve duygusal soruyu yanıtlayarak günlük ruh halinizi takip etmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

Duygusal ruh hali hakkında bilgi edinmek isteyenler veya depresyon, anksiyete, uykusuzluk ve yeme bozuklukları dahil olmak üzere hafif ila orta derecede akıl hastalığından muzdarip olanlar için önde gelen araştırmacılarla yakın işbirliği içinde klinik psikologlar tarafından geliştirilmiş bir uygulamadır.

2. What's Up?

Aklınızdaki olumsuz düşüncelerden nasıl kurtulacağınızın bir yolunu mu arıyorsunuz? Cevabınız evet ise, What's up uygulamasını kullanın. Bu uygulama, depresyonu uyuşturucu kullanmadan doğal olarak iyileştirmek için Bilişsel Davranış ve Kabul ve Taahhüt Terapisini kullanır. Bu nedenle, mevcut iPhone ve Android için en iyi depresyon uygulamalarından biridir.

Depresyon, Anksiyete, Öfke, Stres ve daha fazlasıyla başa çıkmanıza yardımcı olacak en iyi CBT (Bilişsel Davranışçı Terapi) ve ACT (Kabul ve Taahhüt Terapisi) yöntemlerinden bazılarını kullanan ücretsiz bir uygulamadır. Güzel, modern bir tasarım, basit başlık ve takip etmesi kolay yöntemlerle, size en çok yardımcı olan şeye saniyeler içinde ulaşabilirsiniz!

3. TalkLife

Kendinizi yalnız hissederseniz ve biriyle konuşmak isterseniz TalkLife uygulamasını kullanın. Burada sizi dinleyebilecek gerçek insanlarla tanışabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinin ve depresyonla ilaçsız savaşmak için tam bakım ve destek alın. Ayrıca, güvenlik ve gizlilik konusunda endişeleriniz varsa, anonim bir paylaşım seçeneği de vardır.

TalkLife topluluğunda kendini yalnız hisseden, depresyonla mücadele eden veya kaygıyla yaşayan ve konuşmak için güvenli bir yere ihtiyaç duyan insanlarla doludur. TalkLife, insanların nasıl hissettikleri hakkında (yalnız, yanlış anlaşılmış, mutsuz veya gerçekten iyi hissetmek) hakkında gerçek konuşmalar yapılan pozitif bir topluluktur.

4. Happify

Happify uygulaması vücudundaki negatif enerjiyi atmak isteyenler içindir. Bu uygulama, zihninizi rahatlatmanıza yardımcı olacak eğlenceli bilim etkinlikleri ve oyunlardan oluşmaktadır. Depresyon ve üzüntünün üstesinden gelmek için ihtiyacınız olan tek şey biraz eğlence. Ayrıca, beyninizi stres, öfke ve kaygıya odaklanmak ve azaltmak için kolayca eğitebilirsiniz. Ayrıca, ilerlemenizi istediğiniz zaman takip edebilirsiniz.

5. Daylio Günlük

 

Daylio, kişisel bir günlüğün yanı sıra bir ruh hali izleyicisinin birleşimidir. Ruh halinizin ve duygularınızın dalgalanma eğilimini bilmenizi sağlayan en iyi ruh hali değişimleri izleme uygulamasıdır. Tek yapmanız gereken, devam eden aktivitelerinizi ruh halinize göre eklemek. Bu şekilde zihinsel, duygusal ve fiziksel sağlığınıza dikkat edebilirsiniz.

6. Youper Therapy

Bu uygulama hayatta nasıl motive olunur sorusunu çözüyor? Youper, sağlık asistanınızdan başka bir şey değildir. Onunla sohbet edebilir, olumsuz düşünmeyi azaltmak için sohbet edebilirsiniz. Ek olarak, bu AI asistanı sizi olumlu düşünceler hakkında düşünmeye teşvik eder. Sadece bir konuşma ruh halinizi değiştirebilir.

7. CBT Guide to Depression Self-help

Depresyona katkıda bulunabilecek faktörleri yönetmeyi öğrenin. Depresyonun doğal yönetimi, depresyonu ve semptomlara katkıda bulunan faktörleri anlamayı içerir. Yaşamınızdaki stresi yönetmeyi ve öz bakım davranışlarında bulunmayı öğrenmek, semptomlarınızı ve ruh halinizi iyileştirebilir.

Bu, depresyonla ilgili semptomlar, tedaviler, öneriler ve mitler hakkında sizi bilgilendiren depresyonla kendi kendine başetme kılavuzudur. Ayrıca, birkaç motivasyon özelliği ve bir izleme günlüğü ile ruh halinizi iyileştirir. Ek olarak, stresi azaltmak ve iyileştirmek için rahatlama müziği ile birlikte gelir. Bu uygulama, daha iyi bir yaşam için stres ve kaygıyı yönetmeyi öğrenmenize yardımcı olur.

8. Sanvello

Zihinsel gücünüzü geliştirmek ve depresyondan kurtulmak istiyorsanız Sanvello uygulamasını kullanın. Bu uygulamayla ilgili en önemli şey, klinik uzmanlar tarafından rutin olarak gözden geçirilmesi ve dergilerle çalışılmasıdır. Ayrıca, sizi sakinleştirmek için rahatlatıcı meditasyon müziği ile birlikte gelir. Genel olarak, zihinsel ve fiziksel sağlığınız için eksiksiz bir kişisel bakım araç takımıdır.

Endişeli, yalnız, bunalmış veya sadece tükenmiş hissediyor olsanız da, Sanvello sizi bulunduğunuz yerde karşılayacaktır. Bunu, daha iyi hissetmenize yardımcı olmak için uzmanlar tarafından tasarlanan terapi, koçluk, başa çıkma teknikleri, meditasyonlar ve hedef ve ruh hali takibi dahil, kendinizi daha iyi hissetmeniz için bir araç takımınız olarak düşünün.

9. Wysa

Bir ruh hali takipçisi, farkındalık koçu, kaygı yardımcısı ve ruh halini yükselten bir arkadaş hayal edin, hepsi bir arada. Wysa, arkadaş canlısı ve sevecen sohbet robotu. Wysa, zihinsel sağlığı iyileştiren ve aynı zamanda aile meditasyonu üzerinden bağ kurmanın mükemmel bir yolu olan günlük ruhsal meditasyonla doludur.

Konuşacak birine ihtiyacınız olduğunda her zaman yanınızda olan Wysa, arkadaşça sohbetler ile ruh halinizi takip etmenize yardımcı olur ve kanıtlanmış teknikleri, sakinleştirici meditasyon ve farkındalık sesleriyle stres ve kaygıyla savaşmanıza yardımcı olur. Wysa'yı düzenli olarak kontrol etmek duygusal sağlığınızı iyileştirecek ve böylece mutluluğunuzu ve ruh halinizi takip edebileceksiniz. Şimdi Wysa ile konuşun ve stresle savaşmak için kendinizi geliştirin. Ayrıca Wysa, depresyon ve anksiyete testleri ile zihinsel sağlık değerlendirmesine sahiptir.

“Ortalama olarak, yaşamak için 29.000 günümüz var. Onları nasıl yaşayacağınızı siz seçebilirsiniz.”

Bu nedenle, 29k: Mental Health uygulaması, bilim destekli araçlara erişmeyi ve o günlerde zihinsel sağlık ve kişisel gelişim için destek bulmayı kolaylaştırır. Kullanıcılar, ek finansal maliyetlerden korkmadan, örneğin kesinlikle uygulama içi satın alma veya uygulamada reklam olmadan, destekleyici bir toplulukla kişiselleştirilmiş bir yolculuk yaşarlar.

Bu uygulama, hızlı bir rahatlamaya ihtiyacınız olduğunda veya yaşam ve kişisel gelişim değişikliklerinden geçtiğiniz dönemlerde kullanılabilir. Ücretsiz egzersizlere, kısa veya uzun kurslara, günlük yönlendirmelere, meditasyonlara ve sohbet, sesli ve görüntülü bağlantıya erişin.

Sık Sorulan Sorular

Depresyon, hissetme, hareket etme ve düşünme şeklinizi olumsuz yönde etkileyen bir zihinsel sağlık bozukluğudur. Boşluk, üzüntü ve yalnızlık hissine neden olan ciddi bir tıbbi hastalıktır.

1

Depresyon ve anksiyetenin ana belirtileri:

 • Üzüntü, umutsuzluk ve yalnızlık hissi
 • Spor, gezi, tv izleme vb. gibi en sevdiğiniz aktivitelere karşı ilgi kaybı
 • İştahsızlık veya aşırı yeme ve kilo alma
 • Çok fazla veya çok az uyumak
 • Kendini aşırı suçlu veya değersiz hissetmek
 • Ölüm veya intihar düşünceleri
 • Konsantrasyon veya karar vermede zorluk
 • Öfke ve sinirlilik
 • Enerji eksikliği ve yorgunluk
 • Baş ağrısı veya sırt ağrısı gibi fiziksel problemler
 • Duygu eksikliği ve ruh hali değişimleri
 • İnternetin aşırı kullanımı
 • Yavaş düşünme, konuşma veya vücut hareketleri

1
0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın