Ogznet.com
Image by Mohamed Hassan from Pixabay

Yurtdışından Para Alma veya Gönderme için En İyi Para Transfer Uygulamaları

Bankalar haricinde ve bazı üçüncü taraf uygulamalar ile uluslararası para transferlerini kolayca halledebilirsiniz. Her ne kadar bankalar da internet üzerinden para transferini oldukça kolay hale getirmiş olsalar da, üçüncü taraf para transferi sağlayıcısı olmadan uluslararası para gönderme işleminin yapılması hala zor. Bu yüzden bu yurtdışı para transfer uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Para transfer uygulamaları, farklı para birimlerini kullanarak dünya çapında para gönderme olanağı sunar. Genellikle bu tür para transferlerinde komisyon ücretleri uygulanır, bu nedenle ücretleri kontrol ettiğinizden emin olun.

İşte o anda mevcut en iyi uluslararası para transferi uygulamaları.

Western Union, muhtemelen uluslararası para transferleri dendiğinde akla ilk gelen isimlerden biridir, bu nedenle şirketin küresel hizmetini cep telefonunuzda kullanmak için çok kullanışlı bir uygulama oluşturması şaşırtıcı değildir. iOS ve Android için uygulamalarını bu linklerden indirebilirsiniz.

Doğrudan banka hesabınızdan, kartla veya nakit olarak ödeme seçeneği, Apple Pay ile entegrasyonun yanı sıra kolaylık faktörünü de artırır. Aktarımınızı takip etmek de uygulama üzerinden mümkündür - ne zaman işlendiğini, toplandığını ve tamamlandığını görmek için takip numaranızı (MTCN) girin.

TransferWise, yenilikçi bir uluslararası para transferi sağlayıcısıdır. Düşük ve şeffaf transfer ücretleri uygulayarak ve gerçek piyasa ortalaması döviz kurunda para dönüştürerek banka havalelerini geleneksel bankalardan daha uygun hale getirmeye odaklanıyorlar. Bir karşılaştırma olarak, bankalar genellikle müşterilere pazarın üzerinde bir oran verir, marj ücretlerinin bir parçasıdır ve genel olarak bu konuda şeffaf değildir.

TransferWise şu anda 71 ülkeye para göndermeyi desteklemektedir. Şirket, 49 para biriminde 1000'den fazla rotayı (ülke kombinasyonları) kapsamaktadır ve aynı zamanda gerçek ortalama piyasa oranını sunan az sayıda şirketten biridir.

TransferWise, uluslararası para transferleri için en iyi seçimlerden biridir. Kolay bir kayıt işleminden verimli transferlere kadar muhteşem bir kullanıcı deneyimi sağlar.

TransferWise hizmetini, iOS ve Android cihazlarınızda kullanabilirsiniz.

  3. UPTION

  UPTION, Google Play ve App Store'da yer alan ve uluslararası para transferi hizmeti için kullanabilceğiniz uygulamalardan biridir. Azimo, uygulama aracılığıyla para transferi işleminizin durumu hakkında sizi her zaman bilgilendirir.

  UPTION’da hesap açıp, “IBAN'larını Aktifleştir” tuşuna basarak, ekrandaki yönlendirmeleri takip eder ve saniyeler içinde onaylı hesaba geçebilirsiniz. EUR,USD ve TL cinsinden hesaplar açabilir ve hesaplarına ait IBAN numaralarını hemen alabilirsin.

  UPTION ile 176 ülkeye 7/24 para gönderebilirsiniz. İster hesaba, ister isme, istersen de karta gönderim yapabilirsiniz. Ayrıca yurt dışından ismine gelen parayı “Hesaba Al” özelliği ile hemen hesabına alabilirsin. RIA, Contact, Worldremit ve Remitly ile Türkiye’ye ismine gönderilen parayı “Hesaba Al” ile direkt hesabınıza alabilirsiniz.

  Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

  Yorumlar

   Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
  Yorum Yaz