En İyi Ücretsiz Hosting Veren Siteler

En iyi ücretsiz hosting hizmetlerini bulmanıza yardımcı olmak için bu yazıyı hazırladık. Ücretsiz hosting hizmetlerine bakarken kalite açısından karamsar olmayın.

Ücretsiz web hosting hizmetleri, reklamlarla dolu, çok sınırlı veya sadece verimsiz olabilir. Çoğu zaman “sadece ödediğin kadar alırsın” diyen eski söz doğru çıkabilir. Peki, ücretsiz hosting sağlayıcısında ne gibi özellikler aramalısınız? Bir sağlayıcıyı seçmenin püf noktaları nedir?

En iyi ücretsiz hosting hizmeti, ihtiyaçlarınıza uygun ve güvenilir olmalıdır. Neyse ki, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi seçenek var. Burada, en iyi ücretsiz hosting sağlayıcılarını ve ürünlerini inceleyeceğiz. Çok sayıda seçenek içinden bilinçli bir karar vermenizi kolaylaştıracağını umuyorum.

Bu ücretsiz hizmetleri kullanırken, sınırlı web sitesi oluşturucu hizmetlerine bağlı kalmayacaksınız. İstediğiniz bir içerik yönetim sistemini seçebiliyorsunuz (örn. WordPress, Joomla, Drupal vb.) ve web sitenizi oluşturmak için izin verilen kaynakları kullanabilirsiniz.

Wix gibi web sitesi yapımcıları ise amatör kullanıcılar için basit çözümler sunar. Bu türden web sitelerini yapmak, herhangi bir kodlama bilgisi gerektirmez. Yine de bir dezavantaj var, web sitesi oluşturucuları da çok fazla özgürlük veya özelleştirme seçenekleri sunmuyor. Bir dizi şablon arasından seçim yapmak ve daha sonra bunları beğeninize göre düzenlemek için kullanırsınız. Ama herkes bundan hoşlanmıyor! Bazı insanlar daha fazla kişiselleştirmeyi tercih ediyorlar ve belki de WordPress gibi farklı bir içerik yönetim sistemi kullanıyorlar. Bu insanlar için hazır bir web sitesi oluşturucu tercih edilen bir seçenek değildir.

Büyük şirketler, hiçbir zaman hazır web sitesi oluşturucularını kullanmazlar, ancak çok sayıda küçük işletme ve girişimci bu seçeneği tercih eder. Ve bizim durumumuzda, özgür olan bir şey elde etmek istiyoruz.

Wix, Weebly ve diğer birçok web sitesi sağlayıcıları, kendi web sitenizi oluşturmak için kullanılabilecek özel bir platform sunar. Ancak, fazla boş alanınız yok ve hiçbir şekilde özgürlüğünüz de yok. Örneğin, Wix ve Weebly her biri 500MB depolama alanı sunuyor. Trafik açısından, Weebly sınırsız bant genişliği ve Wix 1GB sunuyor. Bu üç seçenekten hangisinin en iyi ücretsiz web barındırma hizmeti olduğuna karar vermeniz size kalmış. Yine de, hepsinin kesinlikle sınırlı olduğunu açıkça görebilirsiniz.

Bazen ücretsiz veya hatta bazı ücretli planlar, web sitenizde sağlayıcının kendi reklamlarını içerebilir. Popülerlik açısından Wix, ücretsiz web sitesi kurucularının alanına hakim. Yeni başlayanlar, ücretsiz bir alan adı almayı beklemeyin. Web sitenizin URL'si, sağlayıcının adını içerecektir.

Bu durumda, asla “kendi” alan adınıza sahip olmazsınız. Ücretsiz web sitesi oluşturucu adı, web sitesinin URL'sine kalıcı olarak yerleştirilecektir. Sonuçta, sayfanızın "siteadresi.com" yazmasını istiyorsanız ücretsiz bir oluşturucu yeterli olmaz.

Web sitesi yapımcıları genellikle ücretsiz web hosting hizmetlerini, web siteleri yapmak isteyen kişiler için bir tür alıştırma yeri olarak kullanma eğilimindedir. Belli bir dereceye kadar özgürler.

Ücretsiz web hosting harika bir öğrenme aracıdır.

Ayrıca 000webhost gibi bir sağlayıcı, dizin dosyalarınızı dilediğiniz şekilde kontrol etmenizi sağlar. Bu, temel olarak dosyalarınızı kesinlikle hiçbir kısıtlama olmadan değiştirebileceğiniz, silebileceğiniz ve hatta taşıyabileceğiniz anlamına gelir.

İşte en iyi 4 ücretsiz hosting firması:

000webhost, muhtemelen dünyanın en popüler ücretsiz hosting sağlayıcısıdır, yeni başlayanlar için mükemmel bir öğrenme deneyimi sunar. Bu, içinde birçok yardımcı dersler sunmaktadır. İlk adımlardan en gelişmiş konulara kadar, 000webhost ekibi müşterilerini başarıya yönlendirmeyi umuyor. Ücretsiz web barındırma için harika bir ilk seçimdir. Sitenin öğreticilerinin birçoğu gerçekten çok iyi. Örneğin, bir 000webhost WordPress öğreticisi, bu konudaki tam kapsamlı makalelerden biridir. Bu CMS'yi platformda indirmek de inanılmaz derecede basit. 000webhost çok iyi bir ücretsiz WordPress hosting deneyimi sağlar.

Kaynak açısından ücretsiz 300MB depolama alanı ve 3 GB bant genişliği veriyor. Ücretsiz planla, bir web sitesini barındırabilir, kendi alan adınızı kullanabilir veya herhangi bir ek ücret ödemeden 000webhost'dan bir alt alan adı seçebilirsiniz. Şirketin ana hedefi, ücretsiz web host müşterilerinin nihayetinde ücretli hizmetlerini satın almasıdır.

Son zamanlarda uygun bir tasarım revizyonu geçirmiş FreeHosting.com, güçlü bir ücretsiz cPanel hosting sunuyor.

Bu, şirketin size sunabileceği tek şey değil. Bulut yedeklemeleri, FTP, DNS barındırma ve ücretli alanlar gibi birçok başka özellik de var. Bu, pek çok hevesli profesyonel için harika bir başlangıç ​​noktası gibi duruyor.

Şirketin ücretsiz hosting planında, 10GB disk alanı ve sınırsız bant genişliği (günlük 30000 ziyaretçi ile sınırlı) bulunduğunu göreceksiniz. Ayrıca 000webhost'un aksine size 1 mail adresi alma hakkı verir, ancak yine ücretsiz SSL sertifikası yoktur. Bütün bu özellikler, bunun kullanılabilir bir sağlayıcı olduğunu gösteriyor, ama bazı eksiklikler var.

Servisi kullanmadan önce, herhangi bir alan adı verilmeyeceğinden emin olun, bu yüzden kendiniz bir tane almanız gerekir. Ve hızlar iyi olsa da, ideal olmaktan uzaktır. Kaynaklara alan adı ve hız üzerinden değer verirseniz, FreeHosting.com hala çok iyi bir ücretsiz web hosting seçeneği olarak kalır.

Awardspace, Webfreehosting veya Atspace olarak da bilinir. Birçok farklı isme sahip olmasına rağmen, tüm bu şirketler German AttractSoft grubuna aittir. Her hizmetin farklı bir pazara ve / veya kitleye hitap etmesinden kaynaklı olarak böyle bir ayrım vardır.

Markaların farklılıklarına rağmen, AttractSoft ücretsiz sunucu barındırma şirketlerinin çoğu, çok benzer bir deneyim sunuyor. 1GB depolama alanı, 5GB bant genişliği, 1 web sitesi ve 3 alt alan adı ile ücretsiz hosting planı için sağlam bir pakettir. Ancak aylık 5000 ziyaretçi gibi oldukça sınırlı bir özellik sunmaktadır. Yeni sürüme geçmek istiyorsanız ek hizmetler satın alabilir veya daha fazla özellikli ayrı ödeme planları alabilirsiniz. Yükseltmek için her zaman bir yer var, sanal bir özel sunucu bile alabilirsiniz.

Buna ek olarak, AttractSoft yazılımlara çok önem veriyor. Şirketin kendi özel Zacky otomatik kurulum programı, bloglar, eğitim, e-ticaret ve çok daha fazlası için çok sayıda komut dosyası içeriyor.

Genel olarak ücretsiz web hosting seçeneği, küçük bir kişisel web sitesi için uygundur.

FreeHostia'da ücretsiz bir hosting planı sunsa da, kaynaklarda bazı sınırlamalar var. 6GB bant genişliği ve 250MB disk alanı çok fazla görünmeyebilir, ayrıca yüklenen dosyalarda 500kb boyut sınırlaması olabilir. Ayrıca ücretsiz bir alan adı elde edemezsiniz, bunun yerine başka bir yerden edinmeniz gerekir.

Ücretsiz olarak profesyonel görünümlü bir siteyi kolayca oluşturmanıza olanak tanır. Tek tıkla uygulama yükleyicisi ile Joomla, WordPress veya diğer birçok ücretsiz web uygulamasını tek bir tıklamayla yükleyebilirsiniz.

Bu ücretsiz hosting planı, küçük çevrimiçi işletmeniz veya kişisel web siteniz için iyi bir seçim olabilir. Üstelik ücretsiz hosting hesabını istediğiniz kadar ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca şirketin sunmuş olduğu daha gelişmiş bir web hosting paketine bir tıklama ile yükseltebilirsiniz.

Son söz:

Bunlar, bugün için en iyi ücretsiz hosting sağlayıcılarıdır. 000webhost şık arayüzü, ücretsiz alan aıd, öğretici sistemi ve hız konusundaki deneyimi nedeniyle bir adım öndedir. Diğerleri performans açısından geride kalıyor, ama yine de başlangıç seviyesinde siteler için yeterlidirler. Bunların çoğu, ücretsiz WordPress hosting seçeneği sunar.

Kullanımı kolay ve doğal olarak ücretsiz hosting hizmetleri, yeni başlayanlar için para harcamadan web site yapmaya başlamak için mükemmel bir seçenektir. Ücretsiz hosting, basitçe yeni başlayanlar içindir. Web site kurmanın temellerini öğrenmek, hatta basit bir web sitesi kurmak istiyorsanız ücretsiz hosting sadece kullanışlı olacaktır. Ancak büyük hayaller ve büyük projeler için daha güçlü, daha yetenekli ve daha güvenilir bir şeye ihtiyacınız olacak.

0
0
0
0
0
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın