Photo by Alvaro Reyes on Unsplash

YouTube Music Masaüstü Uygulaması

YouTube Music’in henüz resmi bir masaüstü uygulaması yok, ancak bu geçici çözümü onu PC’nize bir uygulama olarak yüklemek için kullanabilirsiniz.

YouTube Music'i Spotify gibi bir masaüstü uygulaması veya başka herhangi bir normal uygulama olarak yükleyebileceğinizi ve şarkıları istediğiniz gibi aktarabileceğinizi biliyor muydunuz?

Tek yapmanız gereken, doğrudan YouTube Music web sitesinden yüklemek. Chrome veya diğer tarayıcıları kullanmadan ayrı bir masaüstü uygulaması olarak açabilirsiniz.

Bu oldukça kolaydır, ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için aşağıyı okuyun.

YouTube Music Bilgisayara Nasıl Yüklenir

Başlamadan önce, YouTube Music'in resmi bir masaüstü uygulaması olmadığını belirtmek isteriz. Bunun yerine, onu aşamalı bir web uygulaması (PWA) olarak yüklemek için bir web tarayıcısı kullanacağız.

Başlamak için Chrome, Edge veya PWA kurulumunu destekleyen herhangi bir web tarayıcıyı açın ve resmi YouTube Music web sitesine gidin. Ardından, bir masaüstü uygulaması olarak yüklemek için şu talimatları izleyin:

YouTube Music Bilgisayara Nasıl Yüklenir
  1. Tarayıcı penceresinin sağ üst köşesindeki üç nokta simgesini tıklayın.
  2. Uygulamalar ve ardından YouTube Music uygulamasını yükle'yi seçin.
  3. Ardından, Yükle'ye tıklayın.

Yükleme tamamlandığında, YouTube Music artık PC'nizde bir masaüstü uygulaması olarak açılacaktır.

Ayrıca, YouTube Music'in artık Windows Başlat menüsünde yüklü bir uygulama olarak listelendiğini göreceksiniz. İstediğiniz zaman kolayca erişmek için diğer uygulamalarda yaptığınız gibi PC'nizin Başlat Menüsüne veya Görev Çubuğuna sabitleyin.

YouTube Music - PC uygulaması

Yüklü sürüm ayrıca internet sayfasındaki aynı özelliklere sahiptir. Örneğin, web sürümü gibi, müziğinizi yüklü masaüstü uygulamasına da yükleyebilir ve yönetebilirsiniz.

YouTube Music'i Bilgisayarınızdan Kaldırma

YouTube Music uygulamasını kaldırmak, yüklemek kadar kolaydır. Ancak uygulama PC'nizde aşamalı bir web uygulaması olarak mevcut olduğundan, normal bir uygulama gibi Denetim Masası'ndan kaldıramazsınız.

YouTube Music'i kaldırmak için şu basit adımları izleyin:

  1. İntenet tarayıcınızı açın
  2. Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine tıklayın
  3. Uygulamalar ve ardından Uygulamaları yönet'i seçin
  4. YouTube Music'in yanındaki X işaretine tıklayıp Kaldır'ı seçin.

Bu kadar. Uygulamayı artık Windows Başlat menüsünde bulamazsınız ve kaldırma işlemini başarılı olduğunu görürsünüz.

Kullanıcılar YouTube Music'e yalnızca bilgisayarlarından bir web tarayıcısı aracılığıyla erişebilir. Ancak Google'ın bunu aşamalı bir web uygulaması olarak sunması sayesinde, YouTube Music'te müzik dinleyebilmek için Chrome'u veya başka bir tarayıcıyı açmanıza gerek yoktur.

Ayrıca, YouTube Music'i PWA olarak yüklemek, müzik dinleme uygulamasına tek tıklamayla kolayca erişilebilir hale getirir. Sonuç olarak, tarayıcı sürümünde mevcut olan her türlü içerik, yüklü sürümde de bulunur.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın