Ogznet.com
Yabancı Bir Ülkede Yabancılık Çekmemek için Android Uygulamaları Paylaş:
People vector created by pch.vector - www.freepik.com

Yabancı Bir Ülkede Yabancılık Çekmemek için Android Uygulamaları

İster geçici bir konaklama için yeni bir ülkeye seyahat ediyor olun, ister kalıcı olarak taşınıyor olun, ilk birkaç gün veya hafta en zorlu zamanlardır. Değişen iklim, yeni dil, bilinmeyen sokaklar ve dikkat edilmesi gereken çok şey var. Bununla birlikte, bir Android telefon taşıyorsanız, yeni bir ülkede yabancılık çekmemek ve eğlence arayışınızda size yardımcı olabilecek bazı harika uygulamalar yükleyerek işleri kendiniz için kolaylaştırabilirsiniz.

Bu seyahat uygulamaları, uçak bilet rezervasyonu yapmak gibi aktiviteler için değildir. Bu listedeki uygulamalar, bilinmeyen bir yerdeki günlük aktivitelerinizle ilgili size yardımcı olmak için buradalar.

İletişim için Yabancı Dil Engelini Aşın

Yabancı bir ülkeye seyahat ettiğinizde, dil engeli genellikle karşılaştığınız ilk engeldir. Daha önce insanlar, seyahatleri sırasında bir sözlük taşır ve basit bir cümleyi çevirmek için sayfaları ileri geri çevirir dururdu. Ama artık, cebinizde akıllı telefonlarınız varken, bu zorlu görev önemli ölçüde daha kolay hale geldi.

Play Store'da yabancı ülkelerdeki dil problemi ile başa çıkabilmek için indirebileceğiniz birçok ilginç uygulama var.

Google Çeviri - Klavyeyle yazarak 103 dil arasında çeviri yapın

Google Çeviri, sözlü ve yazılı dili anında çevirmenize yardımcı olabilecek muhtemelen en iyi çeviri uygulamasıdır. Google Çeviri ile 100'den fazla farklı dili çevirmek için konuşabilir, klavye ile yazabilir, el yazısı ile yazabilir ve hatta fotoğraf çekebilirsiniz.

Uygulama ile ilgili en iyi şeylerden biri, her zaman aktif bir internet bağlantısına ihtiyacınız olmamasıdır. Google Çeviri uygulaması çevrimdışı olarak kullanılabilir ve internet bağlantınız olmadığında bile size yardımcı olur.

Duolingo - Bedava İngilizce Öğren

Bununla birlikte, gittiğiniz yerde daha uzun bir süre kalmayı planlıyorsanız, boş zamanlarınızda yerel dili öğrenmeniz faydalı olacaktır. Duolingo, özellikle İngilizce'yi ücretsiz olarak interaktif bir şekilde öğrenebileceğiniz ilginç bir uygulamadır. Uygulama en temelden başlar ve kolay anlaşılması için size görsel bir eğitim verir.

Ücretsiz Yurtdışı Telefon Görüşmeleri ve Mesajlaşma

Android telefonunuza WhatsApp, Viber ve Telegram (veya Signal) gibi uygulamaları yüklediğinizden ve yeni bir ülkeye gitmeden önce bunları etkinleştirdiğinizden emin olun.

Bu uygulamalar, normal uluslararası görüşme ücretleri ödemeden sevdiklerinize bağlı kalmanızı sağlayacaktır. Yurtdışında, ailelenizle tıpkı normal bir telefon görüşmesi yapıyor gibi cep telefonunuzdan saatlerce ücretsiz konuşabilirsiniz.

Viber Messenger - anlık mesajlaşma, görüntülü arama

Bu uygulamalar, cep telefonunuzdaki internet bağlantısını kullanarak mesajlar göndermenizi ve arama yapmanızı sağlar. Bu nedenle, yabancı bir ülkede ücretsiz bir internet bağlantısı bulduğunuzdan emin olun.

Bu uygulamalar ücretsizdir ancak internet bağlantısı gerektirirler.

Navigasyon Uygulamaları ile Seyahatlerinizi Kolaylaştırın

Navigasyon uygulamaları denilince akla ilk gelen uygulama Google Haritalar'dır. Uygulama, ihtiyacınız olabilecek neredeyse tüm bilgileri parmaklarınızın ucuna getirir. Google Haritalar ile kolayca ilgi çekici yerleri ve ardından sizi o yere götürecek en iyi yolu arayabilirsiniz.

Google Haritalar - Google Haritalar ile daha hızlı ve daha kolay yolculuk yapın.

Toplu taşımayı tercih ederseniz, uygulama aynı zamanda varsa şehir içi otobüslerin ve tramvayların bulunduğunuz veya yakınınızda olan duraktan ne zaman geçeceği bilgisini de verir. Navigasyon haricinde seyahat edeceğiniz yerlerin cadde görünümüne sahip olabilirsiniz. Sokak görünümü, gerçekten ziyaret etmeden önce o yer hakkında önemli bir fikir edinmenize yardımcı olur.

Ayrıca, bulunduğunuz şehir için mevcutsa, Moovit: Tren, Metro & Otobüs Saatleri gibi şehre özgü bazı toplu taşıma uygulamasını da indirebilirsiniz.

İlgi Alanlarınıza Göre Birşey Bulmak için Artırılmış Gerçeklik Uygulamaları Kullanın

Wikitude, telefonunuzun kamerasını kullanarak normalde kaçırabileceğiniz şeyleri görebileceğiniz, Android için harika bir artırılmış gerçeklik uygulamasıdır.

Wikitude - Android için harika bir artırılmış gerçeklik uygulamasıdır.

Basit bir ifadeyle, uygulamayı açabilir ve çevrenize doğru yönlendirebilirsiniz. Uygulama, yeri taramak için telefonunuzun kamerasını kullanır ve ardından size ilgi çekici yerleri onun üzerinde gösterir. Restoranlar, alışveriş merkezleri, ilgi çekici yerler ve hatta etkinlikler ve aktiviteler bulabilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz