Work and Travel ile Dil Geliştirme

Work and Travel ile Dil Geliştirme
Image from Pexels.com

Work and Travel ile Dil Geliştirme

Birçok üniversite öğrencisi özellikle yaz tatil dönemlerinde work and travel programı kapsamında yurtdışında bulunmak, hem dil geliştirmek hem de çalışmak istemektedir. Troy Intertanional Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şirketi troyint.com sitesi üzerinden, work and travel, yurtdışı staj, dil okulları, yaz okulları gibi hizmetleri veriyorlar. Firma, İngiltere, Amerika, Kanada, Avustralya, Almanya, İtalya, İspanya, Fransa gibi birçok ülkede bulunan dil okulları ve üniversiteler ile işbirliği yapıyor. Yurtdışı eğitim danışmanlık hizmetlerini uzun yıllar devam ettiriyorlar. Verdikleri hizmetler ile çok sayıda öğrencisin yurtdışına çıkmasına ve eğitim görmelerine aracılık ediyorlar.

Work and Travel Nedir?

Bu program Amerika tarafından geliştirilmiş, dünyanın farklı ülkelerindeki üniversite öğrencilerinin tatil zamanlarında, Amerika’da çalışarak İngilizcelerini geliştirmeleri sağladığı bir imkandır. Aynı zamanda öğrencilerin farklı kültürleri tanıyarak kendilerini geliştirmeleri amaçlanmaktadır. Troyint.com sitesinde detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Program dahilinde yurtdışına gittiğinizde, yanınızda seyahat harcamalarınızı karşılayacak kadar para bulundurmanız yeterlidir. Çünkü çalışacağınız için dönüşte daha fazla para ile dönebilirsiniz. Firma sizlere hem İngilizce öğrenme hem de para kazanma fırsatı veriyor.

Kimler Katılabilir?

Troyint.com sitesine erişim yaptığınızda, yurtdışı eğitim danışmanlığı olarak verdikleri tüm hizmetlerle ilgili kategori başlıklarını görebilirsiniz. Work and travel programına nasıl katılınır, kimler katılabilir gibi sorulara cevap bulabilirsiniz. Programa katılabilmek için Türkiye ya da KKTC’deki üniversitelerin 4 yıllık programlarında okumanız ve en az bir dönemi bitirmiş olmanız gerekiyor. Orta seviyede İngilizce bilmeniz ve okuduğunuz bölümde not ortalamanızın 4 üzerinden en az 2 olması isteniyor. Yaş sınırı olarak da 18 ila 26 yaş arasındaki öğrenciler başvuruda bulunabilecektir. Work and travel 2020 ücreti için başvuru formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Gerekli şartları taşıdığınızda, gideceğiniz ülkeye vize almak için işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Sağladığı Faydalar

Troy International web sitesi üzerinde vermiş olduğu hizmetleri ile tüm öğrencileri bilgilendiriyor. Yurtdışı eğitimlerinden nasıl faydalanacakları, nerelere gidebilecekleri ve yurtdışı eğitimlerinin kendilerine ne kazandıracaklarını öğrenebiliyorlar. Her öğrenci program dahilinde yurtdışına çıkarak çalışmaya başladığında, İngilizce bilgisini ve konuşma pratiğini geliştirecektir. Çalışarak para kazanabileceğiniz için Amerika tatilini en ucuz şekilde yapmış olacaksınız. Amerika’da bulunduğunuz süre içerisinde, Amerika ve diğer kültür yapılarını tanıyacaksınız. Çalıştığınız yerdeki tecrübelerinizi hayatınıza aktarabilir, kendinize yeni iş yeri kurma fırsatları oluşturabilirsiniz.

Neden Work and Travel

Programın uygulanmasındaki amaç, dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencileri bir araya getirmek ve kültür değişimlerinin sunulmasını sağlamaktır. Troyint.com sitesi sizlere, programın tüm detaylarını ve yapılması gerekenleri anlatıyor. Neden tercih ediliyor denildiğinde, öncelikle dil geliştirme ve bu işi yaparken çalışarak para kazanma imkanının olması olarak gösterilebilir. Öğrencilere verimli olması için program yaklaşık 3.5 – 4 ay kadar sürüyor. 3 ay çalışmak gerekiyor. Son bir ay öğrenci Amerika’nın farklı yerlerini gezerek tatilini yapabilir, İngilizce konuşma pratiğini daha fazla geliştirebilir.

Ogznet.com