Windows için En İyi 10 Animasyon Programı

Windows için En İyi 10 Animasyon Programı

Animasyon alanında yeni başlayan veya uzman olun, harika bir animasyon programı diğer programlardan ve araçlardan ayrı olarak ihtiyacınız olan şeydir. Kendi animasyon filmlerinizi yapmak ve tarafınızdan yapılmış çizgi film karakterlerini seslendirmek eğlenceli olabilir.

Tamamen ücretsiz olmakla kalmayıp aynı zamanda eşit derecede etkili ve yetkin olan online animasyon yazılımları da mevcut. Bu ücretsiz alternatifler, yapmak istediğiniz animasyon projeleri için ihtiyaçlarınızı karşılamak için harika bir iş çıkarır.

Bugün oluşturduğumuz liste, her bir kategoriden en iyi olanı, 2D ve 3D animasyon programlarını içerir. Sundukları farklı araçları kullanarak harika bir animasyon oluşturabilirken, çeşitli formatlardaki araçları taşımanıza, resim animasyon aracından ve diğer birçok özellikten yararlanmanızı sağlar.

Yaratıcılık dolu bir animatör iseniz, Windows kullanıcıları için bu en iyi ücretsiz animasyon yazılımlarını kullanarak fikirlerinizi gerçeğe dönüştürün.

Windows için en iyi 5, 2D Animasyon Yazılımı

Pencil

Pencil

Pencil, 2D animasyonu zahmetsizce oluşturmanıza yardımcı olan ücretsiz açık kaynaklı bir yazılımdır. 2D kategorisinde en kolay ve çok yönlü animasyon programıdır ve hiçbir ek ücret ödemeden çarpıcı özelliklerin bazılarını sunar. Renkli 2D grafiklerle bu basit ama yenilikçi araçla yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanızı sağlar.

Arayüzü son derece basit ve kusursuz görünmesine rağmen, kategorideki ücretli programların bazıları tarafından sunulan tüm önemli araçlarla doludur. Hem bitmap hem de vektör görüntülere yardımcı olurken, aynı zamanda birden fazla plakayı destekler ve grafik resimleri getirmenize ya da animasyon parçasından önce onları noktaya çizmenize yardımcı olan doğal bir çizim araçları kümesine sahiptir.

Pencil tarafından sunulan diğer özelliklerden bazıları, kare hızı, ses ve görüntü içe aktarma, renk ekleme ve daha fazlasını belirlemeyi içerir. Ek bir bonus olarak, bu program ayrıca grafiklerinizi de .FLV, Flash Video (SWF), Film ve diğer birçok formatta dışa aktarmanıza yardımcı olur.

Creatoon

Creatoon

Creatoon, modaya uygun 2D animasyonlar oluşturmanıza ve aynı zamanda birkaç özel efekt eklemenize olanak tanıyan son derece kullanıcı dostu, basit ve içgüdüsel bir yazılımdır. Arayüz oldukça basit ve güncel görünebilir, ancak yazılım kayda değer sonuçlar doğurabilecek bazı karmaşık görevleri gerçekleştirebilir.

Ana özelliklere hızlı bir şekilde erişebilmeniz için çalışma alanının her bir tarafında menüler sunar. Arayüz özelleştirilemese bile,
ancak projenin süreç boyunca net bir şekilde görülebilmesi için uygun şekilde düzenlenmiştir. Yükseklik ve genişlik ile birlikte saniyede kare hızını belirlemenize izin verirken, aynı zamanda proje dosyasının formatını seçmenizi de sağlar.

Dahası, Creatoon kullanarak animasyonunuza özel efektler ekleyebilirsiniz, görevlerinizi el ile kolayca saklayın ya da görevlerinizi her 5 dakikada bir otomatik olarak kaydetmesine izin verin. Çizim aracını kişiselleştirme ve ona göre hareket etme seçeneğiniz bile var. Program, animasyon öğelerinizi gerekli değişiklikleri hızlı bir şekilde yapmanızı sağlayan plakalara ayırmanıza olanak tanır.
Çizim aracının kesinliğini ayarlayabilirken, aynı zamanda fırça hareketlerinizin ilerleyişi ile oynamanıza izin verir.

Genel olarak, Creatoon, yeni başlayanlar için bile mükemmel bir çözüm haline getiren gelişmiş özelliklerle zahmetsizce animasyon oluşturmanızı sağlayan bir yazılımdır.

Plastic Animation Paper

Plastic Animation Paper

En iyi 2D animasyon yazılımlarından biri olan Plastic Animation Paper, fikirlerinizi 2 boyutlu ve ücretsiz olarak güzel karikatürler ve animasyonlara dönüştürmek için size karmaşık ve güçlü araçlar sunar. Bu program, içgüdüsel ve son derece kolay çalışmanın yanı sıra hızlı ve zorlayıcı bir çözüme ihtiyaç duyan uzman animatörler için oluşturulmuştur.

Plastic Animation Paper, hızlı eskiz hareketlerinizi, kaba eskizlerinizi ve animasyon yaptığınız alanı yönetmenizi sağlar. Size gerçek zamanlı öneriler ve belirli bir hareket için konseptlerinizi hızlıca analiz etmenize yardımcı olan kolay bir süreç sunar.
belirli bir karakter ya da yaklaşan aksiyon sıranız ve kolayca elinizle oluşturmanıza yardımcı olur.

Temel özellikleri arasında eskizlere renk ekleme, kare hızını ayarlama, yakınlaştırma ve uzaklaştırma, müzik ekleme ve daha fazlasını içeren eskiz alanı yer alıyor. Çizimi bitirdikten sonra bunları AVI, PNG, TGA, GIF ve diğer farklı formatlarda kaydedebilirsiniz. Bu yazılım Mac OS X için ve iPad uygulaması olarak mevcut olsa da, Windows PC için kesinlikle ücretsiz olarak indirilebilir.

Synfig Studio

Synfig Studio

Synfig Studio, 2D'de animasyonlar oluşturmanıza ve tasarımının Kalem'inkilere oldukça yakın olmasına izin veren açık kaynaklı ve çok platformlu ücretsiz bir yazılımdır. Ancak, ikisi arasındaki en önemli fark, Syncrip'in avangard özellikleri ve profesyonel sınıftaki araçlarını kullanarak ustalaştığınız zaman kesinlikle elde edebileceğiniz mükemmel sonuçları nedeniyle keskin bir öğrenme eğrisi ile gelmesidir.

Programın arayüzü, düzenleme penceresi, navigasyon penceresi, parametreler penceresi ve araçlar penceresi olan dört ayrı pencereye ayrılmıştır. Özellikleri verimli kullanma becerisine sahip olduğunuzda, üstün kaliteli karikatürler, animasyonlar ve filmler oluşturabilirsiniz. Vektör ve bitmap tekniğine dayanır.

Öğelerinin çoğu vektöre dayandığından ve tüm plakalar parametrik olarak geliştirildiğinden, projenin hedef sonucunu değiştirirken, içe aktarılan raster resimlerde yalnızca pikselleme görünecektir. Animasyonun ana kareleri otomatik olarak PC tarafından sabit bir harekete yol açar.

Sanat eseri “High-High” kullanarak çok daha geniş bir piksel parıltı çeşitliliğini kavrayabilecektir. Dinamik Aralık Görüntüleme ”veya görüntü hesaplamada kayan nokta matematiğini kullanan HDRI, böylece gelişmiş aydınlatma efektlerine ve renk oluşumuna yol açar. En iyi yanı, eskiz aracının, zaten doğal hat ağırlıklandırmada ve daha fazlasında yardımcı olan, tercih edilen tabletlerinizin baskı alıcılık yolunu taramasıdır.

Synfig, animatörün her çerçevede ayrı ayrı çizim yapmasına gerek kalmadan animatörün çizimine yumuşak bir gölgeleme yapmasını kolaylaştıran gradyan rotaları için tam destek sunar. Ayrıca gradyanlar, dönüşümler, fraktal, geometrik vb. içeren bir dizi katman sunar. Linux ve Mac OS X'in dışında, Synfig Studio ayrıca Windows ile çalışır ve ücretsiz olarak indirilebilir.

Stykz

Stykz

Stykz, animatörün etkileyici 2D animasyonlar yaratmasını sağlayan tamamen ücretsiz bir yazılımdır. Mac, Linux ve hatta Windows dahil olmak üzere çoğunlukla tüm ana işletim sistemlerini destekler. Tam sürüm tamamen ücretsiz olarak indirilebilir ve kullanıcı dostu bir arayüzde harika animasyonlar oluşturmanıza yardımcı olacak pek çok kullanışlı araç sunar.

Tam çiçeklenme içinde resim ve animasyona adım atmadan önce animasyonunuzu taslaklamanızı sağlayan bir yazılımdır. Bu ilk çapraz
Kreasyonlarınızı geliştirmenize, düzenlemenize ve önizlemenize yardımcı olan dünya genelinde platform çubuğu şekil animasyonu yazılımı. Stykz, Pivot StickFigure Animator'a çarpıcı bir şekilde benziyor, çünkü bazı özellikleri kendi unqiue özelliklerinin bazılarına uyarlıyor.

Bu .stk formatında Droid.org veya Darkdemon.org adresinden geliştirdiğiniz veya indirdiğiniz geçerli dosyaları kullanabilmeniz için Pivot 2 ve Pivot 3'ün stk dosyaları getiriyor. Stykz çerçevelere dayanmaktadır, bu yüzden mükemmel bir şekilde bitirmek için yarattığınız her çerçeve üzerinde çalışabilirsiniz.

Onionskin özelliği, mevcut çerçevenizi rahatça değiştirmenize yardımcı olan önceki çerçevede bulunanları görmenizi sağlar.

Stykz'i tam potansiyeli ile kullanmak için gerekli herhangi bir gizli ücret veya herhangi bir lisans yoktur.

Windows için en iyi 5, 3D Animasyon Yazılımı

Blender

Blender

Blender, birçok uzman animatör, video oyun uzmanı, bilim adamı, öğrenci, VFX uzmanı, stüdyo sanatçısı ve dünyanın dört bir yanındaki en popüler ücretsiz animasyon programlarından biridir. Sürekli geliştirilmekte olan açık kaynak kodlu bir yazılımdır ve bu, tamamen ücretsiz olan inanılmaz 3D animasyonlar oluşturmanıza yardımcı olur.

Her ne kadar yeni başlayanlar için dik bir öğrenme eğrisi gerektirse de ve bunu elde etmek için zaman alacak olsa bile, eğer işlevselliklerinin %50'sini bile kullanmayı başarabilirlerse, olağanüstü sonuçlar doğuracaktır. Blender, aydınlatma, modelleme, animasyon ve video dönüştürme sonrası işlem ve birçok diğerleri için bir dizi araç sunuyor. Ayrıca çapraz platform işlevselliği ve Linux, Mac OS X ve Windows gibi işletim sistemlerinin çoğunda çalışır.

Düzgün bir performans elde etmek için, arayüzü OpenGL kullanır. Blender, GNU kapsamında lisanslı bir topluluk tabanlı program olduğu için, herhangi bir profesyonel, video oyuncusu vb. kod tabanında büyük ya da küçük değişiklikler yapabilir.
Bu, yeni işlevselliklerin, alıcı hata düzeltmelerinin ve geliştirilmiş kullanımın eklenmesine neden olur.

Bryce

Bryce

Bryce tam olarak geleneksel bir animasyon yazılımı değil, daha ziyade tür içinde bulunması zor bir program oluşturan bir manzara olarak çalışıyor. Takımın kalitesi oldukça iyi ve indirme ücretsizdir. Kategorideki diğer modelleme programlarının çoğu ile mükemmel çalışır.

Yeni kullanıcıların şaşırtıcı 3D ortamını dakikalar içinde oluşturmasını ve sunmasını sağlamak için geliştirilmiş, 3 boyutlu animasyon ve modelleme paketi. Olağanüstü kullanıcı dostu olan yaratıcı bir arayüzle olağanüstü kapasiteyi birleştirir.

DAZ Studio karakter bileşenini kullanarak sahnelere ve daha fazlasına çizim yapın. Bu etkileri, başlangıcından beri Bryce'ın bilindiği peyzaj, kayalar, su, bulutlar, bitki örtüsü, gökyüzü, sis ve kompozisyon üzerinde ekleyebilirsiniz.

Bryce'ın ücretsiz sürümü sınırlı özellikler sunuyor; ancak, pro sürümü sınırsız işlevsellik sunuyor. Şimdilik Mac ve Windows için indirebilirsiniz.

Aurora 3D Animation Maker

Aurora 3D Animation Maker

Dünya çapında yaygın olarak kullanılan animasyon paketlerinden biri olan Aurora 3D Animasyon Maker, filminizde kesintisiz animasyon efektleri geliştirmek için çok çeşitli özellikler sunar. Kullanıcı dostu arayüzünü kullanarak çekilen resimlerinize ve filmlere gerçekten harika özel efektler eklerken, özel efektler ile kendi filigranlarınızı veya logolarınızı videolarınıza ekleyebilirsiniz.

Sadece bu degil, ayrıca, web sayfalarınızı oluştururken veya bir video düzenlerken, yazılarınızı vurgulu hale getiren süper bir 3D animasyona dönüştürmenize de olanak tanır. Animasyonunuzun süresini ve oynatma oranını içeren tüm yönlerini de yönetebilirsiniz. Aurora 3D kullanarak havai fişek, kar yağışı, alevler ve daha fazlası gibi çekici efektler uygulayabilirsiniz veya bükme ve sıçrama gibi hareketler eklemek için Kübik, Dörtlü, Doğrusal, vb. gibi hareket efektlerini de uygulayabilirsiniz.

Animasyon oluşturma işleminiz bittiğinde ve web sitenize yerleştirmeye hazır olduğunuzda, Aurora 3D size Flash (Windows), GIF veya Video formatlarına aktarma seçeneği sunar.

Yazılım, ücretsiz bir deneme süresi sunar, bu nedenle bu zaman aralığında hiçbir ücret ödemeden harika özelliklerinin çoğunu deneyebilirsiniz.

DAZ Studio

DAZ Studio

Daz Studio, son derece kullanıcı dostu, etkileyici ve 3 boyutlu bir animasyon yaratıcısı paketidir. Ama aynı zamanda zengin özellikleri ve işlevleri ile dolu geliyor. Amatör bir animatör ya da deneyimli bir profesyonel olsanız da, DAZ Studio sizin için en doğru seçimdir. Kayıt olduktan sonra ücretsiz bir hesap oluşturmanızı sağlar. Tasarım motoru, hafif seyahatler kadar hızlıdır ve önceden bulunan büyük bir kütüphaneye sahiptir. Bir jiffy'de animasyonlar geliştirmenize yardımcı olan geliştirilmiş bileşen maddesi.

HDR fotoğraf ortamı haritaları ve bir kostik örnekleyici gibi render oluşturucular gibi hayat oluşturmaya yardımcı olacak analog öğelerle yeni bir fotogerçek render aracı olan NVIDIA Iray'ı içeren çok çeşitli yeni özelliklerle birlikte geliyor. Ayrıca Bloom Filtreler ile geliyor,
NVIDIA Iray Uber Shader (üç farklı gölgelendiriciyi harmanlayan tek bir gölgeleme aracı), NVIDIA Malzeme Tanımlama Dili (ışık ve hacim difüzyonu ve emme özellikleri, yüzey rengi, yansıma / kırılma gibi malzeme özelliklerini içerir, ), Çizim Ayarları Bölmesi, Hafif Kategori Desteği ve daha birçok kullanışlı özellik.

Genel olarak, dik bir öğrenme eğrisi gerektiren harika bir 3D animasyon yazılımıdır, ancak bu profesyonel projeler için son derece yararlıdır ve Mac ve Windows için ücretsiz olarak indirilebilir.

Clara.io

Clara.io

Clara.io, 3D animasyon, modelleme ve tüm işlemlerin ücretsiz olarak gerçekleştirilmesine yardımcı olan, tamamen işlevsel bir bulut tabanlı bir yazılımdır. Tarayıcınızın çalışması için herhangi bir eklenti gerektirmeyen web tabanlı bir araçtır. Poligonal modelleme ve iskelet animasyonunun harika bir düzenlemesi dışında, aynı zamanda İnsanların alışveriş yaparken buluştukları ve tartıştıkları sağlam bir topluluk oluşturan 80.000'den fazla kullanıcı tabanına sahiptir.

Animasyon geliştirmenizle bittiğinde alt-nesne düzenleme, geniş yelpazede örgü aletleri, alt bölümler, operatörler, vb. gibi modelleme özellikleri sunar. Clara, dosyalarınızı Collada gibi 30'dan fazla 3D formatta içe aktarmanıza yardımcı olur.

Clara, süper hızlı bir hızda ayarlanabilir aydınlatma ayarı ile basit ama gelişmiş malzemeler sunan fotogerçekçi malzemeden oluşan büyük bir kütüphaneye sahiptir. Firefox, Chrome, Edge, Mac OS X, Linux, Android, iOS ve Windows dahil olmak üzere tarayıcıların ve işletim sisteminin çoğunluğu ile çalışan bir çapraz platform aracıdır.

Arayüzünü, herhangi bir yerde Geri Al, Yinele, Sürükle, Bırak gibi dosyaları alabileceğiniz alıcı iş süreci ile kullanmak kolaydır. Ek olarak, özel 3D görüntüleyicileri de özelleştirebilir, genişletebilir, harmanlayabilir ve geliştirebilirsiniz.
Çok sayıda 3B modele sahip olduğu ve jQuery'nin yardımıyla interaktif bir seçenek sunan galerileri kolayca işinizi bile paylaşmanızı sağlar. Ayrıca Clara, bir kullanıcı öncesi lisans ile aynı anda birden fazla kullanıcı tarafından düzenlemeye izin verir.

Ogznet.com