Ogznet.com
WhatsApp ve DSÖ’den Covid-19 Özel Çıkartmaları Paylaş:

WhatsApp ve DSÖ’den Covid-19 Özel Çıkartmaları

Çeşitli uygulamalar ve hizmetler, bu salgın sırasında insanların bilgilendirilmesine, eğlenmelerine ve evde kalmasına yardımcı olmak için şimdi ellerinden gelen her şeyi yapıyor. Bunlardan bazıları büyük ve gerçekten önemli, bazıları ise biraz mola verdiğimiz zamanlar için hafif ve eğlenceli. İkinci durum için, WhatsApp, Evde Hep Birlikte etiket paketi için Dünya Sağlık Örgütü ile ortak çıkartmalar yayınladı.

Çığır açıcı veya dünyayı değiştirmese de bu etiket paketi, mesajlaşma uygulamalarının iletişim kurmanın tek yolu olabileceği bu zamanlarda sevdiklerinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olabilir. Ve hepimiz biliyoruz ki bazı insanlar emoji ve çıkartmalarla kendini daha iyi ifade ediyor. İnsanları kontrol etmek için kullanılabilirler ve aynı zamanda insanlara ellerini yıkamak, egzersiz yapmak, güvenli mesafeyi korumak vb. gibi konurlarda uyarılarda bulunmak için kullanılabilirler.

Ayrıca sağlık çalışanlarının kahramanlığını kutlayan çıkartmalar da var ve bu onları rahatsız etmek istemiyorsanız, ancak onları düşündüğünüzü göstermek istiyorsanız, iletişim kurmanın iyi ve kısa bir yoludur. Kendini yalnız veya korkmuş hissedenler için çok değerli olmayabilir, arkadaşlarla sohbet etmek şimdilik tek yaşam çizgisidir.

Bu, WhatsApp'ın daha önemli işler yapmadığı anlamına gelmiyor. Son zamanlarda, çoğu sahte veya komplo teorileri olan viral mesajların iletilmesini kısıtladılar. İletiyi aynı anda yalnızca bir kişiye iletebilirsiniz; bu, iletilen iletileri tüm kişilerine ve gruplarına göndermeye çalışan herkesi durduracak veya en azından yavaşlatacaktır. WhatsApp, Viber, Messenger gibi yerlerde grup sohbetleri, şu anda gerçekten ihtiyacımız olmayan büyük yanlış bilgi kaynaklarıdır.

Ancak, sevimli çıkartmaları paylaşmakla ilgiliyseniz, Evde Hep Birlikte etiket paketi artık WhatsApp uygulamasında kullanılabilir. Metin Arapça, Fransızca, Almanca, Endonezyaca, İtalyanca, Portekizce, Rusça, İspanyolca ve Türkçe dahil olmak üzere 9 dil için yayınlanmıştır.

WhatsApp uygulamasında Koronavirüs temalı çıkartmaları aktifleştirmek için Çıkartmalar bölümündeki + simgesine tıklayıp indirebilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz