Uzun Dönem Araç Kiralamanın Avantajlı Fiyatlarından Yararlanın

Antalya uzun dönem araç kiralama hizmetlerine talebin fazla olduğu şehirlerimizin başında gelir. Uzun dönem araç kiralama ekonomik ve operasyonel faydaları nedeniyle giderek ön plana çıkan hizmetlerden biridir.

Filo araç kiralama Antalya ve diğer illerimizdeki pek çok işletmenin karlılığını ve konforunu artırmak için başvurduğu yöntemler arasında ilk sırada yer alır. Carvento bireylerin ve işletmelerin artan ulaşım ihtiyaçlarının karşılanması noktasında araç sahibi olmaya kıyasla çok daha karlı alternatifler sunar. Bu sayede araç satın alma imkanı olmayan ya da bu kadar büyük bir yatırım yapmaktansa daha karlı olan araç kiralama opsiyonunu tercih etmek isteyen bireylere ve kurumlara büyük bir avantaj sağlamaktadır. Uzun dönem araç kiralama hizmetlerinden yararlanmak, işletmeleri araç satın almaları durumunda kaçınılmaz olan vergi, sigorta, bakım, onarım gibi maliyetleri karşılama zorunluluğundan kurtarmaktadır. Bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda araç kiralama sektöründe hızlı büyümenin nedenleri çok net bir şekilde anlaşılabilmektedir.

Neden Uzun Dönem Araç Kiralama Yapmalısınız?

Bireyler ve işletmeler ihtiyaçları doğrultusunda günlük ya da uzun dönem araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirler. 30 gün ve üzeri sürelerle yapılan araç kiralama hizmetleri uzun dönem araç kiralama olarak adlandırılır. Uzun dönem araç kiralama yalnızca kiralama ücretlerinin daha uygun olması nedeniyle değil operasyonel açıdan da işletmeler açısından faydalı bir süreçtir. Pek çok şirket araçlarını şirkete gelir sağlama değil mevcut iş süreçlerinin yürütülmesi amacıyla kullanırlar. Bu açıdan değerlendirildiğinde şirketlerin araç satın almak için kullandıkları sermayenin işlerini büyütmede kullanabilecekleri sermaye olduğu söylenebilir. Araç satın almak yerine uzun dönem araç kiralama hizmeti almayı tercih eden şirketler uzun vadede gelir getirme olasılığı bulunmayan yatırımlar yapma zorunluluğundan kurtulurlar. Araç sahibi olmanın getirdiği diğer masrafları karşılama gereklilikleri de ortadan kalkar. Bu avantajlar değerlendirildiğinde her geçen gün daha fazla sayıda işletmenin uzun dönem araç kiralama hizmetlerini tercih ettiği görülebilmektedir.

Kısa dönemli araç kiralama genellikle bireysel ulaşım ihtiyaçlarının giderilmesi için tercih edilen bir yöntem olsa da uzun dönem araç kiralama maliyetler açısından çok daha avantajlı bir hizmet olarak ön plana çıkmaktadır. Carvento yenilikçi vizyonu ile dikkat çeken bir marka olarak uzun dönem araç kiralama hizmeti kapsamında işletmeleri araç tescil ücreti, vekalet ücreti ve trafik müşavirliği ücreti ödeme zorunluluğundan kurtarmaktadır. İşletmeler uzun dönem araç kiralama hizmetinden yararlandıklarında Motorlu Taşıtlar Vergisi, Kasko ve Trafik Sigortası ödemesi de yapmazlar. Araçların periyodik bakım ücretleri, yazlık ve kışlık lastik ücretleri Carvento tarafından karşılanacağı için işletmeler açısından bir yük olmaktan çıkmaktadır. İşletmeler uzun dönem araç kiralama hizmetinden yararlanmak için yaptıkları ödemelere ilişkin faturaları gider olarak göstererek vergi avantajından da faydalanabilirler. Araçlara yalnızca yakıt koyarak ulaşım ihtiyaçlarını karşılayabilir, elde ettikleri konforun yanı sıra araç satın almak için kullanmaları gereken sermayeyi işlerini büyütmek için kullanma imkanını elde edebilirler.

Uzun Dönem Araç Kiralamada En Uygun Fiyatlar Carvento’da

Antalya uzun dönem araç kiralama hizmetleri 1 yıl ile 4 yıl arasında değişen sürelerde sağlanabilir. Uzun dönem araç kiralama hizmeti şartları işletmelerle imzalanan sözleşmeler kapsamında belirlenir. İşletmeler sözleşme bitiş tarihinde kiraladıkları aracı teslim ederler. Kiralama sözleşmesi süresince işletmeler kiraladıkları araç için önceden belirlenmiş olan aylık sabit kira bedelini öderler.

Renault Clio, Fiat Egea, Peugeot 301 gibi B segmenti araç kiralamalarında 23 yaş ve 2 yıllık ehliyet,

Ford Focus, Renault Megane gibi C segmenti araç kiralamalarında 25 yaş ve 3 yıllık ehliyet,

VW Passat, Audi A6 gibi D ve E segmenti araç kiralamalarında 28 yaş ve 5 yıllık ehliyet şartı aranmaktadır.

En az 3 günlük kiralama hizmeti verilmekle birlikte aylık ya da yıllık kiralamalar için özel fiyatlar uygulanmaktadır.

Carvento araç kiralama fiyatlarına bakım, lastik, trafik sigortası ve muafiyetli (kasko genel koşulları çerçevesinde) kasko dahil edilmektedir. %18 KDV de dahil olup bebek koltuğu, ek sürücü, navigasyon gibi ek hizmetlerin ücretleri rezervasyon işlemi sırasında öğrenilmesi mümkündür.

Toplam kira bedeli aracın teslim alındığı esnada nakit ya da kredi kartı şeklinde istenilen para birimiyle tahsil edilebilmektedir. Kiralanan aracın segmentine göre araç kiralama süresince devam edecek şekilde provizyon alınmaktadır. Carvento geçerli pasaport bilgilerine ek olarak uçuş detayları alınan yurt dışı müşterilerden depozit almamaktadır. Eğer pasaport bulunmuyorsa çalışanlardan en son çalışılan iş yerine ait maaş bordrosu, iş verenlerden ise vergi levhası ibrazı talep edilmektedir. 

Kiralama işlemleri sırasında araç kiralayan müşterilerin kendi adlarına düzenmiş bir kredi kartına sahip olmaları zorunlu tutulmaktadır. Bu kredi kartından B ve C segmenti araçlar için 1.000 TL, D ve E segmenti araçlar için 2.000 TL tutarında ön provizyon ile bloke koyulmaktadır. D ve E segmenti araçlarda 2 adet kredi kartı istenmesi söz konusu olabilmektedir. 

B ve C segmenti araçlarda günlük 300 km, aylık 3000 km

D ve E segmenti araçlarda günlük 200 km, aylık 2000 km kullanım ve kilometre limiti bulunmaktadır. 

Araç kiralama başlangıcında sözleşmede belirtilen yakıt seviyesinde teslim edilmekte ve kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınmaktadır. Eğer araç eksik ya da boş depo benzin ile iade edilirse yakıt farkı hizmet ücreti ile birlikte tahsil edilmektedir. 

Carvento’nun tüm araçları Rent A Car kaskolu ve en fazla 3 yaşında olan araçlar olup trafik cezaları ile otopark ücretleri araçları kiralayan müşterilere ait olmaktadır. Aynı zamanda Carvento’dan kiralanan araçlar yurt dışına çıkarılamamaktadır.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın