Ogznet.com
Yurt İçi, Yurt Dışı veya Tatil Seyahati için En Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır Paylaş:
Photo by Emre Gencer / Amir Hanna on Unsplash

Yurt İçi, Yurt Dışı veya Tatil Seyahati için En Ucuz Uçak Bileti Ne Zaman Alınır

En ucuz uçak bileti fiyatları için fırsatları bulmak biraz sanattır, ancak işin içinde biraz araştırma veya en azından ekonomi de vardır. Sadece iki kesin kural vardır: Uçak biletleri yaklaşık bir yıl önceden rezervasyon yapmaya açılır ve uçak bileti o andan itibaren uçağın kalkış saatine kadar genellikle yukarı yönlü olarak sık sık değişir. Bu nedenle, genel bir kural olarak, uçak bileti fiyatları uçuştan önceki günlerde çok yükseldiğinden ve almaktan başka seçeneği olmayan son dakika yolcularından olmamak için seyahatinizden çok önce uçak bileti ayırtmak mantıklıdır.

Bu yazının içeriği: Kapat

Ancak, varış noktası ve yılın zamanı dahil olmak üzere uçak biletlerinin dinamik fiyatlandırma modellerini etkileyen birçok değişken vardır. Bazı durumlarda, yalnızca birkaç hafta önceden rezervasyon yapabilirsiniz (sonbaharda yurt içi seyahatler), bazılarında ise aylar öncesinden rezervasyon yaptırmanız daha iyi olur (tatil sezonunda, talep yüksek olduğunda).

Ucuz uçak bileti bulmak, büyük resmi görmek için haftalarca ve hatta aylarca süren bir uğraştır.

Sonuç, en uygun uçak bileti fiyatlarını bulmanın zor olabileceğidir. Ancak ucuz uçak bileti araştırmanıza başlamanıza yardımcı olmak için buradayız. İlk ipucumuz: Uçak bileti fiyatlarını olabildiğince erken takip etmeye başlayın, böylece fiyat dalgalanmalarını takip edebilirsiniz. Takip ettiğiniz uçuşlarınızla ilgili fiyat değişikliği bildirimleri almak için Google Flights veya Hopper (iOS | Android) kullanın.

Google Uçuşlar

İlginizi
çekebilir

En Ucuz Fiyatlarla Uçak Bileti Almak için En İyi 11 Web Sitesi

Yurtiçi Seyahati için Uçak Biletleri Ne Zaman Alınır

CheapAir.com tarafından yapılan 2019 anketine göre, ortalama olarak, bir yurt içi seyahati uçak bileti satın almak için en iyi zaman, bir uçuştan 76 gün öncesidir. Ancak yılı parçalara ayırırsanız, mevsimlerin büyük bir fark yarattığı ortaya çıkıyor. CheapAir.com, en ucuz uçak biletlerinin bir yaz seyahatinden 99 gün önce, bir kış seyahatinden 94 gün önce, bir bahar seyahatinden 84 gün önce ve bir sonbahar seyahatinden 69 gün önce bulunduğunu tespit etti.

Ancak bu rakamlar sadece ortalamalardır, bu nedenle kendi uçuşunuz için zaman aralıklarında biraz sapma olabilir. Bu nedenle, uçak biletlerini ne zaman satın alacağınıza karar verirken genel eğilimlere bağlı kalmak daha iyidir. Yurt içi seyahatler için, uçuştan yaklaşık bir yıl önce, biletler ilk kez piyasaya sürüldüğünde fiyatlandırma artar. CheapAir.com'a göre, bu fiyatlar, uçuştan 115 ila 21 gün önce (kabaca dört ay ila üç hafta) bir süre en düşük noktalarına kadar yavaş yavaş aşağıya doğru kayacak ve ardından muhtemelen son dakika artışını göreceksiniz.

Nihayetinde, seyahatinizden altı ay ila iki hafta önce yurt içi ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Evet, bu oldukça büyük bir dönem, ancak fiyatlar oldukça fazla dalgalanabilir veya tamamen durgun kalabilir. Bu yüzden, uygun bir uçak bileti fiyatı görürseniz, rezervasyon yaptırın.

Yurtdışı Seyahati için Uçak Biletleri Ne Zaman Alınır

Dış hatlar için fiyatlandırma, yurt içi seyahatlerden biraz farklı işler. CheapAir.com'a göre, ne kadar erken rezervasyon yaparsanız o kadar iyidir; Uçuş tarifesi kalkıştan yaklaşık bir yıl önce duyurulduktan sonra fiyatlar o kadar da düşmez.

Ancak gideceğiniz yere bağlı olarak bazı farklılıklar vardır. Bununla birlikte, muhtemelen uluslararası uçuşlardaki fiyatların düşmesini bekleyerek bir ton para biriktiremeyeceksiniz; Makul bir uçak bileti fiyatı bulduğunuz anda rezervasyon yapabilirsiniz.

İlginizi
çekebilir

En Güvenilir ve Ucuz Uçak Bileti Alma Siteleri

Koronavirüs Pandemisi Sırasında Uçak Bileti Rezervasyonu

Ucuz uçak bileti almak için yukarıdaki zamanlama tahminleri normal dönemlerde genellikle geçerliydi, ancak 2021 yılı diğerlerinden farklıdır. Sınırlı tarifeler, daha az rota ve insanların COVID-19'a yakalanma korkusu, uçak bileti rezervasyonu yapmak için en iyi zamanları biraz değiştirdi. Yolcular artık çok daha iyi son dakika fırsatları (veya bir şekilde son dakika fırsatları) elde edebilir.

Kayak sözcüsüne göre, "2021'de uçuş rezervasyonu yapmak için en uygun zaman iç hat uçuşları için 3 hafta ve dış hat uçuşları için 5 hafta öncesidir". "İki hafta içinde uçuş rezervasyonu yapmaktan kaçının çünkü fiyatlar, kalkış tarihine yaklaştıkça artmaya devam ediyor."

Skyscanner’ın en son raporu, Kayak’ın 2021’deki yurt içi seyahat verileriyle aynı çizgide ve uçuş rezervasyonu için en uygun zamanlamanın 3 hafta öncesi olduğunu gösteriyor.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz