Ogznet.com
Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 8 İpucu Paylaş:
Photo by Emre Gencer on Unsplash

Ucuz Uçak Bileti Bulmak İçin 8 İpucu

Uçak yolculuğu diğer seyahat yöntemlerine göre daha pahalı olabilir. Ancak özellikle zaman açısından oldukça avantajlıdır. Peki ucuz uçak bileti bulmak sadece şans işi midir? Ucuz uçak bileti bulmak, seyahat meraklılarının yıllar boyunca edindikleri tecrübelerinden kaynaklanır. İşte sizin içinde ucuz uçak bileti bulmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçları.

Bu yazının içeriği: Kapat

Enuygun, Kayak veya Skyscanner gibi uçuk bileti arama siteleri düşük fiyatlı uçuşlar bulmanıza yardımcı olabilirken, deneyimli gezginler daha iyi fırsatlar bulmak için çok sayıda başka püf noktasına sahiptir.

Alternatif rotalar bulmaktan bagaj maliyetlerini düşürmeye kadar, bu seyahat hilelerinden birkaçını kullanmak bir sonraki uçuşunuzda size yüzlerce lira tasarruf ettirebilir.

Tek Bir Uçak Bileti Arama Sitesine veya Uygulamasına Güvenmeyin

Kayak - Tek seferde yüzlerce uçak bileti sitesini arayın.

Bir çok uçak bileti arama sitesi ve uygulaması mevcuttur ve hepsinin farklı artıları ve eksileri vardır. Örneğin, bazıları her uygun fiyatlı havayolu şirketini listelemez veya paradan tasarruf sağlasanız bile ekstra uzun aktarmalar sunmaz. Diğerleri, belirli bir uçuşun maliyetinin daha yüksek, daha düşük veya her zamankiyle aynı olup olmadığını size bildirir, böylece rezervasyon yaptırmanın iyi bir zaman olup olmadığını bilirsiniz.

Kendi kişisel favoriniz olabilir, ancak her zaman en ucuz fiyatı bulmak için bu seçeneğe güvenmeyin. En iyi seçenekleri bulduğunuzdan emin olmak için birkaç farklı web sitesinde ve uygulamada uçuşları araştırın.

Uçak Bileti Ararken Gizli Tarayıcı Sekmesi veya VPN kullanın

Chrome - InPrivate göz atma

Uçak bileti fiyatlarını ararken, her zaman gizli bir tarayıcı penceresi veya bir VPN kullanın. Uçuş rezervasyon sitelerinin aramalarınızı hatırlamak için çerezleri kullandığı ve tekrar siteye geri döndüğünüzde ziyaretçilere genellikle daha yüksek fiyatlar sunduğu bilinmektedir. Gizli veya bazı tarayıcılarda özel tarama olarak geçen özellik bu sorunu çözecektir.

VPN, gerçekte bulunduğunuz yerden başka bir yerden geziniyormuşsunuz gibi görünmesini sağlayabilir. Bu da size teklif edilen bilet fiyatlarını değiştirebilir. Onay düğmesine basmadan önce, size daha iyi bir teklifin teklif edilip edilmediğini görmek için VPN'nizi farklı bir ülkeye göre değiştirin.

Uçuş Günü veya Saati için Esnek Zamanlar Ayarlamaya Çalışın

Esneklik, ucuz uçak bileti bulmanın temel anahtarıdır. Uçuş günleri ve saatleri konusunda ne kadar esnek olursanız, ucuz uçak bileti bulma şansınız o kadar yüksek olur. Zamanlaması kesin bir uçuş saati için bilet rezervasyonu yapmanız gerekiyorsa, havayolları sizden istedikleri kadar ücret alabilir ve sadece ödemeniz gerekir.

Biraz esnekliğe sahip olduğunuzda, sizin için en uygun fiyat ve rahatlığa sahip uçuşu seçebilirsiniz. Çoğu uçuş arama uygulamasında, çeşitli tarihler arasında arama yapmanıza izin veren yerleşik özellikler bulunur.

Skyscanner - ucuz uçak bileti bul

Skyscanner'da en ucuz ülkeleri, şehirleri ve tarihleri ​​bulmak için bir ay ve hareket noktası girebilirsiniz.

Alternatif Ulaştırma Yollarını Araştırın

Olası tüm yolları araştırarak daha uygun uçak biletini bulun. A şehrinden B şehrine gitmeniz gerekebilir, ancak oraya gitmek için C şehri üzerinden aktarma yapmak çok daha ucuz olabilir.

İstanbul'dan Hamburg'a gitmek istediğinizi varsayalım. Baktığınız uçuş seçeneklerinden bazılarının Hannover aktarmalı olduğunu görebilirsiniz. Bu durumda aktarmalı uçak bileti fiyatlarına bakın. Zamanlama da uygunsa, uçuşları ayrı ayrı rezerve etmek veya uçuşları bir tren, otobüs veya feribotla birleştirmek size en iyi teklifi verebilir.

Rome2Rio - Uçak, tren, otobüs, feribot ve araba ile herhangi bir yere nasıl gideceğinizi keşfedin

Rome2Rio gibi siteler paradan, zamandan veya her ikisinden de tasarruf sağlayabilecek alternatif rotaların belirlenmesine yardımcı olabilir. Uygulama tüm olası rotaları ve transfer şehirlerini çeker, böylece havalimanlarının, otobüs terminallerinin ve feribot limanlarının nerede olduğunu görebilirsiniz. Feribot veya otobüs daha iyi bir seçenek olduğunda en ucuz uçuşu bulmaya çalışıyor olabilirsiniz.

Bagaj Hakkınızı Kontrol Edin

Havaalanında bavullarınız için ekstra para ödemeniz gerektiğini öğrenmek son derece sinir bozucudur. Ekstra bagaj ücretleri, bir uçuşun maliyetini gerçekten artırabilir ve birçok insanı hazırlıksız yakalar.

Havayoluna bağlıdır ancak, havaalanında ekstra bagaj için ödeme yapmak, genellikle önceden ödeme yapmaktan çok daha pahalıdır.

Giderek daha fazla havayolufirması bir uçuşun maliyetini düşürme çabası içinde, bilet fiyatlarına bagaj maliyetlerini dahil etmiyor. Özellikle Avrupa'daki birçok uygun fiyatlı havayolu firmasında kabin çantası hakkı da bulunmaz. Uçuş için bir çantadan fazlasına sahipseniz, ekstra bagaj hakkı satın almanız gerekebilir.

Herhangi bir uçuş için rezervasyon yapmadan önce, ne kadar bagaj hakkına ihtiyacınız olduğunu ve bunun ücrete dahil olup olmadığını inceleyin. Bagaj için ödeme yaptıktan sonra en ucuz görünen uçak bileti fiyatının aslında daha pahalı olduğunu görebilirsiniz.

Çanta Ağırlığı ve Boyut Sınırlarını Hatırlayın

Bagajınız için ağırlık ve boyut gereksinimlerini karşılamak, bagaj ücretlerinden haberdar olmak kadar önemlidir. Ağırlık veya boyut sınırlamalarını aşarsanız ücretsiz kayıtlı bagaj hakkınız olması önemli değildir.

Uçuşun ne kadar yoğun ve sıkı olduğuna bağlı olarak, ağırlık ödeneğinizin bir kilogram fazlası bile fazla kilo ücreti veya fazladan bir çanta ücreti ödemeniz gerektiği anlamına gelebilir.

Genel bir kural olarak, uçak ne kadar küçükse, ağırlık sınırlarında o kadar sıkı olurlar çünkü uçağı dengelemek daha büyük bir endişe kaynağıdır. Hatta bazı uçuşlarda, uçağın ağırlık eşiklerinin aşılmamasını sağlamak için sizi tartıya bile koyarlar.

Taşınabilir bir bagaj tartısıyla seyahat etmek, yolculuğunuz boyunca ve eve dönüş yolunda bagaj ağırlığını ayarlamanıza yardımcı olabilir. Yolculuğa ağırlık sınırınızın altında başlasanız bile, bu şekilde bitiremeyebilirsiniz! Havaalanında talihsiz bir sürprizle karşılaşmamak için her zaman çantanızı paketledikten sonra tartın.

bagaj tartısı

Bir bagaj tartınız yoksa, bir banyo tartısı da işinizi görür. Kendinizi tartın ve ardından sırt çantanızı takın veya valizinizi alın ve tekrar tartın. Aradaki fark bagaj ağırlığınızdır.

Yalnızca El Bagajı ile Uçmayı Düşünün

Yalnızca kabin bagajıyla seyahat etmek, yolculara çok fazla zaman ve para kazandırabilir. Kayıtlı bagajlar, özellikle küçük uçuşlarda artan bir maliyetle gelmekle kalmaz, aynı zamanda sadece kabin çantasıyla seyahat etmek de havalimanında işleri hızlandırır. Kayıp bagajlar, bitmeyen toplama hatları veya bağlantılı bir uçuşu kaçırma konusunda endişelenme durumunuz da olmaz.

Bagaj Hakkınızı Kontrol Edin
Photo by Bambi Corro on Unsplash

Ancak, taşıma boyutu ve ağırlık kısıtlamalarını ve birlikte seyahat ettiğiniz sıvı miktarını göz önünde bulundurun. Havayollarının, her bir sıvı kabının ayrı boyutu ve taşıyabileceğiniz toplam sıvı miktarı da dahil olmak üzere, bir uçuşta neler getirebileceğiniz konusunda katı kısıtlamaları vardır.

Ayrıca üzerinde kapasitesi basılı olan şişeleri arayın, böylece güvenlik personelini yönetmeliklere uygun olduklarına ikna etmeniz gerekmez.

Uçak Bileti Fiyat Değişimi Bildirimlerini Etkinleştirin

Uçak biletinizi rezerve etmeden önce vaktiniz varsa, dalgalanan fiyatları izleyebilmek için bildirimleri açın. Büyük uçak bileti arama sitelerinin çoğu, bir uçuşu aradıktan sonra bir fiyat uyarısı ayarlamanıza izin verir.

enuygun.com - Uçak Bileti Fiyat Değişimi Bildirimlerini Etkinleştirin

Bu seçeneği etkinleştirirseniz ve uçuş fiyatı değişirse size mail yoluyla bildirim gönderirler. Bazı araçlar, uçuşun geçmiş zamanlara göre nasıl değiştiğine dair bildirimler de verir, böylece satın almak için en iyi zamanı bilirsiniz.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz