Sosyal Medya Yönetim Araçları 2022

En iyi sosyal medya yönetim uygulamaları, birden fazla hesabı kolayca yönetmenize ve çeşitli sosyal ağlarda bilgi paylaşmanıza yardımcı olabilecek bir dizi çözüm sunar.

İşte bugün mevcut olan en popüler sosyal medya yönetim araçlarından birkaçı. Bunları kişisel amaçla, web siteniz için, küçük işletmeniz veya büyük markanız için kullanabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetim Uygulamaları:

Etkili bir sosyal medya hesabına sahip olmanın en önemli adımlarından biri, paylaşımlaranızda markanızın kimliğini ve ürünlerinizin değerini açıkça bildiren çarpıcı görseller kullanmaktır. Ancak, gelişmiş bir fotoğraf makineniz veya profesyonel fotoğrafçılık eğitiminiz yoksa, mükemmel fotoğraflar çekmek mümkün görünmüyor olabilir.

Profesyonel bir fotoğrafçı olmasanız bile, yalnızca akıllı telefonunuzla ve bazı önemli uygulamalarla harika görsel içerikler oluşturabilirsiniz.

1. Hootsuite

Muhtemelen en büyük sosyal medya yönetim aracı olan Hootsuite, 15 milyondan fazla kişi ve Fortune 1000 şirketlerinin 800'den fazlası tarafından kullanılmaktadır. Çok çeşitli ayarlar ve dinamik özellikler sunarken birçok farklı platformu desteklemesiyle bilinir.

Başarılarının iyi bir nedeni var: İçeriği düzenlemenize ve planlamanıza, sosyal yatırım getirinizi ölçmenize, sosyal medya reklamları yayınlamanıza ve daha pek çok şeye olanak tanıyan hepsi bir arada bir platformdur.

Bu kadar kapsamlı bir platform olduğundan, insanların Hootsuite hakkında sevdiği birkaç şey var: birden fazla hesabı ve anahtar kelimeyi izleyebilmek, 35'ten fazla sosyal ağla bağlantı kurabilmek ve sosyal medya gönderilerini toplu olarak planlayabilmek.

2. Buffer

Buffer, küçük işletmeler ve bireysel kullanıcılar tarafından güvenilen, sezgisel, modern bir sosyal medya yönetim platformudur. Facebook, LinkedIn, Twitter, Pinterest ve Instagram ile kullanabilirsiniz.

Buffer, sosyal güncellemelerinizi planlayarak ve gün boyunca yayınlamak üzere yayarak optimize etmek için bir program planlamanıza yardımcı olur.

Kontrol panelinin kullanımı son derece basittir ve size gönderi planınızın tam olarak özelleştirilmesini ve analizlerinizi görüntüleme olanağı sağlar. Buffer mobil uygulamasını ve web tarayıcı uzantısını kullanmak, Buffer programınıza hızlı bir şekilde web sayfası bağlantıları (başlık ve resimler dahil) eklemeyi her zamankinden daha kolay hale getirir. Daha fazla gönderi ayrıcalığı ve yönetilecek sosyal hesaplar için yükseltme yapabilirsiniz.

3. TweetDeck

TweetDeck, Twitter'ı yönetmek için kullanılan bir başka popüler web uygulamasıdır. Bu popüler platform, diğer sosyal ağları da destekliyordu, ancak Twitter tarafından satın alındıktan sonra, tüm bunları ortadan kaldırdı ve artık özellikle Twitter hesaplarını yönetmek için kullanılıyor.

TweetDeck tamamen ücretsiz ve birden fazla hesabı yönetmesi, belirli hashtag'leri takip etmesi, diğer birçok kullanıcıya yanıt vermesi ve gerçek zamanlı olarak tam olarak neyin tweetlendiğini görmesi gerekenler için mükemmel bir araçtır. İhtiyacınız olan her şeyi ayrı sütunlarda düzenleyebilir, böylece hepsini tek bir ekranda görebilirsiniz. TweetDeck'in yalnızca masaüstü web için olduğunu unutmayın.

SocialOomph, Twitter hesaplarınızı ücretsiz olarak yönetmenize yardımcı olabilir. Ayrıca ücretli plana yükseltme yaparsanız Pinterest, LinkedIn, Tumblr, RSS beslemeleri ve daha fazlasını destekler. Tweetlerinizi planlayın, anahtar kelimeleri izleyin, profillerinizi tanıtın, URL'leri kısaltın, doğrudan mesaj gelen kutunuzu temizleyin ve tamamen ücretsiz olarak sınırsız sayıda profil hesabı oluşturun.

Ücretsiz bir hesap, çok sınırlı olmayan pek çok harika özellik sunar, ancak premium bir hesap size daha fazlasını sağlar. Buna; takipler, otomatik DM'ler, takip etmeye değer kaliteli kullanıcılar ve daha fazlası dahildir.

5. IFTTT

IFTTT, If This Then That İnglizce kelimelerinin kısaltmasıdır. Bu araç, uygulamalar adı verilen araçlar ile kendi otomatik eylemlerinizi oluşturmanıza olanak tanır, böylece bunları manuel olarak gerçekleştirmek zorunda kalmazsınız.

Örneğin tüm Instagram fotoğraflarınızın Dropbox hesabınızın ortak klasörüne otomatik olarak kaydedilmesini istiyorsanız IFTTT ile bir uygulama oluşturabilirsiniz. Mevcut uygulamalardan da seçim yapabilirsiniz.

Oluşturabileceğiniz uygulamaların sayısında bir sınır yoktur ve hemen hemen tüm popüler sosyal web sitelerinde çalışır.

SocialFlow, kullanıcılarınızın en aktif olduğu zamana göre yayın yapmanıza, hedefe dayalı reklam kampanyaları başlatmanıza ve daha pek çok şeye izin veren araçlarla sosyal medyaya veri odaklı bir yaklaşım getiriyor. Bu, sosyal aktivitenizi gerçekten anlamlandırmanız gerekiyorsa, istediğiniz uygulama türüdür.

Bu, hemen kaydolmadan ve bir sonraki sosyal medya pazarlama kampanyanıza başlamadan önce bir demo talep etmeyi içeren başka bir kampanyadır. Genellikle büyük kitlelere ve çok sayıda etkileşime sahip daha büyük kuruluşlar tarafından kullanılması amaçlanmıştır.

7. Everypost

Sosyal ağın günümüzde görsel içerikle büyüdüğü bir sır değil ve Everypost'u tam olarak bunun için kullanabilirsiniz. Bu araç, multimedya içeriğini Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest ve Tumblr'da paylaşmanıza olanak tanır.

Gönderilerinizi özelleştirin, daha sonra yayınlamak üzere planlayın, diğer ekip üyeleriyle işbirliği yapın ve tüm sosyal analizlerinize erişin. Ücretsiz bir hesap, sıkı kısıtlamalarla yalnızca temel özelliklerin çok sınırlı bir teklifini sunar, ancak küçük veya büyük herhangi bir sosyal pazarlama stratejisi için uygun fiyatlı dört premium hesap türü daha vardır.

8. Tailwind

Everypost gibi, Tailwind de görsel sosyal içeriğe, özellikle Pinterest ve Instagram'a odaklanır. Pinterest için bu aracı gönderileri planlamak, içgörüler aracılığıyla trendleri bulmak, markanızı izlemek, yarışmalar veya promosyonlar başlatmak, analitik ve raporlamaya erişmek için kullanabilirsiniz.

Instagram için gönderileri planlayabilir, hashtag'leri izleyebilir, hedef kitlenizi yönetebilir, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği yönetebilir ve ayrıca analiz ve raporlamaya erişebilirsiniz. Blogcular ve küçük işletmelerden ajanslara ve işletmelere kadar herkes için planlar var.

Yukarıda bahsedilen sosyal medya yönetim platformları gibi Agora Pulse da zamanlama, yanıtlama ve raporlama özelliklerine sahip hepsi bir arada bir sosyal medya platformudur.

Agora Pulse, diğerlerinden farklı olarak, rakip analizi ve Facebook uygulamaları gibi birçok benzersiz özellikleri çok uygun bir fiyata sunuyor.

10. Sendible

Sendible, özellikle birkaç müşterisi olan ajanslar için oluşturulmuş bir sosyal medya yönetim aracıdır. Sosyal medya yönetim araçlarının sağladığı çoğu özelliğin yanı sıra Sendible, yeni müşteriler çekmek için gösterge tablonuzu markanıza göre özelleştirmenize olanak tanır.

Sendible, Canva grafik düzenleyici, telifsiz görsel arama ve YouTube arama gibi bazı etkileyici entegrasyonlara sahiptir. Ayrıca, tekrarlayan görevlerde zaman kazanmak isteyenler için bir miktar otomasyon sağlar.

11. Eclincher

Çoğu sosyal medya yönetim aracı gibi, eClincher da gönderileri planlamanıza ve yayınlamanıza, sosyal mesajlara yanıt vermenize ve sosyal medya performansınızı analiz etmenize olanak tanır.

eClincher'ı diğer araçlardan farklı kılan özelliği, akıllı kuyruklar ve RSS beslemeleri ile otomatik paylaşım yapmanızı sağlaması, resimleriniz için bir medya kitaplığına sahip olması ve sosyal medya etkileyicilerini aramanıza izin vermesidir.

12. SocialBee

SocialBee, size daha az çabayla daha fazla potansiyel müşteri getirmeyi teşvik eden bir sosyal medya yönetim aracıdır. Temel işlevleri, kullanıcılarının tek bir yerden çeşitli sosyal kanallarda içerik eklemesine, düzenlemesine ve paylaşmasına olanak tanır: Facebook (Sayfalar, Profiller, Gruplar), Twitter (Profiller), LinkedIn (Profiller, Sayfalar), Pinterest (Panolar), Instagram ( Profiller) ve hatta Google My Business'ta. Ve hatta Buffer ile entegre olur.

13. Later

Çoğu sosyal medya yönetim aracının aksine, Later esas olarak Instagram'a odaklanır (ancak Pinterest, Facebook ve Twitter profillerinizi de bağlayabilirsiniz).

Later'ın gücü, planlamak için görüntüleri kolayca sürükleyip bırakabileceğiniz görsel içerik takvimidir. Ayrıca, alışveriş yapılabilir bir Instagram beslemesine veya çeşitli web sitelerine ve blog gönderilerine bağlantı vermek için Instagram profilinizde kullanabileceğiniz ücretsiz bir bağlantı aracına sahiptir.

Afterlight 2, düzinelerce filtre, doku ve çerçeve seti içeren bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Ayrıca, kendi filtrelerinizi oluşturabilir ve kaydedebilir ve uygulamada birden çok görüntü formatıyla çalışabilirsiniz.Resimlerinizin öne çıkmasına yardımcı olmak için tipografi araçlarını da içerir.

Şık ve sade tasarımıyla, Afterlight, Instagram fotoğraflarınızın popüler olmasını sağlayan, kullanımı kolay bir araçtır.

15. Canva

Canva, Instagram haber kaynağınız veya hikayelerinizde öne çıkan resimler oluşturmak için kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Çok görüntülü düzenler oluşturabilir ve takipçilerinizin ilgisini çekecek çok çeşitli grafikler oluşturabilirsiniz. Özellikle dikkat çeken hikayeler oluşturmak için yararlıdır.

Sprout Social, kapsamlı içerik planlama ve yayınlama araçlarına sahip bir sosyal medya yönetim platformudur. Sprout Social, son yayınlarınızın nasıl performans gösterdiğine ilişkin ayrıntılı raporlara erişmenizi sağlayan derinlikli analizler de sunar.

Sprout Social'ın analizleriyle, etkileşimi takip edebilecek ve mağazanızın sosyal medya hesabının başarısını, yönettiğiniz diğer hesapların başarısı ile karşılaştırabileceksiniz.

Ek olarak Sprout Social, topluluğunuzun nabzını tutmanıza ve yeni katılım fırsatları bulmanıza yardımcı olan hashtag'leri ve yorumları izlemek için gerekli araçlara sahiptir.

Iconosquare Instagram içeriğinizin performansını derinlemesine incelemek için tasarlanmış bir analiz platformudur.

Iconosquare ile takipçiler ve beğeniler gibi düzenli etkileşim verilerini takip edebilir, ayrıca takipçilerinizle ilgili konumlarını ve sosyal medya etkisinin düzeyi gibi belirli istatistikleri edinebilirsiniz. En etkili hayranlarınızı tanımlayarak, etkileyici pazarlama ve erişim için yeni fırsatları keşfedebileceksiniz.

Display Purposes, yayınınız için seçtiğiniz hashtag'ler üzerinde biraz daha fazla kontrol sağlayan web tabanlı bir araçtır. Bir anahtar kelimeyle veya mevcut bir etiketle başlıyorsunuz ve görüntünüzde kullanmanız için ek hashtag'ler önerecektir. Eklemek istediğiniz hashtag sayısını artırabilir veya azaltabilirsiniz ve Display Purposes hashtag'lerinizi buna göre doldurur. Eğer kendi seçiminizi yapmak isterseniz, manuel seçime de geçebilir ve her hashtag'in alaka düzeyini ve popülerliğini gösteren bir listeden seçim yapabilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın