Ogznet.com

YouTube videolarını arka planda oynatma

Cevap Yazın

Bu soruyu cevaplamak için lütfen kaydolun veya giriş yapın.

Üye girişi
Cevaplar (1)
 • ogz
  ogz
   
  warning
  1
  vote

  Vivaldi internet tarayıcısı, Android'de yeni bir güncelleme aldı. Vivaldi'nin bu son sürümü, YouTube'u arka planda oynatma yeteneği de dahil olmak üzere tarayıcıya bir dizi değişiklik getirecek.

  Bugün Vivaldi, Vivaldi on Android 5.7 güncellemesini başlattığını duyurdu. Güncelleme, birkaç ilginç ayrıntı içeriyor.

  Android uygulamasını indir: Vivaldi

  Vivaldi arka planda çalışırken müzik dinlemeye devam edin

  İlk olarak, güncelleme, diğer uygulamalarda gezerken bile medyanın arka planda çalışmaya devam etmesini mümkün kılacaktır. Örneğin, tarayıcıda bir YouTube videosu oynatıyorsanız ve bunu simge durumuna küçültmeyi seçerseniz, video arka planda oynatılırken sesi duymaya devam edersiniz. Bu sadece YouTube için de değil; ziyaret ettiğiniz herhangi bir siteden ses ve video için çalışır.

  Bu özellik varsayılan olarak olmayacak, bu nedenle Ayarlar'a gitmeniz ve Web Sayfaları altında Site Ayarları'nı bulmanız gerekecek. Oradan, "Arka planda ses çalmaya izin ver" yazan bir seçenek göreceksiniz. Sadece bunu açın.

  Android için Firefox'un da gerekli bir eklentiyle birlikte bu özelliğe sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Chrome'dan vazgeçmek istemiyorsanız Android için Chrome'un masaüstü görünümünü de kullanabilirsiniz. Ancak Vivaldi bu işlemi basit ve kolay hale getiriyor.

  Vivaldi ile otomatik oynatılan videoları devre dışı bırakmak

  Platforma tanıtılan bir diğer özellik de videoların otomatik olarak oynatılmasını durdurma yeteneğidir. Otomatik olarak video oynatan bir siteyi ziyaret ederseniz, bu ayar o videonun başlamasını engeller. Bu özellik Ayarlar'da Site ayarları altında bulunabilir. Vivaldi, güncelleme özelliğinin varsayılan olarak açık olduğunu, yani hiçbir şey yapmanıza gerek olmadığını söylüyor. Ama isterseniz kapatabilirsiniz.

  Bu cevaba yorum yaz

  Yorum yazmak için lütfen kaydolun veya giriş yapın.

  Üye girişi

Bu soruyu mail olarak paylaş

4 + 3 = ?