Ogznet.com

Instagram Hikayesine Link Eklemenin 7 Yolu

Instagram'da eksik olan birkaç özellikten biri, link paylaşma yeteneğidir. Ancak, Instagram yayınlarına bağlantılar ekleyebilmeniz için bazı yöntemler vardır. Instagram yayınınıza doğrudan bir URL koyamasanız da, üçüncü taraf web sitelerini kullanarak bunu aşmanın yolları vardır. Burada Instagram yayınlarına link eklemenin farklı yollarını göstereceğiz.

Cevap Yazın

Bu soruyu cevaplamak için lütfen kaydolun veya giriş yapın.

Üye girişi
Cevaplar (1)
 • ogz
  ogz
   
  warning
  0
  vote

  1. Instagram Biyografinize Link Ekleyin

  Instagram hesabınıza bir link eklemenin en basit (ve en temel) yolu, profilinize eklemektir.

  Bunu yapmak için Instagram profilinize gidin ve Profili Düzenle'ye dokunun. Web sitesi alanına istediğiniz bağlantıyı girin, ardından değişiklikleri kaydetmek için onay işaretine dokunun.

  Buraya yerleştirilen herhangi bir bağlantıya diğer kullanıcılar tıklayıp doğrudan web sitesine gidebilir.

  Bir Instagram paylaşımı yaptığınızda, kullanıcılara ilgili bağlantı için profilinizi ziyaret etmeleri gerektiğini yazabilirsiniz.

  Yalnızca bir bağlantıyı paylaşmak istiyorsanız bu harika bir özelliktir. Sorun, bu bağlantıyı sık sık değiştiriyorsanız ortaya çıkar, çünkü eski Instagram yayınlarınızı görüntüleyenler bağlantıyı bulamazlar. Bu haliyle, aşağıdaki alternatif yöntemler tercih edilmektedir.

  2. Bir URL Kısaltıcı kullanın

  Bazı bağlantılar uzun ve hatırlanması zor olabilir, bu da URL kısaltıcılarının yardımcı olduğu bir sorundur. Daha akılda kalıcı bir bağlantı oluşturmak için Bitly gibi bir URL kısaltıcı hizmeti kullanabilirsiniz.

  Daha sonra bu kısa bağlantıyı, Instagram yayınınızın altyazılarına koyabilirsiniz.

  Bitly kullanmaya karar verirseniz, giriş yapmadan ana sayfadaki bağlantı kısaltıcı kutusunu kullanabilirsiniz. Yedi uç karakter rasgele olmak üzere https://bit.ly/3YTnZe6 gibi bir bağlantı oluşturur.

  Bu yedi karakterin ne olduğunu düzenlemek için ücretsiz bir hesaba kaydolabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra Oluştur'u tıklayın, uzun URL'nizi yapıştırın, ardından hatırlaması daha kolay bir dize girmek için uzantıyı özelleştir alanını kullanın.

  3. Açılış Sayfası oluşturma

  Her seferinde farklı bir sayfaya bağlantı vermek yerine, bir link açılış sayfası hizmeti kullanabilirsiniz. Bunlar, bir dizi link ve küçük resme sahip kişiselleştirilmiş sayfalardır. Bu tür hizmetlere örnek olarak Campsite ve Linktree verilebilir.

  Bu hizmetlere kaydolduğunuzda, Instagram profilinize ekleyebileceğiniz kişisel bir bağlantı alırsınız.

  Bu sayfalarda, istediğiniz her şeyi listeleyebilirsiniz. Profil resmini, biyografiyi, temayı ve daha fazlasını Instagram sayfanıza benzer bir şekilde özelleştirebilirsiniz. Bağlantılara küçük resimler eklemeniz önerilir, çünkü bu, Instagram takipçilerinizin yayından hangi bağlantıyı görüntülediklerini bilmelerine yardımcı olabilir.

  Bu hizmetlerin ücretli planları vardır, ancak ücretsiz planların ihtiyaçlarınız için yeterli olduğunu görebilirsiniz.

  4. Instagram Hesabınızı Linkleri Bağlayacak Şekilde Aynalayın

  Bağlantı açılış sayfasındaki bir diğer özellik de, bunları Instagram sayfanız gibi biçimlendirmenizi sağlayan bir hizmet kullanmaktır. Bu şekilde takipçileriniz gerçek Instagram sayfanızdan ayrılır, ardından yayınlardaki bağlantıları tıklayabilmenin temel farkı haricinde, buna benzeyen başka bir sayfaya yönlendirilir.

  Bunu yapabilen bir hizmet örneği Metricool'dur. Bu, Instagram yayınlarınızla linkleri ilişkilendirme yeteneği olan tonlarca özelliğe sahip sağlam bir sosyal medya platformudur. Ancak bu özellikten yararlanmak için ücretli bir hesaba geçmeniz gerekir.

  Metricool'a giriş yapıp Instagram hesabınızı bağladıktan sonra, menüdeki Planlama düğmesini ve Instagram Bağlantısı'nı tıklayın. Burada, özelliğin nasıl çalıştığını tam olarak test edebilirsiniz.

  Instagram resimlerinizden bir özet akışı göreceksiniz. Bu resme bağlantı eklemek için kırmızı link düğmesini tıklayın. Sayfanın üst tarafında, Instagram biyografinize eklemek isteyeceğiniz Metricool URL'sini bulacak ve fotoğraf paylaşım uygulamasında kullanıcıları buna yönlendireceksiniz.

  Metricool varsayılan olarak en son dokuz resminizi görüntüler, ancak paylaşımlarınızdan ek fotoğraflar seçebilir veya resimdeki çöp tenekesi simgesini tıklayarak görüntülemek istemediğiniz fotoğrafları kaldırabilirsiniz.

  Son çıktı, istediğiniz yere link verilmiş bir görüntü ızgarasıyla Instagram haber kaynağınızın neredeyse aynısı gibi görünen duyarlı bir sitedir.

  5. Instagram Hikayeleri veya IGTV'de Bağlantı Paylaşın

  İçeriğinizi öne çıkarmak için Instagram Hikayelerini kullanmanın birçok yolu vardır ve buna bağlantılar eklemek de dahildir. Bununla birlikte, bağlantı ekleme yeteneği yalnızca doğrulanmış veya 10.000'den fazla takipçisi olan kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

  Bu kriterlerden hiçbirine uymuyorsanız, birkaç geçici çözüm vardır.

  En basit yaklaşım bağlantınızı normal metin olarak eklemektir. Tıklanabilir olmayacak, ancak yukarıda ana hatlarıyla belirtildiği gibi unutulmaz, kısaltılmış bir URL kullanmak, takipçilerinizi bağlantıyı ziyaret etmeye teşvik edebilir. Tek yapmaları gereken kopyalayıp bir web tarayıcısına yapıştırmak.

  IGTV videosunun açıklamasına bir bağlantı da ekleyebilirsiniz. IGTV videoları ile ilgili sorun ise, takipçilerinizin orada bir link olduğunu fark etmeyebilmesidir. Bağlantıyı görmek için açıklamayı genişletmek için hafifçe dokunmaları gerekir.

  IGTV videonuzu oluşturduktan sonra yeni bir hikaye oluşturun. Link eklemek için bir seçenek görmelisiniz.

  6. Sponsorlu Instagram Gönderileri için ödeme yapın

  Bu herkes için bir çözüm değildir, ancak bir Instagram iş profiliniz varsa, ana haber kaynağında veya Hikayeler'de sponsorlu bir gönderi için ödeme yapabilirsiniz. Bu, sizi takip etmeyen, ancak belirlediğiniz hedef aralığa giren kişilerde görünecektir.

  Önemli olarak, yayın içinde gerçek bir link paylaşabilirsiniz; kısa URL veya kopyalayıp yapıştırma gerekmez. Bunların örneklerini kendi feed'inizde göreceksiniz. Sponsorlu olarak işaretlenirler ve yayının altında bağlantılı bir harekete geçirici mesaj (“Daha fazla bilgi edinin” gibi) bulunur.

  Bununla ilgili daha fazla bilgiyi Instagram'da Reklam Verme sayfasında bulabilirsiniz.

  7. Kendi Resim Galerisi Web Sitenizi Oluşturun

  Tam kontrol için, Instagram'dan tamamen ayrı bir site oluşturabilirsiniz. Buna para harcamak istemiyorsanız, ücretsiz bir site oluşturmanıza izin veren WordPress veya Tumblr gibi blog platformlarını da tercih edebilirsiniz.

  Hangi platformu veya sunucuyu seçerseniz seçin, Instagram özet akışınıza çok benzemesini sağlamak için bir ızgara teması kullanmak gerekir.

  WordPress.com'u kullanacaksanız, Cubic gibi bir tema düşünebilirsiniz. Fotoğrafları Instagram'a yüklediğiniz sırayla WordPress sitenize yükleyin ve resmin URL'sini paylaşmak istediğiniz bağlantıyla değiştirin.

  Tumblr'ı seçerseniz, Berlin ve Fasofi temaları iyidir.

  Bir WordPress sitesi barındıracaksanız Gridsby şablonunu düşünün. Alternatif olarak, zaten barındırılan bir WordPress web siteniz varsa, ek bir sayfa oluşturabilir ve bir WordPress galerisi ekleyebilirsiniz.

  Bu cevaba yorum yaz

  Yorum yazmak için lütfen kaydolun veya giriş yapın.

  Üye girişi

Bu soruyu mail olarak paylaş

3 + 3 = ?