Ogznet.com
Skyscanner, COVID-19 Dönemi için Seyahat Sorularınızı Etkileşimli Bir Harita ile Yanıtlıyor Paylaş:
Photo by Martin Sanchez on Unsplash

Skyscanner, COVID-19 Dönemi için Seyahat Sorularınızı Etkileşimli Bir Harita ile Yanıtlıyor

Bir pandemi sırasında seyahat planlamak kolay bir iş değildir, özellikle dünyadaki seyahat kısıtlamaları bazen bir gecede sürekli değişirken.

Ucuz uçak bileti bulmak için uçak bileti fiyatı karşılaştırmalarıyla bilinen bir şirket olan Skyscanner, pandemi döneminde insanlara yardımcı olabilmek için, dünyanın hangi bölgelerinin seyahate açık olduğunu veya olmadığını göstermek için renk kodlu etkileşimli bir COVID-19 seyahat haritası çıkardı.

Skyscanner - COVID-19 seyahat haritası

Skyscanner projeyi duyururken, İngiliz gezginlerle ilgili bir çalışmanın haritaya ilham verdiğini söyledi. 2.100'den fazla İngiliz ile yapılan bir anket, yarısından fazlasının nereye seyahat edip edemeyecekleri konusunda net bir bilgiye sahip olmadığını ortaya koydu.

Skyscanner, tüm ülkelerde farklılık gösteren pandemi önlemlerinin insanlar arasında kafa karışıklığına yol açtığını söylüyor. Bu nedenle daha anlaşılır ve sade görünümlerle daha güvenilir bilgilerin sunulması gerektiğini fark etti. Ve sonuçta Skyscanner COVID-19 haritası ortaya çıktı.

Skyscanner’ın haritası, kullanıcıların bulundukları ülkelerini belirlemelerine olanak tanır. Kullanıcıların yeşil renkte ziyaret edebilecekleri ülkeleri, seçenek olabilecek ülkeleri sarı ile ve yolcu kabul etmeyen ülkeleri kırmızı ile işaretler.

Skyscanner’ın haritası

Site ayrıca karantina gerektiren ülkeler ve yerel olarak COVID-19 vakalarının hacmi ve artış durumu hakkında bilgi içerir. Radarınızda belirli bir ülke varsa, o ülkedeki seyahat düzenlemelerindeki değişiklikler için bir uyarı ayarlayabilirsiniz.

Skyscanner’ın haritası, Türkiye pasaportu sahipleri için Avrupa ülkelerinin neredeyse tamamını yüksek düzeyde kısıtlamalı olarak gösteriyor. Bu yazı yazıldığı sırada Türkiye pasaportu; ABD, Rusya ve çoğu afrika ülkesi için orta düzeyde kısıtlamalı olarak görünüyor.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz