Ogznet.com
Seyahat ve Gezi Planları için En İyi SUV Modelleri 2021 Paylaş:
Photo by Sven D on Unsplash

Seyahat ve Gezi Planları için En İyi SUV Modelleri 2021

Bu yazının içeriği: Kapat

Ekim bitmek üzere ve ağaçlar yapraklarını dökmeye başladı. Bu dönemde, yeni 2021 model araçlar bayilerde görünmeye başlıyor. Bu aynı zamanda, bayilerin yeni stoklara yer açmak için 2020 model araçlarda kampanyalar yapmaya başlayacağı anlamına geliyor.

Bu makalede, maceralı bir seyahat planı için çeşitli SUV araçlarını inceliyoruz. Listede Hyundai Kona gibi orta segment SUV dahil olmak üzere birçok araç var.

2020 Ekim ayı itibari ile mevcut olan en iyi SUV modellerine bir göz atalım.

Honda HR-V, orta sınıf SUV'lar arasında yer alıyor. Geniş bir iç mekana, kolay kullanıma ve mükemmel yakıt ekonomisine sahiptir. Bununla birlikte, motoru zayıf ve bilgi-eğlence sisteminin sürüş sırasında çalıştırılması zor olabilir.

2020 Honda HR-V
Image by honda.com.tr

Honda HR-V'nin en dikkate değer özelliklerinden biri, sınıfına uygun muazzam bagaj hacmidir. Ayrıca arkada, büyük veya garip şekilli parçaları yerleştirmek için farklı şekillerde katlanan Honda’nın Sihirli Koltuğu var. Herhangi bir yarı kompakt SUV içinde en iyilerinden biridir ve kullanımı beklediğinizden daha sportiftir.

Pratik, kullanışlı bir geçiş istiyorsanız, HR-V'yi satın almalısınız. Bu Honda, çeşitli şekillerde yapılandırılabilen koltuklara sahip, iyi inşa edilmiş ve dayanıklı bir kasaya sahiptir. HR-V'nin taban fiyatı, sınıfında ortalama bir değerdir, ancak standart özelliklerin kısa bir listesine sahiptir. Dört tekerlekten çekiş, daha aktif güvenlik özellikleri veya Android Auto ve Apple CarPlay ile bilgi-eğlence sistemi gibi olanaklara sahip olmak için muhtemelen daha fazla para harcamak zorunda kalacaksınız.

Hyundai KONA
Image by hyundai.com/tr

Hyundai Kona, dengeli sürüş dinamikleri, güçlü bir turboşarjlı motor seçeneği ve basit bir bilgi-eğlence sistemine sahip hoş bir kabine sahiptir. Sonuç olarak, kompakt SUV sınıfının zirvesine yakın bir sırada yer alıyor.

Hyundai Kona, kısa kompakt SUV listenizde olmalıdır. Sportif yol tutuşu, düşük taban fiyatı ve şık iç mekanı, birçok müşteri için çekici bir kombinasyondur.

Hyundai Kona, rekabetçi yarı kompakt SUV sınıfında iyi bir SUV modeldir. Sınıftaki en uygun fiyatlı seçeneklerden biri olmasına rağmen, Kona, içinde daha pahalı bir araç gibi görünüyor ve hissettiriyor.

Çok sayıda standart özellik, hoş malzemeler ve kullanımı kolay bir bilgi-eğlence sistemi ile donatılmıştır. Sonuç olarak, Kona'nın çok bir kusuru yok, ancak küçük boyutu, geniş arka koltuklar ve büyük bir bagaj hacmi isteyen müşterileri kendine çekemeyebilir.

Yeni Jeep® Wrangler Jeep
Image by jeep.com.tr

Jeep Wrangler, kompakt SUV sıralamamızda yer alıyor. Olağanüstü bir arazi aracı olmasına rağmen, pek çok rakibinin lüks iç mekanına sahip değildir.

Jeep Wrangler iyi bir SUV, ancak özel doğası, ya ilk satın alma seçeneğiniz ya da son tercihiniz olacağı anlamına geliyor. Wrangler fevkalade iyi bir arazi aracıdır.

Bu Jeep, kullanıcı dostu Uconnect bilgi-eğlence sistemi ile birlikte gelir ve dört kapılı Wrangler Unlimited ayrıca geniş bir iç mekana sahiptir. Herhangi bir Wrangler'ın üstünü ve kapısını çıkarabilirsin, bu güzel bir artı.

Wrangler'in sağlam iç yapısı işlevseldir, ancak çoğu rakibinden daha az üst raf malzemesi olduğu anlamına gelir. İki kapılı Wrangler ayrıca hemen hemen her küçük SUV'den daha az bagaj alanına sahiptir.

Mazda CX-3
Image by mazda.com.tr

Mazda CX-3, çekici yol tutuşu, makul hızlanma ve iyi yakıt ekonomisi sunar, ancak dar arka koltuğu ve ortalamanın altında bagaj hacmi nedeniyle kompakt SUV sıralamalarının ortalarında yer alır.

Mazda CX-3 iyi bir yarı kompakt SUV modeldir. Bu Mazda, hızlı tepki veren direksiyonu, ani hızlanma ve sağlam frenleri sayesinde sürmesi en eğlenceli küçük crossover modellerinden biridir. CX-3 ayrıca mükemmel yakıt ekonomisi sağlar, kabini lüks ve bilgi-eğlence özellikleri çoğunlukla kullanıcı dostudur.

Bununla birlikte, CX-3'ün dezavantajları, arka koltuk yetişkinler için dardır ve bu sınıf için bile bagaj hacmi küçüktür.

CX-3, eğlenceli bir sürüş deneyimine öncelik verirseniz satın almaya değer. Birçok rakibinden daha ucuzdur ve Apple CarPlay ve Android Auto gibi uzun bir standart özellikler listesiyle standart olarak gelir. Aynı zamanda çok sayıda aktif güvenlik özelliği ile birlikte gelir.

CX-3'te bulabileceğinizden daha geniş bir kabine veya daha fazla kargo alanına ihtiyacınız varsa, Honda HR-V'ye bakın. Ayrıca sınıfında üst sıralarda yer alan ve neredeyse CX-3'ün canlı sürüş kişiliğiyle eşleşen Hyundai Kona'yı da düşünün.

Nissan X-Trail
Image by nissan.com.tr

Nissan X-Trail, kompakt SUV sıralamalarının ilk yarısında yer alır. İyi bir standart güvenlik özellikleri listesine ve bol miktarda alana sahiptir, ancak güçsüz motoru daha üst sıralarda yer almasını engeller.

Evet, 2020 Nissan X-Trail iyi bir kompakt SUV modeldir. Bu Nissan'ın rahat ve ferah kabininde çok sayıda yumuşak dokunuşlu yüzey vardır. Nissan X-Trail ayrıca bir dizi standart güvenlik ve teknoloji özelliği ile birlikte gelir. Üstelik iyi bir güvenilirlik derecesine sahiptir. Ayrıca Nissan X-Trail, genel kalite, öngörülen güvenilirlik, yüksek güvenlik derecelendirmeleri ve kazadan kaçınma teknolojileri ile tercih nedenidir.

Bununla birlikte, performans söz konusu olduğunda rekabete yetişemiyor. Nissan X-Trail, sadece yavaş hızlanmakla kalmaz, aynı zamanda sürekli değişken otomatik şanzımanı, güçsüz motorun bazen yüksek sesle drone yapmasına neden olur.

Nissan X-Trail, en yüksek sıralamaya sahip olmasa da, bazı müşteriler için iyi bir seçimdir. Sorunsuz bir sürüş, mükemmel yakıt ekonomisi ve çok sayıda özelliğe sahiptir. Bununla birlikte, Honda CR-V ve Toyota RAV4 gibi rakipler Nissan X-Trail'den daha hızlı hızlanmaya sahipler.

Forester e-BOXER Sport
Image by subaru.com.tr

Subaru Forester, kompakt SUV sınıfında çok sayıda kullanıcı dostu teknoloji ve sağlam bir güvenlik sistemleri paketinin yanı sıra mükemmel yakıt ekonomisi ve konforlu bir sürüş içeren geniş bir kabine sahiptir.

Forester çok yönlü bir kompakt SUV modeldir. Kabini, dört veya beş kişilik bir aileyi kolayca taşıyabilecek kadar geniştir ve bagaj hacmi gemiştir. Forester, sağlam bagaj hacmi ve yolcu alanı kombinasyonu, güvenlik ve güvenilirlik derecelendirmeleri, otomotiv gazetecilerinden olumlu yorumlar ve mevcut aile dostu özellikleri nedeniyle aileler için en iyi kompakt SUV modellerinden biridir.

Ebeveynler, yüksek dereceli çocuk koltuğu bağlantılarına, geniş açılan arka kapılara ve kapsamlı bir güvenlik özellikleri setine sahip olduğunu bilmekten mutluluk duyacaktır. Maceracılar, asfalt yollarda konforlu ve sessiz sürüşünü memnuniyetle karşılarken, üstün yerden yüksekliğini ve standart dört tekerlekten çekişi takdir edecekler. Forester, hızlı ivmelenmeye sahip olmasa da, motor gücü bu sınıf için makul.

Forester, bir çok kişiye hitap edecek çok yönlü bir seçimdir. Bununla birlikte, kompakt SUV sınıfının dikkate almaya değer başka hoş seçenekleri var. Honda CR-V ile benzer bir geniş koltuk karışımı, çok sayıda bagaj hacmi, sakin bir sürüş ve iyi yakıt ekonomisi bulacaksınız.

Toyota RAV4
Image by toyota.com.tr

Toyota RAV4, kompakt SUV sınıfı sıralamasında ilk sıralarda yer alıyor. Harika yakıt ekonomisi vardır. Virajlarda sabit bir his verir ve geniş alana sahip kaliteli bir araç içi sunar. Bununla birlikte, birçok rakibinin güçlü turboşarjından yoksun gürültülü bir motora sahiptir.

Toyota RAV4 harika bir kompakt SUV modelidir. Sürücü yardım teknolojisi ve Android Auto ve Apple CarPlay ile kullanıcı dostu bilgi-eğlence sistemi gibi standart özelliklerle birlikte gelir. Bu model, iki sıra geniş koltuklu iyi bir kabine ve sınıfı içinde iyi miktarda bagaj hacmine sahiptir. RAV4, kargo ve yolcu alanı, güvenlik ve güvenilirlik derecelendirmeleri, otomotiv gazetecilerinden olumlu yorumları ve sınıfındaki mevcut aile dostu özelliklerin en iyi kombinasyonuna sahiptir.

RAV4 rahat bir sürüşe sahiptir ve segment için mükemmel yakıt ekonomisi sağlar. Motor, çoğu normal sürüş durumu için yeterince yeteneklidir, ancak gaz pedalına bastığınızda gürültü çıkabilir.

Aile dostu bir crossover arayan herkesin listesinde RAV4 olması gerekir. Bununla birlikte, kompakt SUV'lar arasında en yüksek baz fiyatlardan birine sahiptir. Öte yandan, bütçenizde daha fazla yer varsa, RAV4 Hybrid'i düşünün. İnanılmaz derecede yakıt tasarrufludur ve normal RAV4'ten daha yumuşak hızlanmaya sahiptir.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz