Saç Dökülmesini Önlemenin Yolları

Her bireyin yaşadığı ortak problemlerden biri saç dökülmesidir. Sağlıklı bir saç derisinde ortalama olarak 100 bin adet saç teli bulunmaktadır. Günlük 50-100 tele kadar dökülen saç telleri normal olarak karşılanmaktadır. Fakat saç dökülmesi daha yoğun bir şekilde yaşanıyorsa bunun birçok sebebi olabilir. Bu sebeplerinde başında ise; mevsim geçişleri, stres, boya, omre gibi kimyasal işlemler, medikal ilaç kullanımı ve yanlış ürün tercihi gelmektedir.  O halde saç dökülmesini önlemenin yollarına bakalım;

  • Öncelikle dökülme karşıtı şampuan tercih etmelisiniz.
  • Dökülme problemini yoğun yaşıyorsanız saç serumu veya saç maskesi ile desteklemelisiniz.
  • Dökülmeyi yoğun yaşadığınız dönemlerde fön, maşa, düzleştirici gibi ısı ile şekillendiricilere karşı saçlarınızı korumalısınız.
  • Boya, röfle gibi kimyasal işlemlerden kaçınmalısınız.
  • Tüm bunların yanı sıra içeriden de beslenmenize özen göstermelisiniz.
  • Takviye edici gıda ürünlerinden de destek alabilirsiniz.

Dökülme Karşıtı Ducray Anaphase Serisi ile Tanıştınız mı?

Ducray Anaphase şampuan, 6 haftada yeni saç oluşumunu destekler. İçeriğindeki vitamin kompleks ile saç dökülmesini yavaşlatır. Saçları derinlemesine temizler ve hacim kazandırır.  Etkili bir sonuç için düzenli kullanılması tavsiye edilmektedir. Ducray şampuan kullananlar tarafından da sıklıkla tavsiye edilir.

Yoğun dökülme problemi yaşıyorsanız Ducray Neoptide saç serumunu bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Ducray serum saç dökülmesini önlemeye, saçları güçlendirmeye ve ihtiyaç duyduğu bakımı tamamlayarak daha bakımlı görünmesini sağlamaya yardımcı olur. Kuru veya nemli saç derisine günde 1 defa 12 püskürtünüz. Masaj yaparak eşit bir şekilde uygulanması gerekmektedir.

Haftalık bakımda ise saç maskesi uygulayabilirsiniz. Peki saç maskesi nedir? ne işe yarar dediğinizi duyar gibiyiz. O halde konuya açıklık getirelim.

Saç maskesi, saçlara yoğun nem takviyesi yapan ve saçın doğal yapısını korumaya yardımcı haftalık bakım ürünleri arasında yer almaktadır. Her saçın yapısı ve problemi farklı olduğu için saç maskeleri de ihtiyaca göre çeşitlenmektedir. Örneğin; dökülme problemi yaşayanlar güçlendirici saç maskesi, kuruluk problemi yaşayanlar nemlendirici saç maskesi, ince telli ve mat saçlar ise hacim ve parlaklık kazandıran saç maskesi uygulayabilir.

Sizde Ducray ürünleri ve daha fazlasını Dermokozmetika’da bulabilir, dilediğiniz ürüne uygun fiyat hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın