Patates Suyunun Cilde Faydaları

"Önce sen’le yazılıyor; senin, sevdiklerinin ve geleceğin öyküsü!” diyerek başladığı yolculuğunda, efsanelere konu olan yerlerden, ağaçların gizemli şarkılarına kadar ilgi çekici konulara değinen bazen vitamin içeren besinler gibi sağlıklı yaşam ile ilgili ipuçları veren bazen de hayatımız da iz bırakanların iç dünyasını keşfeden Çünkü Başka Sen Yok Blogu’nu takip etmek için linki tıklayabilirsiniz.

Çoğu insan, bir bardak patates suyu içmeyi aklından bile geçirmemiştir, ancak bu sıradışı sebze suyunun etkileyici yararları sizi şaşırtabilir.

Patates suyunun faydaları

Patates suyunun cilde faydaları arasında, yaşlanmayı önlemesi, sindirimi kolaylaştırması, dolaşımı iyileştirmesi, hormon üretimini düzenlemesi sayılabilir.

Yaşlanmayı önleyebilir

Patates suyu cildi nemlendirmenin yanı sıra cildin yüzeyine antioksidanları sağlayarak, kırışıklıkların ve yaş lekelerinin görünümünü azaltmaya yardımcı olur, bunun sonucunda cilt iltihaplanma ve cilt enfeksiyonlarına karşı korunur.

Enerji seviyelerini artırabilir

Patates suyu mükemmel bir enerji güçlendiricidir, çünkü bu meyve suyunda bulunan doğal şekerler kolay enerji biçimleridir. Ayrıca, patates suları potansiyel olarak yüksek tiamin seviyelerine sahiptir, bu da vücudun karbonhidratları kolay şekilde enerjiye dönüştürmesine yardımcı olur.

Sindirimi iyileştirmeye yardımcı olabilir

Patates suyunun nişasta içeriği, bir dizi sindirim hususuyla ilişkilendirilmiştir ve bağırsakta iltihaplanmayı yatıştırmaya ve sindirimi teşvik etmeye, kabızlık, şişkinlik, kramp ve hazımsızlık belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Ülseri tedavi edebilir

Patates suyunda iyi bilinen antasit özellikleri vardır ve hafif alkalin pH'a sahiptir. Bu, bağırsaklarınızdaki asiditeyi dengelemeye yardımcı olabilir ve gastrik ülserleri önler. Bu yaygın durumun ağrısını ve rahatsızlığını iyileştirirken, midein mukozal astarı üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturabilir.

Bağışıklığı artırabilir

Patates suyu potansiyel olarak C vitamini bakımından zengindir ve beyaz kan hücrelerinin üretimini uyararak bağışıklığı artırabilir. Diğer antioksidanlar ve immünostimulan mineraller ayrıca kronik hastalığa ve daha düşük oksidatif strese karşı korur.

0
0
0
0
0
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın