Paslanmaz Fittings Malzemeleri Borşen’de!

Paslanmaz Fittings Malzemeleri Borşen’de!

Hayatın birçok alanında kolaylık sunan paslanmaz fittings rağbet gören kaliteli bir bağlantı ürünüdür.

Boruların bağlantı noktalarında farklı bir kullanım kolaylığı sunan bu ürün binaların alt yapılarının sağlam olması için kalitesinden ödün vermiyor. Bu modern ve kaliteli yapıyı özümseyerek üretimlerde bulunan Borşen uzun ömürlü ürünler sunmaya devam ediyor. Bu ürünler dünya genelinde talep görmekte ve alt yapı stabilinde tüm beklentileri karşılamaktadır. Birbirine montaj aracılığı ile bağlanır. Yüksek basınca dayanımlara son derece fazla olup çevre kirliliğine de fırsat vermezler. Güç ve dayanıklılık yönünden gerekli ürünler arasında yer almış olup kullanımı ihtiyaç haline gelmiştir.

Paslanmaz Fittings Çeşitleri

Paslanmaz dişli fittings, paslanmaz kaynaklı fittings, Nipel, körtapa, kuruva, bushing redüksiyon, tee dirsek ve paslanmaz manşon olarak adlandırılan boru bağlantı elemanları bu şekilde çeşitleniyor. Paslanmaz fittings ve boru bağlantı elemanları eş anlamlı olarak kullanılabilir ve her ikisi de birbirini ifade eder. Bu ekipman paslanmaz boru hatlarında bağlantı noktalarını işaret eder. Hem boru dönüşlerini sağlamak amacı ile hem de görünmez vida bağlantılarında kullanılıyor. Basınç ve boru hatlarının çap büyüklüğü fittings malzemelerin farklılık göstermesine sebep oluşturuyor. Küçük boru hatları ile basıncın düşük olduğu devrelerde dişli paslanmaz fittings kullanılırken büyük boru hatlarının ve yüksek basıncın olduğu devrelerde kaynaklı fittings kullanımına yer veriliyor.

Paslanmaz Nipel

Hexagon Nipel veya paslanmaz nipel olarak adlandırılan boru bağlantı elemanları kendi içinde birkaç türe ayrılıyor. Bu çeşitler:

  • Siyah
  • Galvanizli
  • Paslanmaz
  • PPRC
  • U-PVC

Bu çeşitler içinde çift veya tek taraflı dişli ve altı köşeli çeşitleri rahatlıkla bulunabiliyor. Paslanmaz nipel konik veya düz yapı ile üretilmekte rakorlar üç parçadan oluşmaktadır. Tamir işleminde de kullanımı kadar kolaylık sağlayan nipellerin rakorlarının değiştirilmesi ile tamirini yapabilmek mümkün oluyor. Paslanmaz nipellerin her iki yönü de içten dişli ya da bir tarafı içten diğer tarafı dıştan dişli olmaya uygundur. Yanı sıra kuyruklu veya kaynaklı bağlantı türlerinin piyasada bulunduğu bilinir. Nipelin çapının büyümesi ile uzunluğu da doğru orantıda artmaktadır.

Ogznet.com