Ogznet.com
Oyun

Minecraft ücretsiz olarak nasıl oynanır

30 Kasım 2022 ogz 932 0
Okunma süresi: 1 dk, 49 sn
Minecraft ücretsiz olarak nasıl oynanır
Image by flying flamingo from Pixabay

Minecraft, 10 yaşını doldurdu ve bunu kutlamak için Mojang, web için Minecraft Classic’i yayınladı. Bu, Minecraft’ı web tarayıcınızda oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Hiçbir şey indirmenize gerek yoktur ve Minecraft Classic’i oynamak tamamen ücretsizdir.

Minecraft Classic uzun yıllardan beri mevcuttur. Ancak, Minecraft Classic daha önce yalnızca Windows, Mac ve Linux'ta bulunuyordu ve Java gerektiriyordu. Artık herkes Minecraft Classic oyununu web sitesinden indirmeden ücretsiz olarak oynayabilir.

Tarayıcınızda Minecraft Ücretsiz Nasıl Oynanır

Minecraft Classic oynamak için web tarayıcınızda Minecraft Classic web sitesini açın. Hemen bir seviye oluşturmaya başlayacaktır. Oyununuz oluşturulduktan sonra, arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz benzersiz bir bağlantı verilir.

Bazı arkadaşlarınızı sizinle oynamaya davet etmek istiyorsanız (bunu yapmak zorunlu değildir), bu bağlantıyı e-posta yoluyla veya seçtiğiniz mesajlaşma uygulamanızda paylaşın. Ardından, bir kullanıcı adı seçin ve tarayıcınızda Minecraft oynamaya başlamak için Başlat (Start) düğmesine tıklayın.

Minecraft ücretsiz nasıl oynanır PC

Oyun kontrolleri basittir: İki blok arasında geçiş yapmak için farenizi sol tıklayıp blokları yerleştirin veya mayınla sağ tıklayın. Bunların dışında, ileri, sola, arkaya ve sağa hareket etmek için kullanılan diğer WASD kontrolleri ve diğer bazı basit klavye kontrolleri vardır.

Oyun Menüsünü açmak için istediğiniz zaman Escape tuşuna basabilirsiniz. Burada yeni bir seviye oluşturabilir veya mevcut seviyeye bağlantı kopyalayabilirsiniz. Seçenekler'e tıklamak, çeşitli ayarları açıp kapatmanıza ve kontrolleri hatırlatmanıza olanak tanır.

Minecraft Classic'te Yapabilecekleriniz ve Yapamayacaklarınız

Adından da anlaşılacağı gibi, Minecraft Classic 2019 yılı Minecraft'ı değil. Bunun yerine, 2009 yılına ait bir sürümdür. Bu, karmaşık bir kullanıcı arayüzüne katlanmak zorunda kalacağınız, inşa etmek için sadece 32 blokla uğraşacağınız anlamına gelir.

Minecraft Classic yalnızca Creative modda oynamanıza izin verir, bu yüzden savaşacak düşmanların olduğu bir Hayatta Kalma (Survival) modu yoktur. Oyununuzu kaydetmenin bir yolu da yoktur. Oyunu daha eğlenceli hale getirmek en fazla dokuz arkadaşınızı oyuna katılmaya davet edebilirsiniz.

Minecraft Classic oyunun mevcut sürümü ile boy ölçüşemez. Yine de ücretsizdir ve web tarayıcınızda herhangi bir çaba harcamadan oynanabilir.


Editör

ogz

Ogz

Her türlü görüş, öneri ve bildirimleriniz ile reklam yada tanıtım amaçlı makaleleriniz için Reklam sayfası aracılığıyla bilgi alabilir ve mesaj gönderebilirsiniz.


Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!

Yorum yaz