Ogznet.com
Kışın Klima ile Isınmak (Klima Tavsiyeleri) Paylaş:
Resim Tumisu tarafından Pixabay'a yüklendi

Kışın Klima ile Isınmak (Klima Tavsiyeleri)

Kışın Klima ile Isınmak (Klima Tavsiyeleri)

Klima kullanımının yaz aylarında ortaya çıkan serinleme ihtiyacıyla ivme kazandığı doğru. Ancak kışın klima ile ısınmak da mümkün. Havaların serinlediği, kışın yaklaştığı günlerde yaşam alanlarını ısıtmak için herkes farklı tercihler yapabiliyor. Odun-kömür sobası, doğalgaz sobası, şömine, kombi, kalorifer, klima, elektrik sobası gibi alternatifler ısıtılacak alana ve kullanıcı alışkanlıklarına göre değişiyor.

Klima ile yazın serinlemek kışın ısınmak mümkün mü?

Isıtılacak alanın büyüklüğü, ortamın ulaşması istenen derece, mekanın ısınması gereken süre, alt yapı imkanları, yapısal özellikler ve tabii ki kullanıcı alışkanlıkları; kış aylarında ısınmak için kullanılacak yöntemi belirliyor. Hepsinin üzerinde kullanıcı için etkin olan bir diğer kriter ise elbette maliyet. Kimse ısınmak için olması gerekenden fazla harcama yapmak istemiyor doğal olarak. Hal böyle olunca da klima ile ısınmanın çok pahalı olabileceği endişesi ortaya çıkıyor. Ancak yazın serinlemek ve kışın ısınmak için klima kullanmak doğru tercihlerle sanıldığı kadar masraflı olmuyor. Durumu doğru değerlendirip avantaj ve dezavantaj analizini yaptıktan sonra kışın dilediğiniz gibi ısınmak için klima kullanabilirsiniz.

Isıtma Performansı En İyi Klima

Bulunduğu ortamın havasını temizleyebilen, akıllı teknolojileriyle iklimlendirme yapabilen, kendi kendini temizleyip uzaktan erişimle de yönetilebilen klimalar sayesinde ısınmak için de klima tercih edilmesi sık rastlanan bir durum haline geldi.

Isıtma performansı en iyi olan klima konusunda bir araştırma yaparak doğru markayı bulmak mümkün olabilir ancak model konusunda size bir netlik kazandırmaz. Çünkü ortamın özellikleri göz önünde bulundurulmadan yapılacak öneriler çok sağlıklı olmayabilir. Bu nedenle klima satın almadan önce mutlaka keşif yapılmasını istemelisiniz. Mekanın büyüklüğünü ve kaç kişinin kullandığını göz önünde bulunduracak olan keşif ekibi almanız gereken klimanın olması gereken minimum özellikler hakkında size en doğru bilgiyi verirler.

Daha fazla detayı en iyi klima sayfasından bulabilirsiniz.

Isınmak İçin Klima Tavsiyesi

Kullanıcı yorumları ve performans puanlarıyla öne çıkan inverter klima modelleri arasından fiyat/performans oranını da gözeterek sizler için seçtiklerimiz:

-Mitsubishi Klima SRK71ZM-S

Mitsubishi Klima SRK71ZM-S

Enerji tasarrufuyla öne çıkan ve yüksek performansı ile çok beğenilen Mitsubishi SRK71ZM-S, kullanıcısı yorumları açısından oldukça yüksek puanlar alıyor. Sahip olduğu inverter özellikleriyle iklimlendirme açısından en iyi klimalardan biri olan Mitsubishi tercih edebileceğiniz modellerin başında geliyor.

-Baymak Elegant Plus Inverter Klima

Baymak Elegant Plus Klima

İklimlendirmenin deneyimli markası Baymak, akıllı sistemlerle öne çıkan Elegant Plus 12 modeli ile çok beğeniliyor. Modelin Wi-Fi modülü sayesinde uzaktan kontrol edilebilen ürün sayesinde mekana bağlı kalmadan ısı kontrolü yapabilirsiniz.

-LG Dual Eco S3-W12JA3AA Inverter Klima

LG Dual Eco S3-W12JA3AA Inverter Klima

Gelişmiş filtre tasarımı sayesinde ortamda tertemiz bir hava sağlayan LG S3-W12JA3AA Inverter Klima şık ve ince tasarımı ve gizli ekranıyla yaşam alanlarınıza da değer katıyor.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz