Image by rawpixel.com

iPhone için En İyi 10 İnternet Tarayıcısı (Safari Alternatifleri)

iPhone’un internet tarayıcısı Safari, her iOS cihazına önceden yüklenmiş olarak gelen en iyi internet tarayıcılarından biridir. Bununla birlikte, Apple’ın Safari’si mükemmel olmaktan uzaktır ve görsel çekicilikten ve sahip olunması gereken birkaç özellikten yoksundur.

Neyse ki, tıpkı Android'de olduğu gibi iPhone için birden fazla üçüncü taraf internet tarayıcısı vardır. Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge vb. internet tarayıcıları, iPhone ve iPad'de sorunsuz çalışan ve Safari tarayıcısına en güvenli alternatif olabilecek en iyi iOS internet tarayıcılarından birkaçıdır.

En İyi 10 iPhone İnternet Tarayıcısı: En İyi Safari Alternatifleri

iPhone için en iyi internet tarayıcıları arasında yer alan birçok Safari alternatifi var. Bu tarayıcılar ayrıca tarama deneyiminizi geliştiren kendi benzersiz özellikleri ile birlikte gelir.

Google Chrome, Windows ve Android cihazlar için mevcut en iyi internet tarayıcısı uygulamalarından biridir. Google'ın ünlü tarayıcısı iOS için de mevcuttur. Chrome uygun gizlilik kontrollerine ve temiz bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Chrome, platformlar arasında kullanılabilir, böylece her şey tüm cihazlarınız arasında senkronize edilebilir. Ayrıca çok amaçlı adres çubuğu, hızlı arama, sekme grupları ve diğer güzel özelliklerle birlikte gelir. Farklı işletim sistemlerinde çalışan, birden fazla cihazda çalışmayı sevenler için en iyi iPhone web tarayıcı uygulamaları arasındadır.

Ancak, iPhone için gizlilik odaklı bir tarayıcı arıyorsanız, listedeki diğer seçenekleri göz önünde bulundurmalısınız. Chrome, çerezlerden kurtulmuş olsa da, Google FLoC, şirketin hala şüpheli bir gizlilik özelliğidir.

Firefox, web tarayıcıları listesinde her zaman yer alan bir isimdir. Masaüstü için Firefox, gelişmiş özellikleri için birçok teknoloji meraklısından tam not almıştır. Firefox Focus, gizlilik odaklı bir tarayıcıdır.

İzleyicilerden kurtulmak için herhangi bir gizli moda dönmenize gerek yok; gizli mod tarayıcıda her zaman açıktır. Reklamları ve izleyicileri varsayılan olarak engelleyerek tarama deneyiminizi temiz ve izlemesiz hale getirir.

Firefox Focus, iPhone için en iyi web tarayıcısını ararken kesinlikle deneyebileceğiniz gelişmiş gizlilik koruma özelliklerine sahip temel bir uygulamadır. Sekmelerin olmaması bazen can sıkıcı olabilir, ancak dijital kimliğinizi çevrimiçi dünyadan gizlemek istiyorsanız, iPhone için iyi bir web tarayıcı uygulamasıdır.

Microsoft Edge'i masaüstünde kullanmayı seviyorsanız, iPhone'da Safari alternatifi olarak da kullanabilirsiniz. Edge, güvenli tarama ile düzenli ve kolayca özelleştirilebilir bir ana sayfa deneyimi sunar.

Ayrıca tüm tanımlama bilgilerini engellemeyi, kendi varsayılan arama motorunuzu seçmeyi ve bağlamsal arama gibi özellikleri kullanmayı seçebilirsiniz. Microsoft Edge'in en iyi özelliklerinden biri ana sayfasıdır. Güzel arka planları, en son haberleri göstermek veya odak moduna girmek için bir düğmeye basarak özelleştirebilirsiniz.

DuckDuckGo, en iyi Google arama motoru alternatifleri arasındadır ve artık DuckDuckGo internet tarayıcısı da yetenekli bir Safari alternatifi sunuyor. Bu, gizlilik odaklı bir tarayıcıdır ve varsayılan olarak birçok izleyiciyi engeller.

Ayrıca, bir düğmeye dokunarak tüm tarama verilerinizi temizleyebilir ve kullandığınız siteler için oturum açma bilgilerinizi yine de saklayabilirsiniz. Ayrıca, izleyicileri gelen kutunuza almadan önce e-postalarınızdan kaldıran DuckDuckGo mail koruması ile birlikte gelir. Gerçek mail adresinizi açıklamadan diğer hizmetlere kaydolmak için @Duck mail adresinizi de kullanabilirsiniz.

Brave Browser, son zamanlarda oldukça popüler olan bir internet tarayıcısıdır. Bu uygulama, internette özel olarak gezinmek için başka bir mükemmel seçenektir. Web tarayıcısı hızlı, güvenli ve özeldir. iPhone için diğer tüm web tarayıcılarıyla karşılaştırıldığında, Brave Browser daha fazla özellik sunar. Bu nedenle, Brave Browser'ın temel özellikleri arasında VPN, Gece Modu, Güvenlik Duvarı vb. bulunur.

Güvenlik ve gizlilik, izleme koruması, komut dosyası engelleme özelliği, açılır pencere engelleyici vb. gibi özelliklere sahiptir. Bu nedenle, Brave tarayıcı, kullanabileceğiniz başka bir en iyi seçimdir.

Yerleşik bir VPN uygulamasına sahip bir iPhone web tarayıcısı arıyorsanız, Aloha Browser sizin için en iyi seçim olabilir. Aloha Browser'ın en güzel yanı, gizliliğe odaklanması ve kullanıcıların anonim olarak göz atmasına izin vermesidir.

Sadece bu değil, Aloha Browser ayrıca VR videolarını doğrudan oynatabilen yerleşik bir VR oynatıcı da sunar. Bu nedenle, Aloha Browser, düşünebileceğiniz başka bir en iyi Safari alternatifidir.

7. ‎Opera

Opera internet tarayıcısı, Opera Touch'ın yerini alıyor ve yerel bir reklam engelleyici, yerleşik kripto cüzdanı ve açılır pencereler ve çerez diyalogları engelleyici gibi bir dizi gelişmiş özellikle birlikte geliyor.

PC'nizde Opera web tarayıcısı kullanıyorsanız, Opera'nın diğer Opera tarayıcılarıyla sorunsuz bir şekilde senkronize olduğunu bilmek sizi memnun edecektir. Opera iOS uygulamasının içinden bir QR kodunu tarayarak PC'nizin Opera tarayıcısına bağlanabilirsiniz. Bağlandıktan sonra, hareket halindeyken dosyaları paylaşabilirsiniz.

Ghostery web tarayıcısı, büyük ölçüde gizliliğe odaklanan açık ara en iyi tarayıcıdır. Web tarayıcısı, tüm reklamları ve çevrimiçi izleyicileri engeller ve size daha iyi bir internet tarama deneyimi sunar. Tarayıcı ayrıca bir izleyici sizi bir web sayfasında izlemeye çalışıyorsa sizi uyarır.

Ghostery, büyük ölçüde gizliliğe odaklanan bir web tarayıcısıdır ve bir tarayıcı uygulamasının diğer tüm temel işlevleri, uygulama tarafından zahmetsizce gerçekleştirilir. Bu yüzden Ghostery gizlilik odaklıdır ve sizi izleyicilerden korumak için iyi iş çıkarır. Ayrıca varsayılan arama motoru olarak Ghostery Glow ile birlikte gelir, ancak bunu ayarlardan değiştirebilirsiniz.

Puffin Web Tarayıcı hala Adobe Flash'ı destekliyor ve oldukça verimli. Her şeyden önce, web tarayıcısı daha az internet verisi tüketirken sayfa yükleme süresini minimumda tutar. Bu nedenle, web tarayıcısı hızlıdır ve her türlü internet bağlantısında çalışır.

Web tarayıcısı, sınırlı internet hızına sahip olan ancak web sayfalarını daha hızlı yüklemek isteyenler için idealdir. Tarayıcı arayüzü de oldukça iyidir ve yerleşik bir video oynatıcı, sanal izleme dörtgeni ve diğer birçok özellik ile birlikte gelir.

Puffin Web Tarayıcı uygulaması, bu listede listelenen diğer tarayıcılardan farklı olan hızlı bir web tarama uygulamasıdır. Uygulamanın sıkıştırma işlevi oldukça verimlidir, bu da sayfa yükleme süresini minimumda tutar.

Puffin iPhone tarayıcı uygulaması, kaynakları sınırlı cihazlarda çalışan ancak sayfaların daha hızlı yüklenmesini isteyenler için tasarlanmıştır. Tartışmasız indirebileceğiniz en hızlı iOS tarayıcılarından biridir. Sanal izleme paneli ve özel video oynatıcısı ile uygulama, kullanıcılara benzersiz bir web tarama deneyimi sunuyor.

iPhone için Maxthon Cloud Web Tarayıcı uygulaması, yerleşik reklam engelleyici, not alma aracı ve parola yöneticisi gibi iyi özelliklerle birlikte gelen başka bir hafif tarayıcıdır. Bulut motorunu temel alan Maxthon, verilerinizi Apple ve Apple dışı cihazlar arasında senkronize etme olanağı sunar.

Birçok gelişmiş özelliğe sahip en iyi iOS tarayıcı uygulaması için harika bir rakip. Uygulamanın en güzel yanı, farklı platformlar ve dahili şifre yöneticisi arasında veri senkronize etme özelliğidir.

Maxthon Cloud web tarayıcısının harika yanı, size reklam engelleyiciden şifre yöneticisine kadar üstün bir web tarama deneyimi sunabilecek birçok özellik sunmasıdır. Maxthon Cloud web tarayıcısının iPhone için temel özelliklerinden bazıları Adblock, Gizli Mod, Gece Modu, Haberler bölümü ve çok daha fazlasını içerir.

0
0
0
0
0
1
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın