Ogznet.com
Mockup psd created by rawpixel.com - www.freepik.com

iPhone’umu bul uygulaması ile kaybolan veya çalınan telefonu bulun

iPhone’unuz çalındı ​​veya kaybolduysa, Apple onu geri almanıza yardımcı olacak ücretsiz bir araç sunuyor. Ayrıca telefonunuzu geri alamıyor olsanız bile, bir hırsızın kişisel verilerinize ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Bunu yapmak için, iCloud'un bir parçası olan ücretsiz "Phone'umu Bul" hizmetine ihtiyacınız var. Bu, bir harita üzerinde telefonunuzu bulmanıza ve belirli eylemleri gerçekleştirmenize yardımcı olmak için telefonunuzun GPS ve internet bağlantısını kullanır. Bu talimatlar kayıp veya çalınan iPhone'u bulmak için iPhone'umu Bul'u kullanmanıza yardımcı olacaktır.

iPhone'umu Bul Nasıl Kullanılır?

Daha önce de belirtildiği gibi, çalınmadan veya kaybolmadan önce cihazınıza iPhone'umu Bul uygulamasını yüklemeniz gerekir. Yaptıysanız, bir web tarayıcısında https://www.icloud.com/ adresine gidin.

Ayrıca, bir iPhone'umu Bul uygulamasını başka bir iOS cihazına yükleyebilir ve kayıp telefonunuzu arayabilirsiniz. Bu makalede ise uygulama oldukça benzer olmasına rağmen, web tabanlı bir hizmet kullanılarak anlatılacaktır. iPhone çalındı veya kaybolduysa bulmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. iPhone'umu Kur oluştururken kullandığınız hesabı kullanarak iCloud'da oturum açın. Bu muhtemelen Apple ID / iTunes hesabınız.
 2. iCloud tarafından sunulan web tabanlı araçların altında iPhone'u bul'u tıklayın.
 3. iPhone'umu Bul hemen, etkinleştirmiş olduğunuz tüm cihazları bulmaya çalışmaya başlar. Ekran mesajlarını çalışırken göreceksiniz.
 4. iPhone'umu Bul için ayarlanmış birden fazla cihazınız varsa, ekranın üst kısmındaki Tüm Cihazlar'ı tıklayın ve aradığınız cihazı seçin.
 5. Cihazınızı bulursa, iPhone'umu harita üzerinde yakınlaştır özelliğini bulun ve yeşil nokta kullanarak cihazın yerini gösterir. Bu olduğunda, haritayı yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilir ve Google Haritalar’daki gibi standart, uydu ve karma modlarda görüntüleyebilirsiniz. Cihazınız bulunduğunda, web tarayıcınızın sağ köşesinde bir pencere belirir.
 6. Telefonunuzda ne kadar pil seviyesi kaldığını ve birkaç başka bilgi gösterir.
 7. Sesi Oynat'ı tıklayın. İlk seçenek budur, çünkü cihazın yakın bir yerde olduğu ihtimaline karşı cihazdan ses çaldırmak en iyisidir. Birinin kendi cihazı olduğunu iddia etmesi durumunda da yardımcı olabilir.
 8. Ayrıca Kayıp Mod'u da tıklayabilirsiniz. Bu, cihazın ekranını uzaktan kilitlemenizi ve bir şifre belirlemenizi sağlar (daha önce bir şifre belirlememiş olsanız bile). Bu, hırsızların cihazınızı kullanmasını veya kişisel verilerinize erişmesini önler.
 9. Kayıp Mod düğmesine tıkladığınızda, kullanmak istediğiniz şifreyi girin. Cihazda zaten bir şifreniz varsa, bu kod kullanılacaktır.
 10. Aygıta sahip olan kişinin size ulaşabileceği bir telefon numarası da girebilirsiniz (bu isteğe bağlıdır; çalınmışsa bu bilgiyi paylaşmak istemeyebilirsiniz). Ayrıca, cihazın ekranında görüntülenen bir mesaj yazma seçeneğiniz de vardır.
 11. Telefonu geri alacağınızı düşünmüyorsanız, cihazdaki tüm verileri silebilirsiniz. Bunu yapmak için, Sil düğmesine tıklayın. Bir uyarı görürsünüz (temel olarak, yapmak istediğinizden emin değilseniz bunu yapmayın). Yaptığınızı anladığınızı söyleyen kutuyu tıklayın ve Sil'i tıklayın. Bu, telefonunuzdaki tüm verileri siler ve hırsızın ona erişmesini engeller.
 12. Cihazı daha sonra geri alırsanız verilerinizi yedeklemeden geri yükleyebilirsiniz.
 13. Cihazınızın hareket halinde olduğunu düşünüyorsanız, telefonunuzu temsil eden yeşil noktayı tıklayın ve ardından açılır pencerede yuvarlak oku tıklayın. Bu, cihazın konumunu en son GPS verilerini kullanarak günceller.

iPhone'unuz Çevrimdışı Olduğunda Ne Yapmalı?

iPhone'u bul'u kurmuş olsanız bile cihazınız haritada görünmeyebilir. Bunun nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Kapalı veya pili bitmiş olabilir
 • İnternet'e bağlı değildir
 • Konum Hizmetleri devre dışı bırakılmıştır

iPhone'umu Bul herhangi bir nedenden dolayı çalışmıyorsa, birkaç seçeneğiniz vardır:

 • Bulduğunda Bana Bildir kutusunu işaretleyin. iPhone'umu Bul özelliği, cihazınızın bir daha internete bağlandığında telefonu bulabilmenizi sağlar.
 • Üç seçenek (Ses Oynat, Kayıp Mod ve Sil) mevcut. İstediğinizi kullanın ve cihaz internete bir daha bağlandığında, seçtiğiniz seçenek gerçekleşir.
 • Cihazı sattıysanız veya verdiyseniz ve iPhone'umu Bul bölümünde görünmesini istemiyorsanız Hesaptan Kaldır'ı seçin.
Bu yazıda çalışmayan/kırık link varsa, buraya tıklayarak bize bildirebilirsiniz!

Yorumlar

  Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz