Photo by Marek Levák on Unsplash

iPhone El Yazısı Not Alma Uygulamaları

Notlarınızı el yazısı şeklinde mi almak istiyorsunuz? O zaman normal bir not alma uygulaması sizin için ideal değildir. Bunun için uygun bir kaleme ve onunla uyumlu bir dijital el yazısı uygulamasına ihtiyacınız olacak.

Bu yazıda iPad ve iPhone için harika bir el yazısı uygulaması bulmanıza yardımcı olacağız.

Apple Notlar Kullanıyor musunuz?

iPhone, iPad ve iPod touch'ınızda Notlar'ı kullanıyorsanız, diğer uygulamalara geçmeden önce uygulamanın yerleşik el yazısı ve çizim özelliklerini keşfetmek isteyebilirsiniz. Aynısı ‎Microsoft OneNote kullanıcıları için de geçerlidir.

Evernote kullananlar için aynı geliştiricilerden ‎Penultimate en ideal bir çözüm olabilir.

Şimdi deneyebileceğiniz dört güzel el yazısı not alma uygulamasına bir göz atalım. Bunlardan dördü ücretsizdir.

Paper süslü bir uygulamadır. Başlangıç ​​için size üç varsayılan not defteri veya "günlük" verir. Uygulamada bulacağınız çizim araçlarının hızlı bir şekilde gözden geçirilmesi için Kağıt Araçları adlı birine göz atın. Bu araçları çalışırken görmek ve kendiniz denemek için günlük sayfalarından birine dokunun.

Bir günlüğü açmak için üzerine dokunun. Ana görünüme dönmek istiyorsanız, günlüğü kapatarak oraya gidin. Ekran kalemi ayarlarını yapmak ister misiniz? Bunları ve diğer uygulama ayarlarını herhangi bir görünümde sağ üstteki kaydırıcı simgesinin arkasına gizlenmiş olarak bulacaksınız.

Bir günlüğü tanımlamanın görsel bir yolunun olması güzel. İşte burada dergi kapağı devreye giriyor. Bunun için mevcut sekiz renk seçeneğinden birini seçebilirsiniz.

Premium sürüm yeni başlayanlar için özel kapaklar ve sınırsız renk örnekleri içerir.

Inkflow, başka hiçbir şeye benzemeyen bir not alma deneyimidir! Fikirlerinizi kağıt ve kalemle olduğu kadar kolay bir şekilde karalayın, ardından parmaklarınızla yeniden boyutlandırın ve yeniden düzenleyin.

Inkflow'un mürekkebi gerçekten pürüzsüz bir dolma kalem gibidir. Etkileyici yazma veya eskiz için idealdir. Seçtiğiniz her şeyi zahmetsizce ölçekleyin veya taşıyın.

Defterlerinizde siyah karalamalar yapmaktan çekinmiyorsanız, Inkflow'un başlangıç sürümü oldukça güzel bir seçenek. Ancak defterlerinizi renkli hale getirmek istiyorsanız, Inkflow Plus'a ihtiyacınız olacak. Diğer özelliklerin yanı sıra bir renk paleti, boya fırçaları ve özel kağıt arka planları ekler.

Bahsetmeye değer bir başka nokta da, ücretsiz sürümde defterlerin her birinin 20 sayfalık bir sınırının olmasıdır. Ancak defterlerin bitmesi konusunda endişelenmenize gerek yok, istediğiniz kadar defter oluşturabilirsiniz.

Notability, güçlü, ancak inanılmaz basit bir not alma ve PDF’ye ek açıklama yazma uygulaması.

iPad'inizde bir kalemle not almanıza ve PDF'lere açıklama eklemenize izin veren sağlam bir uygulama. Apple Pencil ile çalışacak şekilde tasarlanmış olması onun lehine büyük bir artı.

Notability ile yazabilir, not ekleyebilir ve en önemlisi çizebilirsiniz. Bu çizim, kesin ve serbest biçimli şekiller oluşturmayı, nesneleri hareket ettirmeyi, renk eklemeyi ve daha fazlasını içerir.

İçeriği içe aktarma, el yazısını metne dönüştürme ve bulut hizmetlerine yedekleme/paylaşma seçeneği de sunar. Uygulamanın iki not üzerinde yan yana çalışmanıza ve el yazısı notları aramanıza izin vermesi de kullanışlıdır.

Eğer dijital el yazısı uygulamalarından biri için ödeme yapmaktan çekinmiyorsanız, şu iki Notability alternatifini de göz önünde bulundurmalısınız:

Bu ücretsiz ve yalnızca iPad uygulaması bir süredir piyasada. Bambu kalem üreticisi Wacom'dan geliyor. Uygulamayı kullanmak için Wacom'un tescilli kalemlerinden birine ihtiyacınız yok, ancak uygulama içinde daha iyi bir el yazısı deneyimi vaat ediyor.

Bamboo Paper, çizimlerinizde hassasiyet sağlar ve eskizlerinize nüans katmak için bir avuç fırça ile birlikte gelir.

Herhangi bir iyi el yazısı uygulamasından bekleyeceğiniz gibi notlarınıza metin ve fotoğraf ekleme seçenekleriniz var. Notlarınızı bulut hizmetlerine ve sosyal ağ sitelerine de aktarabilirsiniz.

Sık sık platformlar arasında geçiş yapıyorsanız, Bamboo Paper'ı Android ve Windows tabletler için de indirebilirsiniz. Platformlar arasında geçiş yaptığınızda eskizlerinizi düzenleme yeteneğini veya kalitesini kaybetme konusunda endişelenmeyin, çünkü kaybetmezsiniz.

Notlarınız otomatik olarak Wacom'un bulut yedekleme hizmeti olan Inkspace'e yedeklendiğinden, hemen devam edebilir ve not alma bölümüne odaklanabilirsiniz.

0
0
0
0
0
0
Yazıyı emoji ile değerlendir..

Yorumlar

    Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz

Spam kodu:

Kapatmak için ESC tuşuna basın