Ogznet.com
İnternetten Para Kazanma Yolları Paylaş:
People photo created by ViDIstudio - www.freepik.com

İnternetten Para Kazanma Yolları

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte her alan dijitalleşmeye başladı. Neredeyse tüm ihtiyaçlarımızı internet üzerinden karşılayabiliyor olmamız da dijitalleşen bir çağda yaşamamızın nimetlerinden. İnsanlar artık internet üzerinden para kazanma işlerine talep gösteriyor. İnternetten para kazanma daha da popüler olmaya devam ediyor.

Bu yazının içeriği: Kapat

İnternetten para kazanmak yeni dünya düzeninde en çok talep gören konulardan birisidir diyebilirim. İnsanlar internetten para kazanmak ile ilgili daha çok şey bilmek ve hayata geçirmek istiyor. Doğru yöntemle doğru platformlardan bu işi yürütebilirseniz, bu işi deneyip başarısız sonuç almanız çok zor.

Araştırmalarım sonucunda internetten para kazanmanın birçok yolu olduğunu gördüm. Bazılarını araştırma yaparken ben de keşfettim. Araştırmalarımdan derlediğim tüm bilgileri internetten para kazanma yolları neler diye merak edenler için bu yazıda topladım.

1. Blog Yazarak Para Kazanma

Blog yazmanın sadece bir hobi olduğunu mu düşünüyorsunuz? Bence tekrar düşünün. Aslında size oldukça iyi para kazandırabilir. İnternetten para kazanmak için yapılabilecek işlerden biri blog yazarak para kazanmadır.

Dürüst olmak gerekirse internetten para kazanma yolları arasında en kolaylarından biridir. Hemen hemen herkes bir blog açıp para kazanabilir. Ancak aralarından sıyrılırsanız daha çok kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise oldukça basit.

Blog yazmaya başlamak eğer daha önce bir deneyiminiz yoksa göz korkutucu olabilir. Fakat sandığınız kadar zor bir şey değil. Blog açmak için iki seçeneğiniz var ücretsiz bir blog platformunu kullanabilirsiniz ya da kendi web sitenizi oluşturabilirsiniz.

Sitenizi açtıktan ya da ücretsiz bloğunuzu kurduktan sonraki en önemli adım ise hakim olduğunu niş bir konu seçmektir. Çok fazla blogger olan bu sektörde yeni başlayanların yaptığı en büyük hata konu seçimi olmakta.

Konu belirledikten sonra yazacağını kaliteleri içerikleriniz ile ziyaretçi çekebilirsiniz. Sonrasında ise reklam anlaşmalarından, affiliate marketing yaparak ve Google reklam tıklamalarından para kazanabilirsiniz.

2. Youtube’dan Para Kazanmak

Günümüzde video yayıncılığı aldı başını gitti. Youtuberlar artık günümüzün ünlüleri. Bu yazıyı okuyan hemen hemen herkesin aklından Youtuber olmak geçmiştir. İnternetten nasıl para kazanılır konusunda en çok talep gören bir diğer yoldur.

Youtube’dan para kazanmak için hesap açtıktan sonra hesap ayarlarından para kazanmayı etkinleştirmek gerekiyor. Burada Youtube iş ortağı programına katılma veya videolarınızın Youtube Premium’da listelenmesini sağlama seçenekleri bulunmakta.

Para kazanabilmek için illa ki milyonlarca aboneye sahip olmanız gerekmiyor. Daha düşük abone sayısına sahip kanallar da para kazanabiliyor. Kazanç potansiyeli sadece sahip olunan abone ve görüntüleme sayısıyla değil, aynı zamanda oluşturduğunuz etkileşim düzeyiyle, hitap ettiğiniz nişle ve keşfettiğiniz gelir kanallarıyla da bağlantılıdır.

3. Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanmak

İnternetten para kazanma yolları arasında fotoğraf çekmeyi sevenler için daha iyi bir seçenek olamazdı. Eğer elinizde profesyonel bir fotoğraf makinesi varsa siz de stok fotoğraf satarak para kazanabilirsiniz.

Fotoğraf makinenizin olması şart değil. Günümüzde artık cep telefonları da fotoğraf makineleri kadar iyi fotoğraf çekebiliyor. Hatta bazıları onlardan bile daha iyi diyebilirim.

Stok fotoğraf satabileceğiniz yerler ise Shutterstock, Fotolia, istock, Pnd5 olarak sayılabilir. Farklı platformlar da mevcut ancak en çok kullanılan ve en çok para kazandıran yerler buralar.

4. Web Sitesi Yaparak Para Kazanmak

Web sitesi yaparak para kazanmak internetten para kazanma deyince ilk akla gelenlerdendir. Peki bu hala mümkün mü? Günümüzde teknoloji konusunda kendini biraz dahi olsun geliştirmiş herkes bu şekilde para kazanabilir.

Bunun için öncelikle, web sitenizi çalışır durumda tutmak için gerekli olan bir alan adı ve web barındırma için temel harcamalarınızı karşılayacak kadar para ayırmanız gerekiyor.

Blog yazarak para kazanma ile arasındaki fark ne derseniz burada niş bir alan seçmeseniz de olur. Bir haber sitesi, teknoloji, finans ya da oyun odaklı bir site açıp Adsense ile para kazanma yolunu tercih edebilirsiniz.

Sitenizde reklam alanları satarak da düzenli gelir elde edebilirsiniz. Kendi ürününüzün ya da başka ürünlerin tanıtımını da yapabilirsiniz. Bunlar sadece bazı fikirler. Benzer onlarca para kazanma yöntemi bulunmakta.

5. E-Kitap Yazarak Para Kazanma

Günümüzde eskisi kadar basılı kitap okunmuyor. Artık insanlar e-kitaplara daha çok ilgi gösteriyor. Siz de kendi yazacağınız bir e-kitap ile internetten para kazanma amacınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Peki daha önce hiç kitap yazmamış biri de bu şekilde para kazanabilir mi? Bu sorunun net bir cevabı var: kesinlikle evet!

Size para kazandıracağını düşündüğünüz bir konu seçmek yerine, gerçekten ilgilendiğiniz bir şey hakkında yazmanızı öneririm. Bir kitap fikriniz varsa ve onu bir mağazada görseniz satın alacağınız bir şey olduğunu düşünüyorsanız bu işi yapabilirsiniz.

Kitabınızı Smashwords, Amazon Kindle, Google Kitaplar ve Apple iBooks gibi platformlar üzerinden satılığa çıkarabilirsiniz. Kim bilir belki de en çok satanlar arasında bir gün sizin de kitabınız yer alabilir.

6. Anket Doldurarak Para Kazanma

Şimdiye kadarki internetten para kazanmak ile alakalı fikirler size göre değilse bile anket doldurarak para kazanma yolu sizin için yüksek ihtimalle uygun olacaktır.

İnternette anket doldurarak para kazandıran onlarca pazar araştırması yapan şirket var. Fakat dikkat etmeniz gereken ilk şey çevrimiçi anket sitelerini kullanmak için asla ödeme yapmamanız gerektiğidir.

Anket doldurarak para kazandıran siteler her doldurduğunuz anket başına size para verir. Ancak ödemeler belirli aralıklarla yapılır. Bu nedenle zamana yayılan bir durum olduğunu bilmelisiniz.

Anketlere yanıt verirken rastgele işaretlemeler yapmayın. Çünkü bunlar kontrol ediliyor. Bu nedenle para alamama durumları ile karşılaşabilirsiniz. Biraz zamanınızı alsa da sonunda size geri dönüş yapılacağı için ayırdığınız zamana değerdir.

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz