Ogznet.com
Instagram’da Panoramik Fotoğraf Paylaşma Paylaş:
Travel vector created by photographeeasia - www.freepik.com

Instagram’da Panoramik Fotoğraf Paylaşma

Instagram düzenli olarak yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Ancak Instagram, fotoğraf yapısını bozmadan panoramalar yüklemenize izin vermez, ayrıca resimleri otomatik olarak analiz etmez ve otomatik olarak etiketler önermez. Neyse ki, bu boşlukları doldurmak için üçüncü taraf uygulamalar var. Instagram için panorama uygulamaları, panoramik görüntüleri en az çözünürlük kaybıyla iki veya daha fazla parçaya bölerek çalışır. Yani, tek yapmanız gereken doğru sırayı bulmak ve onları Instagram’a yüklemek.

Instagram için en iyi panorama uygulamalarından bazılarını görelim.

Listedeki ilk uygulama PanoraSplit'tir. Bu, fotoğraflarınızı birçok boyuta ayırmanızı sağlar (2-9). Telefondan çekilen fotoğrafları iki parçaya bölmek yeterlidir.

 

Ayrıca, ızgaraların sayısı arttıkça, üst ve alt kenarını kaybetme eğilimindedir, bu nedenle çabalarınız boşa gider.

Bu uygulamayı kullanmak kolaydır. Açtıktan sonra resim eklemek için Upload Photo butonuna tıklayın. Ardından görüntüyü seçin ve sonra ızgara sayısını seçin.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, PanoraSplit oldukça basit ve işini kolayca yapıyor. Tek sıkıntı, uygulamanın sizi ilk iki seferden sonra sürekli olarak pro sürüme yükseltmeye zorlamasıdır.

Ayrıca, aralarında birkaç sefer tam ekran reklam görebilirsiniz.

Listemizdeki bir sonraki uygulama Coolgram. PanoraSplit'e neredeyse benzer, ancak birkaç özelliği de beraberinde getiriyor. Panoramayı bölümlere ayırmak söz konusu olduğunda, Coolgram bir resmi 10 parçaya kadar bölmenize olanak sağlar. Bununla birlikte, bir görüntüyü döndürmek istiyorsanız, seçenekler alt kısımdadır.

 

Coolgram'ın en iyi özelliği, çözünürlükte minimum kayıp olmasıdır. Ayrıca, sonucu görüntüler ve böylece görüntünün herhangi bir düzeltmeye ihtiyaç duyup duymadığını görebilirsiniz.

Coolgram'da da reklamlar var ve ancak pro sürüm istekleri yok.

Android için son Instagram panorama uygulaması, PanoramaCrop. Yukarıdaki iki uygulama ile karşılaştırıldığında, bu daha fazla özellik sunar. Dilim sayısını seçtikten sonra, ayrıca üç seçenek sunar; Swipeable Post, NoCrop Post ve Grid Post.

Tek tek görüntülere kare veya dikdörtgen bir şekil vermeyi seçebilirsiniz. Bunun dışında, perspektifi korumak için görüntüyü döndürebilirsiniz. Ancak en çok sevilen özellik Ekrana Sığdır (Fit to Screen).

Bu araç, fotoğrafınızın çoğu alanının kırpılmamasını sağlar. Tek yapmanız gereken üçüncü seçeneğe dokunmak ve kaydırıcıyı sola sürüklemektir. Tabii ki, dilim sayısı ve panoramanın genişliği gibi şeyleri de hesaba katmanız gerekir.

Ayrıca, çözünürlükteki kayıp minimumdur ve çıplak gözle kalite açısından bir fark görmezsiniz.

Bir iPhone kullanıyorsanız, Unsqrdapp'ı denemek isteyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken galeriden bir fotoğraf yüklemek ve sonra uygulama uygun sayıda dilimi seçecektir. Ancak isterseniz, tercihinize göre dilimlerin sayısını seçebilirsiniz.

Ayrıca görüntüyü doğrudan gönderebilmeniz için Instagram'ı açan kullanışlı Yükle (Upload) düğmesi de vardır. Elbette, önce izni vermen gerekir.

5. ‎Panoram (iOS)

Panoram ile fotoğrafları yalnızca Instagram gönderileri için değil Hikayeler için de kesebilirsiniz.

Panoram, resminizi varsayılan olarak üçe böler. Bu yüzden bir dizi seçmek için resmi hareket ettirmeniz gerekir. En boy oranını değiştirmek için, sağ üst köşedeki simgesine dokunun ve istediğiniz birini seçin.

Kare boyutunu seçmenin üst ve alt çerçevenin bir kısmını kesdiğini unutmayın. Panoram, uygulama içi satın alımlarla App Store'da ücretsizdir. Görüntüleri 5'e bölmenize izin veren ücretli sürüme yükseltme yapabilirsiniz.

İlginizi
çekebilir

En İyi 4 Instagram Hashtag Uygulaması

Yorumlar

  • Bu yazıya henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan siz olun!
Yorum Yaz